Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71921
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Ιαν 2024, 14:42

Και να σου πω hell, ρίξε και δυο τρεις στατιστικές για το φλέγον αυτό θέμα, έτσι για να μη χαλάς το πληροφοριακό έγκυρο προφίλ σου.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71921
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Ιαν 2024, 14:44

hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:39
Έχω και πελάτισσες που έχουν ράστα, ναι.
Ράστα κάνουν και οι άντρες. Σε κάθε περίπτωση, άλλο πελάτης και άλλο υπάλληλος. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44050
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 01 Ιαν 2024, 14:49

🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20464
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 01 Ιαν 2024, 14:58

hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:31
Dwarven Blacksmith έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:53
Τι μπόλνταρες, το output της γεννήτριας προχωπροσβολών;
Εντυπωσιάστηκα.
:smt005::smt005::smt005:
Cecily Anne έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:00
Εγώ δεν έχω καταλάβει τί συζηταμε? Κι εγώ αν είχα κατάστημα ρούχων και μου εμφανιζόταν έτσι, θα την σούταρα χτες. Δεν υπάρχει λόγος να πουλάς υψηλή ραπτική, για να θες να διατηρείς ένα συγκεκριμένο προφίλ στο μαγαζί σου.
Δεν καταλαβαίνω, σε χωριό το 1930 ζείτε όλοι; Δεν βλέπετε σε μαγαζιά οποιουδήποτε είδους άτομα με περίεργα μαλλιά, ρούχα, τατουάζ παντού, πίρσινγκ, χαϊμαλιά και ένα σωρό άλλες λεπτομέρειες;
Στα μαγαζιά που ψωνίζω όχι. :smt017 Βασικά για τα πιρσινγκ και τα τατουάζ δεν μπορώ να ξέρω, μπορεί να βρίσκονται σε διάφορα σημεία που κρύβονται.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41291
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Ιαν 2024, 15:06

Cecily Anne έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:58
hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:31
Dwarven Blacksmith έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:53
Τι μπόλνταρες, το output της γεννήτριας προχωπροσβολών;
Εντυπωσιάστηκα.
:smt005::smt005::smt005:
Cecily Anne έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:00
Εγώ δεν έχω καταλάβει τί συζηταμε? Κι εγώ αν είχα κατάστημα ρούχων και μου εμφανιζόταν έτσι, θα την σούταρα χτες. Δεν υπάρχει λόγος να πουλάς υψηλή ραπτική, για να θες να διατηρείς ένα συγκεκριμένο προφίλ στο μαγαζί σου.
Δεν καταλαβαίνω, σε χωριό το 1930 ζείτε όλοι; Δεν βλέπετε σε μαγαζιά οποιουδήποτε είδους άτομα με περίεργα μαλλιά, ρούχα, τατουάζ παντού, πίρσινγκ, χαϊμαλιά και ένα σωρό άλλες λεπτομέρειες;
Στα μαγαζιά που ψωνίζω όχι. :smt017 Βασικά για τα πιρσινγκ και τα τατουάζ δεν μπορώ να ξέρω, μπορεί να βρίσκονται σε διάφορα σημεία που κρύβονται.
Πραγματικά νιώθω σαν να κάνουμε αυτήν την συζήτηση σε πολύ προηγούμενη δεκαετία ή στο Ιράν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14888
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 01 Ιαν 2024, 15:14

Dwarven Blacksmith έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:43
Κανονικά η φάση θα έπρεπε να είχε τελειώσει στο ότι η ΙΔΙΑ η Κάρεν δεν ανέφερε τίποτα για υπαρκτή μυρωδιά, μόνο για την πεποίθεση της ότι ράστα = βρώμικα. Αλλά η συζήτηση περί μυρωδιάς συνεχίζεται, χωρίς λόγο. Anecdotally ο DM μου έχει ράστα και δεν έχω παρατηρήσει ποτέ κάποια μυρωδιά.
Τι είναι DM, τύπε;

Dungeon Master;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20464
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 01 Ιαν 2024, 15:19

hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 15:06
Cecily Anne έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:58
hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:31


:smt005::smt005::smt005:



Δεν καταλαβαίνω, σε χωριό το 1930 ζείτε όλοι; Δεν βλέπετε σε μαγαζιά οποιουδήποτε είδους άτομα με περίεργα μαλλιά, ρούχα, τατουάζ παντού, πίρσινγκ, χαϊμαλιά και ένα σωρό άλλες λεπτομέρειες;
Στα μαγαζιά που ψωνίζω όχι. :smt017 Βασικά για τα πιρσινγκ και τα τατουάζ δεν μπορώ να ξέρω, μπορεί να βρίσκονται σε διάφορα σημεία που κρύβονται.
Πραγματικά νιώθω σαν να κάνουμε αυτήν την συζήτηση σε πολύ προηγούμενη δεκαετία ή στο Ιράν.
Τι να σου πω, εγώ στην Αττική ψωνίζω γενικά. Οκ από συγκεκριμενα καταστήματα, δεν είναι σοβαρό το δείγμα, αλλά και σε αυτά της fast fashion δεν έχω δει υπερβολές.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44050
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 01 Ιαν 2024, 16:54

Feindflug έγραψε:
01 Ιαν 2024, 15:14
Dwarven Blacksmith έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:43
Κανονικά η φάση θα έπρεπε να είχε τελειώσει στο ότι η ΙΔΙΑ η Κάρεν δεν ανέφερε τίποτα για υπαρκτή μυρωδιά, μόνο για την πεποίθεση της ότι ράστα = βρώμικα. Αλλά η συζήτηση περί μυρωδιάς συνεχίζεται, χωρίς λόγο. Anecdotally ο DM μου έχει ράστα και δεν έχω παρατηρήσει ποτέ κάποια μυρωδιά.
Τι είναι DM, τύπε;

Dungeon Master;
Ναι τύπε μου. Αυτός που λέει "δεν ξέρω, ρίξε ένα d20".
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13954
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 02 Ιαν 2024, 08:41

hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 01:43
Ναύτης έγραψε:
31 Δεκ 2023, 21:17
Η ράστα ζέχνει.
Άμα ξεπλένεις με νερό μαλλιά που δεν έχουν λουστεί για καιρό, ζέχνουν περισσότερο.
Για να ψωνίσουν ρούχα και παπούτσια πάνε οι πελάτισσες στο μαγαζί, όχι για να ξεψειρίζουν τις πωλήτριες.
Είπαμε, δεν χρειάζεται καθόλου νερό, υπάρχουν ξηρά σαμπουάν.

Και να χρειάζεται βέβαια, αυτά είναι μαλακίες. Τα μαλλιά δεν χρειάζονται σαπούνι. Εγώ έχω σταματήσει εδώ και καιρό να χρησιμοποιώ σαμπουάν, απλά τα πλένω με νερό. Ε, ποτέ δεν ήταν πιο υγιή. Κυριολεκτικά δεν βλέπω καν πεσμένες τρίχες, είναι πιο απαλά, εννοείται πως δεν μυρίζουν και δεν λαδώνουν. Τα σαμπουάν κάνουν μεγάλη ζημιά στα μαλλιά.
Δεν είπαμε, είπες.
Δεν ζούμε στις εποχές που οι άνθρωποι πλένανε τα μαλλιά τους στα ποτάμια, σήμερα οι τοξίνες και τα καυσαέρια δεν καθαρίζονται με σκέτο νερό. Ωστόσο, ακόμα και η no poo πρακτική, για να έχει αποτέλεσμα, προϋποθέτει ότι τα μαλλιά -μιλάμε πάντα για μακριά μαλλιά- είναι λυμένα, ξέπλεκα. Η μόνιμη, πλεγμένη τζίβα δεν καθαρίζει ούτε με σαμπουάν, πόσο μάλλον με σκέτο νερό, αντίθετα, αν απλώς την καταβρέχεις κάθε τόσο ζέχνει περισσότερο.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41291
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Ιαν 2024, 08:49

Ναύτης έγραψε:
02 Ιαν 2024, 08:41
hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 01:43
Ναύτης έγραψε:
31 Δεκ 2023, 21:17
Η ράστα ζέχνει.
Άμα ξεπλένεις με νερό μαλλιά που δεν έχουν λουστεί για καιρό, ζέχνουν περισσότερο.
Για να ψωνίσουν ρούχα και παπούτσια πάνε οι πελάτισσες στο μαγαζί, όχι για να ξεψειρίζουν τις πωλήτριες.
Είπαμε, δεν χρειάζεται καθόλου νερό, υπάρχουν ξηρά σαμπουάν.

Και να χρειάζεται βέβαια, αυτά είναι μαλακίες. Τα μαλλιά δεν χρειάζονται σαπούνι. Εγώ έχω σταματήσει εδώ και καιρό να χρησιμοποιώ σαμπουάν, απλά τα πλένω με νερό. Ε, ποτέ δεν ήταν πιο υγιή. Κυριολεκτικά δεν βλέπω καν πεσμένες τρίχες, είναι πιο απαλά, εννοείται πως δεν μυρίζουν και δεν λαδώνουν. Τα σαμπουάν κάνουν μεγάλη ζημιά στα μαλλιά.
Δεν είπαμε, είπες.
Δεν ζούμε στις εποχές που οι άνθρωποι πλένανε τα μαλλιά τους στα ποτάμια, σήμερα οι τοξίνες και τα καυσαέρια δεν καθαρίζονται με σκέτο νερό. Ωστόσο, ακόμα και η no poo πρακτική, για να έχει αποτέλεσμα, προϋποθέτει ότι τα μαλλιά -μιλάμε πάντα για μακριά μαλλιά- είναι λυμένα, ξέπλεκα. Η μόνιμη, πλεγμένη τζίβα δεν καθαρίζει ούτε με σαμπουάν, πόσο μάλλον με σκέτο νερό, αντίθετα, αν απλώς την καταβρέχεις κάθε τόσο ζέχνει περισσότερο.
Αυτά που λες είναι ανεκδοτολογικά. Τίποτα απ' αυτά δεν συμβαίνει ούτε τα μαλλιά σου έχουν καυσαέρια και τοξίνες και δεν καθαρίζονται με νερό. Πρώτα απ' όλα το νερό είναι έξοχος διαλύτης, για την ακρίβεια το ονομάζουμε παγκόσμιο διαλύτη γιατί είναι ο καλύτερος φυσικός διαλύτης στο σύμπαν.

Ούτε μυρίζουν τα ράστα ούτε είναι βρόμικα, μια χαρά καθαρίζονται με κοντίσιονερ και ξηρό σαμπουάν. Μαλάκα, απηχείτε απόψεις του 1960.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13954
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 02 Ιαν 2024, 08:54

hellegennes έγραψε:
02 Ιαν 2024, 08:49
Ναύτης έγραψε:
02 Ιαν 2024, 08:41
hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 01:43


Είπαμε, δεν χρειάζεται καθόλου νερό, υπάρχουν ξηρά σαμπουάν.

Και να χρειάζεται βέβαια, αυτά είναι μαλακίες. Τα μαλλιά δεν χρειάζονται σαπούνι. Εγώ έχω σταματήσει εδώ και καιρό να χρησιμοποιώ σαμπουάν, απλά τα πλένω με νερό. Ε, ποτέ δεν ήταν πιο υγιή. Κυριολεκτικά δεν βλέπω καν πεσμένες τρίχες, είναι πιο απαλά, εννοείται πως δεν μυρίζουν και δεν λαδώνουν. Τα σαμπουάν κάνουν μεγάλη ζημιά στα μαλλιά.
Δεν είπαμε, είπες.
Δεν ζούμε στις εποχές που οι άνθρωποι πλένανε τα μαλλιά τους στα ποτάμια, σήμερα οι τοξίνες και τα καυσαέρια δεν καθαρίζονται με σκέτο νερό. Ωστόσο, ακόμα και η no poo πρακτική, για να έχει αποτέλεσμα, προϋποθέτει ότι τα μαλλιά -μιλάμε πάντα για μακριά μαλλιά- είναι λυμένα, ξέπλεκα. Η μόνιμη, πλεγμένη τζίβα δεν καθαρίζει ούτε με σαμπουάν, πόσο μάλλον με σκέτο νερό, αντίθετα, αν απλώς την καταβρέχεις κάθε τόσο ζέχνει περισσότερο.
Αυτά που λες είναι ανεκδοτολογικά. Τίποτα απ' αυτά δεν συμβαίνει ούτε τα μαλλιά σου έχουν καυσαέρια και τοξίνες και δεν καθαρίζονται με νερό. Πρώτα απ' όλα το νερό είναι έξοχος διαλύτης, για την ακρίβεια το ονομάζουμε παγκόσμιο διαλύτη γιατί είναι ο καλύτερος φυσικός διαλύτης στο σύμπαν.

Ούτε μυρίζουν τα ράστα ούτε είναι βρόμικα, μια χαρά καθαρίζονται με κοντίσιονερ και ξηρό σαμπουάν. Μαλάκα, απηχείτε απόψεις του 1960.
Ή το οσφρητικό νευροεπιθήλιό μας είναι υγιές και δεν πάσχουμε από διαταραχές όσφρησης.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15355
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 02 Ιαν 2024, 09:00

ο χρήστης που γκρέμισε τον σαπουνισμό


Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24835
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Ιαν 2024, 09:45

Σας φαινεται τρομαχτικη η διχαλωτη γλωσσα; Πού ζειτε στο 60;

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5987
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Στοχοποίηση επιχειρηματία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 02 Ιαν 2024, 10:02

hellegennes έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:31
Dwarven Blacksmith έγραψε:
01 Ιαν 2024, 13:53
Τι μπόλνταρες, το output της γεννήτριας προχωπροσβολών;
Εντυπωσιάστηκα.
:smt005::smt005::smt005:
Cecily Anne έγραψε:
01 Ιαν 2024, 14:00
Εγώ δεν έχω καταλάβει τί συζηταμε? Κι εγώ αν είχα κατάστημα ρούχων και μου εμφανιζόταν έτσι, θα την σούταρα χτες. Δεν υπάρχει λόγος να πουλάς υψηλή ραπτική, για να θες να διατηρείς ένα συγκεκριμένο προφίλ στο μαγαζί σου.
Δεν καταλαβαίνω, σε χωριό το 1930 ζείτε όλοι; Δεν βλέπετε σε μαγαζιά οποιουδήποτε είδους άτομα με περίεργα μαλλιά, ρούχα, τατουάζ παντού, πίρσινγκ, χαϊμαλιά και ένα σωρό άλλες λεπτομέρειες;
Ναι, βλέπω και μπαίνω στα διπλά μαγαζιά που δεν έχουν άτομα με περίεργα μαλλιά, ρούχα, τατουάζ παντού, πίρσινγκ, χαϊμαλιά και ένα σωρό άλλες λεπτομέρειες.

Εξαρτάται το target group που θέλει να χτυπήσει το μαγαζί. Στα 20 μου όταν ήθελα να πάρω Vans, πήγαινα και σε τέτοια μαγαζιά. Παρεμπιπτόντως σε σκεϊτάδικο δεν είχα πετύχει ποτέ φρεσκοξυρισμένο/κουρεμένο υπάλληλο με κοστούμι. :102:
Πρώην εκμισθωτής του κυλικείου της Βουλής λάδωσε για παραμείνει ανοιχτός ενώ έπρεπε να έχει κλείσει απο το 2016, απο τότε που πηρε το κυλικείο δηλαδή.

Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών