Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71669
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Φεβ 2019, 13:48

Beria έγραψε:
15 Φεβ 2019, 13:45
τεν τεν έγραψε:
15 Φεβ 2019, 11:15
Κατά πάσα πιθανότητα το παιδί γίνει συντηρητικός ως το κόκκαλο.
Αυτού του τύπου η αντίδραση είναι παρα πολύ πιθανή

Συνέβη στη γενιά μου, όπου οι περισσότεροι γόνοι πού αυστηρών οικογενειών βγήκαν "αντάρτες" (το κλασικό ήταν γιοί στρατιωτικών να βγαίνουν φρικιά)

Φαντάζομαι ότι συμβαίνει αντιστοίχως πλέον με τα παιδιά των πολύ προοδευτικών που θα βγαίνουν συντηρητικοί. Έχω περίπτωση φίλου του γιού μου, ο οποίος από πατέρα ήρωα του αντιχουντικού αγώνα βγήκε πιο δεξιός και από τον Αυν Ραντ (της οποίας είναι οπαδός) :003:
Φταίνε τα πλάγια γράμματα, αν κατάλαβα καλά. :wink

Οι σοβαροί αντιχουντικοί ήταν τελείως χαμηλών τόνων άνθρωποι και αποσύρθηκαν/αποστασιοποίηθηκαν πολύ νωρίς από τις παράτες του Πολυτεχνείου.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25596
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 15 Φεβ 2019, 13:51

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Φεβ 2019, 13:48
Beria έγραψε:
15 Φεβ 2019, 13:45
τεν τεν έγραψε:
15 Φεβ 2019, 11:15
Κατά πάσα πιθανότητα το παιδί γίνει συντηρητικός ως το κόκκαλο.
Αυτού του τύπου η αντίδραση είναι παρα πολύ πιθανή

Συνέβη στη γενιά μου, όπου οι περισσότεροι γόνοι πού αυστηρών οικογενειών βγήκαν "αντάρτες" (το κλασικό ήταν γιοί στρατιωτικών να βγαίνουν φρικιά)

Φαντάζομαι ότι συμβαίνει αντιστοίχως πλέον με τα παιδιά των πολύ προοδευτικών που θα βγαίνουν συντηρητικοί. Έχω περίπτωση φίλου του γιού μου, ο οποίος από πατέρα
ήρωα
του αντιχουντικού αγώνα βγήκε πιο δεξιός και από τον Αυν Ραντ (της οποίας είναι οπαδός) :003:
Φταίνε τα πλάγια γράμματα, αν κατάλαβα καλά. :wink

Οι σοβαροί αντιχουντικοί ήταν τελείως χαμηλών τόνων άνθρωποι και αποσύρθηκαν/αποστασιοποίηθηκαν πολύ νωρίς από τις παράτες του Πολυτεχνείου.
Όχι δεν είναι αυτή η περίπτωση. Ο συγκεκριμένος δεν κεφαλαιοποίησε, έτσι, την εμπλοκή του Πολυτεχνείο, αντιθέτως. Αλλά ήταν τόσο τυπικός αιώνιος αριστερός έφηβος, που η κόντρα του γιού ήταν αναμενόμενη. Ντύνεται με μπλέιζερ και τσιτάρει alt-right :smt005:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 15 Φεβ 2019, 13:56

Lugozzi έγραψε:
15 Φεβ 2019, 11:10
Libgasm lesbgasm
:D
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71669
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Φεβ 2019, 13:59

Beria έγραψε:
15 Φεβ 2019, 13:51
αιώνιος αριστερός έφηβος,
Αυτό.

Και όλως τυχαίως οι περισσότεροι έφηβοι αυτού του τύπου είναι συνταξιούχοι δυ. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 6061
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 15 Φεβ 2019, 13:59

για οσους διαβασαν μονο τον τιτλο το πληρες αρθρο:

“Επιλέξαμε να μην αναγράφεται στο πιστοποιητικό γέννησης το φύλο του και να μην αφήσουμε κανέναν άλλο να δει τα γεννητικά του όργανα.”

Η Ari και ο σύντροφός της είπαν ότι εμπνεύστηκαν να μεγαλώσουν το μικρό Sparrow χωρίς φύλο αφότου το μεγαλύτερο παιδί τους, το Hazel, ανακάλυψε το φύλο του γύρω στην ηλικία των τεσσάρων.

“Σε καμία περίπτωση δεν απαγορεύουμε στο Sparrow να έχει φύλο και δεν τον εξαναγκάζουμε να είναι είτε το ένα φύλο είτε το άλλο,” πρόσθεσε η Ari.
Η 30χρονη Ari είπε στο NBC ότι η πρώτη προτεραιότητα της οικογένειάς της είναι να εξασφαλίσει ότι τα παιδιά τους θα αποδεχθούν τον εαυτό τους.

Το μεγαλύτερο παιδί της λέει στον κόσμο ότι έχει ένα «μικρό αδελφάκι», χωρίς να προσδιορίζει το φύλο του.

“Έχω ένα μικρό αδελφάκι, δεν είναι ούτε αδερφή ούτε αδελφός.”
Η Ari είπε πως όταν το μικρό Sparrow μεγαλώσει και ρωτήσει αν είναι αγόρι ή κορίτσι, εκείνη θα το αφήσει να διαλέξει μόνο του το φύλο του.

Αρκετοί γονείς στις ΗΠΑ μεγαλώνουν τα παιδιά τους χωρίς φύλο και επιτρέπουν στα αγόρια και τα κορίτσια να παίζουν με τα ίδια παιχνίδια και να φορούν τα ίδια ρούχα.

Οι ειδικοί λένε ότι τα αναπαραγωγικά όργανα αποκαλύπτουν το βιολογικό φύλο του μωρού κατά τη γέννησή του. Το φύλο, ωστόσο, προσδιορίζεται αργότερα, γύρω στην ηλικία των 4 ετών, όταν τα παιδιά αρχίζουν να αναγνωρίζουν πραγματικά αν είναι αγόρια, κορίτσια, ή κάτι ενδιάμεσο.

φυσικα το συμβουλιο των σοφων του πχορουμ knows better..
και οχι μονο! τον εκανε ηδη και αναρχικο αντιρρησια δυ :smt005::003::lol:

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2141
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 15 Φεβ 2019, 15:29

Εμένα με προβληματίζει το εξής στην τρανς, η επιμονή το παιδί να αποδεχτεί τον εαυτό του .
Αυτό, ενώ ακούγεται οκ έχει δίκιο η τυπισσα , είναι πλασματικό . Το να αποδεχτείς τον εαυτό σου ότι είσαι κορίτσι το κανει ο καθένας ακόμα κ οι τρανς , σου βγαίνει κ από τα αυτιά αυτή η ορμή .
Το να περιμένεις μέχρι τα 4 ή τα 14 γι να σου απευθύνονται σαν αγόρι ή κορίτσι είναι το ίδιο με το να κανείς αίτηση πρωτοκόλλου στο ελληνικό δημόσιο .
Πάρτε της το βρέφος . Πόσοι Καμμένοι γονείς τριγύρω ;
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14311
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 15 Φεβ 2019, 15:35

Το ενδεχόμενο να εχει ηδη αποφασίσει η φυση τι ειναι το παιδακι, το εχει σκεφτει το τραβελι?
Χιλιες φορες καλύτερα να ειχε καταλήξει σε ορφανοτροφειο.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24145
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 15 Φεβ 2019, 15:55

μαχητικη ακτιβιστρια δηθεν ...attention whore for real
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 24003
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 15 Φεβ 2019, 16:07

omg kai 3 lol έγραψε:
15 Φεβ 2019, 13:59
για οσους διαβασαν μονο τον τιτλο το πληρες αρθρο:

“Επιλέξαμε να μην αναγράφεται στο πιστοποιητικό γέννησης το φύλο του και να μην αφήσουμε κανέναν άλλο να δει τα γεννητικά του όργανα.”

Η Ari και ο σύντροφός της είπαν ότι εμπνεύστηκαν να μεγαλώσουν το μικρό Sparrow χωρίς φύλο αφότου το μεγαλύτερο παιδί τους, το Hazel, ανακάλυψε το φύλο του γύρω στην ηλικία των τεσσάρων.

“Σε καμία περίπτωση δεν απαγορεύουμε στο Sparrow να έχει φύλο και δεν τον εξαναγκάζουμε να είναι είτε το ένα φύλο είτε το άλλο,” πρόσθεσε η Ari.
Η 30χρονη Ari είπε στο NBC ότι η πρώτη προτεραιότητα της οικογένειάς της είναι να εξασφαλίσει ότι τα παιδιά τους θα αποδεχθούν τον εαυτό τους.

Το μεγαλύτερο παιδί της λέει στον κόσμο ότι έχει ένα «μικρό αδελφάκι», χωρίς να προσδιορίζει το φύλο του.

“Έχω ένα μικρό αδελφάκι, δεν είναι ούτε αδερφή ούτε αδελφός.”
Η Ari είπε πως όταν το μικρό Sparrow μεγαλώσει και ρωτήσει αν είναι αγόρι ή κορίτσι, εκείνη θα το αφήσει να διαλέξει μόνο του το φύλο του.

Αρκετοί γονείς στις ΗΠΑ μεγαλώνουν τα παιδιά τους χωρίς φύλο και επιτρέπουν στα αγόρια και τα κορίτσια να παίζουν με τα ίδια παιχνίδια και να φορούν τα ίδια ρούχα.

Οι ειδικοί λένε ότι τα αναπαραγωγικά όργανα αποκαλύπτουν το βιολογικό φύλο του μωρού κατά τη γέννησή του. Το φύλο, ωστόσο, προσδιορίζεται αργότερα, γύρω στην ηλικία των 4 ετών, όταν τα παιδιά αρχίζουν να αναγνωρίζουν πραγματικά αν είναι αγόρια, κορίτσια, ή κάτι ενδιάμεσο.

φυσικα το συμβουλιο των σοφων του πχορουμ knows better..
και οχι μονο! τον εκανε ηδη και αναρχικο αντιρρησια δυ :smt005::003::lol:
ούτε αναρχικό ούτε αντιρρησία ούτε τίποτα, απλά ένα επικίνδυνο ψυχασθενή ουδέτερο πράγμα τον βγάλαμε, που πρέπει να του πάρει το παιδί άμεσα η πρόνοια

Πάντα τα ίδια πίστευες ή κατάντησες έτσι μόλις βγήκατε κυβέρνηση;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41267
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Φεβ 2019, 16:09

Cloud87 έγραψε:
15 Φεβ 2019, 11:14
Δε ξέρω. Θεωρώ τον εαυτό μου μοντέρνο μυαλό αλλά αυτά μου φαίνονται υπερβολές. Θα μπορούσε να περιμένει ένα παιδί να μεγαλώσει, να καταλάβει τον εαυτό του και να διαλέξει τι θέλει να είναι. Εδώ καίγεται ο κώλος μας με τόσα φλέγοντα ζητήματα...
Μαλακίες είναι, όχι υπερβολές. Λες και το μωρό έχει φύλο με την έννοια του ανθρώπου που έχει περάσει την εφηβεία. Βιολογικά είναι αγόρι ή κορίτσι, αλλά οποιαδήποτε βιολογική συμπεριφορά σχετίζεται με το φύλο του θα εμφανιστεί πολύ αργότερα. Το να πεις στο μωρό ότι πρέπει να διαλέξει το φύλο του είναι αρρωστημένο και ηλίθιο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 6061
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 15 Φεβ 2019, 16:19

Ερμής έγραψε:
15 Φεβ 2019, 16:07
omg kai 3 lol έγραψε:
15 Φεβ 2019, 13:59
για οσους διαβασαν μονο τον τιτλο το πληρες αρθρο:

“Επιλέξαμε να μην αναγράφεται στο πιστοποιητικό γέννησης το φύλο του και να μην αφήσουμε κανέναν άλλο να δει τα γεννητικά του όργανα.”

Η Ari και ο σύντροφός της είπαν ότι εμπνεύστηκαν να μεγαλώσουν το μικρό Sparrow χωρίς φύλο αφότου το μεγαλύτερο παιδί τους, το Hazel, ανακάλυψε το φύλο του γύρω στην ηλικία των τεσσάρων.

“Σε καμία περίπτωση δεν απαγορεύουμε στο Sparrow να έχει φύλο και δεν τον εξαναγκάζουμε να είναι είτε το ένα φύλο είτε το άλλο,” πρόσθεσε η Ari.
Η 30χρονη Ari είπε στο NBC ότι η πρώτη προτεραιότητα της οικογένειάς της είναι να εξασφαλίσει ότι τα παιδιά τους θα αποδεχθούν τον εαυτό τους.

Το μεγαλύτερο παιδί της λέει στον κόσμο ότι έχει ένα «μικρό αδελφάκι», χωρίς να προσδιορίζει το φύλο του.

“Έχω ένα μικρό αδελφάκι, δεν είναι ούτε αδερφή ούτε αδελφός.”
Η Ari είπε πως όταν το μικρό Sparrow μεγαλώσει και ρωτήσει αν είναι αγόρι ή κορίτσι, εκείνη θα το αφήσει να διαλέξει μόνο του το φύλο του.

Αρκετοί γονείς στις ΗΠΑ μεγαλώνουν τα παιδιά τους χωρίς φύλο και επιτρέπουν στα αγόρια και τα κορίτσια να παίζουν με τα ίδια παιχνίδια και να φορούν τα ίδια ρούχα.

Οι ειδικοί λένε ότι τα αναπαραγωγικά όργανα αποκαλύπτουν το βιολογικό φύλο του μωρού κατά τη γέννησή του. Το φύλο, ωστόσο, προσδιορίζεται αργότερα, γύρω στην ηλικία των 4 ετών, όταν τα παιδιά αρχίζουν να αναγνωρίζουν πραγματικά αν είναι αγόρια, κορίτσια, ή κάτι ενδιάμεσο.

φυσικα το συμβουλιο των σοφων του πχορουμ knows better..
και οχι μονο! τον εκανε ηδη και αναρχικο αντιρρησια δυ :smt005::003::lol:
ούτε αναρχικό ούτε αντιρρησία ούτε τίποτα, απλά ένα επικίνδυνο ψυχασθενή ουδέτερο πράγμα τον βγάλαμε, που πρέπει να του πάρει το παιδί άμεσα η πρόνοια

Πάντα τα ίδια πίστευες ή κατάντησες έτσι μόλις βγήκατε κυβέρνηση;


δεν πιστευω τιποτε και κυριως δεν αναπαραγω σα τηλεμαιντανος β' παραθυρου τα κλισε και τα κοινωνικα στερεοτυπα οποτε με βολευουν
το αρθρο αναφερει οτι αρκετοί γονείς στις ΗΠΑ μεγαλώνουν τα παιδιά τους χωρίς φύλο

Οι ειδικοί λένε ότι τα αναπαραγωγικά όργανα αποκαλύπτουν το βιολογικό φύλο του μωρού κατά τη γέννησή του. Το φύλο, ωστόσο, προσδιορίζεται αργότερα, γύρω στην ηλικία των 4 ετών

επισης γνωριζω ηδη οτι στις ανατολικες κουλτουρες και θρησκειες εδω και χιλιετιες τα παιδια τα βαφτιζουν και τα μορφωνουν μετα τη συμπληρωση του 4ου ετους γιατι τοτε αποκτα συνειδηση της υπαρξης του

για πες εσυ εισαι ειδικος επι του θεματος και γνωριζεις καλυτερα;
και..αληθεια αυτη η "βεβαιοτητα" της γνωσης σου απο που προερχεται;

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 24003
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 15 Φεβ 2019, 16:22

Ωραία , οταν κάνεις δλδ εσυ αγοράκι θα του φοράς τη μία φουστάκια και την άλλη παντελόνια. Αυτό μου λες.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 15 Φεβ 2019, 16:23

hellegennes έγραψε:
15 Φεβ 2019, 16:09
Cloud87 έγραψε:
15 Φεβ 2019, 11:14
Δε ξέρω. Θεωρώ τον εαυτό μου μοντέρνο μυαλό αλλά αυτά μου φαίνονται υπερβολές. Θα μπορούσε να περιμένει ένα παιδί να μεγαλώσει, να καταλάβει τον εαυτό του και να διαλέξει τι θέλει να είναι. Εδώ καίγεται ο κώλος μας με τόσα φλέγοντα ζητήματα...
Μαλακίες είναι, όχι υπερβολές. Λες και το μωρό έχει φύλο με την έννοια του ανθρώπου που έχει περάσει την εφηβεία. Βιολογικά είναι αγόρι ή κορίτσι, αλλά οποιαδήποτε βιολογική συμπεριφορά σχετίζεται με το φύλο του θα εμφανιστεί πολύ αργότερα. Το να πεις στο μωρό ότι πρέπει να διαλέξει το φύλο του είναι αρρωστημένο και ηλίθιο.
Ναι νομίζω έχεις δίκιο.
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 6061
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 15 Φεβ 2019, 16:24

Ερμής έγραψε:
15 Φεβ 2019, 16:22
Ωραία , οταν κάνεις δλδ εσυ αγοράκι θα του φοράς τη μία φουστάκια και την άλλη παντελόνια. Αυτό μου λες.


θα του φοραω κιλτ να αεριζονται τα μεζεα

εσυ το αγορακι σου θα του φορας φουστανελα με ασπρο καλτσον; την παραδοσιακη τοπικη σου ενδυμασια;

καταλαβαινεις λοιπον ποσο νεαντερνταλ ειμαστε ακομα ως κοινωνιες σε θεματα σεξουαλικοτητας; το σεξ και η σεξουαλικοτητα ειναι μια ακομη εκφανση της φυσης δεν θα επρεπε να του δινουμε τοση βαρυτητα, τουλαχιστον οχι τοση απο οτι του αρμοζει αναμεσα σε τοσες αλλες δραστηριοτητες της ζωης

θεμα γινεται λογω των χρονιων απαγορευσεων και των κοινωνικων ταμπου που εχουν ως απωτερο σκοπο τον ελεγχο των μαζων

πχ. αν ο γιαννοπουλος (εντελως τυχαιο παραδειγμα) ειχε μια ή εναν να την καρφωνει (ή να του τον καρφωνει) καθε βραδυ θα ειχε καμια ορεξη να ξημεροβραδιαζεται εδω μεσα;

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 24003
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 15 Φεβ 2019, 16:51

Όμορφα τα λες. Γλαφυρά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών