Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιαν 2022, 18:07

Ασέβαστος έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:03
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 17:51
Τότε γιατί βιάστηκε;
επειδη δεν ηξερε καρατε.

η μπορει επειδη δε ζουμε σε κοσμο αγγελικα πλασμενο, και υπαρχουν γυρω μας και καθαρματα.

πως θα σου φαινοταν να ελεγα μονο το πρωτο; και σε καθε περιπτωση βιασμου να σου ξαναματαελεγα "ας ηξερε καρατε" και οτι εσυ προβαλλεις σαν μοναδικη λυση στο προβλημα το να ξερουν οι γυναικες καρατε;

(γιατι εσυ αυτο κανεις.ισχυριζεσαι οτι εγω λεω οτι σε καθε περιπτωση φταινε καπου οι γυναικες._)

και εσυ να μου ξαναλες οτι το καρατε ειναι επικουρικο, οχι λυση για ολα τα προβληματα.(οπως εγω σου λεω για την προσοχη)

κι εγω να σου ξαναλεω, ναι, αλλα γιατι δεν ηξερε καρατε;

ad infinitum.
Δεν ήξερε καράτε γιατί κάποιος θα την έπεισε ότι της είναι άχρηστο :102:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71949
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Ιαν 2022, 18:31

Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 16:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2022, 11:50

Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι ο τύπος που την έπεσε στην Αγία Μπεκατώρου, δεν έπαθε το παραμικρό και κανείς δεν ξέρει το όνομα του. Όπως και το ότι ο μόνος που έχει μπει στη φυλακή, λόγω του δοξασμένου κινήματος είναι ο Φιλιππίδης.

Επίσης ξέρω ότι όποια ντρέπεται να πάει να καταγγείλει βιασμό, αμέσως μετά το συμβάν, όποια δεν έχει ενημερωθεί για τα άρθρα του σχετικού νόμου και τη γνώση όλων των διαδικασιών που πρέπει να κάνει για να έχει κάποια σοβαρά στοιχεία στα χέρια της, όποια εκφράζεται όπως θέλουν οι άντρες για να πάρουν μπρος για να νοιώσει επιβεβαίωση και μετά κλαίγεται επειδή αυτή γούσταρε πρώτη-δεύτερη ταχύτητα και αυτοί το πήγαν τρίτη-τετάρτη, κάτι πρέπει να κάνει για να λύσει τα δικά της θέματα αναφορικά με τον τρόπο που βλέπει την πατριαρχία.

Με την επιθετική κλάψα των ευάλωτων, δεν βγαίνει ποτέ κάτι ουσιαστικό. Τα δικαιώματα συνεπάγονται πάντα υποχρεώσεις. Ιδού το πήδημα ιδού και η Ρόδος. Check and choice, που έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι. :)
Η κλάψα είναι όλη δική σας για το κακούλι metoo. Που διαβάζοντας κανείς τις απόψεις σας, επιβεβαιώνει το πόσο απαραίτητο είναι το κίνημα metoo να στηρίζει τα θύματα απέναντι στους βιαστές τους και στο μέρος της κοινωνίας με τις απόψεις σας. Είστε ο λόγος που τα θύματα ντρέπονται, φοβούνται και δεν τολμούν να κάνουν την καταγγελία.
Α ναι;

Αν όντως πιστεύουν ότι δεν έχουν να ντρέπονται ή να φοβούνται κάτι, αυτό σημαίνει ότι δεν τις έχει πείσει το κίνημα.
Οπότε, είναι δικό σας θέμα να τις πείσετε σε ό,τι αφορά το οτιδήποτε έχει να κάνει με ντροπή και ενοχή.
Το πράγμα αντιμετωπίζεται με αυτά που έγραψα, αναφορικά με νόμους, έγκαιρη καταγγελία κλπ κλπ

Και αυτά δεν λύνονται με κραυγές ούτε με τσιρλιντίσματα.

Ξεστραβωθείτε πρώτα, αναφορικά με τα δικά σας ζητούμενα και τα αντίστοιχα νομικά θέματα και μετά αρχίστε τις απειλές από το πληκτρολόγιο γιατί δεν πείθετε ούτε τα πλήκτρα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71949
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Ιαν 2022, 18:34

Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:07

Δεν ήξερε καράτε γιατί κάποιος θα την έπεισε ότι της είναι άχρηστο :102:
Εσύ γιατί δεν έμαθες;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιαν 2022, 18:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:31
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 16:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2022, 11:50

Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι ο τύπος που την έπεσε στην Αγία Μπεκατώρου, δεν έπαθε το παραμικρό και κανείς δεν ξέρει το όνομα του. Όπως και το ότι ο μόνος που έχει μπει στη φυλακή, λόγω του δοξασμένου κινήματος είναι ο Φιλιππίδης.

Επίσης ξέρω ότι όποια ντρέπεται να πάει να καταγγείλει βιασμό, αμέσως μετά το συμβάν, όποια δεν έχει ενημερωθεί για τα άρθρα του σχετικού νόμου και τη γνώση όλων των διαδικασιών που πρέπει να κάνει για να έχει κάποια σοβαρά στοιχεία στα χέρια της, όποια εκφράζεται όπως θέλουν οι άντρες για να πάρουν μπρος για να νοιώσει επιβεβαίωση και μετά κλαίγεται επειδή αυτή γούσταρε πρώτη-δεύτερη ταχύτητα και αυτοί το πήγαν τρίτη-τετάρτη, κάτι πρέπει να κάνει για να λύσει τα δικά της θέματα αναφορικά με τον τρόπο που βλέπει την πατριαρχία.

Με την επιθετική κλάψα των ευάλωτων, δεν βγαίνει ποτέ κάτι ουσιαστικό. Τα δικαιώματα συνεπάγονται πάντα υποχρεώσεις. Ιδού το πήδημα ιδού και η Ρόδος. Check and choice, που έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι. :)
Η κλάψα είναι όλη δική σας για το κακούλι metoo. Που διαβάζοντας κανείς τις απόψεις σας, επιβεβαιώνει το πόσο απαραίτητο είναι το κίνημα metoo να στηρίζει τα θύματα απέναντι στους βιαστές τους και στο μέρος της κοινωνίας με τις απόψεις σας. Είστε ο λόγος που τα θύματα ντρέπονται, φοβούνται και δεν τολμούν να κάνουν την καταγγελία.
Α ναι;

Αν όντως πιστεύουν ότι δεν έχουν να ντρέπονται ή να φοβούνται κάτι, αυτό σημαίνει ότι δεν τις έχει πείσει το κίνημα.
Οπότε, είναι δικό σας θέμα να τις πείσετε σε ό,τι αφορά το οτιδήποτε έχει να κάνει με ντροπή και ενοχή.
Το πράγμα αντιμετωπίζεται με αυτά που έγραψα, αναφορικά με νόμους, έγκαιρη καταγγελία κλπ κλπ

Και αυτά δεν λύνονται με κραυγές ούτε με τσιρλιντίσματα.

Ξεστραβωθείτε πρώτα, αναφορικά με τα δικά σας ζητούμενα και τα αντίστοιχα νομικά θέματα και μετά αρχίστε τις απειλές από το πληκτρολόγιο γιατί δεν πείθετε ούτε τα πλήκτρα.
Βρε όσο και να σας χαλάει, θα συνεχίσει η στήριξη και τα θύματα θα μιλάνε.

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:34
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:07

Δεν ήξερε καράτε γιατί κάποιος θα την έπεισε ότι της είναι άχρηστο :102:
Εσύ γιατί δεν έμαθες;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...


Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Ιαν 2022, 19:03

Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:07
Ασέβαστος έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:03
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 17:51
Τότε γιατί βιάστηκε;
επειδη δεν ηξερε καρατε.

η μπορει επειδη δε ζουμε σε κοσμο αγγελικα πλασμενο, και υπαρχουν γυρω μας και καθαρματα.

πως θα σου φαινοταν να ελεγα μονο το πρωτο; και σε καθε περιπτωση βιασμου να σου ξαναματαελεγα "ας ηξερε καρατε" και οτι εσυ προβαλλεις σαν μοναδικη λυση στο προβλημα το να ξερουν οι γυναικες καρατε;

(γιατι εσυ αυτο κανεις.ισχυριζεσαι οτι εγω λεω οτι σε καθε περιπτωση φταινε καπου οι γυναικες._)

και εσυ να μου ξαναλες οτι το καρατε ειναι επικουρικο, οχι λυση για ολα τα προβληματα.(οπως εγω σου λεω για την προσοχη)

κι εγω να σου ξαναλεω, ναι, αλλα γιατι δεν ηξερε καρατε;

ad infinitum.
Δεν ήξερε καράτε γιατί κάποιος θα την έπεισε ότι της είναι άχρηστο :102:
ναι αλλα γιατι δεν ηξερε καρατε;

ε;

γιατιιι;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Ιαν 2022, 19:05

Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:56


Βρε όσο και να σας χαλάει, θα συνεχίσει η στήριξη και τα θύματα θα μιλάνε.

οσο λεμε οτι πρεπει να μιλανε, εσυ θα λες οτι μας χαλαει που μιλανε :102:

και τελικα, γιατι δεν ηξερε καρατε;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71949
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Ιαν 2022, 19:08

Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:56
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:31



Εσύ γιατί δεν έμαθες;
Ξέρω ότι δεν ξέρεις καράτε ή οτιδήποτε σχετικό. Απλώς γιατί αν είχες την παραμικρή σχέση, δεν θα έγραφες αυτές τις παπαριές.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιαν 2022, 19:12

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2022, 19:08
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:56
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:31



Εσύ γιατί δεν έμαθες;
Ξέρω ότι δεν ξέρεις καράτε ή οτιδήποτε σχετικό. Απλώς γιατί αν είχες την παραμικρή σχέση, δεν θα έγραφες αυτές τις παπαριές.
Ποιες παπαριές ματακια; εννοείς αν ήξερα καράτε θα έλεγα ότι μια γυναίκα δεν έχει καμία περίπτωση διαφυγής;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71949
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Ιαν 2022, 19:21

Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 19:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2022, 19:08
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 18:56


Ξέρω ότι δεν ξέρεις καράτε ή οτιδήποτε σχετικό. Απλώς γιατί αν είχες την παραμικρή σχέση, δεν θα έγραφες αυτές τις παπαριές.
Ποιες παπαριές ματακια; εννοείς αν ήξερα καράτε θα έλεγα ότι μια γυναίκα δεν έχει καμία περίπτωση διαφυγής;
Μα το κυρίως θέμα δεν αφορά στις απρόκλητες επιθέσεις στον δρόμο αλλά στις φάσεις που η γυναίκα είναι μεθυσμένη κλπ

Ε, αν θεωρείς ότι μια μεθυσμένη θα είναι πιο ασφαλής επειδή ξέρει καράτε, τι να πω;
Gavalas for President! :grfl:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Ιαν 2022, 19:35

Ασέβαστος έγραψε:
27 Ιαν 2022, 09:54
stavmanr έγραψε:
27 Ιαν 2022, 09:39


Γιατί πιστεύεις ότι συμβαίνει αυτό;
Την προσωπική σου άποψη θέλω.
κοινωνικη κατακραυγη, που πηγαζει απο την εκκλησια.

το παπαδαριο δημιουργησε αυτη τη σκατονοοτροπια, η οποια ευτυχως παει προς εξαφανιση, μαζι με την εκκλησια.
Εννοείς ότι η Εκκλησία πείθει τον κόσμο να μην συμπαραστέκεται σε βιασμένες;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιαν 2022, 19:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2022, 19:21
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2022, 19:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2022, 19:08


Ξέρω ότι δεν ξέρεις καράτε ή οτιδήποτε σχετικό. Απλώς γιατί αν είχες την παραμικρή σχέση, δεν θα έγραφες αυτές τις παπαριές.
Ποιες παπαριές ματακια; εννοείς αν ήξερα καράτε θα έλεγα ότι μια γυναίκα δεν έχει καμία περίπτωση διαφυγής;
Μα το κυρίως θέμα δεν αφορά στις απρόκλητες επιθέσεις στον δρόμο αλλά στις φάσεις που η γυναίκα είναι μεθυσμένη κλπ

Ε, αν θεωρείς ότι μια μεθυσμένη θα είναι πιο ασφαλής επειδή ξέρει καράτε, τι να πω;
Μα εσείς θεωρείτε (θυμάσαι φαντάζομαι από το σχετικό τόπικ) ότι η γυναίκα για να έχει δυνατότητα να ξεφύγει πρέπει να είναι ολυμπιονίκης πολεμικών τεχνών, αλλιώς το ξεχνάμε. Μια γυναίκα θα είναι πιο ασφαλής όταν οι άντρες που θεωρούν μια γυναίκα μεθυσμένη εύκολο θύμα, είναι υποψήφιοι βιαστές.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Ιαν 2022, 19:49

stavmanr έγραψε:
27 Ιαν 2022, 19:35
Ασέβαστος έγραψε:
27 Ιαν 2022, 09:54
stavmanr έγραψε:
27 Ιαν 2022, 09:39


Γιατί πιστεύεις ότι συμβαίνει αυτό;
Την προσωπική σου άποψη θέλω.
κοινωνικη κατακραυγη, που πηγαζει απο την εκκλησια.

το παπαδαριο δημιουργησε αυτη τη σκατονοοτροπια, η οποια ευτυχως παει προς εξαφανιση, μαζι με την εκκλησια.
Εννοείς ότι η Εκκλησία πείθει τον κόσμο να μην συμπαραστέκεται σε βιασμένες;
η εκκλησια πειθει τον κοσμο οτι ειναι ντροπη να σε βιασουν. εχει δαιμονοποιησει οτιδηποτε εχει να κανει με το γαμησι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιαν 2022, 20:02

Ασέβαστος έγραψε:
27 Ιαν 2022, 19:49
stavmanr έγραψε:
27 Ιαν 2022, 19:35
Ασέβαστος έγραψε:
27 Ιαν 2022, 09:54


κοινωνικη κατακραυγη, που πηγαζει απο την εκκλησια.

το παπαδαριο δημιουργησε αυτη τη σκατονοοτροπια, η οποια ευτυχως παει προς εξαφανιση, μαζι με την εκκλησια.
Εννοείς ότι η Εκκλησία πείθει τον κόσμο να μην συμπαραστέκεται σε βιασμένες;
η εκκλησια πειθει τον κοσμο οτι ειναι ντροπη να σε βιασουν. εχει δαιμονοποιησει οτιδηποτε εχει να κανει με το γαμησι.
Μλκ μου τι διαβάζω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 27 Ιαν 2022, 20:14

Ασέβαστος έγραψε:
27 Ιαν 2022, 19:49
stavmanr έγραψε:
27 Ιαν 2022, 19:35
Ασέβαστος έγραψε:
27 Ιαν 2022, 09:54


κοινωνικη κατακραυγη, που πηγαζει απο την εκκλησια.

το παπαδαριο δημιουργησε αυτη τη σκατονοοτροπια, η οποια ευτυχως παει προς εξαφανιση, μαζι με την εκκλησια.
Εννοείς ότι η Εκκλησία πείθει τον κόσμο να μην συμπαραστέκεται σε βιασμένες;
η εκκλησια πειθει τον κοσμο οτι ειναι ντροπη να σε βιασουν. εχει δαιμονοποιησει οτιδηποτε εχει να κανει με το γαμησι.
Είναι πολλοστή φορά που αναφέρεσαι σε βιασμό με τέτοια ορολογία.
Ο βιασμός δεν είναι σεξ. Είναι έγκλημα. Σεξ είναι η συναινετική συνεύρεση μεταξύ ανθρώπων.
Επιτέλους, Ασέβαστε...

Η εκκλησία ουδέποτε έπεισε τον κόσμο ότι η ντροπή ανήκει στο βιασμένο. Αν μάλιστα θεωρεί τις παρορμήσεις του καθενός ντροπή, αυτό σημαίνει ότι ο άνθρωπος που βιάζει είναι δύο φορές καταδικαστέος από την εκκλησία. Μία επειδή δεν μπορεί να συγκρατηθεί (τα πάθη του) και μία επειδή εγκληματεί.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών