Στα ορια

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
ritzeri

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 14 Σεπ 2018, 19:30

GoBack έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:26
Ποιος αναγκασε υπογειως ποιον να κανει τι στη συγκεκριμενη περιπτωση;
Μήπως στην αγγελία δεν έγραφε με μπολνταρισμενους χαρακτήρες ότι θέλει να τον κάνουν μπάνιο;;

Εγώ πάντως αν δεν είχε και εκείνο το θεματακι που του άρεσε να του φοράνε πάνες, θα του έβγαζα το καπέλο για την στρατηγική κινηση

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Σεπ 2018, 19:33

ritzeri έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:29
Από τις γυναίκες ήταν σχετικά αναμενόμενη μια τέτοια αντίδραση , αφού έχουν εξασκηθεί στο ρόλο του θυματος.

Από τους σπασαρχιδηδες και του νερο όμως περίμενα μια πιο ορθολογική αντιμετωπιση, αλλά αποδείχθηκε λάθος.

Για να τελειώνουμε, αν κάποιος πει σε ένα γκομενάκι ότι είναι πλούσιος και το φάει, αλλά στο τέλος αποδειχθεί απενταρος πως πρέπει να τιμωρηθεί, αν πρέπει κι όλας.....
Ότι τις εξαπάτησε ή ότι τις βίασε;

Νομίζω λοιπόν πως ο χαρακτηρισμός που έκανα "στα όρια του νομού" είναι εύστοχος
Καλά από σένα αναμενόμενο να έχεις τέτοιες απόψεις. Από άλλους πάλι ήταν μια έκπληξη δυσάρεστη. Τι να κάνεις όμως;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28546
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 14 Σεπ 2018, 19:34

ritzeri έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:30
GoBack έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:26
Ποιος αναγκασε υπογειως ποιον να κανει τι στη συγκεκριμενη περιπτωση;
Μήπως στην αγγελία δεν έγραφε με μπολνταρισμενους χαρακτήρες ότι θέλει να τον κάνουν μπάνιο;;

Εγώ πάντως αν δεν είχε και εκείνο το θεματακι που του άρεσε να του φοράνε πάνες, θα του έβγαζα το καπέλο για την στρατηγική κινηση
:lol:

Εγω παντως καταδικαζω την εξαπατηση απ οπου και αν προερχεται
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28546
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 14 Σεπ 2018, 19:35

Naida έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:33
ritzeri έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:29
Από τις γυναίκες ήταν σχετικά αναμενόμενη μια τέτοια αντίδραση , αφού έχουν εξασκηθεί στο ρόλο του θυματος.

Από τους σπασαρχιδηδες και του νερο όμως περίμενα μια πιο ορθολογική αντιμετωπιση, αλλά αποδείχθηκε λάθος.

Για να τελειώνουμε, αν κάποιος πει σε ένα γκομενάκι ότι είναι πλούσιος και το φάει, αλλά στο τέλος αποδειχθεί απενταρος πως πρέπει να τιμωρηθεί, αν πρέπει κι όλας.....
Ότι τις εξαπάτησε ή ότι τις βίασε;

Νομίζω λοιπόν πως ο χαρακτηρισμός που έκανα "στα όρια του νομού" είναι εύστοχος
Καλά από σένα αναμενόμενο να έχεις τέτοιες απόψεις. Από άλλους πάλι ήταν μια έκπληξη δυσάρεστη. Τι να κάνεις όμως;
Ουτε εγω περιμενα τετοιο πραγμα απο τον χαοτικο
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 14 Σεπ 2018, 19:36

Naida έγραψε:
14 Σεπ 2018, 18:31
GoBack έγραψε:
14 Σεπ 2018, 14:55


Εστω οτι παω στη φυσικοθεραπευτρια χωρις να εχω κανενα προβλημα απλα επειδη ειναι καλο γκομενακι και μ αρεσει να με ακουμπαει.Την πληρωνω κανονικα και κανει οτι προβελεπεται σπο τη δουλεια της.Ειναι σεξουαλικη κακοποιηση;
Έστω ότι πας σε άντρα γιατρό γιατί έχεις πρόβλημα και σ' αρχίζει στα κωλοδάχτυλα χωρίς πραγματική αιτία πέρα από την σεξουαλική του όρεξη αλλά στο δικαιολογεί ως μέρος της εξέτασης, είναι σεξουαλικό αδίκημα;
:smt005::smt005::smt005:

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 14 Σεπ 2018, 19:37

Τελικά του σηκωνόταν;

ritzeri

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 14 Σεπ 2018, 19:37

Naida έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:33
ritzeri έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:29
Από τις γυναίκες ήταν σχετικά αναμενόμενη μια τέτοια αντίδραση , αφού έχουν εξασκηθεί στο ρόλο του θυματος.

Από τους σπασαρχιδηδες και του νερο όμως περίμενα μια πιο ορθολογική αντιμετωπιση, αλλά αποδείχθηκε λάθος.

Για να τελειώνουμε, αν κάποιος πει σε ένα γκομενάκι ότι είναι πλούσιος και το φάει, αλλά στο τέλος αποδειχθεί απενταρος πως πρέπει να τιμωρηθεί, αν πρέπει κι όλας.....
Ότι τις εξαπάτησε ή ότι τις βίασε;

Νομίζω λοιπόν πως ο χαρακτηρισμός που έκανα "στα όρια του νομού" είναι εύστοχος
Καλά από σένα αναμενόμενο να έχεις τέτοιες απόψεις. Από άλλους πάλι ήταν μια έκπληξη δυσάρεστη. Τι να κάνεις όμως;
Είμαι ανοικτός στα επιχειρήματα όμως , ώστε αν παρουσιαστούν να αλλάξω άποψη.

Μάζεψε και τον κακομοίρη τον Νερό που έχει εξαφανιστεί και εδώ είμαστε να τα ακουσουμε

ritzeri

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 14 Σεπ 2018, 19:41

enterprise-psi έγραψε:
14 Σεπ 2018, 14:31
Αν πω σε μια γιαγιά ότι είμαι απο την ΔΕΗ και την κλέψω, δεν είναι κλοπή έτσι; :lol:
Όχι βέβαια.

Κανονικοτατη κλοπή ειναι, δες τον νόμο που μιλάει και για τεχνασμα

http://www.cylaw.org/nomoi/enop/non-ind ... 69377.html



Αντιθέτως δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο για τεχνάσματα προκειμένου να ρίξει κάποιος μια γυναίκα στο κρεβάτι, ποσο μάλλον για μερικά πλυσιματακια, είτε δηλώνοντας ψευδώς ότι είναι πλούσιος είτε ότι έχει σύνδρομο ντάουν είτε οτιδήποτε.

https://www.1800respect.org.au/language ... l-assault/

ritzeri

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 14 Σεπ 2018, 19:43

don't speak έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:37
Τελικά του σηκωνόταν;
Εμένα άλλο με προβληματίζει.
Το βίτσιο περιορίζονταν στο να του βάζουν την πάνα ή ήθελε και να του τις αλλάζουν;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Σεπ 2018, 19:44

ritzeri έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:37
Naida έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:33
ritzeri έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:29
Από τις γυναίκες ήταν σχετικά αναμενόμενη μια τέτοια αντίδραση , αφού έχουν εξασκηθεί στο ρόλο του θυματος.

Από τους σπασαρχιδηδες και του νερο όμως περίμενα μια πιο ορθολογική αντιμετωπιση, αλλά αποδείχθηκε λάθος.

Για να τελειώνουμε, αν κάποιος πει σε ένα γκομενάκι ότι είναι πλούσιος και το φάει, αλλά στο τέλος αποδειχθεί απενταρος πως πρέπει να τιμωρηθεί, αν πρέπει κι όλας.....
Ότι τις εξαπάτησε ή ότι τις βίασε;

Νομίζω λοιπόν πως ο χαρακτηρισμός που έκανα "στα όρια του νομού" είναι εύστοχος
Καλά από σένα αναμενόμενο να έχεις τέτοιες απόψεις. Από άλλους πάλι ήταν μια έκπληξη δυσάρεστη. Τι να κάνεις όμως;
Είμαι ανοικτός στα επιχειρήματα όμως , ώστε αν παρουσιαστούν να αλλάξω άποψη.

Μάζεψε και τον κακομοίρη τον Νερό που έχει εξαφανιστεί και εδώ είμαστε να τα ακουσουμε
Το γεγονός ότι χρησιμοποιεί μια ψεύτικη κατάσταση για να οδηγήσει το θύμα να αγγίξει τα γεννητικά του όργανα και αυτό δε σου χτυπάει καμπανάκι για σεξουαλικό αδίκημα τι επιχείρημα θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω για να σε πείσω; αφού με τη λογική έχετε χωρίσει. Σαν να μου λες ότι ο πορνόγερος που πχ θα μεταχειριστεί ένα παιχνίδι για να οδηγήσει ένα παιδί να τον τρίβει στα γεννητικά του όργανα δεν διαπράττει κάποιο αδίκημα απλά το εξαπατά. Σε λίγο θα τον βγάλετε και μάγκα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 14 Σεπ 2018, 19:47

ritzeri έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:43
don't speak έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:37
Τελικά του σηκωνόταν;
Εμένα άλλο με προβληματίζει.
Το βίτσιο περιορίζονταν στο να του βάζουν την πάνα ή ήθελε και να του τις αλλάζουν;
Μήπως να του πλένουν τον κώλο; :smt005:

ritzeri

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 14 Σεπ 2018, 19:53

Naida έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:44
ritzeri έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:37
Naida έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:33


Καλά από σένα αναμενόμενο να έχεις τέτοιες απόψεις. Από άλλους πάλι ήταν μια έκπληξη δυσάρεστη. Τι να κάνεις όμως;
Είμαι ανοικτός στα επιχειρήματα όμως , ώστε αν παρουσιαστούν να αλλάξω άποψη.

Μάζεψε και τον κακομοίρη τον Νερό που έχει εξαφανιστεί και εδώ είμαστε να τα ακουσουμε
Το γεγονός ότι χρησιμοποιεί μια ψεύτικη κατάσταση για να οδηγήσει το θύμα να αγγίξει τα γεννητικά του όργανα και αυτό δε σου χτυπάει καμπανάκι για σεξουαλικό αδίκημα τι επιχείρημα θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω για να σε πείσω; αφού με τη λογική έχετε χωρίσει. Σαν να μου λες ότι ο πορνόγερος που πχ θα μεταχειριστεί ένα παιχνίδι για να οδηγήσει ένα παιδί να τον τρίβει στα γεννητικά του όργανα δεν διαπράττει κάποιο αδίκημα απλά το εξαπατά. Σε λίγο θα τον βγάλετε και μάγκα.
Για να τελειώνουμε με τα παιδιά, γιατί τα είπαμε αλλά επιμένετε.
Ο πορνογερος απαγορεύεται να τρίβει τα γεννητικά όργανα ενός παιδιού, είτε με είτε χωρίς τη συγκατάθεση του παιδιού, είτε μεταχειριστεί είτε δεν μεταχειριστεί οποιοδήποτε τέχνασμα.

Στο θέμα μας , γράφεις ότι χρησιμοποίησε μια ψεύτικη κατάσταση για να οδηγήσει το θύμα και να του αγγίξει τα γεννητικά του όργανα.
ΝΑΙ, το έκανε.
Και σε ερωτώ συγκεκριμένα, ειναι αυτό σεξουαλικό έγκλημα;
Αν χρησιμοποιούσε την ψεύτικη κατάσταση ότι είναι πάμπλουτος για να ρίξει κάνα φτωχοκοριτσο ή καμιά πτνιτσα, θα ήταν πάλι σεξουαλικό έγκλημα από τη στιγμή που οι άλλες του εκατσαν χωρίς βία, απειλές κλπ;
Αν τους εταζε δουλειά για να του κάτσουν;
Αν έβαζε αγγελία ότι είναι ο Σούπερμαν και ζητεί γκόμενα για να της μεταβιβάσει υπερφυσικές δυνάμεις μέσω του σεξ και βρίσκονταν δύο βλαμμενες;

ritzeri

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 14 Σεπ 2018, 19:56

Μα την Παναγία , έτσι μου έρχεται να βάλω σε αγγελία αυτο με τον Σούπερμαν, αλλά όπως κατάντησαν την κοινωνία μας οι νεοφιλελε φοβάμαι ότι μπορεί όντως να κατηγορηθώ για απόπειρα βιασμού.

ritzeri

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 14 Σεπ 2018, 19:57

don't speak έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:47
ritzeri έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:43
don't speak έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:37
Τελικά του σηκωνόταν;
Εμένα άλλο με προβληματίζει.
Το βίτσιο περιορίζονταν στο να του βάζουν την πάνα ή ήθελε και να του τις αλλάζουν;
Μήπως να του πλένουν τον κώλο; :smt005:
Άντε , κι αυτό να το δεχτώ.

Ο μεγάλος φόβος είναι μήπως γουσταρε να τα κανει πάνω του.
Αν είναι έτσι, χάνω κάθε υπόληψη που του είχα

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Σεπ 2018, 20:05

ritzeri έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:53
Naida έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:44
ritzeri έγραψε:
14 Σεπ 2018, 19:37


Είμαι ανοικτός στα επιχειρήματα όμως , ώστε αν παρουσιαστούν να αλλάξω άποψη.

Μάζεψε και τον κακομοίρη τον Νερό που έχει εξαφανιστεί και εδώ είμαστε να τα ακουσουμε
Το γεγονός ότι χρησιμοποιεί μια ψεύτικη κατάσταση για να οδηγήσει το θύμα να αγγίξει τα γεννητικά του όργανα και αυτό δε σου χτυπάει καμπανάκι για σεξουαλικό αδίκημα τι επιχείρημα θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω για να σε πείσω; αφού με τη λογική έχετε χωρίσει. Σαν να μου λες ότι ο πορνόγερος που πχ θα μεταχειριστεί ένα παιχνίδι για να οδηγήσει ένα παιδί να τον τρίβει στα γεννητικά του όργανα δεν διαπράττει κάποιο αδίκημα απλά το εξαπατά. Σε λίγο θα τον βγάλετε και μάγκα.
Για να τελειώνουμε με τα παιδιά, γιατί τα είπαμε αλλά επιμένετε.
Ο πορνογερος απαγορεύεται να τρίβει τα γεννητικά όργανα ενός παιδιού, είτε με είτε χωρίς τη συγκατάθεση του παιδιού, είτε μεταχειριστεί είτε δεν μεταχειριστεί οποιοδήποτε τέχνασμα.

Στο θέμα μας , γράφεις ότι χρησιμοποίησε μια ψεύτικη κατάσταση για να οδηγήσει το θύμα και να του αγγίξει τα γεννητικά του όργανα.
ΝΑΙ, το έκανε.
Και σε ερωτώ συγκεκριμένα, ειναι αυτό σεξουαλικό έγκλημα;
Αν χρησιμοποιούσε την ψεύτικη κατάσταση ότι είναι πάμπλουτος για να ρίξει κάνα φτωχοκοριτσο ή καμιά πτνιτσα, θα ήταν πάλι σεξουαλικό έγκλημα από τη στιγμή που οι άλλες του εκατσαν χωρίς βία, απειλές κλπ;
Αν τους εταζε δουλειά για να του κάτσουν;
Αν έβαζε αγγελία ότι είναι ο Σούπερμαν και ζητεί γκόμενα για να της μεταβιβάσει υπερφυσικές δυνάμεις μέσω του σεξ και βρίσκονταν δύο βλαμμενες;
Φυσικά και δε τελειώσαμε. Γιατί δε σου είπα ότι ο πορνόγερος θα χαϊδέψει τα γεννητικά όργανα του παιδιού αλλά με τέχνασμα-παιχνίδι θα το οδηγήσει να χαϊδεύει, ακουμπήσει τα δικά του. Με τη λογική σου φυσικά απλά το εξαπάτησε δεν υπάρχει μέσα σεξουαλικό αδίκημα, σωστά;
Στις περιπτώσεις που θέτεις παρόλο που υπάρχει εξαπάτηση, γνωρίζουν ότι θα εμπλακούν σεξουαλικά. Γνωρίζουν ότι θα τις πηδήξει για να πάρουν σούπερ δυνάμεις. Αυτό δεν είναι σεξουαλική κακοποίηση. Είναι εξαπάτηση και σεξουαλική εκμετάλλευση. Αλλά μόνο και μόνο που αναφέρεις πλούσιους και πτανάκια κτλ και τα ταυτίζεις με την περίπτωση της είδησης φαίνεται πόσο κομπλεξικά αντιμετωπίζεις τις γυναίκες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών