Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24451
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 25 Μαρ 2023, 16:03

Μια που το θέμα μας είναι τα πάρκινγκ. Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κάποιος σε προηγούμενες σελίδες.

Δεν είναι όλα ίδια. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το πάρκινγκ στο μετρό του Φιξ. Βρίσκω εύκολα θέση και το κυριότερο δεν ρισκάρω μικροζημιές στο αυτοκίνητο. Και όλα αυτά σε λογικές τιμές.
Όποτε έχω παρκάρει σε αυτοσχέδιο ανοικτό πάρκινγκ στο κέντρο της Αθήνας, έχω άγχος. Τα τοποθετούν όσο πιο πυκνά γίνεται, τα μετακινούν αρκετές φορές για να φύγει ο από πίσω, μπαινοβγαίνουν οδηγοί και παρκαδόροι στους ανύπαρκτους διαδρόμους και τρίβονται πάνω στα αμάξια και γενικώς τα μικρογδαρσίματα είναι συχνά. Ακόμα χειρότερα το ότι πρέπει να αφήσεις το κλειδί πάνω στο τιμόνι.

Δεν πρέπει απλά να φτιαχτούν χώροι στάθμευσης. Πρέπει να τηρούν και κάποιες προδιαγραφές. Έχω ένα κουβά της πλάκας και ένα γδάρσιμο δε λέει και τίποτα. Ένα καλό αυτοκίνητο δεν θα το άφηνα οπουδήποτε.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 25 Μαρ 2023, 18:18

Πάρκινγκ οργανωμένα και μεγάλα δεν υπηρχαν στην Αθήνα, τα πάρκινγκ ήταν μικρο ιδιωτών. Μικρά οικοπεδακια σε υποβαθμισμένες περιοχές όπως πχ Ψυρρή. Έτσι θυμάμαι την Αθήνα στα 90's και πιο πίσω. Έτσι είναι ακόμα ο Πειραιάς τα οποία πάντα έχουν πελάτες και γεμίζουν. Ίσως ο νηματοθετης να έχει στο μυαλό του αυτά τα μεγάλα που είναι σαν mall που υπάρχουν στο εξωτερικό. Απλά η κουλτούρα εδώ είναι ο μικρομεσαίος να τα εκμεταλλεύεται, έριχνε το παλιό σπίτι των παππούδων του και το έκανε πάρκινγκ.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16784
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 25 Μαρ 2023, 19:19

πατησιωτης έγραψε:
25 Μαρ 2023, 07:58
taxalata xalasa έγραψε:
24 Μαρ 2023, 23:03
Υδράργυρος έγραψε:
24 Μαρ 2023, 22:12


Ασε ρε που οι οπαδοι του πλιατσικου θα μιλησουν για νομο και ταξη.
Θες νομο και ταξη; ωραια να εφαρμοστει ο νομος για το ποθεν εσχες του πρωθυπουργου και του αντιπροεδρου της κυβερνησης, και να οδηγηθουν στη δικαιοσυνη για το αδηλωτο ακινητο και τα αδιευκρινιστα ποσα. Να μια καλη αρχη
πόσα ακινητα έχει ο πρωθυπουργός;
Όσα θέλει.Και αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι στην πλατεία Κάνιγγος πάντα υπάρχουν θέσεις στάθμευσης στο υπόγειο πάρκινγκ και πάντα στους γύρω δρόμους υπάρχουν παράνομα παρκαρισμένα.
Ειχε δυνατο μεροκαματο; Που τα βρηκε; Και αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι στην πλατεία Κάνιγγος πάντα υπάρχουν θέσεις στάθμευσης στο υπόγειο πάρκινγκ και πάντα στους γύρω δρόμους υπάρχουν παράνομα παρκαρισμένα.
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11623
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 25 Μαρ 2023, 19:36

Sid Vicious έγραψε:
25 Μαρ 2023, 15:45
ST48410 έγραψε:
25 Μαρ 2023, 15:41
Sid Vicious έγραψε:
25 Μαρ 2023, 15:19
Κανονικα δεν θα επρεπε να επιτρεπονται καν τα ΙΧ αυτοκινητα εντος πολεως. Αντε το πολυ τιποτα μικρα σμαρτ
Πως μωρέ Sid; Με τι εναλλακτικές; Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι νέοι με αντοχές. Μια δυσκολία να έχει ένα μεσήλικας στα γόνατα, ακόμα και το λεωφορείο είναι προβληματικό.
Ενταξει θα μπορει να παρει ταξι ή ακομα να εχει και ο ιδιος του αυτοκινητο τυπου σμαρτ. Εναλλακτικες σαφως μπορουν να υπαρξουν, δεν ειναι οτι τα κλασσικα αυτοκινητα ειναι ο μοναδικος ή ο καλύτερος δρομος
Σαχλαμάρες λες. Άτομα με κινητικά προβλήματα, ηλικιωμένοι, καρότσια. Είμαστε Ταγκανικα. Άντε στο κέντρο της Θεσσαλονίκης,στα κεντρικά πεζοδρόμια κάτι γίνεται...παντού άλλου είναι τραγική η κατάσταση.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24641
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 25 Μαρ 2023, 20:18

ST48410 έγραψε:
25 Μαρ 2023, 15:55
mao mao έγραψε:
25 Μαρ 2023, 15:52
Έτσι όπως είνια φτιαγμένες οι δύο μεγάλες ελληνικές πόλεις με πυκνοκατοίκηση , μηδενικούς ελευθερούς χώρους, στενούς δρόμους κλπ, είναι μονόδρομος να πέσει το βάρος σε ΜΜΜ. Προφανώς τα λεωφορεία όπως είναι σήμερα είναι απαράδεκτα και πρέπει να φτιάξουν. Αλλά λύση σχετικά οικονομική για να κατεβαίνει ο μέσος άνθρωπος και να κάνει τη δουλειά του δεν υπάρχει.
Μαζί σου κι εγώ. Εκεί που τρελαίνομαι όμως είναι όταν διαβάζω να κλείσουν δρόμοι, λωρίδες, να υπάρξουν απαγορεύσεις κλπ. Πρώτα δίνεις αξιοπρεπείς εναλλακτικές και μετά ζητάς από το κοινό να αφήσει το αμάξι. Όχι ανάποδα.
Το αμάξι λειτουργεί ανταγωνιστικά προς τις άλλες εναλλακτικές. Δεν εννοώ "είναι καλύτερο", εννοώ ανταγωνίζεται για τους ίδιους πόρους (δρόμοι, πεζοδρόμια). Το λεωφορείο τον Αύγουστο κάνει 10 λεπτά να σε κατεβάσει κέντρο, ενώ τις κανονικές μέρες κάνει μιάμιση ώρα. Το περπάτημα είναι απόλαυση χωρίς αυτοκίνητα ενώ κανονικά είναι ένα ατελείωτο ζιγκ-ζαγκ του τρόμου ανάμεσα σε παρκαρισμένα και κινούμενα.

Από τις πιο σιχαμένες ειδήσεις είναι η κατηγορία "άνδρες της ΔΙΑΣ το πήραν πατριωτικά και άνοιξαν δρόμο ώστε ταξί με ετοιμόγεννη να φτάσει σε 10 λεπτά π.χ. από Κάτω Πατήσια στο μαιευτήριο" μα άμα η αστυνομία έκανε τη δουλειά της για τα παρκαρισμένα, τα σταματημένα με αλάρμ, τα μονά που κυκλοφορούν μέρες των ζυγών κλπ έτσι κι αλλιώς δέκα λεπτά θα ήθελες για αυτή τη διαδρομή.

Ειδικά για κέντρο Αθήνας δεν υπάρχει καμία δικαιολογία, αν απλά μειώνονταν 80% τα αυτοκίνητα και εφαρμοζόταν 80% ο ΚΟΚ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ θα ήταν τέλεια για πεζούς (με κινητικά προβλήματα ή χωρίς) και χρήστες ΜΜΜ ή μέσων μικροκινητικότητας. Όπως συμβαίνει σε όλες τις ευρωπαϊκές πρωτεύουσες που δεν κυβερνούνται από βλάχους. Πραγματικά δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος που δε συμβαίνει αυτό, μόνο τα ΙΧ και οι παρανομίες ΙΧ-μηχανών και ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ το "αναφαίρετο δικαίωμα" στο δωρεάν πάρκινγκ ενώ δεν έχεις δικιά σου θέση.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Μαρ 2023, 20:24

Parrot έγραψε:
25 Μαρ 2023, 14:58
Naida έγραψε:
25 Μαρ 2023, 10:15
Parrot έγραψε:
24 Μαρ 2023, 21:30

Εγώ γι' αυτό προτείνω γιγάντια υπαίθρια και κλειστά πάρκινγκ, φτηνά, ώστε να είναι και οι οδηγοί και οι πεζοί ευτυχισμένοι και ευχαριστημένοι..
Δλδ,να μπορείς να ανέβεις με το αμάξι μέχρι το κέντρο, να ξέρεις ότι έχει να το αφήσεις κάπου, και να απολαύσεις μια υπέροχη κυριακάτικη βόλτα..
Και γιατί να ανέβεις με το αυτοκίνητο ως το κέντρο όταν έχει μμμ;
Τις κυριακές τα μμμ έχουν αραιά δρομολόγια.. Μια οικογένεια που θέλει να κατέβει στο κέντρο από μια απομακρυσμένη περιοχή, αν πει ότι θα χρησιμοποιήσει τα μμμ, θα φάει τη μισή μέρα στα τρένα και τα λεωφορεία..
Για μια Κυριακή μιλάμε;εντάξει το βάζεις σε πάρκινγκ. Αν και είναι πολύ εξυπηρετικα και τα μμμ. Εμείς όταν κατεβαίνουμε κέντρο με το αυτοκίνητο για βόλτα, το αφήνουμε πολύ μακριά από το κέντρο και ρίχνουμε περπάτημα. Ή το βάζει σε πάρκινγκ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70747
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Μαρ 2023, 20:31

Όταν λέτε "κέντρο" ποια ακριβώς περιοχή εννοείτε, παίδες; Αρεοπαγίτου, Θησείο, Μοναστηράκι κλπ τουριστικά, Αθηνάς, Σύνταγμα, Πανεπιστημίου, Βασιλίσσης Σοφίας, Κολωνάκι, Ομόνοια, Λυκαβηττό... πού ακριβώς πηγαίνετε, έτσι για βόλτα;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Μαρ 2023, 20:36

Εμείς παντού. Ότι στενάκι βρούμε το γυρνάμε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19384
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 25 Μαρ 2023, 20:40

Από τα Ψηλά Βουνά της Ρουμελης, βλέπω τα προβλήματα που έχετε εσείς οι κοινοί θνητοί κάτοικοι των αστικών κέντρων και ...γελω ειρωνικά!!! :smt005::003:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70747
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Μαρ 2023, 20:46

Naida έγραψε:
25 Μαρ 2023, 20:36
Εμείς παντού. Ότι στενάκι βρούμε το γυρνάμε.
Ακριβώς γι' αυτό ρώτησα την περιοχή, που ψάχνετε πάρκινγκ σε στενάκια του κέντρου. Γιατί σε πάρκινγκ τα βάζουν και πολλοί κάτοικοι των περιοχών, οπότε κάποια ειδικώς τα σκ, είναι κορεσμένα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24641
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 25 Μαρ 2023, 21:01

έχω να κατέβω κέντρο με αυτοκίνητο από το 2010 που μας έκανε ένα τραπέζι η γιαγιά μου στη Νεάπολη. Πριν από αυτό, το 2004 που αγόρασα ενισχυτή μπάσου από κάπου στη Σόλωνος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70747
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Μαρ 2023, 21:03

foscilis έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:01
έχω να κατέβω κέντρο με αυτοκίνητο από το 2010 που μας έκανε ένα τραπέζι η γιαγιά μου στη Νεάπολη. Πριν από αυτό, το 2004 που αγόρασα ενισχυτή μπάσου από κάπου στη Σόλωνος.
Νάκας;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24451
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 25 Μαρ 2023, 21:18

foscilis έγραψε:
25 Μαρ 2023, 20:18
Το αμάξι λειτουργεί ανταγωνιστικά προς τις άλλες εναλλακτικές. Δεν εννοώ "είναι καλύτερο", εννοώ ανταγωνίζεται για τους ίδιους πόρους (δρόμοι, πεζοδρόμια). Το λεωφορείο τον Αύγουστο κάνει 10 λεπτά να σε κατεβάσει κέντρο, ενώ τις κανονικές μέρες κάνει μιάμιση ώρα. Το περπάτημα είναι απόλαυση χωρίς αυτοκίνητα ενώ κανονικά είναι ένα ατελείωτο ζιγκ-ζαγκ του τρόμου ανάμεσα σε παρκαρισμένα και κινούμενα.

Από τις πιο σιχαμένες ειδήσεις είναι η κατηγορία "άνδρες της ΔΙΑΣ το πήραν πατριωτικά και άνοιξαν δρόμο ώστε ταξί με ετοιμόγεννη να φτάσει σε 10 λεπτά π.χ. από Κάτω Πατήσια στο μαιευτήριο" μα άμα η αστυνομία έκανε τη δουλειά της για τα παρκαρισμένα, τα σταματημένα με αλάρμ, τα μονά που κυκλοφορούν μέρες των ζυγών κλπ έτσι κι αλλιώς δέκα λεπτά θα ήθελες για αυτή τη διαδρομή.
Στα παραπάνω συμφωνώ.
foscilis έγραψε:
25 Μαρ 2023, 20:18
Ειδικά για κέντρο Αθήνας δεν υπάρχει καμία δικαιολογία, αν απλά μειώνονταν 80% τα αυτοκίνητα και εφαρμοζόταν 80% ο ΚΟΚ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ θα ήταν τέλεια για πεζούς (με κινητικά προβλήματα ή χωρίς) και χρήστες ΜΜΜ ή μέσων μικροκινητικότητας. Όπως συμβαίνει σε όλες τις ευρωπαϊκές πρωτεύουσες που δεν κυβερνούνται από βλάχους. Πραγματικά δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος που δε συμβαίνει αυτό, μόνο τα ΙΧ και οι παρανομίες ΙΧ-μηχανών και ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ το "αναφαίρετο δικαίωμα" στο δωρεάν πάρκινγκ ενώ δεν έχεις δικιά σου θέση.
Εδώ δεν είμαι βέβαιος. Ας γίνουμε λίγο πρακτικοί.

Μένω σε μια απόσταση από τον Πειραιά γύρω στα 30-40' με γρήγορο βήμα. Πρακτικά μια καλή μέρα που θα χρειαστεί κάτι, θα πάω και θα γυρίσω με τα πόδια. Με τα ΜΜΜ μπορεί και να κάνω λιγότερο, μπορεί και όχι. Δηλαδή το λεωφορείο που έχω κοντά μου μπορεί να έχει μεγάλους χρόνους καθυστέρησης κι αν το πιάσει και κίνηση λόγω έλευσης καραβιού που ξεφορτώνει νταλίκες θα είναι η μία η άλλη. Υπάρχει και μέση λύση να περπατήσω μερικά τετράγωνα για να βρω στάση που εξυπηρετείται κι από άλλες γραμμές ώστε τελικά κάπως να μειωθεί η μία, μίαμιση ώρα πήγαινε-έλα. Αν λοιπόν δεν βρέχει ή δεν έχει υψηλές θερμοκρασίες, υπάρχουν λύσεις σχετικά αποδεκτές.

Αν έχω ηλικιωμένο μαζί μου αλλάζει όλο το έργο. Θέλω ραδιοταξί πήγαινε έλα καθώς είμαι μακριά από πιάτσα και το κόστος είναι υπολογίσιμο. Ανάλογα με την περιοχή έχω χρησιμοποιήσει κι αυτά τα υπαίθρια αυτοσχέδια πάρκινγκ που χρεώνουν minimum 5 ή 6€ ακόμα και αν πεταχτείς για μισή ώρα για ένα χαρτί.

Μέχρι στιγμής δεν γνωρίζω για πάρκινγκ στο κέντρο με χρεώσεις αντίστοιχες αυτών του Φιξ που έγραψα παραπάνω. Και δεν θα έφτανε μόνο ένα.

Τι θέλω να σου πω; Ότι προσωπικά δεν έχω δικαιολογία να παρκάρω παράνομα γιατί τα πόδια μου αντέχουν και χρησιμοποιώ και ΜΜΜ άνετα. Δεν είναι το ίδιο εύκολο για όλους όμως και καταλαβαίνω ότι κάποιος που θέλει να πεταχτεί για μία μικροαγορά, θα δώσει δύσκολα τα 5 Ευρώ του παρκινγκ. Αν εφαρμοστεί αυστηρά ο ΚΟΚ δεν θα λυθεί το πρόβλημα. Απλά θα δυσκολέψει η κατάσταση για αρκετό κόσμο.

Αν σε φέρει ο δρόμος σου κατέβα μια μέρα στη Βασιλέως Γεωργίου. Καταργήθηκε όλο το ρεύμα ανόδου και δόθηκε στο τραμ. Σαν συνέπεια αυτής της αλλαγής δυσκόλεψαν ένα σωρό μετακινήσεις στο κέντρο για τις οποίες πλέον δεν πηγαίνεις από σύντομο δρόμο αλλά κάνεις γύρω γύρω άσκοπα χιλιόμετρα σε μποτιλιαρισμένους δρόμους. Στα μεγάλα πεζοδρόμια στο ρεύμα που δόθηκε στο τραμ, δεν θα δεις ούτε οικογένειες με σκυλάκια και καροτσάκια, ούτε γκρουπ τουριστών ούτε κανέναν να χαίρεται τον έξτρα πεζόδρομο. Μια ανωμαλία στο κέντρο της πόλης απλά για να λέμε ότι έχουμε τραμ.

Καλές εναλλακτικές μαζί με αυστηρότερη εφαρμογή των νόμων, αλλά προσπάθεια να εξυπηρετούνται και οι ανάγκες των πολιτών.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Μαρ 2023, 21:36

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μαρ 2023, 20:46
Naida έγραψε:
25 Μαρ 2023, 20:36
Εμείς παντού. Ότι στενάκι βρούμε το γυρνάμε.
Ακριβώς γι' αυτό ρώτησα την περιοχή, που ψάχνετε πάρκινγκ σε στενάκια του κέντρου. Γιατί σε πάρκινγκ τα βάζουν και πολλοί κάτοικοι των περιοχών, οπότε κάποια ειδικώς τα σκ, είναι κορεσμένα.

Εμείς παρκάρουμε πάρα πολύ μακριά γενικά. Και το πάμε περπατητό. Δηλαδή δεν ψάχνει να παρκάρει κέντρο καν.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70747
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Μαρ 2023, 21:48

Naida έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μαρ 2023, 20:46
Naida έγραψε:
25 Μαρ 2023, 20:36
Εμείς παντού. Ότι στενάκι βρούμε το γυρνάμε.
Ακριβώς γι' αυτό ρώτησα την περιοχή, που ψάχνετε πάρκινγκ σε στενάκια του κέντρου. Γιατί σε πάρκινγκ τα βάζουν και πολλοί κάτοικοι των περιοχών, οπότε κάποια ειδικώς τα σκ, είναι κορεσμένα.
Εμείς παρκάρουμε πάρα πολύ μακριά γενικά. Και το πάμε περπατητό. Δηλαδή δεν ψάχνει να παρκάρει κέντρο καν.
Κατάλαβα. :)

Ενιγουέι, στις περισσότερες περιοχές που ανέφερα υπάρχει και στάση μετρό που εξυπηρετεί.
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών