Αντικυνηγετικές Τσουλάρες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Αντικυνηγετικές Τσουλάρες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 06 Απρ 2018, 02:09

Last Veteran έγραψε:
05 Απρ 2018, 17:45
Nostalgia έγραψε:
05 Απρ 2018, 15:50
Αυτη η επιλεκτικη οικολογικη συνειδηση μου προκαλει μεγαλη αηδια. Φωναζουν εαν ενας κυνηγος αναγκαστει να περπατησει ενα ολοκληρο βουνο για να ριξει μια τουφεκια, αλλα απο την αλλη, φλιταρουν το καλοκαιρι και σκοτωνουν χωρις καμμια ευαισθησια, κουνουπια, μυγες κατσαριδες κλπ, λες και μονο η μπεκατσα ειναι μερος της πανιδας, η αραχνη οχι, το ποντικι οχι. Μη τυχον και ριξεις σε λαγο, αλλα απο την αλλη φοραμε δερματινα γιατι ειναι must. Yποκρισια μεχρι το κοκκαλο.
Λάθος μάγκα. Οι μύγες, κουνούπια, ποντίκια ενοχλούν όταν βρίσκονται κοντά μου, υπάρχουν εκατοντάδες τετραγωνικά χιλιόμετρα, να πάνε εκεί. Βρωμομαρίες, αράχνες, πεταλούδες που θα βρεθούν στο δωμάτιο μου θα βγουν άθικτα έξω no prob. Παλιότερα πριν βάλω τη σιτα είχα και λιμοντίρια (σαυροειδή που τρώνε έντομα το βράδυ κοντά σε φώτα για όποιον δεν ξέρει) και κοιμόμαστε μαζί πάλι no prob.
Εξω στη βρύση μου το καλοκαίρι δεκάδες σφιγγες (και όχι σφηκες καταραμένοι αμόρφωτοι ακαδημαϊκοί) και συμβιωνουμε απόλυτα, παίρνω το νερό μου δεν με ενοχλούν, δεν τις ενοχλώ (though ο σκύλος μου δεν έχει πάντα την πασιφιστική διάθεση του αφεντικού του), στο δρόμο δισεκατομμύρια φορές έχω αλλάξει γλυκά την πορεία μου για να μην πατήσω σκαθάρια ή σαύρες οπότε η κλάψα σου does not apply on me bro.

O Veteran εκτος από μια μυθική πολεμική υπαρξη/οντότητα είναι και γιος της γερακ.... Φύσης.
Γίνομαι ένα με τη φύση, τόσο ένα που το cloaking device των predators μοιάζει να είναι σχεδιασμένο από 9χρονο παραπληγικό πίθηκο με σύνδρομο down. Τοσο ένα με το περιβάλλον γύρω μου που ο T–1000 κλαψουριζει γαργαλώντας με τη γλώσσα του τα αρχιδια του Τζέιμς Καμερον.
Όχι πες μου τι δε καταλαβαίνεις βρε αδερφέ.
Ελα ρε αλανι σε ενοχλουν ε; Αρα οταν η αλεπου κατεβει κοντα στο κοτετσι καλα κανουν και την σκοτωνουν; Οταν το αγριογουρουνο περασει στο μποστανι γιατι να μην το σκοτωσουν αφου υπαρχουν εκατονταδες τετραγωνικα χλμ να παει αλλου, σωστα τα λεω; Στην τελικη οταν καθομαι αραχτος στο χωριο και περασει πανω απο το κεφαλι μου η τσιχλα, με ρωτησε; Φιλε ή εισαι οικολογος και δεχεσαι ολη την πανιδα ή οχι, τα υπολοιπα ειναι προσωπικες προτιμησεις....

Ο νομος μας επιτρεπει το κυνηγι, εαν βλεπεις παραβασεις να τις καταγγειλεις.... Για πες μας τωρα μεγα οικολογε, ποσες καταγγελιες εχεις κανει για ολα αυτα που ξερεις;
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Αντικυνηγετικές Τσουλάρες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 06 Απρ 2018, 11:13

@Nostalgia λες malakies (πληθ του malaky που σημαινει μαλακία, άρα les μαλακιες).
300 τετραγωνικά χρησιμοποιώ και όπως σου εξήγησα ήδη συμβιώνω με διάφορα. Μη θες να φτιάξω και λίστα πως να συμπεριφερομαι στο καθένα ξεχωριστά;

Τι να μου πουν κι αυτά
τι να μου πουν
Αφού γουστά τόσο πολυ
άστα σπίτι σου να μπουν

Το αίμα π'εχεις μέσα σου
αν θες να στο ρουφανε
Το γκώλο άφηνε γυμνο
για να στονέ τσιμπάνε

Εάν δε θες ποτέ σου να
σε πούνε δολοφονε
Τα μικροσκοπικά καβλια
ρουφας των κουνουπιώνε

Nostalgia έχεις δίκαιο
γάμα τους όλους χέστους
Στο σπίτι σου άσε ποντικους
να κάνουν τις φωλιές τους

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Αντικυνηγετικές Τσουλάρες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 07 Απρ 2018, 21:23

Mole έγραψε:
05 Απρ 2018, 13:15
Οι μέρες σας είναι μετρημένες, σπισιστές.

Eγκρίνω αυτό το ποστ Εικόνα

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών