Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13680
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 21 Φεβ 2023, 08:55

foscilis έγραψε:
20 Φεβ 2023, 23:16
(...) Κωλόχοντρη αγάμητη, το καημένο το παιδάκι θα έλεγα αν δεν ήταν ένα αρχίδι κι αυτό.
:lol:
Τι γλυκός!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32997
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Φεβ 2023, 08:57

τεν τεν έγραψε:
20 Φεβ 2023, 21:56
Gherschaagk έγραψε:
20 Φεβ 2023, 21:49
τεν τεν έγραψε:
20 Φεβ 2023, 21:36
Μια χαρά τα λέει ο fos. Ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιος ο λόγος υπαρξης των "γονέων και κηδεμόνων". Δεν έχω συναντήσει ουτε έχω ακουσει να έχει βγει κάτι καλό από αυτους τους συλλόγους. Μόνο γκρίνια και εμπλοκή στο εκπαιδευτικό προγραμμα
Αν είναι δυνατόν.


Πέρυσι που ήμουν στο Δ.Σ. τρέξαμε, πιάσαμε τον δήμαρχο και την αντιδήμαρχο Παιδείας και έγινε ανακαίνιση στις τουαλέτες του σχολείου. Φέτος τρέχει ο φετινός πρόεδρος για να γίνει η αυλή. Μάζεψε ο σύλλογος χρήματα από τον αποκριάτικο χορό και θα τα δώσουν στο γυμναστήριο. Όσες φορές είπαν οι δάσκαλοι πως χρειάζονται λάπτοπ και προτζέκτορες, τους τα πήγαμε. Πέρυσι αλλάξαμε κουρτίνες και κουρτινόξυλα στις αίθουσες που χρειαζόταν. Κάνουμε βιβλιοθήκη, βρίσκουμε ρούχα για την παρέλαση, οργανώνουμε σεμινάρια, συμμετέχουμε σε σεμινάρια. Κάνουμε αποχαιρετιστήριο δώρο στα παιδιά της ΣΤ και καλωσορίζουμε τα παιδιά της Α.

Και πολλά, πάρα πολλά άλλα.
Μπράβο σας, είστε η εξαίρεση
μπα, μαλλον ο κανονας. και το δκο μας τετοια κανει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6725
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 21 Φεβ 2023, 09:09

foscilis έγραψε:
20 Φεβ 2023, 23:16
dna replication έγραψε:
20 Φεβ 2023, 22:30
Gherschaagk έγραψε:
20 Φεβ 2023, 21:49

Αν είναι δυνατόν.


Πέρυσι που ήμουν στο Δ.Σ. τρέξαμε, πιάσαμε τον δήμαρχο και την αντιδήμαρχο Παιδείας και έγινε ανακαίνιση στις τουαλέτες του σχολείου. Φέτος τρέχει ο φετινός πρόεδρος για να γίνει η αυλή. Μάζεψε ο σύλλογος χρήματα από τον αποκριάτικο χορό και θα τα δώσουν στο γυμναστήριο. Όσες φορές είπαν οι δάσκαλοι πως χρειάζονται λάπτοπ και προτζέκτορες, τους τα πήγαμε. Πέρυσι αλλάξαμε κουρτίνες και κουρτινόξυλα στις αίθουσες που χρειαζόταν. Κάνουμε βιβλιοθήκη, βρίσκουμε ρούχα για την παρέλαση, οργανώνουμε σεμινάρια, συμμετέχουμε σε σεμινάρια. Κάνουμε αποχαιρετιστήριο δώρο στα παιδιά της ΣΤ και καλωσορίζουμε τα παιδιά της Α.

Και πολλά, πάρα πολλά άλλα.
αυτό σκεφτόμουν και γω,
σε τόσα χάλια σχολεία φοιτήσατε-δουλέψατε-στειλατε τα παιδιά σας που έχετε αρνητική γνώμη για το συλλογο γονεων και κηδεμόνων ?
Το σχολείο το φτιάχνουν (ή το καταστρέφουν) 3 πράγματα με ιση βαρυτητα: τα παιδιά οι εκπαιδευτικοί και οι γονείς
Οι γονεις στο δικό μας είναι παράγων μαλακίας, αληταρίας και αποδιοργάνωσης.

Πριν δυο βδομάδες το 15μελές αποφάσισε μόνο του (χωρίς ΓΣ) κατάληψη και παρουσίασε ένα άθλιο πλακάτ στο οποίο έλεγε 10 αιτήματα από τα οποία τα 9 ήταν γεμάτα ορθογραφικά λάθη ή δεν έβγαζαν καθόλου νόημα και το 10ο έλεγε:
10)
ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΜΕΤΑ ο σύλλογος ανέβασε στη σελίδα του τα ίδια δέκα αιτήματα αλλά με σωστή ορθογραφία και σύνταξη και το 10ο ήταν ένα γενικόλογο πουτσιλίκι για την παιδεία, ενώ έλεγε φυσικά στηρίζουμε τους αγώνες των παιδιών ως σύλλογος γιατί εξαντλήθηκαν όλα τα μέσα διεκδίκηησης (σημείωση: τα 8 από τα 9 αιτήματα πρώτη φορά τα άκουγε ο οποιοσδήποτε ως συλλογικά επίσημα αιτήματα και το 9ο ήταν να αποκτήσει ρελέ ο πίνακας του σχολείου που ΦΥΣΙΚΑ και έχει ρελέ από ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ το 1985). Από κάτω ο Αρχηγός με άλλες αγάμητες να την έχουν δει Τσε Γκεπούτσα, ανταλλάσσοντας αγωνιστικούς χαιρετισμούς και συντροφικές προσφωνήσεις και δηλώνοντας ότι δεν τους φοβίζει η σύγκρουση με την εξουσία. Δεν κάνω πλάκα. Από το γεγονός ότι το ίδιο κείμενο που παρουσίασαν αυτοί οι ηλίθιοι το είχαν παρουσιάσει τα παιδιά σαν χαλασμένο τηλέφωνο εγώ συμπεραίνω ότι υπήρξε συναλλαγή συλλόγου και δεκαεφτάχρονου αλητάμπουρα προέδρου 15μελούς.

ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ το κοινοτικό συμβούλιο σε μια σπάνια συμφωνία ΝΔ αρβανιτόμπαρμπα και Συριζαίας πεταμένης "digital creator" που μοναδικό κοινό έχουν ότι αμφότεροι ως υποψήφιοι δήμαρχοι τον ήπιαν από τον Πασόκο στις εκλογές, δήλωσε παμψηφεί ότι στηρίζει την κατάληψη και αηδιάζει με την αδιαφορία του δημάρχου και επανέλαβε τα ίδια δέκα ("εκπολιτισμένα") αιτήματα, από κάτω να τους λέει η διευθύντρια συγνώμη είστε με τα καλά σας, έχετε έστω περάσει στα δεκαπέντε χιλιιόμετρα από το σχολείο.

Την επόμενη μέρα ξεκίνησε το μάθημα με webex πράγμα που προκάλεσε τη ΛΥΣΣΑ των αγάμητων αλλά βασικά είχε σαν αποτέλεσμα στην κατάληψη να μείνουν 5-6 τελειωμένοι συν ο σύλλογος, που κι αυτοί φύγανε κατά τις 12 που άρχισε να ρίχνει καρέκλες (the revolution was postponed because of rain). Το πρηγούμενο βράδυ βέβαια ο σύλλογος είχε δώσει γραμμή να μην πάει κανένας στο webex που υποσκάπτει τους αγώνες κλπ. Μια αγάμητη μάλιστα δήλωσε "ογδονταπέντε απουσίες έχει ο Γιάννης και τι έγινε για άλλες εφτά" με ύφος Σπαρτιάτη που χαίρεται για τη σκιά που θα τους κάνουν τα βέλη των Περσών. Μάνα τώρα αυτή έτσι; Έχει 85 απουσίες ο γιος της ενώ δεν έχει αρρωστήσει ούτε μια φορά κι αντί να προβληματιστεί του φορτώνει κι άλλες 7 επειδή την είδε Ρόζα Λουξεμπουργκ βαρέων βαρών. Κωλόχοντρη αγάμητη, το καημένο το παιδάκι θα έλεγα αν δεν ήταν ένα αρχίδι κι αυτό.

Την επόμενη μέρα λοιπόν έγινε κανονικά μάθημα και ο Σύλλογος έβγαλε νέα ανακοίνωση στην οποία δήλωνε ότι ορίστε, χάρη στους αγώνες των παιδιών μας ο δήμαρχος συγκινήθηκε επιτέλους και το τάδε αίτημα θα υλοποιηθεί Μπαίνει από κάτω ο υπεύθυνος σχολικών κτιρίων και λέει καλά δε ντρέπεστε, αυτό το πράγμα το τρέχω τρεις μήνες κάναμε διαγωνισμούς μελέτες ιστορίες, είναι δυνατόν να λέτε στον κόσμο ότι αποφασίστηκε σε ένα βράδυ επειδή έγινε κατάληψη;

Δυο μέρες μετά έστειλε ένα ξεχεστήριο mail η διευθύντρια που τους έλεγε ότι θα έπρεπε να ντρέπονται για τη στάση τους, ότι ξεφτιλίσανε το σχολείο βγάζοντάς το στα μανταλάκια για προβλήματα που ποτέ δεν είχε, ότι προσφέρανε τα παιδιά βορρά στις δημοτικές παρατάξεις για μικροπολιτική εκμετάλλευση και στα σόσιαλ για ξεφτίλισμα (με την ανορθόγραφη και ασύντακτη αφίσα που αντέγραφαν παντού ως κάποιου είδους σημαία του Πολυτεχνείου), ότι την προσέβαλαν και την ίδια που πάντα ακούει όλα τα προβλήματα και πάντα προσπαθεί για το καλύτερο (όντως είναι εξαιρετικά ευσυνείδητη και το πονάει το θέμα) κλπ.

Και τι κάνουνε ρε τα μουνόπανα; Έχουν ξεκινήσει από τότε πόλεμο στη διευθύντρια. Το μοναδικό άνθρωπο σε όλη αυτήν την ιστορία που προσπαθεί να κάνει τη δουλειά του αντί να τον παίζει. Για να μας φύγει αυτή και να ερθει κανας αρχιμαλάκας σαν τα μούτρα τους.

Εγώ κάθε πρωί που πάω τον μικρό στο δημοτικό είναι ο αρχηγός στημένος στην εξώπορτα και πιάνει κουβέντα με τις μαλακισμένες του εκεί συλλόγου (γιατί είναι και στους δύο). Με αυστηρή διαταγή από τη Γονέα Α' και τεράστια αυτοκυριαρχία κρατάω απόσταση 15 μέτρα γιατί αν μου πει "καλημέρα Δημήτρη" ορκίζομαι ότι θα τον αρχίσω στα γαμωσταυρίδια.
Φος με με όλο το θάρρος έχω να πω πως γίνεται ρε φίλε όλα τα κουλά να τυχαίνουν σε εσένα; Πως ;Μια ο άλλος με το σκύλο μια οι γείτονες που μπαίνουν ανάποδα στους δρόμους μια το σχολείο. Που στο καλό πια μένεις και είστε όλοι προβληματικοί ; Δλδ αυτό που μου λες τώρα για το σύλλογο δεν το έχω όχι ζήσει εγώ προσωπικά αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ και κανέναν να μου διηγείται αντίστοιχα περιστατικά .Όλοι είστε στα όρια του τρελάδικου εκεί κάτω .
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20312
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 21 Φεβ 2023, 09:16

foscilis έγραψε:
20 Φεβ 2023, 21:07
Για παραδειγμα αγωνιστηκαν να μη βαλει ο δήμαρχος καμερες ασφαλειας στα σχολεια. "Δε μας νοιαζει που θα δουλευουν μονο σε off hours γιατι εκπαιδευονται τα παιδια στην ιδεα οτι ειναι νορμαλ να υπαρχει καμερα". Αυτος τους εγραψε στον πουτσο του και τις εβαλε.

Αποτελεσμα: σταματησαν τα παιδακια να βρισκουν συριγγες, σβαστικες και ψωλιες γραμμενες πανω στον τοιχο με τις παιδικες ζωγραφιες. Και πριν μια βδομαδα που μπουκαραν κατι μαλακισμενα και εσπασαν πορτες για πλακα, τα κανανε τσακωτα απο την καμερα και βαλανε τους τελειωμενους γονεις να πληρωσουν.
Μπράβο του. Οι περισσότεροι απλά δεν ασχολούνται, αυτός έκανε κάτι.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24648
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 21 Φεβ 2023, 09:24

hades έγραψε:
21 Φεβ 2023, 09:09


Φος με με όλο το θάρρος έχω να πω πως γίνεται ρε φίλε όλα τα κουλά να τυχαίνουν σε εσένα; Πως ;Μια ο άλλος με το σκύλο μια οι γείτονες που μπαίνουν ανάποδα στους δρόμους μια το σχολείο. Που στο καλό πια μένεις και είστε όλοι προβληματικοί ; Δλδ αυτό που μου λες τώρα για το σύλλογο δεν το έχω όχι ζήσει εγώ προσωπικά αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ και κανέναν να μου διηγείται αντίστοιχα περιστατικά .Όλοι είστε στα όρια του τρελάδικου εκεί κάτω .
Είμαι παρατηρητικός, π.χ. η πόλη σου όλα αυτά τα έχει στο εκατονταπλάσιο όπως πείθουν τρεισίμιση λεπτά περπάτημα, απλώς δεν τα προοέχεις, δε λες "ο μαλάκας που καβαλάει το πεζοδρόμιο για να πάρει τσιγάρα από το περιπτερο" λες "πάω να πάρω τσιγάρα από το περίπτερο".

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20312
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 21 Φεβ 2023, 09:25

John Brown Gun Club έγραψε:
20 Φεβ 2023, 22:24
Ειμαι Ανθελληνας μαλάκας.
Θα συμφωνήσω.

:D

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14188
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 21 Φεβ 2023, 09:31

foscilis έγραψε:
20 Φεβ 2023, 23:16
Μια αγάμητη μάλιστα δήλωσε "ογδονταπέντε απουσίες έχει ο Γιάννης και τι έγινε για άλλες εφτά" με ύφος Σπαρτιάτη που χαίρεται για τη σκιά που θα τους κάνουν τα βέλη των Περσών.
:lol:

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20312
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 21 Φεβ 2023, 09:33

dna replication έγραψε:
20 Φεβ 2023, 23:37
foscilis έγραψε:
20 Φεβ 2023, 23:16
Δυο μέρες μετά έστειλε ένα ξεχεστήριο mail η διευθύντρια που τους έλεγε ότι θα έπρεπε να ντρέπονται για τη στάση τους, ότι ξεφτιλίσανε το σχολείο βγάζοντάς το στα μανταλάκια για προβλήματα που ποτέ δεν είχε, ότι προσφέρανε τα παιδιά βορρά στις δημοτικές παρατάξεις για μικροπολιτική εκμετάλλευση και στα σόσιαλ για ξεφτίλισμα (με την ανορθόγραφη και ασύντακτη αφίσα που αντέγραφαν παντού ως κάποιου είδους σημαία του Πολυτεχνείου), ότι την προσέβαλαν και την ίδια που πάντα ακούει όλα τα προβλήματα και πάντα προσπαθεί για το καλύτερο (όντως είναι εξαιρετικά ευσυνείδητη και το πονάει το θέμα) κλπ.

Και τι κάνουνε ρε τα μουνόπανα; Έχουν ξεκινήσει από τότε πόλεμο στη διευθύντρια. Το μοναδικό άνθρωπο σε όλη αυτήν την ιστορία που προσπαθεί να κάνει τη δουλειά του αντί να τον παίζει. Για να μας φύγει αυτή και να ερθει κανας αρχιμαλάκας σαν τα μούτρα τους.

Εγώ κάθε πρωί που πάω τον μικρό στο δημοτικό είναι ο αρχηγός στημένος στην εξώπορτα και πιάνει κουβέντα με τις μαλακισμένες του εκεί συλλόγου (γιατί είναι και στους δύο). Με αυστηρή διαταγή από τη Γονέα Α' και τεράστια αυτοκυριαρχία κρατάω απόσταση 15 μέτρα γιατί αν μου πει "καλημέρα Δημήτρη" ορκίζομαι ότι θα τον αρχίσω στα γαμωσταυρίδια.
ευτυχώς έχετε τουλάχιστον σοβαρή διευθυντρια , στηριξτε την ηθικά με προσωπική επαφή και με τα μέσα (γκρουπάκια στο viber και στο fb)
Αυτό. Είναι λάθος η παρατηση που αναφέρθηκε παραπάνω, πρέπει οι φυσιολογικοί γονείς που είσαστε η πλειοψηφία να μαζευτείτε και να πάρετε την διοίκηση του συλλόγου από τα χέρια των τρελαμένων ενώ μέχρι να συμβεί αυτό να τους σταματήσετε από το να δημιουργούν προβλήματα. Είναι αυτό που λένε 'δεν χρειάζεται να κάνουν πολλά οι κακοί, αρκεί να μην κάνουν τίποτα οι καλοί'.

* Δεν το έγραψα αυτό ελαφρά τη καρδία όπως κάνω συνήθως στα σχόλιά μου, με ενόχλησαν πολύ αυτά που διηγήθηκες foscilis. Γιατί κάποιοι απίστευτοι πάνε να καταστρέψουν κάτι που είναι σωστό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Green Dragon την 21 Φεβ 2023, 13:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6725
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 21 Φεβ 2023, 09:59

foscilis έγραψε:
21 Φεβ 2023, 09:24
hades έγραψε:
21 Φεβ 2023, 09:09


Φος με με όλο το θάρρος έχω να πω πως γίνεται ρε φίλε όλα τα κουλά να τυχαίνουν σε εσένα; Πως ;Μια ο άλλος με το σκύλο μια οι γείτονες που μπαίνουν ανάποδα στους δρόμους μια το σχολείο. Που στο καλό πια μένεις και είστε όλοι προβληματικοί ; Δλδ αυτό που μου λες τώρα για το σύλλογο δεν το έχω όχι ζήσει εγώ προσωπικά αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ και κανέναν να μου διηγείται αντίστοιχα περιστατικά .Όλοι είστε στα όρια του τρελάδικου εκεί κάτω .
Είμαι παρατηρητικός, π.χ. η πόλη σου όλα αυτά τα έχει στο εκατονταπλάσιο όπως πείθουν τρεισίμιση λεπτά περπάτημα, απλώς δεν τα προοέχεις, δε λες "ο μαλάκας που καβαλάει το πεζοδρόμιο για να πάρει τσιγάρα από το περιπτερο" λες "πάω να πάρω τσιγάρα από το περίπτερο".
Καλό .Είδα τι πας να κάνεις ! :) Και όχι ,στην πόλη μου όπως και σε όλα τα μέρη έχουμε αντικοινωνικούς και περίεργους αλλά αυτά που περιγράφεις ξεπερνάνε κατά πολύ αυτά που λες!
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 21 Φεβ 2023, 12:44

Green Dragon έγραψε:
21 Φεβ 2023, 09:25
John Brown Gun Club έγραψε:
20 Φεβ 2023, 22:24
Ειμαι Ανθελληνας μαλάκας.
Θα συμφωνήσω.

:D
σκασμος ελληνα
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5669
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 21 Φεβ 2023, 13:30

John Brown Gun Club έγραψε:
21 Φεβ 2023, 12:44
Green Dragon έγραψε:
21 Φεβ 2023, 09:25
John Brown Gun Club έγραψε:
20 Φεβ 2023, 22:24
Ειμαι Ανθελληνας μαλάκας.
Θα συμφωνήσω.

:D
σκασμος ελληνα
Όσο ζαβό και edglordιά ήταν αυτό όταν το έκανε 10+ χρόνια ο φοσίλις άλλο τόσο είναι όταν το κάνεις κι εσύ.

Δεδομένου ότι ο άλλος που χρησιμοποιεί κατά κόρον το ελλην- σαν βρισιά είναι ο Εθνοκοινωνιστής, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να αποδείξεις ότι το horseshoe theory έχει εφαρμογή και στο cringe.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13680
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 21 Φεβ 2023, 13:32

Stalker έγραψε:
21 Φεβ 2023, 13:30
John Brown Gun Club έγραψε:
21 Φεβ 2023, 12:44
Green Dragon έγραψε:
21 Φεβ 2023, 09:25


Θα συμφωνήσω.

:D
σκασμος ελληνα
Όσο ζαβό και edglordιά ήταν αυτό όταν το έκανε 10+ χρόνια ο φοσίλις άλλο τόσο είναι όταν το κάνεις κι εσύ.

Δεδομένου ότι ο άλλος που χρησιμοποιεί κατά κόρον το ελλην- σαν βρισιά είναι ο Εθνοκοινωνιστής, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να αποδείξεις ότι το horseshoe theory έχει εφαρμογή και στο cringe.
Ω ρε φίλε, πολλές άγνωστες λέξεις. Γέρασα... :-?

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38110
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 21 Φεβ 2023, 13:46

Beria έγραψε:
20 Φεβ 2023, 22:33
sys3x έγραψε:
20 Φεβ 2023, 21:59
Beria έγραψε:
20 Φεβ 2023, 21:51


Πόσο

Οι Χωμενιδηδες το ξεκίνησαν και βάζουν δοτικες παντού.
Αντισταθείτε
Ήτα ήτα ήτα!
Γιατί φωνάζεις, μανμου;
Ποια ητα καλέ μου;
Είμασθε ενάντια στον ιωτακισμό.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 21 Φεβ 2023, 13:57

Stalker έγραψε:
21 Φεβ 2023, 13:30
John Brown Gun Club έγραψε:
21 Φεβ 2023, 12:44
Green Dragon έγραψε:
21 Φεβ 2023, 09:25


Θα συμφωνήσω.

:D
σκασμος ελληνα
Όσο ζαβό και edglordιά ήταν αυτό όταν το έκανε 10+ χρόνια ο φοσίλις άλλο τόσο είναι όταν το κάνεις κι εσύ.

Δεδομένου ότι ο άλλος που χρησιμοποιεί κατά κόρον το ελλην- σαν βρισιά είναι ο Εθνοκοινωνιστής, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να αποδείξεις ότι το horseshoe theory έχει εφαρμογή και στο cringe.
Πιθανον, αλλα δυσκολευομαι να αφησω αναπαντητες υβρεις, ηλιθιες ειρωνικες ψευτοερωτησεις και το μονιμο ζοχαδιασμα και ξερασμα μισους για το οποιο φαινεται πως υπαρχει αυτο το φορουμ.

Κι επειτα σοβαρολογω: το μονο που ξερει να κανει ο ελληνας ειναι να μισει. Ελπιζω να αλλαξει καποια στιγμη αυτο, δυσκολο ομως με την υπαρξη hate echo chambers για νευρωτικους ελ μικροαστους.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24900
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Μισώ το ΔΣ του συλλογου γονεων και κηδεμονων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 21 Φεβ 2023, 14:02

Για τον μόνο λόγω που θα δουλέψω ακόμα μια 5ετια έξω είναι για να έχω αρκετά λεφτά ώστε τα παιδιά μου να μη πατήσουν ούτε μέρα σε δημόσιο σχολείο πριν το πανεπιστήμιο. Ούτε μέρα όμως

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών