Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Ιαν 2022, 13:41

sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2022, 11:46
Ασέβαστος έγραψε:
22 Ιαν 2022, 09:10
Naida έγραψε:
22 Ιαν 2022, 08:51

Δηλαδή απο την μια έχεις 5 ενδείξεις βιασμού βάσει της μαρτυρίας του θύματος και από την άλλη έχεις εχμ μηδέν ενδείξεις και μηδέν μαρτυρίες περί βίζιτας του θύματος. Και αποφασίζεις σε άντε 1 δευτερόλεπτο οτι πρόκειται περί βίζιτας. *Και θεωρείς δεν έχεις προβληματικό τρόπο σκέψης για τα θύματα βιασμού. Οοοοοοκ.
στο πρωτο δευτερολεπτο δεν εχεις καμμια ενδειξη. οτι και να αποφασισεις σημαινει απλως οτι εισαι προκατειλημμένος. οχι μονο στη συγκεκριμμενη φαση, αλλα παντα.

στη συγκεκριμμενη ειχαμε απο την αρχη ενδειξεις και για βιασμο και για βιζιτα. σκεψου οτι ακομη και η 17χρονη που ηταν παρουσα, βιζιτες ειδε σε αυτο το παρτι. οποτε οσοι μαντεψαν οτι σε τετοια παρτι πανε βιζιτες, σωστα μαντεψαν. φυσικα οπως ειπαν ολοι απο την αρχη, και οι βιζιτες μπορει να ειναι θυματα βιασμου, αλλα και μη-βιζιτες μπορουν να ειναι στο παρτι.
Άστο μαν, έχει δίκιο η ναδάη εδώ*, το γαμήσατε και ψόφησε.
Πάντα έχω δίκιο. Ακόμα και όταν δεν έχω, εχω δίκιο που δεν έχω δίκιο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71664
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιαν 2022, 13:42

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:40
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:36
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:26
μαλλον ερχεται σε αντιθεση με την προθεση σου να ξανακαλυψεις ενα κομμα την οποια το προηγουμενο διαστημα τονιζες οτι δεν θα ξαναψηφισεις

η οχι τελικα? :102:
Άσε τους ελιγμούς, καλό μου.

Όσο δεν αναφέρεις ποτέ τι ψήφισες ή τι θα ψηφίσεις εσύ, παίζεις στο ίδιο πλαίσιο με την κάθε τσιρλιντιζού, που δείχνει με το δαχτυλάκι της τους δολοφόνους. Οπότε, κούνα τα πον πον σου όσο θες, κανένα πρόβλημα. :)
τελικα θα ψηφισεις νδουλα η οχι? :102:
Συνέχισε τα κουνήματα, θα προβιβαστείς από τσιρλιντιζού σε μπελιντάνσερ, μεγάλε. :)
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71664
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιαν 2022, 13:48

Naida έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:41
sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2022, 11:46
Ασέβαστος έγραψε:
22 Ιαν 2022, 09:10


στο πρωτο δευτερολεπτο δεν εχεις καμμια ενδειξη. οτι και να αποφασισεις σημαινει απλως οτι εισαι προκατειλημμένος. οχι μονο στη συγκεκριμμενη φαση, αλλα παντα.

στη συγκεκριμμενη ειχαμε απο την αρχη ενδειξεις και για βιασμο και για βιζιτα. σκεψου οτι ακομη και η 17χρονη που ηταν παρουσα, βιζιτες ειδε σε αυτο το παρτι. οποτε οσοι μαντεψαν οτι σε τετοια παρτι πανε βιζιτες, σωστα μαντεψαν. φυσικα οπως ειπαν ολοι απο την αρχη, και οι βιζιτες μπορει να ειναι θυματα βιασμου, αλλα και μη-βιζιτες μπορουν να ειναι στο παρτι.
Άστο μαν, έχει δίκιο η ναδάη εδώ*, το γαμήσατε και ψόφησε.
Πάντα έχω δίκιο. Ακόμα και όταν δεν έχω, εχω δίκιο που δεν έχω δίκιο.
Αυτό που σας διαφεύγει είναι ότι το θέμα δεν είναι αν η κοπέλα ήταν βίζιτα (κατά τη γνώμη μου δεν ήταν) αλλά αν υπάρχουν ενδείξεις συναίνεσης για την πράξη. Εκεί θα παιχτεί το παιχνίδι.

Με λίγα λόγια λόγια είστε εκτός θέματος γιατί ακόμη και αν κάποια γυναίκα είναι βίζιτα, δεν συνεπάγεται ότι επιτρέπεται ο βιασμός.


Απλώς ο καθένας είναι στην καρακοσμάρα του και βλέπει (για την ακρίβεια προβάλλει) τα πράγματα από το πρίσμα αυτό.
Gavalas for President! :grfl:

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 22 Ιαν 2022, 13:54

Naida έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:41

Πάντα έχω δίκιο. Ακόμα και όταν δεν έχω, εχω δίκιο που δεν έχω δίκιο.

Κλασικος τρόπος σκεψης ελλεϊνιδας

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5481
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 22 Ιαν 2022, 13:57

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:12
Δεν έχω πατήσει play, αλλά έχω μια απορία: γιατί έχει φωτογραφία του Φριζή; :smt005:

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Ιαν 2022, 14:03

https://www.google.com/amp/s/www.protot ... itria/AMP/

Λοιπόν, οι εξετάσεις παραδόθηκαν στην ανακρίτρια. Ο φάκελος θα ανοιχτεί την Δευτέρα. Εκκρεμεί η εξέταση που θα δείξει τα επίπεδα αλκοόλ στο αίμα της κοπέλας.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 22 Ιαν 2022, 14:04

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:57
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:12
Δεν έχω πατήσει play, αλλά έχω μια απορία: γιατί έχει φωτογραφία του Φριζή; :smt005:
εκει εμεινες? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 22 Ιαν 2022, 14:05

Gherschaagk έγραψε:
22 Ιαν 2022, 14:03
https://www.google.com/amp/s/www.protot ... itria/AMP/

Λοιπόν, οι εξετάσεις παραδόθηκαν στην ανακρίτρια. Ο φάκελος θα ανοιχτεί την Δευτέρα. Εκκρεμεί η εξέταση που θα δείξει τα επίπεδα αλκοόλ στο αίμα της κοπέλας.
Σας ευχαριστούμε κυριε Τσιορδα, για την σημερινή ενημέρωση

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Ιαν 2022, 14:10

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:48
Naida έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:41
sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2022, 11:46


Άστο μαν, έχει δίκιο η ναδάη εδώ*, το γαμήσατε και ψόφησε.
Πάντα έχω δίκιο. Ακόμα και όταν δεν έχω, εχω δίκιο που δεν έχω δίκιο.
Αυτό που σας διαφεύγει είναι ότι το θέμα δεν είναι αν η κοπέλα ήταν βίζιτα (κατά τη γνώμη μου δεν ήταν) αλλά αν υπάρχουν ενδείξεις συναίνεσης για την πράξη. Εκεί θα παιχτεί το παιχνίδι.

Με λίγα λόγια λόγια είστε εκτός θέματος γιατί ακόμη και αν κάποια γυναίκα είναι βίζιτα, δεν συνεπάγεται ότι επιτρέπεται ο βιασμός.


Απλώς ο καθένας είναι στην καρακοσμάρα του και βλέπει (για την ακρίβεια προβάλλει) τα πράγματα από το πρίσμα αυτό.
Εάν σημασία έχει ο βιασμός γιατί αναφερόμαστε στο θύμα και το τι εκανε και τι οχι;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Ιαν 2022, 14:12

Menios_mikroulis έγραψε:
22 Ιαν 2022, 14:05
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιαν 2022, 14:03
https://www.google.com/amp/s/www.protot ... itria/AMP/

Λοιπόν, οι εξετάσεις παραδόθηκαν στην ανακρίτρια. Ο φάκελος θα ανοιχτεί την Δευτέρα. Εκκρεμεί η εξέταση που θα δείξει τα επίπεδα αλκοόλ στο αίμα της κοπέλας.
Σας ευχαριστούμε κυριε Τσιορδα, για την σημερινή ενημέρωση
Νευράκια;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 22 Ιαν 2022, 14:15

Gherschaagk έγραψε:
22 Ιαν 2022, 14:12
Menios_mikroulis έγραψε:
22 Ιαν 2022, 14:05
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιαν 2022, 14:03
https://www.google.com/amp/s/www.protot ... itria/AMP/

Λοιπόν, οι εξετάσεις παραδόθηκαν στην ανακρίτρια. Ο φάκελος θα ανοιχτεί την Δευτέρα. Εκκρεμεί η εξέταση που θα δείξει τα επίπεδα αλκοόλ στο αίμα της κοπέλας.
Σας ευχαριστούμε κυριε Τσιορδα, για την σημερινή ενημέρωση
Νευράκια;
Ναι

αλλά εννοούσα οτι δεν μαθαμε καποιο καινουργιο ΣΤΟΙΧΕΙΟ

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23990
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 22 Ιαν 2022, 14:17

Μίλησα τελικά με τον φίλο μου που σας έλεγα. Δεν ήταν τόσο σοβαρά τα πράγματα όσο περίμενα, γιατί κι αυτός δίνει πιθανότητες η Γεωργία να έχει όντως βιαστεί. Ωστόσο ειπώθηκαν και κάποια αστεία πράγματα όπως (στο περίπου τα μεταφέρω)

Αυτός: Αυτό που κάναμε ως τώρα σαν κοινωνία ήταν να κατηγορούμε το θύμα. Τώρα γιατί να αλλάξουμε;
Εγώ: Ε, δεν πρέπει να αλλάξουμε;
Αυτός: Οχι γιατί η νέα γενιά είναι κακομαθημένη και πρέπει να μάθει να προσέχει. Αν λοιπόν κατηγορούμε το θύμα, θα υποχρεώσουμε τα νέα κορίτσια να προσέχουν.
Εγώ: Τι λες, ρε μλκ! Ακούς τι λες;
Αυτός: Ναι, κάποτε οι γονείς κατσαδιάζανε τις κόρες τους. Τώρα αυτές πηγαίνουν σε παράνομα πάρτι.
Εγώ: Πρώτα απ' όλα οι γονείς της έχουν πεθάνει
Αυτός: Ναι, καλά. Πριν τρία χρόνια.
Εγώ: Εστω. Και δεύτερον, οι ίδιοι οι γονείς (που εσύ τους έχεις περί πολλού) στέλνανε εσκεμμένα τις κόρες τους, οπουδήποτε μυρίζονταν πως υπάρχει χρήμα. Αρα μη μου λες ότι οι κόρες φέρανε αποκλειστική ευθύνη. Και γιατί να είναι αυστηροί οι γονείς των θυμάτων και όχι οι γονείς των βιαστών;
Αυτός: Γιατί έτσι έχουμε μάθει.
Εγώ: Ε, κάποια στιγμή αυτό δεν πρέπει να αλλάξει;

Κάπως έτσι πήγε η συζήτηση.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20431
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Ιαν 2022, 14:30

ST48410 έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:11
ST48410 έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:00
Οι τοξικολογικές δόθηκαν στην ανακρίτρια

Οι τοξικολογικές εξετάσεις βρίσκονται πλέον στα χέρια των αρχών, αφότου παραδόθηκαν από το τοξικολογικό κέντρο του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Αυτή τη στιγμή εκκρεμούν τα αποτελέσματα μίας ακόμη εξέτασης η οποία αφορά στο εύρος του αλκοόλ στο αίμα της 24χρονης και αυτή αναμένεται να βγει από το αντίστοιχο εργαστήριο στη Βέρνη της Εβελτίας.
Έχει καταλάβει κάποιος ΤΙ ακριβώς αναμένεται από την Ελβετία;

Εγώ όχι.
Ούτε εγώ. Τι αίμα* λέει; Μάλλον λάθος θα είναι. Εκεί είχαν πει ότι τα στέλνουν για αν ανιχνεύσουν μοντέρνες ναρκωτικές ουσίες.

* Το είδα γραμμένο και σε άλλα άρθρα. Εννοούν ποσότητα αλκοόλ στον οργανισμό και το γράφουν έτσι κι όχι ότι εξέτασαν αίμα, αφού δεν είχε ληφθεί.

Cecily Anne δεν μπορούν να δείξουν τα δικά μας εργαστήρια ποσότητες αλκοόλ από τα ούρα;
Ναι. Αλλά το αλκοόλ μεταβολίζεται και αποβάλλεται γρήγορα από τον οργανισμό, οπότε αν μιλάμε για δείγμα που παίρνουν αρκετές μέρες μετά, δε θα έχεις σωστη τιμή από αίμα και ουρά. Είναι διαφορετικό να εξετάσεις αλκοόλη σε δείγμα βιολογικό και διαφορετικό να την εξετάσεις σε δείγμα απλό. Οπότε δεν έχω ιδέα μήπως έχουν μπλεχτεί εκεί τα θέματα. Αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι λογικά 3-4 μέρες μετά και πιάνεις τον μεταβολίτη.
Από την Ελβετία διάβασα ότι περιμένουν τοξικολογικές για ναρκωτικά νέας γενιάς που δεν τα πιάνουν τα δικά μας μηχανήματα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Ιαν 2022, 14:50

Απ' ότι κατάλαβα τις 3 πρώτες μέρες δεν της πήραν αίμα. Αν το έκανε η ιατροδικαστής, μετά από 3 μέρες, τι επίπεδα αλκοόλ μπορούν να βρεθούν; Υπάρχει κάποιος τρόπος να υπολογίσουν σύμφωνα με εξετάσεις αίματος πόσο είχε πιει στο πάρτι και να πουν αν πχ ήταν λειτουργική ή ήταν ένα βήμα πριν την αναισθησία για χειρουργική επέμβαση;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 22 Ιαν 2022, 14:53

Cecily Anne έγραψε:
22 Ιαν 2022, 14:30
ST48410 έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιαν 2022, 13:11


Έχει καταλάβει κάποιος ΤΙ ακριβώς αναμένεται από την Ελβετία;

Εγώ όχι.
Ούτε εγώ. Τι αίμα* λέει; Μάλλον λάθος θα είναι. Εκεί είχαν πει ότι τα στέλνουν για αν ανιχνεύσουν μοντέρνες ναρκωτικές ουσίες.

* Το είδα γραμμένο και σε άλλα άρθρα. Εννοούν ποσότητα αλκοόλ στον οργανισμό και το γράφουν έτσι κι όχι ότι εξέτασαν αίμα, αφού δεν είχε ληφθεί.

Cecily Anne δεν μπορούν να δείξουν τα δικά μας εργαστήρια ποσότητες αλκοόλ από τα ούρα;
Ναι. Αλλά το αλκοόλ μεταβολίζεται και αποβάλλεται γρήγορα από τον οργανισμό, οπότε αν μιλάμε για δείγμα που παίρνουν αρκετές μέρες μετά, δε θα έχεις σωστη τιμή από αίμα και ουρά. Είναι διαφορετικό να εξετάσεις αλκοόλη σε δείγμα βιολογικό και διαφορετικό να την εξετάσεις σε δείγμα απλό. Οπότε δεν έχω ιδέα μήπως έχουν μπλεχτεί εκεί τα θέματα. Αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι λογικά 3-4 μέρες μετά και πιάνεις τον μεταβολίτη.
Από την Ελβετία διάβασα ότι περιμένουν τοξικολογικές για ναρκωτικά νέας γενιάς που δεν τα πιάνουν τα δικά μας μηχανήματα.
Ούρα έδωσε το βράδυ της ίδιας μέρας αν θυμάμαι καλά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών