Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Lord Snow
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 18 Ιουν 2018, 14:28

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Snow » 04 Νοέμ 2018, 14:06

gassim έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 14:06
Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 08:55
Chainis έγραψε:
02 Νοέμ 2018, 17:40


Τους έχει με αλυσίδες;
ε βεβαια αφου εσυ εχεις τον κωλο σου καλυμμενο, κανεις και πνευμα με την κατασταση που βιωνουν οι εργαζομενοι στο Τζαμπο και καθε αλλη γαλερα. Η γενια που χρεωκοπησε την Ελλαδα, δεν περιμενα και καλυτερα.
τι ακριβώς γίνεται στο jumbo που παραπέμπει σε γαλέρα;
τιποτα μωρε ολα καλα, θες να πας?

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7774
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 04 Νοέμ 2018, 14:11

Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 14:06
gassim έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 14:06
Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 08:55


ε βεβαια αφου εσυ εχεις τον κωλο σου καλυμμενο, κανεις και πνευμα με την κατασταση που βιωνουν οι εργαζομενοι στο Τζαμπο και καθε αλλη γαλερα. Η γενια που χρεωκοπησε την Ελλαδα, δεν περιμενα και καλυτερα.
τι ακριβώς γίνεται στο jumbo που παραπέμπει σε γαλέρα;
τιποτα μωρε ολα καλα, θες να πας?
ναι, γιατί οχι; Αν είχανε κάποια θέση για την ειδικότητα μου θα έστελνα βιογραφικό.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24451
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 04 Νοέμ 2018, 14:15

Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 14:06
gassim έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 14:06
Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 08:55


ε βεβαια αφου εσυ εχεις τον κωλο σου καλυμμενο, κανεις και πνευμα με την κατασταση που βιωνουν οι εργαζομενοι στο Τζαμπο και καθε αλλη γαλερα. Η γενια που χρεωκοπησε την Ελλαδα, δεν περιμενα και καλυτερα.
τι ακριβώς γίνεται στο jumbo που παραπέμπει σε γαλέρα;
τιποτα μωρε ολα καλα, θες να πας?
Δεν ξέρω τι παίζει τώρα γιατί ο φίλος που δούλευε εκεί, εργαζόταν πριν αρκετά χρόνια και ίσως να έχουν αλλάξει πολλά. Ρώτησα και πήρα τις εξής απαντήσεις.
Τα στελέχη αμείβονταν καλά και κάποιοι δεν θα έβρισκαν αλλού ανάλογα λεφτά τότε.
Τα παιδιά στα καταστήματα δεν ήξερε. Ωστόσο το πως θα περνούσες στο κατάστημα είχε να κάνει κυρίως με τον εκάστοτε υπεύθυνο. Αν έπεφτες σε προβληματικό άτομο ή κάποιον που πχ μπήκε εκεί επειδή ήταν πολλά χρόνια στην εταιρεία αλλά είχε υφισταμένους πιο μορφωμένους από αυτόν πιθανόν να έβγαζε τα κόμπλεξ του και να σου δημιουργούσε θέματα.
Γενικά θυμάται ότι δεν υπήρχαν καθυστερήσεις στην πληρωμή, άγραφες υπερωρίες κλπ ομορφιές που ακούμε αλλού.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 04 Νοέμ 2018, 15:21

Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 13:49
Chainis έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 10:09
Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 08:55


ε βεβαια αφου εσυ εχεις τον κωλο σου καλυμμενο, κανεις και πνευμα με την κατασταση που βιωνουν οι εργαζομενοι στο Τζαμπο και καθε αλλη γαλερα. Η γενια που χρεωκοπησε την Ελλαδα, δεν περιμενα και καλυτερα.
Στον ιδιωτικό τομέα δούλευα 35 χρόνια με ένσημα και κάποια ακόμα χωρίς ένσημα.

Η Ελλάδα χρεοκόπησε γιατί κάποιοι (πολλοί δυστυχώς) είδαν την δουλειά σαν γαλέρα κι άφησαν να την κάνουν οι λαθρομετανάστες κι αυτοί να κάααααθονται.

Μου θύμισες τα παιδιά γνωστού μου οικοδόμου, 2 αγόρια γύρω στα 25 που αφού "σπούδασαν" κάτι ΤΕΙ της π@υτσας και είναι αραχτοί στις καφετέριες, όταν ο πατέρας τους τους είπε "ελάτε ρε μαζί μου να κάνετε κανένα μεροκάματο και να μάθετε την δουλειά" η απάντηση ήταν "Αλβανοί είμαστε να δουλεύουμε στην οικοδομή;".
Ασε ρε γερο, τον καιρο που δουλευες εσυ, θεωρουνταν προσον το να εχεις τελειωσει λυκειο, ακομα και οι ανειδικευτοι αμοιβονταν σχετικα αξιοπρεπως. Απαξ και χωνοσουν μετα εδραιωνοσουν και εκανες και τα απαραιτητα κονε με την βοηθεια των οποιων πηγαινες απο εταιρεια σε εταιρεια. Θα πας τωρα να μιλησεις για παιδια που εχουν πτυχεια που δεν εχεις δει στον υπνο σου και τα τρεχουνε για 3 κατοσταρικα. Λιγη ντροπη. Ουτε 3 ωρες δεν θα αντεχες στο σημερινο περιβαλλον.
Είσαι άσχετος και ξερόλας.
Εγώ θα άντεχα χρόνια στο σημερινό περιβάλλον και θα βελτίωνα την θέση μου και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα γιατί έχω δουλέψει σε πολύ χειρότερα.
Τι φαντάζεσαι ότι την δεκαετία του 70 με 6ήμερο και 48ωρο την εβδομάδα και υποχρεωτικά υπερωρίες όταν έπρεπε ήταν ιδανικά ή ότι τότε τα μεροκάματα ήταν καλύτερα και οι εργοδότες πολιτισμένοι;
Για ψάξε πόσα μεροκάματα έκανε τότε ένα 1000άρι αυτοκίνητο και πόσα σήμερα κι έλα να μας πεις.
Α, και όταν δούλευα εγώ είχα τελειώσει τότε πανεπιστήμιο.
Άσχετε.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 04 Νοέμ 2018, 15:24

κοψτε μουρη βγαλτε συμπερασμα η φαση
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Lord Snow
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 18 Ιουν 2018, 14:28

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Snow » 04 Νοέμ 2018, 15:46

Chainis έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 15:21
Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 13:49
Chainis έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 10:09


Στον ιδιωτικό τομέα δούλευα 35 χρόνια με ένσημα και κάποια ακόμα χωρίς ένσημα.

Η Ελλάδα χρεοκόπησε γιατί κάποιοι (πολλοί δυστυχώς) είδαν την δουλειά σαν γαλέρα κι άφησαν να την κάνουν οι λαθρομετανάστες κι αυτοί να κάααααθονται.

Μου θύμισες τα παιδιά γνωστού μου οικοδόμου, 2 αγόρια γύρω στα 25 που αφού "σπούδασαν" κάτι ΤΕΙ της π@υτσας και είναι αραχτοί στις καφετέριες, όταν ο πατέρας τους τους είπε "ελάτε ρε μαζί μου να κάνετε κανένα μεροκάματο και να μάθετε την δουλειά" η απάντηση ήταν "Αλβανοί είμαστε να δουλεύουμε στην οικοδομή;".
Ασε ρε γερο, τον καιρο που δουλευες εσυ, θεωρουνταν προσον το να εχεις τελειωσει λυκειο, ακομα και οι ανειδικευτοι αμοιβονταν σχετικα αξιοπρεπως. Απαξ και χωνοσουν μετα εδραιωνοσουν και εκανες και τα απαραιτητα κονε με την βοηθεια των οποιων πηγαινες απο εταιρεια σε εταιρεια. Θα πας τωρα να μιλησεις για παιδια που εχουν πτυχεια που δεν εχεις δει στον υπνο σου και τα τρεχουνε για 3 κατοσταρικα. Λιγη ντροπη. Ουτε 3 ωρες δεν θα αντεχες στο σημερινο περιβαλλον.
Είσαι άσχετος και ξερόλας.
Εγώ θα άντεχα χρόνια στο σημερινό περιβάλλον και θα βελτίωνα την θέση μου και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα γιατί έχω δουλέψει σε πολύ χειρότερα.
Τι φαντάζεσαι ότι την δεκαετία του 70 με 6ήμερο και 48ωρο την εβδομάδα και υποχρεωτικά υπερωρίες όταν έπρεπε ήταν ιδανικά ή ότι τότε τα μεροκάματα ήταν καλύτερα και οι εργοδότες πολιτισμένοι;
Για ψάξε πόσα μεροκάματα έκανε τότε ένα 1000άρι αυτοκίνητο και πόσα σήμερα κι έλα να μας πεις.
Α, και όταν δούλευα εγώ είχα τελειώσει τότε πανεπιστήμιο.
Άσχετε.
νταξει
θα αντεχες χρονια στην καταψυξη.
Δεν ντρεπεσαι λιγο? Εχεις συναισθηση καθολου? Το κακο βεβαια ειναι οτι τις συνεπειες της αποψαρας σου τις λουζονται τα παιδια και τα εγγονια κι οχι εσυ. Εσυ συνταξουλα κανονικα και παπαρολογιες τυπου ''οταν ημουνα στην λεγεωνα''.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 04 Νοέμ 2018, 16:02

Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 15:46
Chainis έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 15:21
Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 13:49


Ασε ρε γερο, τον καιρο που δουλευες εσυ, θεωρουνταν προσον το να εχεις τελειωσει λυκειο, ακομα και οι ανειδικευτοι αμοιβονταν σχετικα αξιοπρεπως. Απαξ και χωνοσουν μετα εδραιωνοσουν και εκανες και τα απαραιτητα κονε με την βοηθεια των οποιων πηγαινες απο εταιρεια σε εταιρεια. Θα πας τωρα να μιλησεις για παιδια που εχουν πτυχεια που δεν εχεις δει στον υπνο σου και τα τρεχουνε για 3 κατοσταρικα. Λιγη ντροπη. Ουτε 3 ωρες δεν θα αντεχες στο σημερινο περιβαλλον.
Είσαι άσχετος και ξερόλας.
Εγώ θα άντεχα χρόνια στο σημερινό περιβάλλον και θα βελτίωνα την θέση μου και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα γιατί έχω δουλέψει σε πολύ χειρότερα.
Τι φαντάζεσαι ότι την δεκαετία του 70 με 6ήμερο και 48ωρο την εβδομάδα και υποχρεωτικά υπερωρίες όταν έπρεπε ήταν ιδανικά ή ότι τότε τα μεροκάματα ήταν καλύτερα και οι εργοδότες πολιτισμένοι;
Για ψάξε πόσα μεροκάματα έκανε τότε ένα 1000άρι αυτοκίνητο και πόσα σήμερα κι έλα να μας πεις.
Α, και όταν δούλευα εγώ είχα τελειώσει τότε πανεπιστήμιο.
Άσχετε.
νταξει
θα αντεχες χρονια στην καταψυξη.
Δεν ντρεπεσαι λιγο? Εχεις συναισθηση καθολου? Το κακο βεβαια ειναι οτι τις συνεπειες της αποψαρας σου τις λουζονται τα παιδια και τα εγγονια κι οχι εσυ. Εσυ συνταξουλα κανονικα και παπαρολογιες τυπου ''οταν ημουνα στην λεγεωνα''.
Άκου αγανακτισμένε, όταν ήμουν φοιτητής την δεκαετία του 70 που υπογράμμισες πήγαινα κι έκανα μεροκάματα στην οικοδομή και σε φόρτωμα-ξεφόρτωμα φορτηγών όχι γιατί θα πείναγα, μου έδινε όσα έπρεπε ο πατέρας, αλλά γιατί ήθελα να έχω περισσότερα και να ξοδεύω για ότι γουστάρω και δεν ήμουν ο μόνος, άλλοι δεν είχαν τίποτα από το σπίτι τους και σπούδαζαν έτσι.

Εσύ και οι όμοιοι σου να ντρέπεστε που έχετε αναγάγει την τεμπελιά σε ιδεολογία.

Α και για το σήμερα, όσο δεν βλέπω κανέναν άνεργο Έλληνα να πάει να δουλέψει σε αγροτικές δουλειές και στην οικοδομή με 30-40 ευρώ μεροκάματο και βρίσκονται μόνο Αλβανοί και Πακιστανοί γι' αυτές τις δουλειές δεν λυπάμαι κανένα, όλοι έχουν τις καβάτζες τους (συντάξεις ηλικιωμένων) και προτιμάνε το καθισιό και το κλαψομούνιασμα για τους κακούς εργοδότες που δεν τους προσλαμβάνουν σε θέση διευθυντή και τους θέλουν να δουλεύουν.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Lord Snow
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 18 Ιουν 2018, 14:28

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Snow » 04 Νοέμ 2018, 16:25

Chainis έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 16:02
Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 15:46
Chainis έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 15:21


Είσαι άσχετος και ξερόλας.
Εγώ θα άντεχα χρόνια στο σημερινό περιβάλλον και θα βελτίωνα την θέση μου και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα γιατί έχω δουλέψει σε πολύ χειρότερα.
Τι φαντάζεσαι ότι την δεκαετία του 70 με 6ήμερο και 48ωρο την εβδομάδα και υποχρεωτικά υπερωρίες όταν έπρεπε ήταν ιδανικά ή ότι τότε τα μεροκάματα ήταν καλύτερα και οι εργοδότες πολιτισμένοι;
Για ψάξε πόσα μεροκάματα έκανε τότε ένα 1000άρι αυτοκίνητο και πόσα σήμερα κι έλα να μας πεις.
Α, και όταν δούλευα εγώ είχα τελειώσει τότε πανεπιστήμιο.
Άσχετε.
νταξει
θα αντεχες χρονια στην καταψυξη.
Δεν ντρεπεσαι λιγο? Εχεις συναισθηση καθολου? Το κακο βεβαια ειναι οτι τις συνεπειες της αποψαρας σου τις λουζονται τα παιδια και τα εγγονια κι οχι εσυ. Εσυ συνταξουλα κανονικα και παπαρολογιες τυπου ''οταν ημουνα στην λεγεωνα''.
Άκου αγανακτισμένε, όταν ήμουν φοιτητής την δεκαετία του 70 που υπογράμμισες πήγαινα κι έκανα μεροκάματα στην οικοδομή και σε φόρτωμα-ξεφόρτωμα φορτηγών όχι γιατί θα πείναγα, μου έδινε όσα έπρεπε ο πατέρας, αλλά γιατί ήθελα να έχω περισσότερα και να ξοδεύω για ότι γουστάρω και δεν ήμουν ο μόνος, άλλοι δεν είχαν τίποτα από το σπίτι τους και σπούδαζαν έτσι.

Εσύ και οι όμοιοι σου να ντρέπεστε που έχετε αναγάγει την τεμπελιά σε ιδεολογία.

Α και για το σήμερα, όσο δεν βλέπω κανέναν άνεργο Έλληνα να πάει να δουλέψει σε αγροτικές δουλειές και στην οικοδομή με 30-40 ευρώ μεροκάματο και βρίσκονται μόνο Αλβανοί και Πακιστανοί γι' αυτές τις δουλειές δεν λυπάμαι κανένα, όλοι έχουν τις καβάτζες τους (συντάξεις ηλικιωμένων) και προτιμάνε το καθισιό και το κλαψομούνιασμα για τους κακούς εργοδότες που δεν τους προσλαμβάνουν σε θέση διευθυντή και τους θέλουν να δουλεύουν.
Αντιπροσωπευτικο δειγμα της γενιας που κατεστρεψε την χωρα. Αφου βολευτηκαν λογω του χαμηλου ανταγωνισμου, μετα κουνανε το δαχτυλο.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 04 Νοέμ 2018, 16:28

η ελλαδα χρεωκοπησε γιατι παρασιτικοποιηθηκε

δεν εχει καμια σημασια αν την δουλεια στα χωραφια την αναλαμβανουν αλλοδαποι ή ελληνες αφου ο ανταγωνισμος και η φιλελε αγορα νοθευεται και καθισταται λιγοτερο ανταγωνιστικη μια επενδυση αν προσφερεις υψηλοτερο μεροκαματο

δυστυχως για τους ακροδεξιους το χαμηλο κοστος εργασιας ερχεται σε αντιθεση με τα πιστευω τους για το εθνος κρατος

το εθνος ειναι ο λαος και τα αιτηματα του

οταν δεν επιβιωνει ο λαος δεν επιβιωνει και το εθνος και παραμενει το δευτερο ενα κενο γραμμα

καλη ωρα σαν καθε Chaini που το παιζει σκληρος εθνικιστης και εκμεταλλευται τους ξενους στα χωραφια του θελοντας τους ελληνες δουλους στην θεση τους και ταυτοχρονα γαυγιζει για την υπογεννητικοτητα ενω στηριζει το φιλελε πλαισιο που αναπαραγει την φτωχεια και την υπογεννητικοτητα
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 04 Νοέμ 2018, 16:36

Golden Age έγραψε:
31 Οκτ 2018, 21:00
Έτσι εξηγείται η προπαγάνδα υπερ του...πολυπολιστισμού και της..."ανοιχτότητας" που έκανε στις διαφημίσεις του.
τωρα εξηγειται και το πως ο ααλφουζος απο σκληρος υποστηρικτης επι χρονια του εκσυγχρονισμου σημερα πηρε γραμμη και εγινε σκληρος πατριωτης :smt005:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29600
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 04 Νοέμ 2018, 16:38

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 16:36
Golden Age έγραψε:
31 Οκτ 2018, 21:00
Έτσι εξηγείται η προπαγάνδα υπερ του...πολυπολιστισμού και της..."ανοιχτότητας" που έκανε στις διαφημίσεις του.
τωρα εξηγειται και το πως ο ααλφουζος απο σκληρος υποστηρικτης επι χρονια του εκσυγχρονισμου σημερα πηρε γραμμη και εγινε σκληρος πατριωτης :smt005:
Ο Αλαφούζος στηρίζει ΝΔ. Αυτή είναι η εξήγηση, όχι κάτι άλλο.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 04 Νοέμ 2018, 16:46

Golden Age έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 16:38
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 16:36
Golden Age έγραψε:
31 Οκτ 2018, 21:00
Έτσι εξηγείται η προπαγάνδα υπερ του...πολυπολιστισμού και της..."ανοιχτότητας" που έκανε στις διαφημίσεις του.
τωρα εξηγειται και το πως ο ααλφουζος απο σκληρος υποστηρικτης επι χρονια του εκσυγχρονισμου σημερα πηρε γραμμη και εγινε σκληρος πατριωτης :smt005:
Ο Αλαφούζος στηρίζει ΝΔ. Αυτή είναι η εξήγηση, όχι κάτι άλλο.
κρανιδιωτηδες-καλεντεριδηδες-καμμενοι-βελοπουλοι δεν ειναι νδ

οι ελ ψευτοαστοι και τις χουντες εχουν υποστηριξει και θα το ξανακανουν αν χρειαστει για να υπερασπιστουν τα κλεμμενα περιουσιακα στοιχεια τους

εξαλλου ο αλαφουζος ανεδειξε και πρωτοεκτοξευσε την χ.α. στις δημοσκοπησεις

σχεσεις αγαπης με τους ιδιοκτητες των "πορνοκαναλων" :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 04 Νοέμ 2018, 16:49

Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 16:25

Αντιπροσωπευτικο δειγμα της γενιας που κατεστρεψε την χωρα. Αφου βολευτηκαν λογω του χαμηλου ανταγωνισμου, μετα κουνανε το δαχτυλο.
Ελπίζω να ζήσω αρκετά χρόνια ακόμα να δω την δικιά σου να την φτιάχνει πάλι και να πεθάνω χαρούμενος.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 04 Νοέμ 2018, 16:56

θα την ξαναφτιαξουμε αλλα οχι με τους δικους σας ορους
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eθνικοκοινωνιστης την 04 Νοέμ 2018, 16:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24451
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Jumba σκανδαλο -Παραβιαση capital controls και ξεπλυμα μαυρου χρηματος.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 04 Νοέμ 2018, 16:58

Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 14:06
gassim έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 14:06
Lord Snow έγραψε:
04 Νοέμ 2018, 08:55


ε βεβαια αφου εσυ εχεις τον κωλο σου καλυμμενο, κανεις και πνευμα με την κατασταση που βιωνουν οι εργαζομενοι στο Τζαμπο και καθε αλλη γαλερα. Η γενια που χρεωκοπησε την Ελλαδα, δεν περιμενα και καλυτερα.
τι ακριβώς γίνεται στο jumbo που παραπέμπει σε γαλέρα;
τιποτα μωρε ολα καλα, θες να πας?
Θα'θελα να ξέρω και εγώ. Ένας υπάλληλός του που γεμίζει ράφια ή δουλεύει ταμιακή αμείβεται χειρότερα από ότι αν δούλευε σε super market ας πούμε;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών