Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41296
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιαν 2019, 11:40

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 04:13
hellegennes έγραψε:
17 Ιαν 2019, 03:58
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 02:16

την σεξουαλικη παρενόχληση..
Δεν πήρα απάντηση στο αν υπάρχουν νόμοι σεξουαλικής παρενόχλησης στην Γαλλία. Αν υπάρχουν, τι ακριβώς αφορά αυτός ο νόμος;
"Η σεξουαλική παρενόχληση στους δρόμους δεν τιμωρούνταν στο παρελθόν. Από εδώ και στο εξής θα τιμωρείται"
Κάτσε, δηλαδή ο νόμος περί σεξουαλικής παρενόχλησης στην Γαλλία έλεγε πουθενά «εκτός κι αν είναι σε δημόσιο χώρο, οπότε είναι οκέι»; Δυσκολεύομαι να το πιστέψω.

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 04:13
Ένα προσχέδιο νόμου ανέφερε ότι οι ανήλικοι κάτω των 15 ετών θα θεωρείται ότι δεν συναινούν σε σεξουαλική επαφή με μεγαλύτερο ηλικιακά πρόσωπο. Αλλά ο νέος νόμος αναφέρει ότι το σεξ ανάμεσα σε έναν ενήλικα και σε ένα πρόσωπο 15 ετών και κάτω μπορεί να χαρακτηριστεί βιασμός αν ο νεότερος από τους δύο θεωρείται ότι δεν είναι σε θέση να έχει συναινέσει.
Dafuq? Δηλαδή ο παλιός νόμος εξαιρούσε τους κάτω των 15 από τον βιασμό υπό αδυναμία συναίνεσης, π.χ. υπό μέθη; Είναι στ' αλήθεια έτσι η νομοθεσία στην Γαλλία ή τρολάρουνε;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41296
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιαν 2019, 11:42

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 09:55
O νόμος έχει σκοπό να φοβίσει τους νεοαφιχθέντες μουσουλμάνους από τριτοκοσμικές χώρες που βλέπουν την κάθε χαριτωμένη γαλλιδούλα με φουστίτσα πάνω από το γόνατο σαν πρόσκληση σε δείπνο. Στον σκοταδισμό μέσα στον οποίο έχουν μεγαλώσει αν η γυναίκα δεν είναι καλυμμένη από πάνω ως κάτω με σκούρο καραβόπανο είναι άξια της τύχης της. Στην πραγματικότητα τα πειράγματά τους δεν είναι καμάκι όπως το γνωρίζουμε στην ελλάδα. Είναι απόπειρα εκφοβισμού και απόρροια καταπιεσμένης σεξουαλικότητας. Είναι προσπάθεια τιμωρίας του δυτικού κόσμου για την ελευθεριότητα με την οποία αντιμετωπίζει τη σεξουαλικότητα και φαίνεται να πετυχαίνει τον σκοπό της. Οι γυναίκες ντύνονται λιγότερο θηλυκά και είμαι σίγουρος ότι ένα μεγάλο ποσοστό δεν κυκλοφορεί ασυνόδευτο.
Ε, ας τους απελάσουν αν θεωρούν ότι έχουν τέτοιο πρόβλημα. Αντί για πρόστιμο, ας τιμωρούνται κατευθείαν με απέλαση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7980
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 17 Ιαν 2019, 11:48

Αυτά συμβαίνουν αν πρέπει να ενσωματώσεις κατώτερες κουλτούρες σε μια ανώτερη. Ο κόσμος δεν είναι πια ο ίδιος. Προς τα που πάει θα δείξει.
Δεν θα με ενοχλήσει το φλέρτ ενός άνδρα σκούρου χρώματος όταν είναι πολιτισμένο, αλλά αν έχεις άνδρες μιας συγκεκριμένης θρησκείας στον κοινωνικό ιστό, όχι μόνο στον δρόμο, αλλά και στα σχολεία, νοσοκομεία, δημόσιες υπηρεσίες, καταστήματα κλπ. που δεν έχουν τις δικές μας απόψεις όσον αφορά την γυναίκα, όταν μάλιστα αυτή η "πίστη" προωθείται από τους πόρνους και τις πόρνες που έχουν καταλάβει την εξουσία, έχεις πρόβλημα. Δεν είσαι όπως πριν. Δεν έχεις τις ίδιες ελευθερίες. Το φλέρτ ποινικοποιείται. Έτσι μπορεί να αποφευχθεί και η αναπαραγωγή μεταξύ γηγενών.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41296
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιαν 2019, 12:01

vantono έγραψε:
17 Ιαν 2019, 10:01
hellegennes έγραψε:
17 Ιαν 2019, 03:54
vantono έγραψε:
17 Ιαν 2019, 02:05
Έθναρε σε περίμενα πυρ και μανία αυτές τις μέρες με τη διαφήμιση της ζιλέτ για την "τοξική αρρενωπότητα", να πετάς σπίθες κυριολεκτικα, αλλα εσύ ανοίγεις νηματα για τα δικαιώματα των Γάλλων πέφτουλων και την Παλαιολόγου. :e040: Πάει, χαλάσετε και οι μιγκτάου :-?
Για ποια διαφήμιση λες; Εγώ εκνευρίστηκα προχθές με μια φαρμακευτική διαφήμιση, τόσο σεξιστική απέναντι στους άντρες, που αν το αντικείμενο της κοροϊδίας ήταν γυναίκα, θα καιγόταν πάλι η Αθήνα, αυτήν την φορά από φεμινίστριες, το ΕΣΡ θα επέβαλλε πρόστιμο σε όλους τους σταθμούς και θα συζητούσαν γι' αυτό στην βουλή.

οκ,οι μανατζαραίοι κει πέρα στη ζιλέτ ειναι μεγάλες αττενσιονχόρες που έχουν αφουγκραστεί άψογα τον παλμό της εποχής,αλλά αυτό το ακτιβιστές αντρικών δικαιωμάτων με ξεπερνάει για τα καλά. Θα περιμενουμε το αντιστοιχο νημα του εθνι να τα πουμε απο κει,για περισσοτερα. :lol:
Βασικά ήταν μάλλον απελπισμένοι, γιατί η P&G αγόρασε την Ζιλέτ το 2005 προς 57 δις, που είναι τρομακτικό ποσό και έκτοτε οι πωλήσεις της έχουν καταβαραθρωθεί. Μόνο την τελευταία 5ετία έχουν πέσει 25%. Αν δεις το ορίτζιναλ βίντεο, πάντως, θα διαπιστώσεις κάτι σπάνιο: τα dislikes είναι διπλάσια από τα likes (που υποθέτω ότι είναι κυρίως από γυναίκες). Αυτό εμένα μού λέει ότι δεν έχουν αφουγκραστεί τόσο καλά τον παλμό της εποχής. Το κάνουν με τελείως λάθος τρόπο. Θα μπορούσαν να περάσουν το ίδιο μήνυμα χωρίς να φαίνεται ότι κατηγορούν και προσβάλλουν τους πελάτες τους, με θετικό αντί ενοχοποιητικό πρόσημο. Γενικά, η δημιουργία ενοχών για να περάσεις ένα μήνυμα δεν είναι η εξυπνότερη τακτική.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12222
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 17 Ιαν 2019, 12:03

Γραφικός έγραψε:
17 Ιαν 2019, 05:28
Sid Vicious έγραψε:
17 Ιαν 2019, 04:18
Άρα βλέπεις λάθος ακόμη και τη νυχτερινή έξοδο. Όντως θα ήταν καλύτερα να είχες μείνει σπίτι να διαβάσεις κανένα βιβλίο αν αυτό σε ευχαριστουσε περισσότερο.
Έστω ότι αγοράζω ένα ξυστό. Θα το αγοράσω γιατί ποντάρω κάτι. Το αγοράζω και το ξύνω και παίρνω τ' αρχίδια μου. Όταν τελειώσει η φάση δεν θα πω "τουλάχιστον έζησα την αδρεναλίνη". Θα πω "σκατά, θα μπορούσα να είχα κάνει αυτά τα 5€ ωραίο ξύδι που θα ρέει στον οργανισμό μου και θα γουστάρω". Δεν το έκανα αυτό, αλλά θα ήταν καλύτερα, για μένα, να το κάνω από την κατάσταση που βρίσκομαι τώρα. .
Τι είναι αυτά που διαβάζω, κομμουνισμός ως το μεδούλι είναι, αυτό το δηλητήριο δεν σε αφήνει να χαρείς την ζωή, όλα λάθος. Και μόνο που κάνεις συνειρμους φλερτ με αγορά ξυστού φανερώνει μια αντιανθρώπινη λογιστική γραφειοκρατική λογική, δηλαδή κομμουνισμο, συριζαιικη ψυχή.
Αν βγαινεις με αυτοσκοπο να γυρισεις με κοπελα σπιτι, πως αυτο και μονο σημαινει για σενα οτι περασες τελικα ωραια εξω (μονος σου το εγραψες) , τι να πω.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7980
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 17 Ιαν 2019, 12:34

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
17 Ιαν 2019, 08:45

..θέλω να πω οτι οι γυναίκες που εκφράζουν τέτοιες απόψεις ΔΕΝ εκφράζουν η εκπροσωπούν την συντριπτικη πλειοψηφία του γυναικείου φύλλου , και προσπαθουν να επιβάλουν τις αφυσικες και παράλογες αιψεις τους έτσι όπως ή ανεραστη γεροντοκόρη επέβαλε τάξη και ηθική στην κοινωνία ενος χωριού
Τέλος πάντων , εύχομαι τόσο σε εσένα όσο και στην Εσθήρ εδώ μέσα να ...μην σας κάνει καμάκι ποτε και κανένας αντρας στην ζωή σας !!! :003:
Έχεις μείνει πολύ πίσω. Τώρα πια "μοντέρνες", "εργαζόμενες" τηλεφωνούν στα νοσοκομεία για να τους ειδοποιήσουν ότι θα έρθει μια παρθενόπη για της χαϊδέψετε το στήθος. :e040:

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9911
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Ιαν 2019, 12:45

hellegennes έγραψε:
17 Ιαν 2019, 11:42
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 09:55
O νόμος έχει σκοπό να φοβίσει τους νεοαφιχθέντες μουσουλμάνους από τριτοκοσμικές χώρες που βλέπουν την κάθε χαριτωμένη γαλλιδούλα με φουστίτσα πάνω από το γόνατο σαν πρόσκληση σε δείπνο. Στον σκοταδισμό μέσα στον οποίο έχουν μεγαλώσει αν η γυναίκα δεν είναι καλυμμένη από πάνω ως κάτω με σκούρο καραβόπανο είναι άξια της τύχης της. Στην πραγματικότητα τα πειράγματά τους δεν είναι καμάκι όπως το γνωρίζουμε στην ελλάδα. Είναι απόπειρα εκφοβισμού και απόρροια καταπιεσμένης σεξουαλικότητας. Είναι προσπάθεια τιμωρίας του δυτικού κόσμου για την ελευθεριότητα με την οποία αντιμετωπίζει τη σεξουαλικότητα και φαίνεται να πετυχαίνει τον σκοπό της. Οι γυναίκες ντύνονται λιγότερο θηλυκά και είμαι σίγουρος ότι ένα μεγάλο ποσοστό δεν κυκλοφορεί ασυνόδευτο.
Ε, ας τους απελάσουν αν θεωρούν ότι έχουν τέτοιο πρόβλημα. Αντί για πρόστιμο, ας τιμωρούνται κατευθείαν με απέλαση.
Συμφωνώ αλλά δε νομίζω να είναι τόσο απλό.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9911
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Ιαν 2019, 12:54

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
16 Ιαν 2019, 20:47
Αν και η αρχική πρόταση μιλούσε για πρόστιμο 90 ευρώ

Πρόστιμο 750 ευρώ θα επιβάλεται σε όσους κάνουν «καμάκι» σφυρίζοντας ή γενικότερα παρενοχλούν γυναίκες στο δρόμο στη Γαλλία μετά τον τελευταίο νόμο που ψηφίστηκε στο κοινοβούλιο της χώρας.

Στόχος της κυβέρνησης Μακρόν είναι με το νόμο αυτό οι γυναίκες να μην φοβούνται να κυκλοφορήσουν στους δρόμους.

Το πρόστιμο πάντως είναι εντυπωσιακά αυξημένο σε σχέση με τις αρχικές προτάσεις που είχαν κατατεθεί πριν από έναν χρόνο όταν άρχισε να συζητείται το θέμα καθώς τότε η γαλλική κυβέρνηση μιλούσε για πρόστιμο 90 ευρώ.

Το νομοσχέδιο καλυπτει οτιδήποτε «παραβιάζει την ελεύθερη κυκλοφορία των γυναικών σε δημόσιους χώρους και υπονομεύει την αυτοεκτίμηση και το δικαίωμα στην ασφάλεια».

Στο απόσπασμα μπαίνουν «σχόλια, συμπεριφορές ή πίεση σεξουαλικής ή σεξιστικής φύσης που υποβαθμίζουν, ντροπιάζουν, απειλούν ή είναι επιθετικές».

Στη Γαλλία το τελευταιό διάστημα είχε γίνει πολύς λόγος για επιθέσεις σε βάρος γυναικών σε μέσα μαζικής μεταφοράς που οδήγησαν αρκετές από αυτές να υποχρεώνονται να φορούν παντελόνια αντί για φούστες προκειμένου να προστατευτούν από επίδοξους εφαψίες.

Το νομοσχέδιο αποτελεί «πνευματικό παιδί» της υπουργού Ισότητας Μαρλέν Σιάπα. «Μιλάμε για τη στιγμή που ο άνδρας πλησιάζει από πίσω μια γυναίκα, της μιλάει και η γυναίκα δεν μπορεί να κάνει τίποτε γιατί είναι μόνη της. Δεν καλεί σε βοήθεια γιατί πιστεύει ότι "θα συνεχίσω να περπατάω και θα ξεφύγω". Οι άνδρες πιστεούν ότι είναι οι "Γάλλοι εραστές" και ότι "σιγά μωρέ, απλά σπάμε πλάκα". Εμείς λέμε "όχι"» λέει η υπουργός.

Οι επικριτές του νομοσχεδίου υποστηρίζουν, πάντως, ότι θα αποτελέσει ταφόπλακα στον έρωτα αλά γαλλικά προσθέτοντας ότι οι διατάξεις του δεν θα εφαρμοστούν ποτέ στην πράξη.





https://www.protothema.gr/world/article ... ti-gallia/

πολεμηστε διπλα στους mgtow και τους incels τον γυναικοκεντρικο καζινοκαπιταλισμο :g030:
Όταν θα συμβεί το παρακάτω στην αδελφή μάνα ή γυναίκα σου (dare i say) ξαναέλα να μας κάνεις κήρυγμα για τη γυναικοκρατία.


ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19530
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 17 Ιαν 2019, 13:02

Η προσβολή γενετήσιας αξιοπρέπειας , η προσβολή δημόσιας αιδούς και ο βιασμός τιμωρούνται ηδη απο τον ποινικό κωδικα
Η ερωτική παρενόχληση τι ακριβως αφορα ;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41296
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιαν 2019, 13:17

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 12:54
Όταν θα συμβεί το παρακάτω στην αδελφή μάνα ή γυναίκα σου (dare i say) ξαναέλα να μας κάνεις κήρυγμα για τη γυναικοκρατία.

Χμμ... και σε σένα θα μπορούσε να συμβεί αν σου έκανε κάποιος κωλοδάχτυλο στον δρόμο και εσύ γυρνούσες να του πεις «άντε γαμήσου, ρε μαλακισμένο πουτσοπαίδι, σκατά στον τάφο των γονιών σου». Πιστεύεις ότι θα ήταν έξυπνη αντίδραση, άσχετα αν οι λέξεις δεν δικαιολογούν βία;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 17 Ιαν 2019, 13:22

Δεν έχω καταλάβει τι είναι το καμάκι. Αν δω μια κυρία που μου αρέσει, και της στείλω ευγενικά την visit card μου, πληρώνω πρόστιμο;
Ordem e Progresso.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19530
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 17 Ιαν 2019, 13:38

Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2019, 13:22
Δεν έχω καταλάβει τι είναι το καμάκι. Αν δω μια κυρία που μου αρέσει, και της στείλω ευγενικά την visit card μου, πληρώνω πρόστιμο;
....750 ευρώ για σεξουαλική παρενόχληση .. :smt005::D

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 17 Ιαν 2019, 13:46

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
17 Ιαν 2019, 13:38
....750 ευρώ για σεξουαλική παρενόχληση .. :smt005::D
Aυτό στη Γαλλία; Μιλάμε, οι Γάλλοι είναι αρχιπέφτουλες, μόνο στη γιαγιά τους δεν την πέφτουν.
Ordem e Progresso.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19530
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 17 Ιαν 2019, 14:14

Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2019, 13:46
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
17 Ιαν 2019, 13:38
....750 ευρώ για σεξουαλική παρενόχληση .. :smt005::D
Aυτό στη Γαλλία; Μιλάμε, οι Γάλλοι είναι αρχιπέφτουλες, μόνο στη γιαγιά τους δεν την πέφτουν.
...προβλεπω οτι θα γίνει νόμος σε όλη την ΕΕ ..
Θα λες καλημέρα στην γειτόνισσα και θα τρως πρόστιμο για καμάκι ..
Θα δίνεις λουλούδι σε μια γυναικα και θα τρως μήνυση για σεξουαλική παρενόχληση

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19530
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 17 Ιαν 2019, 14:22

Κάτι σχετικά με τους τρόπους που γίνεται το καμάκι , αυτό ποικίλει ανα εποχή και ανα τόπο και λαο
Στον καιρό της Μαρίας της Πενταγιώτισσας που λέγει το δημοτικό τραγούδι στα Σαλονα ..σφαζοντουσαν παλληκάρια για το χατήρι της
Στον μεσαίωνα για χαρην της καλής σου ..σκοτώνες σε ιπποτική μονομαχία ολους τους ανταγωνιστές σου
Στην Κρήτη καποτε , μαγκια θεωρούνταν ο γαμπρός να κλέψει την νύφη
Στις φυλές του Αμαζονίου για να ζητησεος σε γάμο μια γυναικα , έπρεπε να της δείξεις τα κομμένα κεφάλια των αντιπάλων σου

Στη Ελλάδα τον καιρό των παλαιών ελληνικών ταινιών ο άντρας ο βαρύς ο μάγκας και ο σσηκωτος είχε σουξέ αμα ...τράβαγε τιποτες σκαμπιλια στην γυναικα που αγαπούσε

Δεν υπάρχει λοιπόν συγκεκριμένη νοοτροπία ήθη και έθιμα στον τρόπο που γίνεται η προσέγγιση των δύο φύλλων

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών