Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3185
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 29 Ιουν 2022, 00:43

Μόνο και μόνο επειδή οι απέναντι φορούν στις γυναίκες μπούργκα,
εγώ αύριο θα βγώ στο μπαλκόνι με το σώβρακο........

Δεν έχουν χαίρι αυτοί :lol:
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2022, 00:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:40
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:31


Κόψε αυτό το μελό παραμυθάκι, Νάιδα μου. Θα επιμείνω ότι ο καθένας βλέπει αυτό που είναι ορατό και όχι ό,τι φαντάζεται. Το τι φαντάζεται, είναι άλλο θέμα.

Και ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα για τα "σύνορα" γιατί σε λίγο ο παθιάρης θα αρχίσει να λέει αποσπάσματα από το κοράνι.
Τα παιδιά είναι παιδιά. Το λένε οι νόμοι, το λένε τα ανθρώπινα δικαιώματα. Deal with γαλουκα μου.
Nαι, μικρή μου, ό,τι πεις.

Κούνα μου το δαχτυλάκι, πλάκα έχει. :lol:
Όσο χρειάζεται. Και μόνο του και συνδυαστικά και με εναλλαγές.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 29 Ιουν 2022, 00:45

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:41
Δεν είδα τι φόραγε η κοπέλα είναι θολό. Πολύ καλά έκαναν και τράβηξαν βίντεο και έγινε viral. Αν πήγαιναν στα κτελ απλά να διαμαρτυτηθούν θα τους έγραφαν στα @@ τους. Τώρα δεν μπορούν. Ο οδηγός μπορούσε απλά να μην ακολουθήσει το παράλογο. Αν είναι κανονισμός του κτελ να φώναζε την αστυνομία.
Όταν του λέει κινητό μου είναι και κάνω ότι ό,τι θέλω, καταλαβαίνεις κάποια πράγματα και για αυτόν. Ας τράβαγε το βίντεο για να το δείξει αρμοδίως εκεί που θα έκανε καταγγελία. Και αν έβρισκε τοίχο τότε θα καταλάβαινα την δημοσιοποίηση. Ψοφάνε για δημοσιότητα όλοι.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Ιουν 2022, 00:48

mao mao έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:40
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:27


Ρε σεις, αντιλαμβάνεστε τι σημαίνει ΚΤΕΛ Ξάνθης;

Στο Νέστο, τελειώνουν τα δυτικά σύνορα από Ξάνθη και μετά παίζουν άλλοι κανόνες.
τόσα χρόνια που έπαιρνα τα ΚΤΕΛ Ξάνθης δεν παρατήρησα κάτι. Εσένα μέχρι Θεσσαλονίκη σε κόβω να έχεις ανέβει :lol:
Έχεις αετήσιο μάτι. :smt023
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 29 Ιουν 2022, 00:49

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:31
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:25


Τα παιδιά είναι παιδιά ΓΑΛΗ μου. Ο ενήλικας είναι ενήλικας. Deal with it να πάμε παρακάτω.
Κόψε αυτό το μελό παραμυθάκι, Νάιδα μου. Θα επιμείνω ότι ο καθένας βλέπει αυτό που είναι ορατό και όχι ό,τι φαντάζεται. Το τι φαντάζεται, είναι άλλο θέμα.

Και ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα για τα "σύνορα" γιατί σε λίγο ο παθιάρης θα αρχίσει να λέει αποσπάσματα από το κοράνι.
Το Κορανι εχει μια σοφη συμβουλη για το αντρες για το θεμα

Ω Προφήτη! Πες στους πιστούς να χαμηλώσουν το βλέμμα τους και να φυλάξουν την αγνότητά τους
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2022, 00:49

ST48410 έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:45
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:41
Δεν είδα τι φόραγε η κοπέλα είναι θολό. Πολύ καλά έκαναν και τράβηξαν βίντεο και έγινε viral. Αν πήγαιναν στα κτελ απλά να διαμαρτυτηθούν θα τους έγραφαν στα @@ τους. Τώρα δεν μπορούν. Ο οδηγός μπορούσε απλά να μην ακολουθήσει το παράλογο. Αν είναι κανονισμός του κτελ να φώναζε την αστυνομία.
Όταν του λέει κινητό μου είναι και κάνω ότι ό,τι θέλω, καταλαβαίνεις κάποια πράγματα και για αυτόν. Ας τράβαγε το βίντεο για να το δείξει αρμοδίως εκεί που θα έκανε καταγγελία. Και αν έβρισκε τοίχο τότε θα καταλάβαινα την δημοσιοποίηση. Ψοφάνε για δημοσιότητα όλοι.
Καλά ξέρουμε τι σημαίνει το θα το δείξει στους αρμοδίους να επιληφθούν. Πολύ απλά έπαιξε με τα "σύγχρονα μέσα "και καλά έκανε. Είμαστε στο 2022 για να σου λέει ο οδηγός θα σου φέρω ζακέτα να βάλεις πάνω σου να καλυφθείς μέσα στο λεωφορείο που πλήρωσες εισιτήριο να μετακινηθείς.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7570
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 29 Ιουν 2022, 00:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:48
mao mao έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:40
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:27


Ρε σεις, αντιλαμβάνεστε τι σημαίνει ΚΤΕΛ Ξάνθης;

Στο Νέστο, τελειώνουν τα δυτικά σύνορα από Ξάνθη και μετά παίζουν άλλοι κανόνες.
τόσα χρόνια που έπαιρνα τα ΚΤΕΛ Ξάνθης δεν παρατήρησα κάτι. Εσένα μέχρι Θεσσαλονίκη σε κόβω να έχεις ανέβει :lol:
Έχεις αετήσιο μάτι. :smt023
μπούφος είμαι. περνούσα το Νέστο και ούτε που καταλάβαινα οτι αλλάζουν οι κανόνες :lol:

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 29 Ιουν 2022, 00:50

ST48410 έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:45
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:41
Δεν είδα τι φόραγε η κοπέλα είναι θολό. Πολύ καλά έκαναν και τράβηξαν βίντεο και έγινε viral. Αν πήγαιναν στα κτελ απλά να διαμαρτυτηθούν θα τους έγραφαν στα @@ τους. Τώρα δεν μπορούν. Ο οδηγός μπορούσε απλά να μην ακολουθήσει το παράλογο. Αν είναι κανονισμός του κτελ να φώναζε την αστυνομία.
Όταν του λέει κινητό μου είναι και κάνω ότι ό,τι θέλω, καταλαβαίνεις κάποια πράγματα και για αυτόν. Ας τράβαγε το βίντεο για να το δείξει αρμοδίως εκεί που θα έκανε καταγγελία. Και αν έβρισκε τοίχο τότε θα καταλάβαινα την δημοσιοποίηση. Ψοφάνε για δημοσιότητα όλοι.
κι εμεις ψοφαμε για τετοια. Λαικα δικαστηρια κετς'
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 29 Ιουν 2022, 00:50

Καλά ξηγήθηκε ο οδηγός.
Τα κάλλη τους οι γυναίκες να τα δείχνουν στους καλούς τους στις κρεβατοκάμαρες τους κι οχι οπουδηποτε.
Συμμαζευτείτε.
Έχετε κάνει όλο το πλανητη εναν απεραντο οικο ανοχης.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13469
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 29 Ιουν 2022, 00:52

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:27
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:23
mao mao έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:19


Τα ΚΤΕΛ Ξάνθης έχουν μια ορισμένη πολιτική σχετικά με το τι πρέπει να φοράν οι επιβάτες. Αυτό εξηγούσε στο ζευγάρι με τρομερά ήπιο τρόπο ο οδηγός, παρότι τον προκάλεσαν με την αγένεια τους. Από εκεί και πέρα αν διαφωνείς με αυτή την πολιτική μπορείς να διαμαρυρηθείς σε κάποιον ανώτερο υπευθυνο του ΚΤΕΛ. Το να τα βάζεις έτσι με ένα φουκαρά οδηγό και να τραβάς βίντεο μπας και γίνεις βάιραλ, είναι τσογλανισμός.
Και επειδή είναι παράλογο το κτελ Ξάνθης πρέπει όλοι να ακολουθήσουν το παράλογο; είναι δυνατόν να γίνεται παρατήρηση το 2022 για το τι φοράει μια επιβάτης στο κτελ που πληρώνει για την μεταφορά της; καλά έκαναν και το έκαναν viral να μαζευτούν οι παράλογοι που το έχουν και κανόνα.
Ρε σεις, αντιλαμβάνεστε τι σημαίνει ΚΤΕΛ Ξάνθης;

Στο Νέστο, τελειώνουν τα δυτικά σύνορα από Ξάνθη και μετά παίζουν άλλοι κανόνες.
Το εξπρες του μεσονυκτίου
:smt005:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nyxtovios την 29 Ιουν 2022, 00:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Ιουν 2022, 00:52

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:44
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:40
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:35


Τα παιδιά είναι παιδιά. Το λένε οι νόμοι, το λένε τα ανθρώπινα δικαιώματα. Deal with γαλουκα μου.
Nαι, μικρή μου, ό,τι πεις.

Κούνα μου το δαχτυλάκι, πλάκα έχει. :lol:
Όσο χρειάζεται. Και μόνο του και συνδυαστικά και με εναλλαγές.
Εξ αποστάσεως, μπορείς και να με δείρεις, κανένα πρόβλημα.

Αλλά για να τελειώνουμε με το θέμα, κάτι παιδάκια σαν την προσβεβλημένη νεανίδα, είναι η συνομοταξία που κάποιοι σκαρμόγυφτοι σαν τον σνικ θα λένε στο μέλλον "πατσαβούρες" και όχι μόνον θα το καταπίνουν αμάσητο αλλά θα κάνουν και δέκα μετάνοιες στον αφέντη.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3185
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 29 Ιουν 2022, 00:53

lonelyrider έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:50
Καλά ξηγήθηκε ο οδηγός.
Τα κάλλη τους οι γυναίκες να τα δείχνουν στους καλούς τους στις κρεβατοκάμαρες τους κι οχι οπουδηποτε.
Συμμαζευτείτε.
Έχετε κάνει όλο το πλανητη εναν απεραντο οικο ανοχης.
Να μη πώ τα φωνήεντα που μου ήρθαν στο μυαλο.Θα παρεξηγηθώ. :102:
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2022, 00:53

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:52
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:44
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:40


Nαι, μικρή μου, ό,τι πεις.

Κούνα μου το δαχτυλάκι, πλάκα έχει. :lol:
Όσο χρειάζεται. Και μόνο του και συνδυαστικά και με εναλλαγές.
Εξ αποστάσεως, μπορείς και να με δείρεις, κανένα πρόβλημα.

Αλλά για να τελειώνουμε με το θέμα, κάτι παιδάκια σαν την προσβεβλημένη νεανίδα, είναι η συνομοταξία που κάποιοι σκαρμόγυφτοι σαν τον σνικ θα λένε στο μέλλον "πατσαβούρες" και όχι μόνον θα το καταπίνουν αμάσητο αλλά θα κάνουν και δέκα μετάνοιες στον αφέντη.
Καλά,, καλά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Ιουν 2022, 00:56

mao mao έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:48
mao mao έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:40


τόσα χρόνια που έπαιρνα τα ΚΤΕΛ Ξάνθης δεν παρατήρησα κάτι. Εσένα μέχρι Θεσσαλονίκη σε κόβω να έχεις ανέβει :lol:
Έχεις αετήσιο μάτι. :smt023
μπούφος είμαι. περνούσα το Νέστο και ούτε που καταλάβαινα οτι αλλάζουν οι κανόνες :lol:
Νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός "μπούφος" είναι ευφημισμός στη συγκεκριμένη περίπτωση. Οι πραγματικοί μπούφοι στροφάρουν περισσότερο.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 29 Ιουν 2022, 00:56

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:49
Καλά ξέρουμε τι σημαίνει το θα το δείξει στους αρμοδίους να επιληφθούν. Πολύ απλά έπαιξε με τα "σύγχρονα μέσα "και καλά έκανε. Είμαστε στο 2022 για να σου λέει ο οδηγός θα σου φέρω ζακέτα να βάλεις πάνω σου να καλυφθείς μέσα στο λεωφορείο που πλήρωσες εισιτήριο να μετακινηθείς.
Θα σου πω ένα περιστατικό από μαγαζί με ακριβά ανδρικά ρούχα κοντά σε αστική παραλία. Σκάει πελάτης με το μαγιό και τα αλάτια και ζητάει να προβάρει πουκάμισο τριψήφιας τιμής. Προφανώς δεν του έδωσαν. Τότε δεν υπήρχαν κοινωνικά δίκτυα. Σήμερα θα είχε κάνει το κομμάτι του.

Για τον αν έπραξε καλά ο νεαρός δεν ξέρω. Δεν ξέρω αν τον καλύπτει ο νόμος εφόσον παραμόρφωσε την εικόνα και δεν ξέρω αν αυτή το video ανέβηκε έτσι εξ' αρχής ή εκ των υστέρων.

Το πράγμα όμως είναι απλό. Έστω ότι η οδηγία που έχει ο οδηγός είναι λάθος; Τι θέλεις να κάνει; Να την αγνοήσει, να τον αφήσει μέσα, να τον δει κι ο εργοδότης του αφού θα διακινηθεί το video και να χάσει τη δουλειά του;

Προφανώς αν αποδειχθεί ότι ο οδηγός πήρε δική του πρωτοβουλία και έδρασε χωρίς να έχει ανάλογη σύσταση από πάνω, τότε αλλάζουν όλα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών