60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: 60 χρονος έκλεψε μπουγάτσες και θα φυλακιστεί για 4 μήνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιούλ 2022, 10:13

Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:48


Ρε μλκ 33 χρόνια έχω σκάσει. Μα ειδικά τον τελευταίο μήνα έχει γαμηθει το σύμπαν.
Άτομα ανίκανα να δουλέψουν μια από τις πιο εύκολες δουλειές του σύμπαντος. Σεκιουριτι ρε πστ μου. 30 χρόνων άντρες.
Και δούλευα κατεργα οικοδομές σε φαραωνικό έργα μέσα στις λάσπες μόνο με αλβανούς και δεν έλειπε ποτέ κανένας.
Ε αι στο διαολο. Ας πεινάσουν γτχ τους κιόλας.
αναμενομενο οι πιο "τεμπελικες" δουλειες να μαζευουν τεμπεληδες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7691
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 15 Ιούλ 2022, 10:18

Rakomelofronas έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 07:34
Σέλευκας έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 05:08
Ξέρουμε με τι ήταν η μπουγάτσα;
Δεδομένου ότι το άρθρο απευθύνεται σε ξένους, η λογική λέει ότι ήταν με γέμιση κρέμα. :102:

Το περιστατικό δεν προσφέρεται για καπηλεία από τον ΣΥΡΙΖΑ. Είναι εξηντάχρονος, άρα λιγότερο πιθανό να είναι αριστερός, Θεσσαλονικιός, άρα πιθανότατα συντηρητικός - δεξιός κτλ, και Έλληνας εργαζόμενος, άρα φορολογικό υποζύγιο που του "τον ακουμπάει" ο Πολάκης. Η υπόνοια ότι μπορεί να είναι ολίγον ΑΜΕΑ δεν δίνει αρκετούς πόντους. Για τη ΝΔ δεν το συζητάω καν: ζήσει - πέθανε το ίδιο είναι, αρκεί να μην πάρει κακή δημοσιότητα το θέμα.

Αλβανός λέει ότι ήταν :lol:
Τυχερός αφού γλύτωσε την απελαση

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: 60 χρονος έκλεψε μπουγάτσες και θα φυλακιστεί για 4 μήνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 15 Ιούλ 2022, 10:19

Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:48
Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:02
Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:44


Αφού "δεν με ξερεις" πως ξέρεις τους ομοίους μου;
Δεν είμαι Δεξιος, δεν ψηφίζω ΝΔ, είμαι αντιαριστερος αν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά.
Επίσης, δεν έχω ευαισθησίες για όλους όσους πεινάνε. Στα 33 χρόνια που δουλεύω μεροκάματο, είχα πάνω από 20 εργοδότες. Αν ήταν στο χέρι μου να σπάσω κάποια κεφάλια να αλλάξω κάποια πράγματα, αυτό θα ήταν σίγουρα οι υπαλληλοι/συνάδελφοι μου.

Ναι, μιλώ γι'αυτους που λουφαρουν ρίχνοντας το βάρος της δικιάς τους δουλειάς σε άλλους (και μένα), σε αυτούς που με το παραμικρό παίρνουν αναρρωτική διότι πονάει το στόμαχακί τους, ο κωλος τους, το ποδαράκι τους, σε αυτούς που δεν έρχονται για δουλειά επειδή έχουν δεκατα τους έτυχε μια δουλειά, μια αναποδιά και γαμανε τα ρεπό των άλλων, σε αυτούς που πήραν τη γαμημενη άδεια τους και στο καπάκι κολλάνε και μια γαμημενη αναρρωτική ένα μήνα έξτρα γαμωντας αυτούς που ήδη φαγαν πουτσα εξαρχής για να πάρουν τα λαμογια άδεια in the first place.
Μουωφταιει ο κουλης/Τσιπρας; Μιλώ γι' αυτούς που τα γράφουν στ' αρχιδια τους και τρέχουν σε συναυλίες χωρίς μάσκα και έρχονται στη δουλειά με Κοβιντ και γαμανε κι άλλους συναδέλφους με αποτέλεσμα τα ρεπό να έχουν την ίδια σπανιότητα με τη φιλοσοφική λίθο. Μου φταίει ο Κούλης/Τσιπρας;
Θα μπορούσα να γράφω για ώρες και ξέρεις γιατί τα λέω αυτά;
Επειδή όταν ακούω κάποιον να είναι στον άσσο, μέσα μου ελπίζω κι εύχομαι να είναι κάποιος καργιολης σαν κι αυτά τα κωλόπαιδα που σου ανέφερα, αυτά που γκρινιάζουν για τα "εργασιακά" όταν είναι τα μεγαλύτερα λαμογια και τεμπέληδες και βαριούνται να κάνουν ακόμα και την καθιστική δουλειά που τους έχουν αναθέσει.
Το ποσοστό αυτών είναι τουλάχιστον 50% σε μια δουλειά.

Στα αρχιδια μου λοιπόν αυτοί που πεινάνε .

Ας κοιτάξουμε πρώτα τι πάει στραβά με εμάς κι ας αφήσουμε τις "κακές κυβερνήσεις".
ν αγιας το στομας.
Ρε μλκ 33 χρόνια έχω σκάσει. Μα ειδικά τον τελευταίο μήνα έχει γαμηθει το σύμπαν.
Άτομα ανίκανα να δουλέψουν μια από τις πιο εύκολες δουλειές του σύμπαντος. Σεκιουριτι ρε πστ μου. 30 χρόνων άντρες.
Και δούλευα κατεργα οικοδομές σε φαραωνικό έργα μέσα στις λάσπες μόνο με αλβανούς και δεν έλειπε ποτέ κανένας.
Ε αι στο διαολο. Ας πεινάσουν γτχ τους κιόλας.
:smt023
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23991
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 15 Ιούλ 2022, 10:26

Πριν κάνω κλικ κατάλαβα ότι έγινε στη Θεσσαλονίκη.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 15 Ιούλ 2022, 10:35

αν τα μαρκετ καλουσαν την αστυνομια για καθε κλοπη που γινεται θα χρειαζομαστε καποιες χιλιαδες αυτοφωρα καθημερινα
πρωινο κρουσμα
ξεφτιλα για 2 κρεμες ομορφιας - μπροστα σε ολους -αστυνομια δεν καλεσαν -οπως κανουν σε συνεχη περιστατικα - ρουτινα εχει γινει


ειναι πλεον κατι σαν δικαιωμα η αποπειρα κλοπης απαλλοτριωσης
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21775
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: 60 χρονος έκλεψε μπουγάτσες και θα φυλακιστεί για 4 μήνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 15 Ιούλ 2022, 10:49

vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:06
Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:03
talaipwros έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 23:55



Ελάχιστη σχέση ο τίτλος με το άρθρο
Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι έχει περάσει κάμποσος καιρός για να δούμε κάποιο δακρυβρεχτο άρθρο με καποιον/α που έκλεψε γιατί πειναγε και που το Ελ κράτος τον έφερε σ'αυτη τη θεση και που δεν υπάρχει πρόνοια και που φυσικά με αριστερά δεν θα ήταν έτσι τα πράγματα και τι σκληρή που είναι η Ελ κοινωνία και τι ψηφίσατε ρε μαλακες.
Εχει έρθει ένας θείος μου απο Καναδά πρίν απο λίγες ημέρες για διακοπές και μου είπε ''τι κωλοκράτος αυτή η Ελλάδα'' και ''τι ψηφίσατε ρε ανόητοι'' .Εμείς στο Τορόντο παίρνουμε σύνταξη 3000 δολλάρια το μήνα κτλ κτλ κτλ.Φυσικό κι επόμενο λοιπόν να χαίρεστε που είστε δεξιούληδες. :fp:
Παραμύθια της Χαλιμάς :lol: . Στη Γερμανία η ανωτάτη σύνταξη είναι 2.300 και εννοείται ότι την παίρνουν πολύ λίγοι, αυτοί που είχαν κρατήσεις διευθυντή εταιρίας. Οι περισσότεροι παίρνουν γύρω στο χιλιάρικο (οι γυναίκες ακόμη λιγώτερα).
Laut einer Statistik der Deutschen Rentenversicherung erhielten männliche Rentner 2021 durchschnittlich 1.179 Euro, wenn sie in einem der alten Bundesländer lebten. In den neuen Bundesländern lag die Durchschnittsrente hingegen bei 1.249 Euro im Monat.

Rentenberechtigte Frauen bekamen in den alten Bundesländern hingegen eine durchschnittliche Rente von 741 Euro, während der Rentendurchschnitt der Rentnerinnen in den neuen Bundesländern bei 1.065 Euro lag. Hierbei handelt es sich um statistische Mittelwerte der brutto-Rentenbezüge vom 31.12.2020.
https://www.mystipendium.de/geld/durchschnittsrente

Και έχει και κρατήσεις :lol:
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4758
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 15 Ιούλ 2022, 11:09

Rocco Siffredi έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 10:18
Αλβανός λέει ότι ήταν :lol:
Τυχερός αφού γλύτωσε την απελαση
Θα έλεγα άτυχος που το θέμα πήρε διάσταση πριν γίνει γνωστή η εθνικότητα :smt124
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3357
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 15 Ιούλ 2022, 11:19

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:53
vag_el έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 23:52
Τριμελές Πλημμελειοδικείο Θεσσαλονίκης
Τα εγκλήματα κατά μπουγάτσας έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα εκεί
QFT
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9299
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 15 Ιούλ 2022, 11:58

stavmanr έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:30
Σέλευκας έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 05:08
Ξέρουμε με τι ήταν η μπουγάτσα;
"Δεν ήταν μπουγάτσα κύρια πρόεδρε. Τυρόπιτα ήταν. Έλεος με εσάς του βόρειους. Αιτούμαι απαλλαγής λόγω ψευδούς κατηγορητηρίου".
έπρεπε να καταπέσει το κατηγορητήριο ως απαράδεκτο
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9299
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 15 Ιούλ 2022, 12:01

Εμείς στο Τορόντο παίρνουμε σύνταξη 3000 δολλάρια το μήνα
Υπάρχει αυτή τη στιγμή δηλαδή Ελληνας που πιστεύει οτι μπορει το κράτος να δώσει παραπάνω συντάξεις την ώρα που δανείζεται απο τις επόμενες γενιές και γιαυτές που δίνει;
Απομεινάρι του αριστερισμού είναι αυτό, για να καταλάβω;
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4758
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 15 Ιούλ 2022, 12:10

Σέλευκας έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 11:58
stavmanr έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:30
"Δεν ήταν μπουγάτσα κύρια πρόεδρε. Τυρόπιτα ήταν. Έλεος με εσάς του βόρειους. Αιτούμαι απαλλαγής λόγω ψευδούς κατηγορητηρίου".
έπρεπε να καταπέσει το κατηγορητήριο ως απαράδεκτο
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ
Πλάκα πλάκα, μόλις συνόψισες το 90% της αποδομητικής επιχειρηματολογίας των hellenic hoaxes.
Σέλευκας έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 12:01
Εμείς στο Τορόντο παίρνουμε σύνταξη 3000 δολλάρια το μήνα
Υπάρχει αυτή τη στιγμή δηλαδή Ελληνας που πιστεύει οτι μπορει το κράτος να δώσει παραπάνω συντάξεις την ώρα που δανείζεται απο τις επόμενες γενιές και γιαυτές που δίνει;
Απομεινάρι του αριστερισμού είναι αυτό, για να καταλάβω;
Αν είσαι μπούμερ της δρακογενιάς του Πολυτεχνείου ( ξέχασα κάτι; ) που έμαθες να τρως το ψωμί των παιδιών σου (α, εδώ ήταν), φυσικά και γίνεται.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9878
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 15 Ιούλ 2022, 12:19

Rakomelofronas έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 07:46
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 07:43
Θα θελα να ξερα πως αισθάνθηκαν οι μπάτσοι όταν πήγαν να τον μπουζουριάσουν. Πως αισθάνθηκαν αυτοί που κάλεσαν τους μπάτσους και πως αισθάνθηκε το δικαστήριο που κάθεται και ασχολείται με 3-4 μπουγάτσες. Οι πόροι που δαπανήθηκαν για να πάνε τον φουκαρά στο δικαστήριο και να τον καταδικάσουν θα του εξασφάλιζαν τουλάχιστον μια μπουγάτσα κάθε μέρα για την υπόλοιπη ζωή του. Δηλαδή δεν μπορούσε να του γίνει απλά μια σύσταση έπρεπε να τον μπουζουριάσουν. Πολύ σκατοψυχιά ρε πούστη μου. Πολλοί σκατόψυχοι κυκλοφορούν. Πάρτες πες του ρε μπάρμπα τις κπουγάτσες και πεινάς; Έλα να σπυ δώσω κι αλλα καλούδια που έτσι κι αλλιώς πάνε να λήξουν.
Αυτά τα περιστατικά, με ακίνδυνους αδικτύωτους ταλαίπωρους ανθρώπους, είναι ο λόγος ύπαρξής τους αλλά και μια κάποια ψυχολογική διέξοδος: αν τρως πίεση και τραμπούκο συνέχεια και ακολουθάς επίσημες και ανεπίσημες οδηγίες όλη την ώρα, κάποιος δεν πρέπει να την πληρώσει;
Μιλάς για τους μπάτσους ή για τους υπαλλήλους του σούπε μάρκετ;

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9878
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 15 Ιούλ 2022, 12:24

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:12
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 07:43
Θα θελα να ξερα πως αισθάνθηκαν οι μπάτσοι όταν πήγαν να τον μπουζουριάσουν. Πως αισθάνθηκαν αυτοί που κάλεσαν τους μπάτσους και πως αισθάνθηκε το δικαστήριο που κάθεται και ασχολείται με 3-4 μπουγάτσες. Οι πόροι που δαπανήθηκαν για να πάνε τον φουκαρά στο δικαστήριο και να τον καταδικάσουν θα του εξασφάλιζαν τουλάχιστον μια μπουγάτσα κάθε μέρα για την υπόλοιπη ζωή του. Δηλαδή δεν μπορούσε να του γίνει απλά μια σύσταση έπρεπε να τον μπουζουριάσουν. Πολύ σκατοψυχιά ρε πούστη μου. Πολλοί σκατόψυχοι κυκλοφορούν. Πάρτες πες του ρε μπάρμπα τις κπουγάτσες και πεινάς; Έλα να σπυ δώσω κι αλλα καλούδια που έτσι κι αλλιώς πάνε να λήξουν.
Αν πεινούσε και τον πιανανε, δε θα έπαιρνε τόσες μπουγάτσες για αρχή, ούτε θα έκανε τόση φασαρία αν τον έπιαναν. Ο άνθρωπος έχει ψυχολογικά προβλήματα και χρειάζεται νοσηλεία.
Ακόμα κι έτσι να είναι. Είναι δουλειά του κράτους η νοσηλεία του. Που οδηγούμαστε όταν αφήνουμε μεγάλους ανθρώπους με προβλήματα να τα αντιμετωπίζουν μόνοι τους; Θα σου πω. Σε τρεις κλεμμένες μπουγάτσες. Σε ένα σύστημα συνεργία πλουσίων και κράτους που δεν ενδιαφέρεται για την πρόληψη, δεν ενδιαφέρεται για τον άνθρωπο. Ενδιαφέρεται για τρεις μπουγάτσες. Και αντί να πει σε εκείνον που καταθέτει μήνυση ρε άντε από δω μέσα μισάνθρωπε ηλίθιε άπλυστε που θέλεις να πάμε σε δίκη ένα ανθρωπάκι αβοήθητο, συνδιαλλέγεται μαζί του. Αυτοί είναι οι κανόνες του συστήματος και κάθε Αιδως έχει ξεριζωθεί βάναυσα από μέσα του. Πρόσεξε. Όχι έλεος. Ντροπή.

Άβαταρ μέλους
John Dear
Δημοσιεύσεις: 1225
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 01:21

Re: 60 χρονος έκλεψε μπουγάτσες και θα φυλακιστεί για 4 μήνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Dear » 15 Ιούλ 2022, 12:26

Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:03
talaipwros έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 23:55



Ελάχιστη σχέση ο τίτλος με το άρθρο
Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι έχει περάσει κάμποσος καιρός για να δούμε κάποιο δακρυβρεχτο άρθρο με καποιον/α που έκλεψε γιατί πειναγε και που το Ελ κράτος τον έφερε σ'αυτη τη θεση και που δεν υπάρχει πρόνοια και που φυσικά με αριστερά δεν θα ήταν έτσι τα πράγματα και τι σκληρή που είναι η Ελ κοινωνία και τι ψηφίσατε ρε μαλακες.
:+1:

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23342
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 15 Ιούλ 2022, 12:28

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 12:24
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:12
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 07:43
Θα θελα να ξερα πως αισθάνθηκαν οι μπάτσοι όταν πήγαν να τον μπουζουριάσουν. Πως αισθάνθηκαν αυτοί που κάλεσαν τους μπάτσους και πως αισθάνθηκε το δικαστήριο που κάθεται και ασχολείται με 3-4 μπουγάτσες. Οι πόροι που δαπανήθηκαν για να πάνε τον φουκαρά στο δικαστήριο και να τον καταδικάσουν θα του εξασφάλιζαν τουλάχιστον μια μπουγάτσα κάθε μέρα για την υπόλοιπη ζωή του. Δηλαδή δεν μπορούσε να του γίνει απλά μια σύσταση έπρεπε να τον μπουζουριάσουν. Πολύ σκατοψυχιά ρε πούστη μου. Πολλοί σκατόψυχοι κυκλοφορούν. Πάρτες πες του ρε μπάρμπα τις κπουγάτσες και πεινάς; Έλα να σπυ δώσω κι αλλα καλούδια που έτσι κι αλλιώς πάνε να λήξουν.
Αν πεινούσε και τον πιανανε, δε θα έπαιρνε τόσες μπουγάτσες για αρχή, ούτε θα έκανε τόση φασαρία αν τον έπιαναν. Ο άνθρωπος έχει ψυχολογικά προβλήματα και χρειάζεται νοσηλεία.
Ακόμα κι έτσι να είναι. Είναι δουλειά του κράτους η νοσηλεία του. Που οδηγούμαστε όταν αφήνουμε μεγάλους ανθρώπους με προβλήματα να τα αντιμετωπίζουν μόνοι τους; Θα σου πω. Σε τρεις κλεμμένες μπουγάτσες. Σε ένα σύστημα συνεργία πλουσίων και κράτους που δεν ενδιαφέρεται για την πρόληψη, δεν ενδιαφέρεται για τον άνθρωπο. Ενδιαφέρεται για τρεις μπουγάτσες. Και αντί να πει σε εκείνον που καταθέτει μήνυση ρε άντε από δω μέσα μισάνθρωπε ηλίθιε άπλυστε που θέλεις να πάμε σε δίκη ένα ανθρωπάκι αβοήθητο, συνδιαλλέγεται μαζί του. Αυτοί είναι οι κανόνες του συστήματος και κάθε Αιδως έχει ξεριζωθεί βάναυσα από μέσα του. Πρόσεξε. Όχι έλεος. Ντροπή.
Έγινε πιο χοντρό επεισοδιο. Αν εσύ δουλεύεις σε κάποιο μίνι μάρκετ, σηκώσω εγώ φέτες και λουκάνικα, πάω να φύγω, μου πεις εσύ άστα κάτω και εγώ σου ρίξω μπουκέτο, δηλαδή δνε θα γίνει ιστορία μετά; ο άνθρωπος έχει ψυχολογικά, δεν είναι πως πήγε να κλέψει κάτι να φάει και τον μάζεψαν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών