Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 17 Ιαν 2019, 17:02

Να πλακώνεσαι στο ξύλο δικαιολογείται μέχρι 17 ετών. Μετά, κάνεις μόνο τον Καραγκιόζη. Κανείς σοβαρός άνθρωπος δεν κάθεται να αλλάζει μπουνιές σαν παιδαρέλι. Και δηλ. αν το κάνει κανείς πατέρας, καλό να φωνάζουμε την Πρόνοια να φυλάξει το παιδί.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9756
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Ιαν 2019, 17:09

Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:02
Να πλακώνεσαι στο ξύλο δικαιολογείται μέχρι 17 ετών. Μετά, κάνεις μόνο τον Καραγκιόζη. Κανείς σοβαρός άνθρωπος δεν κάθεται να αλλάζει μπουνιές σαν παιδαρέλι. Και δηλ. αν το κάνει κανείς πατέρας, καλό να φωνάζουμε την Πρόνοια να φυλάξει το παιδί.
Κι αν παρενοχλούν τη γυναίκα σου ενώ περπατάτε στον δρόμο εσύ σίγουρα θα καλέσεις την αστυνομία. Σε κάθε περίπτωση θα καλούσες και από κάποιον. Εκτός ίσως αν έμπαιναν διαρρήκτες στο σπίτι σου το βράδυ. Εκεί θα έκανες πως κοιμόσουν.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 17 Ιαν 2019, 17:19

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:09
Κι αν παρενοχλούν τη γυναίκα σου ενώ περπατάτε στον δρόμο εσύ σίγουρα θα καλέσεις την αστυνομία. Σε κάθε περίπτωση θα καλούσες και από κάποιον. Εκτός ίσως αν έμπαιναν διαρρήκτες στο σπίτι σου το βράδυ. Εκεί θα έκανες πως κοιμόσουν.
Όχι, θα κάνω τον ήρωα, και αν ο άλλος έχει τραβήξει ένα χωράφι κόκα και μου βγάλει πιστόλι, κι αφήσω τον γιο μου ορφανό, θα είμαι μάγκας. Άσε με, φίλε μου. Έχω ξεπεράσει την εφηβεία, δεν έχω πρόβλημα ταυτότητας.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40887
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιαν 2019, 17:21

Πραγματικά προβληματικό σκεπτικό, Πορφύριε. Να το κοιτάξεις. Πραγματικά, ελπίζω είτε να μην έχεις παιδιά είτε να λες απλά βλακείες για να ενισχύσεις την επιχειρηματολογία σου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9756
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Ιαν 2019, 17:26

Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:19
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:09
Κι αν παρενοχλούν τη γυναίκα σου ενώ περπατάτε στον δρόμο εσύ σίγουρα θα καλέσεις την αστυνομία. Σε κάθε περίπτωση θα καλούσες και από κάποιον. Εκτός ίσως αν έμπαιναν διαρρήκτες στο σπίτι σου το βράδυ. Εκεί θα έκανες πως κοιμόσουν.
Όχι, θα κάνω τον ήρωα, και αν ο άλλος έχει τραβήξει ένα χωράφι κόκα και μου βγάλει πιστόλι, κι αφήσω τον γιο μου ορφανό, θα είμαι μάγκας. Άσε με, φίλε μου. Έχω ξεπεράσει την εφηβεία, δεν έχω πρόβλημα ταυτότητας.
Κι αν ο άλλος εκεί που κάνεις πως κοιμάσαι εσύ σκοτώσει το γιο σου; Τότε θα το ευχαριστηθείς;
έλα όμως που δεν είναι μόνο η παραπάνω περίπτωση τι να κάνουμε. Απάντησε σε αυτό. Κάποιος παρενοχλεί τη γυναίκα σου ενώ περπατάτε ήσυχα στο δρόμο. Της επιτίθεται φραστικά και μετά αρχίζει να την αγγίζει. Εσύ τι κάνεις; Βρίσκεις μια ήσυχη γωνιά να περιμένεις για την αστυνομία;
Πλακώνεσαι ναι ή όχι; Μόνο ναι ή όχι να μου πεις και θα σου πω μετά αν έχεις πρόβλημα ταυτότητας ή αν τα προβλήματά σου είναι άλλα.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 17 Ιαν 2019, 17:28

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:26
Κι αν ο άλλος εκεί που κάνεις πως κοιμάσαι εσύ σκοτώσει το γιο σου; Τότε θα το ευχαριστηθείς;
έλα όμως που δεν είναι μόνο η παραπάνω περίπτωση τι να κάνουμε. Απάντησε σε αυτό. Κάποιος παρενοχλεί τη γυναίκα σου ενώ περπατάτε ήσυχα στο δρόμο. Της επιτίθεται φραστικά και μετά αρχίζει να την αγγίζει. Εσύ τι κάνεις; Βρίσκεις μια ήσυχη γωνιά να περιμένεις για την αστυνομία;
Πλακώνεσαι ναι ή όχι; Μόνο ναι ή όχι να μου πεις και θα σου πω μετά αν έχεις πρόβλημα ταυτότητας ή αν τα προβλήματά σου είναι άλλα.
H υπόθεση της συζήτησης είναι παιδαριώδης. Πολλές ταινίες καράτε βλέπεις.Αν έχω πρόβλημα ταυτότητας θα μου το πει ειδικός μετά από συνεδρίες, όχι ένας στην τύχη.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40887
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιαν 2019, 17:33

Για να απαντήσω εγώ στην χαζομάρα σου, αν κινδυνεύει η γυναίκα σου ή εσύ ο ίδιος ή τα παιδιά σου, θα προσπαθήσεις να απωθήσεις τον κίνδυνο και θα φύγεις για να καλέσεις την αστυνομία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9756
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Ιαν 2019, 17:36

Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:28
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:26
Κι αν ο άλλος εκεί που κάνεις πως κοιμάσαι εσύ σκοτώσει το γιο σου; Τότε θα το ευχαριστηθείς;
έλα όμως που δεν είναι μόνο η παραπάνω περίπτωση τι να κάνουμε. Απάντησε σε αυτό. Κάποιος παρενοχλεί τη γυναίκα σου ενώ περπατάτε ήσυχα στο δρόμο. Της επιτίθεται φραστικά και μετά αρχίζει να την αγγίζει. Εσύ τι κάνεις; Βρίσκεις μια ήσυχη γωνιά να περιμένεις για την αστυνομία;
Πλακώνεσαι ναι ή όχι; Μόνο ναι ή όχι να μου πεις και θα σου πω μετά αν έχεις πρόβλημα ταυτότητας ή αν τα προβλήματά σου είναι άλλα.
H υπόθεση της συζήτησης είναι παιδαριώδης. Πολλές ταινίες καράτε βλέπεις.Αν έχω πρόβλημα ταυτότητας θα μου το πει ειδικός μετά από συνεδρίες, όχι ένας στην τύχη.
Γιατί συμμετέχεις ρε φιλέ τότε; Ο ειδικός δεν θα σου τα πει όπως εγώ πίστεψέ με. Απάντησε σε αυτό που σε ρώτησα. Θα πλακωθείς ή θα σκεφτείς ότι μπορεί ο άλλος να κάνει ότι γουστάρει μέχρι να έρθει η αστυνομία τι να κάνουμε δεν είμαστε παιδιά;
Αν δεν θέλεις όμως να συμμετέχεις σε μια συζήτηση και απεχθάνεσαι να βρίσκεις ελαττώματα στον χαρακτήρα σου μην επιχειρείς να πεις σε κάποιον πως να φέρεται. Δεν είναι γενναίο. γουινκ γουινκ.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9756
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Ιαν 2019, 17:37

hellegennes έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:33
Για να απαντήσω εγώ στην χαζομάρα σου, αν κινδυνεύει η γυναίκα σου ή εσύ ο ίδιος ή τα παιδιά σου, θα προσπαθήσεις να απωθήσεις τον κίνδυνο και θα φύγεις για να καλέσεις την αστυνομία.
Να απωθήσεις; Θα πλακωθείς εννοείς. Εντάξει τότε. Βρήκαμε κάτι που σε βγάζει από τα φυσιολογικά σου όρια έτσι δεν είναι;

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 17 Ιαν 2019, 17:39

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:36
Γιατί συμμετέχεις ρε φιλέ τότε; Ο ειδικός δεν θα σου τα πει όπως εγώ πίστεψέ με. Απάντησε σε αυτό που σε ρώτησα. Θα πλακωθείς ή θα σκεφτείς ότι μπορεί ο άλλος να κάνει ότι γουστάρει μέχρι να έρθει η αστυνομία τι να κάνουμε δεν είμαστε παιδιά;
Αν δεν θέλεις όμως να συμμετέχεις σε μια συζήτηση και απεχθάνεσαι να βρίσκεις ελαττώματα στον χαρακτήρα σου μην επιχειρείς να πεις σε κάποιον πως να φέρεται. Δεν είναι γενναίο. γουινκ γουινκ.
Όχι, δεν θα τα οεις καλύτερα από κανέναν ειδικό, κι αν αυτό το πιστεύεις -που θεωρώ ότι αστειεύεσαι- να πας να κοιταχτείς. Στην ηλικία μου δεν θεωρώ σοβαρό να συζητάω βλακείες. Η συζήτηση άνοιξε για μια νομοθεσία, όχι για μαλακίες.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 17 Ιαν 2019, 17:43

Δεν μου αρέσει αισθητικά το θέαμα καμάκι στον δρόμο, εχω πέσει θύμα πολλάκις από το τρίτο φύλο. Συμφωνώ με το πρόστιμο.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9756
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Ιαν 2019, 17:55

Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:39
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:36
Γιατί συμμετέχεις ρε φιλέ τότε; Ο ειδικός δεν θα σου τα πει όπως εγώ πίστεψέ με. Απάντησε σε αυτό που σε ρώτησα. Θα πλακωθείς ή θα σκεφτείς ότι μπορεί ο άλλος να κάνει ότι γουστάρει μέχρι να έρθει η αστυνομία τι να κάνουμε δεν είμαστε παιδιά;
Αν δεν θέλεις όμως να συμμετέχεις σε μια συζήτηση και απεχθάνεσαι να βρίσκεις ελαττώματα στον χαρακτήρα σου μην επιχειρείς να πεις σε κάποιον πως να φέρεται. Δεν είναι γενναίο. γουινκ γουινκ.
Όχι, δεν θα τα οεις καλύτερα από κανέναν ειδικό, κι αν αυτό το πιστεύεις -που θεωρώ ότι αστειεύεσαι- να πας να κοιταχτείς. Στην ηλικία μου δεν θεωρώ σοβαρό να συζητάω βλακείες. Η συζήτηση άνοιξε για μια νομοθεσία, όχι για μαλακίες.
Δηλαδή αυτό το ποστ σου ήταν σχετικό με τη νομοθεσία;
Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:02
Να πλακώνεσαι στο ξύλο δικαιολογείται μέχρι 17 ετών. Μετά, κάνεις μόνο τον Καραγκιόζη. Κανείς σοβαρός άνθρωπος δεν κάθεται να αλλάζει μπουνιές σαν παιδαρέλι. Και δηλ. αν το κάνει κανείς πατέρας, καλό να φωνάζουμε την Πρόνοια να φυλάξει το παιδί.
Ή το έγραψες στη νεότητά σου;

Λέγε τώρα και άσε τις μαλακίες. Θα υπερασπιστείς τη γυναίκα σου που την χουφτώνουν ασύστολα μπροστά στα μάτια σου ή θα κάνεις την πάπια;

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 17 Ιαν 2019, 18:01

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
16 Ιαν 2019, 20:47
Αν και η αρχική πρόταση μιλούσε για πρόστιμο 90 ευρώ

Πρόστιμο 750 ευρώ θα επιβάλεται σε όσους κάνουν «καμάκι» σφυρίζοντας ή γενικότερα παρενοχλούν γυναίκες στο δρόμο στη Γαλλία μετά τον τελευταίο νόμο που ψηφίστηκε στο κοινοβούλιο της χώρας.

Στόχος της κυβέρνησης Μακρόν είναι με το νόμο αυτό οι γυναίκες να μην φοβούνται να κυκλοφορήσουν στους δρόμους.

Το πρόστιμο πάντως είναι εντυπωσιακά αυξημένο σε σχέση με τις αρχικές προτάσεις που είχαν κατατεθεί πριν από έναν χρόνο όταν άρχισε να συζητείται το θέμα καθώς τότε η γαλλική κυβέρνηση μιλούσε για πρόστιμο 90 ευρώ.

Το νομοσχέδιο καλυπτει οτιδήποτε «παραβιάζει την ελεύθερη κυκλοφορία των γυναικών σε δημόσιους χώρους και υπονομεύει την αυτοεκτίμηση και το δικαίωμα στην ασφάλεια».

Στο απόσπασμα μπαίνουν «σχόλια, συμπεριφορές ή πίεση σεξουαλικής ή σεξιστικής φύσης που υποβαθμίζουν, ντροπιάζουν, απειλούν ή είναι επιθετικές».

Στη Γαλλία το τελευταιό διάστημα είχε γίνει πολύς λόγος για επιθέσεις σε βάρος γυναικών σε μέσα μαζικής μεταφοράς που οδήγησαν αρκετές από αυτές να υποχρεώνονται να φορούν παντελόνια αντί για φούστες προκειμένου να προστατευτούν από επίδοξους εφαψίες.

Το νομοσχέδιο αποτελεί «πνευματικό παιδί» της υπουργού Ισότητας Μαρλέν Σιάπα. «Μιλάμε για τη στιγμή που ο άνδρας πλησιάζει από πίσω μια γυναίκα, της μιλάει και η γυναίκα δεν μπορεί να κάνει τίποτε γιατί είναι μόνη της. Δεν καλεί σε βοήθεια γιατί πιστεύει ότι "θα συνεχίσω να περπατάω και θα ξεφύγω". Οι άνδρες πιστεούν ότι είναι οι "Γάλλοι εραστές" και ότι "σιγά μωρέ, απλά σπάμε πλάκα". Εμείς λέμε "όχι"» λέει η υπουργός.

Οι επικριτές του νομοσχεδίου υποστηρίζουν, πάντως, ότι θα αποτελέσει ταφόπλακα στον έρωτα αλά γαλλικά προσθέτοντας ότι οι διατάξεις του δεν θα εφαρμοστούν ποτέ στην πράξη.





https://www.protothema.gr/world/article ... ti-gallia/

πολεμηστε διπλα στους mgtow και τους incels τον γυναικοκεντρικο καζινοκαπιταλισμο :g030:
αυτος ο νομος θα τιμωρει και τους πουστηδες που θα ξερογλυφονται οταν βλεπουν αντρα;
θα τιμωρει και τους αλαχακμπαρ ππου θα χουφτωνουν τις γυναικες;
δεν το νομιζω.
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40887
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιαν 2019, 18:02

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:37
hellegennes έγραψε:
17 Ιαν 2019, 17:33
Για να απαντήσω εγώ στην χαζομάρα σου, αν κινδυνεύει η γυναίκα σου ή εσύ ο ίδιος ή τα παιδιά σου, θα προσπαθήσεις να απωθήσεις τον κίνδυνο και θα φύγεις για να καλέσεις την αστυνομία.
Να απωθήσεις; Θα πλακωθείς εννοείς. Εντάξει τότε. Βρήκαμε κάτι που σε βγάζει από τα φυσιολογικά σου όρια έτσι δεν είναι;
Όχι, δεν θα πλακωθώ. Ας μην αρχίσουμε τα σενάρια τώρα. Το τι κάνεις αν κινδυνεύει η σωματική σου ακεραιότητα εξαρτάται από τις συνθήκες: αν είσαι σε έρημο μέρος ή όχι, αν είσαι κοντά σε σπίτι, αυτοκίνητο, μαγαζί ή όχι και πολλά άλλα. Επίσης το πήγες από το σχόλιο στον δρόμο στον κίνδυνο της σωματικής ακεραιότητας. Μακράν διαφορετικά πράγματα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 17 Ιαν 2019, 18:03

Έχω παρατηρήσει ότι οι λάβρως επιτιθέμενες κατά του καμακιού είναι όλες οι σαύρες.
Δεν θα τις πλησίαζε ούτε ρεπατζής από την λεγεώνα των ξένων.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών