Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Το δημοψήφισμα λήγει την 29 Σεπ 2019, 14:49

Ναι
19
26%
Οχι
54
74%
 
Σύνολο ψήφων: 73

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Αύγ 2019, 14:25

alexandroso έγραψε:
22 Αύγ 2019, 14:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Αύγ 2019, 14:12
Προσωπικώς δεν ακροβατώ.
Έχω πλήρη επίγνωση της υποκειμενικής προσέγγισης που έχω για τα πράγματα.

Στο πλαίσιο αυτής της υποκειμενικής άποψης, μπορώ να αντιληφθώ την αιτιολογία της οποιασδήποτε προσέγγισης (ασχέτως αν συμφωνώ ή διαφωνώ) αλλά βλέπω απολύτως αρνητικά οποιαδήποτε ακτιβιστική προσπάθεια χρησιμοποιεί ως ασπίδα ή δόρυ τα παιδιά.
Εγώ νιώθω ότι ακροβατώ ακριβώς λόγω της υποκειμενικής μου προσέγγισης. Αλλά σίγουρα συνυπογράφω, με χέρια και με πόδια, την τελευταία σου πρόταση την οποία έχω κάνει έντονη.
Ε, τότε συμφωνούμε σ' όλα. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8245
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 22 Αύγ 2019, 15:13

- Casper - έγραψε:
22 Αύγ 2019, 12:44
perseus έγραψε:
22 Αύγ 2019, 12:02
- Casper - έγραψε:
22 Αύγ 2019, 11:49


Τι κάνουμε με τους γονείς των στρέιτ παιδιών που καταλήγουν ομοφυλόφιλα είπαμε;
Τους λυπόμαστε
Και εσάς το ίδιο :102:
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
22 Αύγ 2019, 12:03
Πιστεύεις οτι είναι τό ίδιο συνάδελφε ;;;

Οσον αφορά τόν έμφυτο μιμητισμό τών ανθρώπων δέν θά παίξει ρόλο πιστεύεις ;;;

Η δύναμη τού καθημερινού προτύπου πού λέμε ας πούμε ;;;

Η νομίζεις ότι το περιβάλλον δέν παίζει κανένα ρόλο στούς ανθρώπους ;;;

Αχ αυτή η Τύπιτι Κλόπ η ψυχοβγάλτα πού είναι νά φωτίσει τίς μαύρες τρύπες τού μυαλού μας ;;;


.
Ακριβώς το ίδιο όμως. Η Τίπιτι είναι ανώτερος άνθρωπος. Δεν νομίζω να είχε απόψεις του περασμένου αιώνα. Που δεν μιλάμε καν για απόψεις αλλά για δεδομένα που τα επεξεργάζεστε με τον τρόπο που σας βολεύει. Βαριέμαι όμως να το συνεχίσω και να διαφωνώ.


.
Τότε θά έχεις καταλήξει στή θέση ότι ο άνθρωπος γεννιέται..... δέν γίνεται.....

Ξέρεις ότι σέ αυτή τήν θέση τό ΤΕΡΑΣΤΙΟ Διακύβευμα είναι η αποφυγή τής ΕΥΘΥΝΗΣ..... :102:

Αν πούμε οτι οι άνθρωποι "γεννιούνται" ..... εννοούμε οτι δέν έχουμε ΕΥΘΥΝΗ εμείς γιά τό ποιά

είναι η συμπεριφορά τού παιδιού μας.....ο χαρακτήρας του.....δέν παίξαμε δηλαδή κανένα ρόλο στή ζωή

τού παιδιού....πού μεγαλώνει μέσω τής μίμησης όπως καί όλα τα άλλα ζώα τού πλανήτη......

Καί τά "άγρια παιδιά" πού τά άφησαν στήν ανθρώπινη ιστορία καί μεγάλωσαν σέ δάση μέ ζώα

μάς δείχνουν ξεκάθαρα οτι μ όποιο δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα θά μάθεις....


Οσο αφορά τήν Τύπιτι..... :romance-hearteyes:

Δέν διάβασες τό πό-νημά της Nατουραλιστική Αφηρημένη Τέχνη ;;;

Δέν είδες τόν ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο πού παίζει στήν ψυχοσύνθεση τού παιδιού κ μετέπειτα ενήλικα η σχέση

μέ τή Μάνας του ;;;

Καί η ΕΥΘΥΝΗ......αυτή δέν αντέχει και θέλει νά κρύψει η κοινωνία.....

Νά τήν κρύψουμε λές καλύτερα ;;;


Τήν Ψυχιατρική άποψη τήν γνώρισες ή τήν πετάμε στά σκουπίδια ;;;

Καί ποιοί πιστεύεις εσύ οτι έχουν ειδικότητα νά μιλάνε γιαυτό ;;; :102:


ΥΓ
Αυτά τά "δεδομένα" πού λές τί δεδομένα είναι ;;;.......αρα ΞΕΡΟΥΜΕ....

..
.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10144
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 22 Αύγ 2019, 15:37

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
22 Αύγ 2019, 15:13

Τότε θά έχεις καταλήξει στή θέση ότι ο άνθρωπος γεννιέται..... δέν γίνεται.....

Ξέρεις ότι σέ αυτή τήν θέση τό ΤΕΡΑΣΤΙΟ Διακύβευμα είναι η αποφυγή τής ΕΥΘΥΝΗΣ..... :102:
Αααα.... δεν το ήξερες;

Οι ομοφυλόφιλοι γεννήθηκαν έτσι, δεν το επέλεξαν, μόνο οι παιδεραστές επιλέγουν να σαπίζουν στις φυλακές.
Γιατί έχουμε κι αυτό το επιχείρημα από τους άλλους: "γιατί να επιλέξουν να ζουν μια ζωή στο περιθώριο και να γίνονται θύματα χλευασμού από τον περίγυρο;"
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

- Casper -

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Αύγ 2019, 15:48

Γεννιούνται και αντιδρούν-βγάζουν προς τα έξω συμπεριφορές ανάλογα με τα ερεθίσματα από το οικογενειακό και κοινωνικό τους περιβάλλον. Η σεξουαλικότητα τώρα πού κολλάει; Επίσης οι παιδεραστές (με ΤΙ ακριβώς το συγκρίνεις;!!!) έχουν ντε και καλά παιδεραστές γονείς και τους έβλεπαν να βιάζουν παιδάκια; Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα. Θα μιμηθούν και το ξύλο από τον στρέιτ μπαμπά και από τον ομοφυλόφιλο. Εσείς φαντάζομαι βλέπατε τους γονείς σας να κάνουν σεξ; Ή πιστεύετε πως αυτό ακριβώς θα διδάξουν στα παιδιά και ότι αυτό θα βλέπουν στα σπίτια τους; Παίρνετε σαν δεδομένο ότι ομοφυλόφιλος = η γελοιότητα των εικόνων που μου έβαλε ο Λέονας πιο πάνω και κρίνετε με βάση αυτό. Λες και δεν υπάρχουν γελοιότητες στους στρέιτς και εκείνοι είναι σωστότατοι. Ξέρω ζευγάρι που χώρισε, τα παιδιά με ψυχολογικά και από την μέρα που η μάνα έβγαλε προς τα έξω την σεξουαλικότητά της και έφερε στο σπίτι την φίλη της, τα πράγματα έχουν καλυτερέψει και την δέχονται ακόμα και τα παιδιά της γιατί είναι πιο υγιής σαν οικογένεια.

Δεν έχει νόημα. Το μόνο που δέχομαι και είναι δεδομένο είναι ότι είμαστε πολύ κλειστόμυαλοι άνθρωποι -σαν κοινωνία- και ότι θα υπάρχει bullying.

Επίσης σας συμφέρει πολύ εσάς τους άντρες να ρίχνετε πάντα την ευθύνη στην μάνα. Να το κοιτάξετε. Δεν έχω όρεξη να το συνεχίσω άλλο και να χαλιέμαι άδικα οπότε το σταματώ εδώ. :wave:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος - Casper - την 22 Αύγ 2019, 16:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10144
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 22 Αύγ 2019, 16:03

- Casper - έγραψε:
22 Αύγ 2019, 15:48
Γεννιούνται και αντιδρούν-βγάζουν προς τα έξω συμπεριφορές ανάλογα με τα ερεθίσματα από το οικογενειακό και κοινωνικό τους περιβάλλον. Η σεξουαλικότητα τώρα πού κολλάει; Επίσης οι παιδεραστές (με ΤΙ ακριβώς το συγκρίνεις;!!!) έχουν ντε και καλά παιδεραστές γονείς και τους έβλεπαν να βιάζουν παιδάκια; Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα. Θα μιμηθούν και το ξύλο από τον στρέιτ μπαμπά και από τον ομοφυλόφιλο. Εσείς φαντάζομαι βλέπατε τους γονείς σας να κάνουν σεξ; Ή πιστεύετε πως αυτό ακριβώς θα διδάξουν στα παιδιά και ότι αυτό θα βλέπουν στα σπίτια τους; Παίρνετε σαν δεδομένο ότι ομοφυλόφιλος = η γελοιότητα των εικόνων που μου έβαλε ο Λέονας πιο πάνω και κρίνετε με βάση αυτό.

Δεν έχει νόημα. Το μόνο που δέχομαι και είναι δεδομένο είναι ότι είμαστε πολύ κλειστόμυαλοι άνθρωποι -σαν κοινωνία- και ότι θα υπάρχει bullying.

Επίσης σας συμφέρει πολύ εσάς τους άντρες να ρίχνετε πάντα την ευθύνη στην μάνα. Να το κοιτάξετε.
:o:o:o
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

- Casper -

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Αύγ 2019, 16:05

Απευθυνόμουν και στους 2 αλλά καλά κάνεις και σοκάρεσαι όταν αναφέρεις παιδεραστές σε ένα νήμα με ομοφυλόφιλους.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10144
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 22 Αύγ 2019, 16:12

vagabondo έγραψε:
22 Αύγ 2019, 16:03
- Casper - έγραψε:
22 Αύγ 2019, 15:48
Γεννιούνται και αντιδρούν-βγάζουν προς τα έξω συμπεριφορές ανάλογα με τα ερεθίσματα από το οικογενειακό και κοινωνικό τους περιβάλλον. Η σεξουαλικότητα τώρα πού κολλάει; Επίσης οι παιδεραστές (με ΤΙ ακριβώς το συγκρίνεις;!!!) έχουν ντε και καλά παιδεραστές γονείς και τους έβλεπαν να βιάζουν παιδάκια; Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα. Θα μιμηθούν και το ξύλο από τον στρέιτ μπαμπά και από τον ομοφυλόφιλο. Εσείς φαντάζομαι βλέπατε τους γονείς σας να κάνουν σεξ; Ή πιστεύετε πως αυτό ακριβώς θα διδάξουν στα παιδιά και ότι αυτό θα βλέπουν στα σπίτια τους; Παίρνετε σαν δεδομένο ότι ομοφυλόφιλος = η γελοιότητα των εικόνων που μου έβαλε ο Λέονας πιο πάνω και κρίνετε με βάση αυτό.

Δεν έχει νόημα. Το μόνο που δέχομαι και είναι δεδομένο είναι ότι είμαστε πολύ κλειστόμυαλοι άνθρωποι -σαν κοινωνία- και ότι θα υπάρχει bullying.

Επίσης σας συμφέρει πολύ εσάς τους άντρες να ρίχνετε πάντα την ευθύνη στην μάνα. Να το κοιτάξετε.
:o:o:o
Τι έχουν οι παιδεραστές;
Έχουν διαφορετικές σεξουαλικές προτιμήσεις από την πλειοψηφία όπως και οι ομοφυλόφιλοι. Απλά, τυγχάνει το 2019 και στην Ελλάδα να είναι παράνομη, όπως κάποτε ήταν παράνομη και η ομοφυλοφιλία.
Γιατί του παιδεραστή είναι ελεύθερη επιλογή, ενώ του ομοφυλόφιλου καταγεγραμμένη στα γονίδια που δεν μπορεί να αλλάξει;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5692
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 22 Αύγ 2019, 16:13

vagabondo έγραψε:
22 Αύγ 2019, 16:12
Τι έχουν οι παιδεραστές;
Έχουν διαφορετικές σεξουαλικές προτιμήσεις από την πλειοψηφία όπως και οι ομοφυλόφιλοι. Απλά, τυγχάνει το 2019 και στην Ελλάδα να είναι παράνομη, όπως κάποτε ήταν παράνομη και η ομοφυλοφιλία.
Γιατί του παιδεραστή είναι ελεύθερη επιλογή, ενώ του ομοφυλόφιλου καταγεγραμμένη στα γονίδια που δεν μπορεί να αλλάξει;
Ποιος ακριβώς λέει ότι του παιδεραστή είναι ελεύθερη επιλογή;
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10144
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 22 Αύγ 2019, 16:19

Stalker έγραψε:
22 Αύγ 2019, 16:13
vagabondo έγραψε:
22 Αύγ 2019, 16:12
Τι έχουν οι παιδεραστές;
Έχουν διαφορετικές σεξουαλικές προτιμήσεις από την πλειοψηφία όπως και οι ομοφυλόφιλοι. Απλά, τυγχάνει το 2019 και στην Ελλάδα να είναι παράνομη, όπως κάποτε ήταν παράνομη και η ομοφυλοφιλία.
Γιατί του παιδεραστή είναι ελεύθερη επιλογή, ενώ του ομοφυλόφιλου καταγεγραμμένη στα γονίδια που δεν μπορεί να αλλάξει;
Ποιος ακριβώς λέει ότι του παιδεραστή είναι ελεύθερη επιλογή;
Γιατί χαρακτηρίζονται και τιμωρούνται ως οι χειρότεροι εγκληματίες, όταν είναι στην φύση τους, όπως στην φύση του σκύλου είναι να γαβγίζει τώρα και κανένας να μην του καταλογίζει ευθύνες για την διατάραξη των ορών της κοινής ησυχίας;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 22 Αύγ 2019, 16:23

Στη δουλειά μου να φουρνίζεις τη φρατζόλα δεν είναι DNA και χρωμόσωμα ή άλλες μαλακίες, είναι το μέσο να βρεις δουλειά.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5692
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 22 Αύγ 2019, 16:27

vagabondo έγραψε:
22 Αύγ 2019, 16:19
Γιατί χαρακτηρίζονται και τιμωρούνται ως οι χειρότεροι εγκληματίες, όταν είναι στην φύση τους, όπως στην φύση του σκύλου είναι να γαβγίζει τώρα και κανένας να μην του καταλογίζει ευθύνες για την διατάραξη των ορών της κοινής ησυχίας;
Από ψυχρή νομική άποψη επειδή τα παιδιά δεν μπορούν να δώσουν συναίνεση, οπότε η παιδεραστία είναι πάντα βιασμός.

Την παλεύεις καθόλου;
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10144
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 22 Αύγ 2019, 16:31

Stalker έγραψε:
22 Αύγ 2019, 16:27
vagabondo έγραψε:
22 Αύγ 2019, 16:19
Γιατί χαρακτηρίζονται και τιμωρούνται ως οι χειρότεροι εγκληματίες, όταν είναι στην φύση τους, όπως στην φύση του σκύλου είναι να γαβγίζει τώρα και κανένας να μην του καταλογίζει ευθύνες για την διατάραξη των ορών της κοινής ησυχίας;
Από ψυχρή νομική άποψη επειδή τα παιδιά δεν μπορούν να δώσουν συναίνεση, οπότε η παιδεραστία είναι πάντα βιασμός.

Την παλεύεις καθόλου;
Ποιός μίλησε για βιασμό; Για συναινετικό μιλάμε πάντα. Όπως ζητάει το παγωτό και του το δίνεις, έτσι και το κοκό.
Αυτό λένε, όσοι θέλουν να νομιμοποιηθεί.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

- Casper -

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Αύγ 2019, 16:37

vagabondo έγραψε:
22 Αύγ 2019, 16:19
Stalker έγραψε:
22 Αύγ 2019, 16:13
vagabondo έγραψε:
22 Αύγ 2019, 16:12
Τι έχουν οι παιδεραστές;
Έχουν διαφορετικές σεξουαλικές προτιμήσεις από την πλειοψηφία όπως και οι ομοφυλόφιλοι. Απλά, τυγχάνει το 2019 και στην Ελλάδα να είναι παράνομη, όπως κάποτε ήταν παράνομη και η ομοφυλοφιλία.
Γιατί του παιδεραστή είναι ελεύθερη επιλογή, ενώ του ομοφυλόφιλου καταγεγραμμένη στα γονίδια που δεν μπορεί να αλλάξει;
Ποιος ακριβώς λέει ότι του παιδεραστή είναι ελεύθερη επιλογή;
Γιατί χαρακτηρίζονται και τιμωρούνται ως οι χειρότεροι εγκληματίες, όταν είναι στην φύση τους, όπως στην φύση του σκύλου είναι να γαβγίζει τώρα και κανένας να μην του καταλογίζει ευθύνες για την διατάραξη των ορών της κοινής ησυχίας;
Οι ομοφυλόφιλοι ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ.
Να έλεγες για παιδόφιλους να το χώνευα καλύτερα, που εκεί παίζει η πρόθεση και μιλάμε για παιδιά που είναι παράνομο και πρέπει να τα προστατεύσεις ακόμη κι' αν υπάρχει μικρή πιθανότητα. Οι ομοφυλόφιλοι ποιον πείραξαν; Πόσο είσαι βρε βαγκ; 40; 45; Ο Νάνδρος που είναι και μεγαλύτερος και δεν σκέφτεται με αυτό τον τρόπο. Για όνομα δηλαδή.

Πάω για μπάνιο μπας και συνέλθω λίγο από αυτά που διαβάζω.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5692
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 22 Αύγ 2019, 16:37

vagabondo έγραψε:
22 Αύγ 2019, 16:31
Ποιός μίλησε για βιασμό; Για συναινετικό μιλάμε πάντα. Όπως ζητάει το παγωτό και του το δίνεις, έτσι και το κοκό.
Αυτό λένε, όσοι θέλουν να νομιμοποιηθεί.
Δεν την παλεύεις, κατάλαβα.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 22 Αύγ 2019, 16:40

LEONAS έγραψε:
22 Αύγ 2019, 13:55
Nandros έγραψε:
22 Αύγ 2019, 12:57
LEONAS έγραψε:
22 Αύγ 2019, 10:07
Είναι νορμάλ άνθρωποι να θέλουν να κόψουν την πουτσα και να την κάνουν τρύπα;
Αυτά το αποφασίζει η Επιστήμη, όχι εσύ ή εγώ ή άλλος άσχετος.
Αυτά τα αποφασίζει η φύση και όπως λέμε στο χωριο μου, γαμηση χασιση και επιστροφή στην φύση
Η Επιστήμη και οι λοιποί αδιαφορούν πλήρως τί νομίζει το χωριό σου ή το κάθε χωριό.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών