The Childfree Life

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Έχετε παιδιά;

1) Ναι, έχω και δε θα το άλλαζα με τίποτα
29
39%
2) Ναι, έχω αλλά δεν είχα υπολογίσει το ζόρι, ίσως αν είχα τώρα επιλογή να μην έκανα
3
4%
3) Όχι δεν έχω αλλά θέλω να κάνω
20
27%
4) Όχι δεν έχω και ούτε θέλω να κάνω
23
31%
 
Σύνολο ψήφων: 75

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 16372
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 24 Μάιος 2019, 13:56

Dwarven Blacksmith έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:52
Lugozzi έγραψε:
24 Μάιος 2019, 10:00
Άλλος ένας φίλος μου χώρισε
δούλευε 14 ώρες τη μέρα για να μη λείψει τίποτα στη γυναίκα και το παιδί του
κι αυτή τον κεράτωνε διαρκώς
Αυτά δεν τα μπορώ. Φυσικά και θα έλειπε κάτι στη γυναίκα και στο παιδί του. Η παρουσία του. Στην ουσία το παιδί μεγάλωνε χωρίς πατέρα. Πολύ πιο σημαντικό από οποιοδήποτε ποσό μπορεί να έφερνε.
τώρα θα μεγαλώσει χωρίς πατέρα
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2141
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 24 Μάιος 2019, 13:57

Ασέβαστος έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:41
lyna έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:35
Ασέβαστος έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:33


συμφωνω.
Η επίταση των συμπτωμάτων πως πάει δλδ; Στα 3 κερατά / μήνα είναι σοβαρά η φάση ;
δεν παει αριθμητικα. αν σε κερατωνουν, κατι κανεις λαθος, διορθκωσε το. οπως αν εχεις βηχα, πρεπει να γιατρεψεις την ασθενεια που τον προκαλει, οχι απλως να σταματησεις τα συμπτωματα.
Όχι ότι διάλεξες κερατά άντρα η γυναίκα ...
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 24 Μάιος 2019, 14:00

Lugozzi έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:56
Dwarven Blacksmith έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:52
Lugozzi έγραψε:
24 Μάιος 2019, 10:00
Άλλος ένας φίλος μου χώρισε
δούλευε 14 ώρες τη μέρα για να μη λείψει τίποτα στη γυναίκα και το παιδί του
κι αυτή τον κεράτωνε διαρκώς
Αυτά δεν τα μπορώ. Φυσικά και θα έλειπε κάτι στη γυναίκα και στο παιδί του. Η παρουσία του. Στην ουσία το παιδί μεγάλωνε χωρίς πατέρα. Πολύ πιο σημαντικό από οποιοδήποτε ποσό μπορεί να έφερνε.
τώρα θα μεγαλώσει χωρίς πατέρα
Ε, όπως και πριν.

Τώρα διαβάζω και τις προηγούμενες σελίδες και βλέπω ότι τα είπαν κι άλλοι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 16372
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 24 Μάιος 2019, 14:02

Dwarven Blacksmith έγραψε:
24 Μάιος 2019, 14:00
Lugozzi έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:56
Dwarven Blacksmith έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:52

Αυτά δεν τα μπορώ. Φυσικά και θα έλειπε κάτι στη γυναίκα και στο παιδί του. Η παρουσία του. Στην ουσία το παιδί μεγάλωνε χωρίς πατέρα. Πολύ πιο σημαντικό από οποιοδήποτε ποσό μπορεί να έφερνε.
τώρα θα μεγαλώσει χωρίς πατέρα
Ε, όπως και πριν.

Τώρα διαβάζω και τις προηγούμενες σελίδες και βλέπω ότι τα είπαν κι άλλοι.
τον έβλεπε το βράδυ τις καθημερινές
πιθανόν και κάποια πρωινά
και όλο το σκ

δηλαδή ρε στελεχάρα
εσένα νομίζεις θα σε βλέπει περισσότερο?

θα γυρνάς σπίτι μεσημέρι για φαγητό και υπνάκο?
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25893
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 24 Μάιος 2019, 14:03

Επίσης τα παιδιά θέλουν πατέρα, αλλά θέλουν πρώτα τα λεφτά και μετά τον πατέρα.
Η κόρη μου χαίρεται όταν την πάω ( με παει) να δούμε σινεμά με τις φίλες της, αλλά θέλει να υπαρχουν τα 2 κατοστάρικα που συνοδεύουν την έξοδο

Χαίρεται που την πάω στο καρατε/τζούντο αλλά και εκεί θέλει να υπάρχει το σχετικό ψιλικοκο.

Γενικά ρωτήστε οποίο παιδί θέτε. " προτιμάς μπαμπά 6 ώρες μαζί και στο χαλί να βαράτε παλαμάκια και να παιζετε τριλιζα ή 3 ώρες και να υπάρχει και μετρητο" και αν βρείτε παιδί να προτιμά το πρώτο, ελάτε να μου πείτε.

Όλα αυτά είναι προφάσεις για αμαρτίες.
Δυστυχώς ο φίλος του λουγκο κακοπεσε.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 24 Μάιος 2019, 14:03

enterprise-psi έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:19
Ισως θα έπρεπε να του μιλήσει πρώτα , ολο λείπεις και τέτοια, πριν τον κερατώσει, λέω εγώ τώρα.
Μάλλον σκέφτηκε, "Άσε τον μλκ να δουλεύει, για να μου τα ακουμπάει κι εγώ θα βολευτώ"!

Άσε που υποψιάζομαι ότι ο τύπος δεν ξεκίνησε να δουλεύει τόσο πολύ μετά τον γάμο, αλλά ότι ήταν κονομημένος και δούλευε 14ωρα και πριν...
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23991
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 24 Μάιος 2019, 14:12

Ασέβαστος έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:32
Ερμής έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:21
Μωρε ξέρω και κάτι ανθρώπους "μαλάματα" που δουλεύουν 24ωρα για να μη λείψει τίποτα στη γυναίκα, να την έχουν βασίλισσα(για τον έξω κόσμο) αλλά μόλις κλείσουν οι πόρτες, στα μεταξύ τους αρχίζουν "εγω που σε έχω βασίλισσα" και "αν δεν ημουν εγώ πως θα ζούσες με 3 και 60", "δεν αντέχω να σηκώσω ενα πιάτο απο το τραπέζι γιατι δουλεύω σα πουστης γαμώ το σπίτι σου που ξύνεσαι όλη μέρα"
Μη βλέπετε μόνο αυτό που φαίνεται, όταν κλείνουν οι πόρτες στο σπίτι τα πράγματα μπορεί να είναι διαφορετικά.
αληθες.
ισχυει βεβαια και απο την αναποδη, οπου ο τυπος γυρνα σπιτι απο την 24ωρη δουλεια και εχει και γκρινια αποπανω, "δε με πας πουθενα, μονο καθε σαββατο στο ρεμο, ολη τη βδομαδα σπιτι, δε με προσεχεις, να βγαινουμε καθε βραδυ για ψαρακι, καθομαι και μαγειρευω σα δουλα καθε μερα, κλπ"
Πολύ μικρότερο ποσοστό.
Δυστυχώς έχω γίνει μάρτυρας τέτοιας οικογένειας που έλεγα "τον καημένο τον εργολάβο όλη μέρα στη γύρα κια στο αγχος για να είναι η άλλη μναρα και άνετη" και μόλις έμαθα κάποια πολλά παραπάνω καταλαβα τι μνοπανο ήταν ο "καημένος" εντος του σπιτιού. Και δεν εννοώ πληροφορίες μόνο απο την πλευρά της γυναίκας.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24773
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 24 Μάιος 2019, 14:13

Lugozzi έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:47
Belladonna έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:42
Lugozzi έγραψε:
26 Μάιος 2018, 18:30
Το ιστορικό τεύχος του ΤΙΜΕ



ποια η άποψή σας?
Να πώ ότι στο εξώφυλο φαίνετια ένα νεο ζευγάρι που μπορεί (έτσι φαίνεται) να κανει οτι γουστάρει από διασκεδάσεις, ζωάρα και τα ρέστα.

Βάλτε την ίδια φωτογραφία 40 χρόνια αργότερα και πείτε μου πώς θα φαίνεται και αν μοιάζιε οσο ελκυστική όσο αυτή των 20-30ηδων.
Εικόνα
Η φωτογραφία των γέρων είναι στοκ αλλά χρησιμοποιήθηκε για να ντύσει ένα άρθρο του Telegraph για τον επιτυχημένο γάμο του Sir Paul Coleridge με τα 3 παιδιά και τα 6 εγγόνια.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 24 Μάιος 2019, 14:16

Ερμής έγραψε:
24 Μάιος 2019, 14:12
Ασέβαστος έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:32
Ερμής έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:21
Μωρε ξέρω και κάτι ανθρώπους "μαλάματα" που δουλεύουν 24ωρα για να μη λείψει τίποτα στη γυναίκα, να την έχουν βασίλισσα(για τον έξω κόσμο) αλλά μόλις κλείσουν οι πόρτες, στα μεταξύ τους αρχίζουν "εγω που σε έχω βασίλισσα" και "αν δεν ημουν εγώ πως θα ζούσες με 3 και 60", "δεν αντέχω να σηκώσω ενα πιάτο απο το τραπέζι γιατι δουλεύω σα πουστης γαμώ το σπίτι σου που ξύνεσαι όλη μέρα"
Μη βλέπετε μόνο αυτό που φαίνεται, όταν κλείνουν οι πόρτες στο σπίτι τα πράγματα μπορεί να είναι διαφορετικά.
αληθες.
ισχυει βεβαια και απο την αναποδη, οπου ο τυπος γυρνα σπιτι απο την 24ωρη δουλεια και εχει και γκρινια αποπανω, "δε με πας πουθενα, μονο καθε σαββατο στο ρεμο, ολη τη βδομαδα σπιτι, δε με προσεχεις, να βγαινουμε καθε βραδυ για ψαρακι, καθομαι και μαγειρευω σα δουλα καθε μερα, κλπ"
Πολύ μικρότερο ποσοστό.
Δυστυχώς έχω γίνει μάρτυρας τέτοιας οικογένειας που έλεγα "τον καημένο τον εργολάβο όλη μέρα στη γύρα κια στο αγχος για να είναι η άλλη μναρα και άνετη" και μόλις έμαθα κάποια πολλά παραπάνω καταλαβα τι μνοπανο ήταν ο "καημένος" εντος του σπιτιού. Και δεν εννοώ πληροφορίες μόνο απο την πλευρά της γυναίκας.
Δεν νομίζω να ισχυρίστηκε κανένας ότι δεν υπάρχουν άνδρες μνπανα, αλλά δεν είναι όλοι οι άνδρες ίδιοι, όπως φυσικά δεν είναι και όλες οι γυναίκες ίδιες!
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 24 Μάιος 2019, 14:19

Lugozzi έγραψε:
24 Μάιος 2019, 14:02
Dwarven Blacksmith έγραψε:
24 Μάιος 2019, 14:00
Lugozzi έγραψε:
24 Μάιος 2019, 13:56


τώρα θα μεγαλώσει χωρίς πατέρα
Ε, όπως και πριν.

Τώρα διαβάζω και τις προηγούμενες σελίδες και βλέπω ότι τα είπαν κι άλλοι.
τον έβλεπε το βράδυ τις καθημερινές
πιθανόν και κάποια πρωινά
και όλο το σκ

δηλαδή ρε στελεχάρα
εσένα νομίζεις θα σε βλέπει περισσότερο?

θα γυρνάς σπίτι μεσημέρι για φαγητό και υπνάκο?
Φίλε 14 ώρες αν ξεκινάει δουλειά στις 9 σημαίνει 9 με 23:00, ποιο βράδυ;

Εγώ δεν είμαι στελεχαρα ακόμα. Τις πιο πολλές μέρες όμως, στις 19:00 είμαι σπίτι. Αν κάνω οικογένεια θα μένω και κοντά στη δουλειά οπότε θα κερδίσω 30 λεπτά και από κει. (εξαρταται βέβαια που είναι η δική της δουλειά).
Αν κάνω και παιδί, φιλοδοξω να πάω κάπου που φεύγουν μεσημέρι, ναι. Ή που έχουν μέρες work from home, ή να δουλεύω για ξένη εταιρία από απόσταση. Σίγουρο δεν ειναι τίποτα από αυτά βέβαια αλλά έτσι σκέφτομαι. Και αν η γυναίκα μου δεν ήταν διατεθημενη να έχει τις ίδιες προτεραιότητες, δεν θα την παντρευομουν.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23991
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 24 Μάιος 2019, 14:20

Σαφέστατα, απλά μην κρίνουμε μόνο απο το οτι δουλεύει όλη μέρα και βγάζει λεφτά για το σπίτι.
Δε μιλάει τώρα κάποιος που δεν είναι υλιστής. Υλιστής είμαι και μάλιστα ίσως παραπάνω απο τους περισσότερους, απλά είναι λίγο διαφορετικό το να είσαι απών*, απο το να είσαι παρών γαμιόντας την ψυχολογία της συζύγου και των παιδιών, επειδή βγάζεις λεφτά.

*σαφέστατα ένα παιδί προτιμά 1 ώρα τον πατέρα και να έχει την άνεση για δραστηριότητες/ψυχαγωγία παρά να τον έχει όλη μέρα και όταν πηγαίνουν στο πάρκο να μην έχει να του πάρει ούτε μια γκοφρέτα. Δε το συζητάμε.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24773
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 24 Μάιος 2019, 14:20

Τώρα επί του κυρίως θέματος, κανείς δεν πρέπει να κάνει παιδί επειδή "πρέπει". Βασικά κανείς δεν πρέπει να κάνει παιδί, period. Και είναι προφανώς σεβαστός όποιος/όποια κρίνει ότι είναι καλύτερα χωρίς παιδί, ότι δεν κάνει για παιδιά, ότι το άτομο με το οποίο έχει σχέση δεν κάνει για παιδιά αλλά τον καλύπτει κατά τα άλλα και δε θα ήθελε να χαλάσει αυτό, κλπ πολύ πιο σεβαστός από αυτόν που δεν κάθεται να το σκεφτεί και τα κάνει κώλο.

Αλλά όπως υπάρχουν ηλίθιοι λόγοι να κάνεις παιδί, υπάρχουν και ηλίθιοι λόγοι να μην κάνεις. Από τους τελευταίους ο σπουδαιότερος κατά τη γνώμη μου (ο οποίος αφήνεται να εννοηθεί και από την επιλογή στο εξώφυλλο του Time, όπου σημειωτέον τα μοντέλα είναι περίπου 10 χρόνια νεότερα από τη συνηθισμένη ηλικία που οι άνθρωποι κάνουν παιδί τώρα πια), είναι η ψευδαίσθηση ότι αν δεν κάνεις παιδιά δε θα λογίζεσαι ποτέ ανάμεσα στους "μεγάλους" αλλά αντιθέτως μπορείς να συνεχίσεις να ζεις πάνω-κάτω σαν μετέφηβος για τουλάχιστον 20 χρόνια παραπάνω.

Δεν ισχύει.

Βασικά γίνεσαι κάτι που για τους αληθινά μετέφηβους είναι ό,τι περίπου το απέθαντο ζόμπι σε σχέση με τους αθάνατους κι αγέραστους των παραμυθιών.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foscilis την 24 Μάιος 2019, 14:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2141
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 24 Μάιος 2019, 14:21

Νμζ δεν είναι μέτρο σύγκρισης αν έχει κάποια/ός λεφτά προ γάμου αλλά για ποιο λόγο δουλεύει τόσο .

Έλ γαμπρός πάντως που να έχει διάθεση να περάσει χρόνο με το πολύ μικρο παιδί του μόνο λίγους ξέρω , μάλλον λόγω επαγγέλματος
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 16372
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 24 Μάιος 2019, 14:23

Dwarven Blacksmith έγραψε:
24 Μάιος 2019, 14:19
Lugozzi έγραψε:
24 Μάιος 2019, 14:02
Dwarven Blacksmith έγραψε:
24 Μάιος 2019, 14:00

Ε, όπως και πριν.

Τώρα διαβάζω και τις προηγούμενες σελίδες και βλέπω ότι τα είπαν κι άλλοι.
τον έβλεπε το βράδυ τις καθημερινές
πιθανόν και κάποια πρωινά
και όλο το σκ

δηλαδή ρε στελεχάρα
εσένα νομίζεις θα σε βλέπει περισσότερο?

θα γυρνάς σπίτι μεσημέρι για φαγητό και υπνάκο?
Φίλε 14 ώρες αν ξεκινάει δουλειά στις 9 σημαίνει 9 με 23:00, ποιο βράδυ;

Εγώ δεν είμαι στελεχαρα ακόμα. Τις πιο πολλές μέρες όμως, στις 19:00 είμαι σπίτι. Αν κάνω οικογένεια θα μένω και κοντά στη δουλειά οπότε θα κερδίσω 30 λεπτά και από κει. (εξαρταται βέβαια που είναι η δική της δουλειά).
Αν κάνω και παιδί, φιλοδοξω να πάω κάπου που φεύγουν μεσημέρι, ναι. Ή που έχουν μέρες work from home, ή να δουλεύω για ξένη εταιρία από απόσταση. Σίγουρο δεν ειναι τίποτα από αυτά βέβαια αλλά έτσι σκέφτομαι. Και αν η γυναίκα μου δεν ήταν διατεθημενη να έχει τις ίδιες προτεραιότητες, δεν θα την παντρευομουν.
7 η ώρα ξεκινάει
9 είναι σπίτι

λέω:
πολλές φορές τα πράγματα δεν έρχονται όπως τα περιμένουμε
ή όπως τα σχεδιάζουμε, εσύ καλή ώρα

αν θέλεις να φεύγεις μεσημέρι το καλύτερο είναι το δημόσιο πάντως

κατά τ' άλλα συμφωνώ με τάλαι 100%
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: The Childfree Life

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 24 Μάιος 2019, 14:24

lyna έγραψε:
24 Μάιος 2019, 14:21
Νμζ δεν είναι μέτρο σύγκρισης αν έχει κάποια/ός λεφτά προ γάμου αλλά για ποιο λόγο δουλεύει τόσο .

Έλ γαμπρός πάντως που να έχει διάθεση να περάσει χρόνο με το πολύ μικρο παιδί του μόνο λίγους ξέρω , μάλλον λόγω επαγγέλματος
Τι εννοείς με το, "να έχει διάθεση να περάσει χρόνο με το πολύ μικρο παιδί του";
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών