Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Νοέμ 2018, 01:08

blackpaint έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:06
ρε παιδια, πως τα καταφερατε και γυρισατε νημα για θηλασμο σε καυγαδες και ξυλο;
Δε ξέρω ρε συ. Δε πάνε καλά :e040:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26156
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 07 Νοέμ 2018, 01:08

blackpaint έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:06
ρε παιδια, πως τα καταφερατε και γυρισατε νημα για θηλασμο σε καυγαδες και ξυλο;
Τυφώνας ''Δαναη '' :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Νοέμ 2018, 01:09

Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:55
Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:48


Εξαρτάται. Εγώ έχω πει στη μικρή πχ γυρνάμε από τ' αγγλικά βράδυ και μας παρουσιάζεται ένας μπροστά μας με μαχαίρι τι κάνεις;
Τρέχεις φωνάζοντας στη αντίθετη πλευρά και στο πρώτο μαγαζί που βρίσκεις χώνεσαι μέσα. Δεν κοιτάς πίσω τι γίνεται. Δε θα πάω μαζί με το παιδί. Θα μείνω πίσω να τον εμποδίσω με όποιο κόστος.
Αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που λέμε.
Όλοι όσοι συνοδεύουν παιδιά, δικά τους ή άλλων, είναι σαφές ότι θα δώσουν προτεραιότητα στην ασφάλεια του παιδιού.

Η αντιστοιχία όμως με αυτό που ισχυρίζεσαι για τη φάση με το μωρό, είναι να περπατάς στο δρόμο με τη μικρή, να σας κοιτάξει κάποιος περίεργα κι εσύ να γυρίσεις να του πεις "τι κοιτάς ρε μαλάκα;" ή να του δώσεις μια γροθιά, σφαλιάρα κλπ
Όχι να έρθει κάποιος να κοιτάξει απλά περίεργα. Να έρθει κάποιος δίπλα ενώ καθόμαστε και να κοιταει επίμονα. Αλλά ναι τώρα που το σκέφτομαι πιο ψύχραιμα μάλλον θα έπαιρνα τη μικρή να φύγουμε. Αλλά δε παίρνω κι ορκο. Άμα μας ακολουθούσε θα τις έτρωγε.
Είσαι πραγματικά πολύ καλή στο τρολάρισμα. :smt023
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
exiledd
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 19 Ιουν 2018, 00:13
Phorum.gr user: exiledd

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από exiledd » 07 Νοέμ 2018, 01:10

Αυτό που έγραψε ο Νικόλας.
Ο άνθρωπος έπεσε με τόση φόρα που ΑΝΕΤΑ κοπανούσε κεφάλι και εμενε στον τόπο.
Κυριές με το στομά μπάρα-μπάρα,με τα χέρια κουλαμάρα λέγανε στο χώριο μου.
Μην κάνετε το λάθος να πιστέψετε τις παπαριές των SJW περί του "Men and women are equals"...
Και είμαι και αριστερός ο άνθρωπος που το λέει αυτό...
Τεστοστερόνη λέγεται η ειδοποιός διαφορά...
Τώρα για το αρχικό θέμα δεν υπάρχει τίποτε κακό στο να ταΐσει μια μάνα το παιδάκι της όποτε αυτό πεινάσει.
Όποιος λέει το αντίθετο έχει μείνει κάτι εξελικτικά στάδια πίσω...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26156
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 07 Νοέμ 2018, 01:11

ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:09
Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:55


Αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που λέμε.
Όλοι όσοι συνοδεύουν παιδιά, δικά τους ή άλλων, είναι σαφές ότι θα δώσουν προτεραιότητα στην ασφάλεια του παιδιού.

Η αντιστοιχία όμως με αυτό που ισχυρίζεσαι για τη φάση με το μωρό, είναι να περπατάς στο δρόμο με τη μικρή, να σας κοιτάξει κάποιος περίεργα κι εσύ να γυρίσεις να του πεις "τι κοιτάς ρε μαλάκα;" ή να του δώσεις μια γροθιά, σφαλιάρα κλπ
Όχι να έρθει κάποιος να κοιτάξει απλά περίεργα. Να έρθει κάποιος δίπλα ενώ καθόμαστε και να κοιταει επίμονα. Αλλά ναι τώρα που το σκέφτομαι πιο ψύχραιμα μάλλον θα έπαιρνα τη μικρή να φύγουμε. Αλλά δε παίρνω κι ορκο. Άμα μας ακολουθούσε θα τις έτρωγε.
Είσαι πραγματικά πολύ καλή στο τρολάρισμα. :smt023
:smt018

Τα πιστευει
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Νοέμ 2018, 01:11

Αγις έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:08
blackpaint έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:06
ρε παιδια, πως τα καταφερατε και γυρισατε νημα για θηλασμο σε καυγαδες και ξυλο;
Τυφώνας ''Δαναη '' :003:
Ναι μωρέ εγώ σας φταίω. Όχι ο άλλος που έλεγε ότι για να σταματήσουν οι γυναίκες το δημόσιο θηλασμό να τις κοιτάνε επίμονα και άλλα τέτοια χαζά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 07 Νοέμ 2018, 01:14

Αγις έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:08
blackpaint έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:06
ρε παιδια, πως τα καταφερατε και γυρισατε νημα για θηλασμο σε καυγαδες και ξυλο;
Τυφώνας ''Δαναη '' :003:
Έντστιχτα. Ο άνθρωπος είναι ικανός για πολλά παράξενα. Εδώ καταφέρνουν να πείσουν γυναίκες ότι το πιο φυσικό που μπορείς να κάνεις όταν πεινάει το βρέφος είναι να ζεστάνεις νερό. Υπάρχουν πολλά πολλά σενάρια.

ΚΑΙ ΟΜΩΣ εκεί έξω είναι ακόμα κάτι σαν άνοιξη, μην κλείνεστε από τώρα! Λίγες μέρες έμειναν.

Επίσης, οι άνθρωποι έχουμε διάφορα πρωτόγονα μέσα μας και αυτό τα μωρά στην κατάσταση που δεν έχουν εξημερωθεί μπορεί να το θυμίζουν. Μετά μαθαίνουμε ότι ειναι προς το συμφέρον μας να μην αφήνουμε τα ένστικτα πολύ ελεύθερα.

Μιλώντας για θηλασμό είχα περιέργεια να μάθω πώς αισθάνεται ένα θηλαστικό όταν τρέφει το μωρό του και αν είναι τόσο ενδιαφέρον όπως όταν βλέπεις το κατσικάκι να κουνάει χαρούμενο την ουρίτσα του όταν τρώει. Και μετά κάποια στιγμή θα του πει η μαμά γίδα ότι πάε παιδί μου να βοσκήσεις το χορταράκι πλέον. Είναι και αυτό ζωή και είναι και αυτό κάτι που το έχουμε κάνει να λειτουργεί αλλιώς.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Νοέμ 2018, 01:17

ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:09

Είσαι πραγματικά πολύ καλή στο τρολάρισμα. :smt023
:c005:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12149
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 07 Νοέμ 2018, 01:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Νοέμ 2018, 20:03
Sid Vicious έγραψε:
06 Νοέμ 2018, 19:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Νοέμ 2018, 19:32

Καθένας με τον πόνο του.

:lol:
:lol:
Κανονικά αυτό θα έπρεπε να είναι ο τίτλος του θέματος. Ο θηλασμός, ιδιωτικός ή δημόσιος, είναι απλώς το πρόσχημα. :wink
Ε μα!
Και σχολάω από τη δουλειά τώρα και έχω διαβάσει και τα καινουργια ποστς του νήματος και είναι απόλαυση!

:lol:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 07 Νοέμ 2018, 01:43

Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:17
Yochanan έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:09
Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:01
Δείτε εδώ πχ. Η τυπισσα βόθρος, τσαμπουκαλευεται και επιτίθεται πρώτη.
Και μέσα σε όλα σκάει ένας φλώρος να την υπερασπιστεί
Δεν ξερω κατα ποσο ειναι φλωρος, τα εβαλε με μια αγέλη ενήλικους, μη-εξημερωμένους, ταρίφες μόνος του. Της οποιας αγελης δε το αλφα μεηλ ηταν ηδη εξαγριωμένο ετσι;

ΥΓ: δεν αντεξα να το δω ολο προσεκτικα, εκαμα σκιπ το περισσότερο. Αν κανω λαθος να με συμπαθατε αλλα μιλαμε για τρομερα cringe worthy θεαμα.
Είναι φλώρος γιατί πετάχτηκε σαν τσουτσου να κάνει τον ιππότη και είπε και μουφες οτι είδε την φάση από την αρχή.
Οι μη εξημερωμένοι ταρίφες όπως τους λες, αντέδρασαν σωστοτατα απέναντι στην τρελή η οποία επιτέθηκε πρώτη, σκυλοβριζε, μπήκε στο αυτοκίνητο της να φύγει και καπάκι ξαναγυρναει(!!!) βρίζοντας και επιτίθεται σε δεύτερο ταξιτζή.
Και κανείς τους δεν έκανε κίνησε να την χτυπήσει και ο ένας προσπαθούσε να ηρεμήσει τον άλλο στις δύο φάσεις.

Και πετιέται η λουλού να κάνει τον ιππότη και τον πολιτικά ορθο, λέγοντας και ψέματα.

Να βλέπεις λοιπόν τα βίντεο πρώτα και μετά να χαρακτηρίζεις τους πρωταγωνιστές.
Ώπα Όττο δε μας τα λες καλά, εγώ το είδα όλο το βίντεο. Η φάση δεν φαίνεται απ την αρχή, δεν κατέγραψαν δηλαδή τον καβγά του ταρίφα με τις άλλες απ την αρχή, πως τις έβρισε και τί τις είπε, κάτι χοντρό έγινε προηγουμένως και δε έχει καταγραφεί στο βίντεο. Όχι πως αυτό δικαιολογεί το σπρωξίδι την ώρα που καθόταν ο άλλος στην καρέκλα, θα μπορούσε να χτυπήσει το κεφάλι του. Απο κει και πέρα κι αυτές το παρατραβάνε κι ο ταρίφας συνεχίζει και βρίζει.
Αυτός που χώθηκε δε, μάγκας, συμφωνώ με τον Γιόχι, γιατί όντως έπεσε στο λάκκο με τα φίδια-ταρίφες-πιάτσα-προκαλούμε και μετά βγαζουμε πλάκα με τις τύπισσες παίρνοντας βίντεο να το ανεβάσουμε. Ποιόν ιππότη; Για να ρίξει αυτές; Στην τελική τους κράζει αφού φεύγουνε οι άλλες. Και κάποιος απ την σκατομαγκιαπαρέα τον έριξε και κάτω. Οι πολιτικά ορθοί τυπάδες δεν πάνε μόνοι τους στην αγέλη της ταρίφας.

Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:57
Ίφιδα έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:54
Και το μωρό στο καρότσι ποιος θα το προσέχει όσο εσύ θα του γαμάς τα κέρατα στα σημεία; Ο γειτονας; ο απέναντι; η άλλη μάνα με το μωρό; ο ξένος; Και που ξέρεις οτι ο τύπος που ειναι τόσο σάικο ωστε να σου την πέσει με τον τέτοιον τρόπο δε θα πάει για το παιδι στο καρότσι ή ότι δε θα βγαλει ενα μαχαιρι να σε μαχαιρώσει να αρπάξει και το μικρό και να φύγει; Ή απλά να σου δωσει ένα μπουνίδι στο σωστό σημειο και να λιποθυμήσεις. Στηρίζεσαι στην καλοσύνη και το ενδιαφέρον των γύρω;

Όχι κοριτσάρα, εγω καταλαβαίνω την οργή και το νεύρο που αισθάνεσαι στη σκέψη ενός τέτοιου σκηνικού, αλλά όχι. Ως μάνα θα σ ενδιαφέρει πρωτα το παιδι, ουτε το σίχαμα που σε πρόσβαλε-προκάλεσε, ουτε η ικανοποίηση να του έχωνες έστω μία, ούτε η οργη και η αηδία, τα πνίγεις, παίρνεις το παιδι σου και φευγεις, αν χρειαστεί τρέχοντας και ουρλιάζοντας για βοήθεια
Οργή, νεύρο, αηδία, απειλές, μαχαίρια.
Και όλα αυτά επειδή κάποιος κοιτάει;

Μαλακα μου και νόμιζα ότι μόνο εγω ειμαι τόσο βλαμμένος λόγω αυτοάμυνας :roll:
όχι βέβαια, δεν νομιζω να μιλάμε για απλό κοίταγμα εδώ, μιλάμε για κάτι ακραίο. Προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα όταν απλώς κοιτούσε κάποιος άνθρωπος ή έκανε μια ερώτηση. Στην τελική για ανθρώπους που δεν αισθάνονται κάτι άσχημο (συνηθως φαίνεται στο πρόσωπό τους) ή κάτι ερωτικό(που επίσης φαίνεται) ένα παιδί που θηλάζει, είναι μια ωραία-γλυκιά εικόνα που μπορεί να τραβήξει το ενδιαφέρον για μερικά δευτερόλεπτα παραπάνω. Μη τρελαθούμε.

Απο κει και πέρα δεν καταλαβα γιατί έβαλες τα "Οργή, νεύρο, αηδία, απειλές, μαχαίρια." μαζί.
Είναι φυσιολογικό νομιζω να αισθανθείς οργή και νεύρο αν ο άλλος σε απειλεί την ώρα που κρατάς παιδι στα χέρια σου ή αηδία αν έρθει να σου πει κανα πρόστυχο εκεινη την ώρα. Απειλές τί εννοείς; Δε μιλησα για απειλές. Και το "μαχαίρια" δεν εννοουσα να επιτεθεί η Ναιδα με μαχαίρι επειδή κάποιος την κοίταξε, αλλά την περίπτωση να της βγάλει μαχαίρι αυτός που έρχεται να αρπάξει μια γυναίκα και το παιδί της.

Τώρα αν εννοείς οτι ειμαι βλαμμένη γιατί σκέφτηκα αυτές τις περιπτώσεις να σε πω ότι δεν ειπα ούτε τις μισές, και πως απο τότε που έχω τον μικρό, το μυαλό μου σκέφτεται.... αλλιώς, ως προς την πρόληψη-αποτροπη οποιασδήποτε κατάστασης μπορεί να κάνει κακο στο παιδί, όπως και των περισσοτέρων μανάδων

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Νοέμ 2018, 01:43

Naida έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:08
blackpaint έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:06
ρε παιδια, πως τα καταφερατε και γυρισατε νημα για θηλασμο σε καυγαδες και ξυλο;
Δε ξέρω ρε συ. Δε πάνε καλά :e040:
Έλα ρε μαλάκες που δεν το περιμένατε. Δηλαδή για να καταλάβω, τόσο καιρό γιατί ανοίγονται τα νήματα; :smt017
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Νοέμ 2018, 01:52

Ίφιδα έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:43

Τώρα αν εννοείς οτι ειμαι βλαμμένη γιατί σκέφτηκα αυτές τις περιπτώσεις να σε πω ότι δεν ειπα ούτε τις μισές, και πως απο τότε που έχω τον μικρό, το μυαλό μου σκέφτεται.... αλλιώς, ως προς την πρόληψη-αποτροπη οποιασδήποτε κατάστασης μπορεί να κάνει κακο στο παιδί, όπως και των περισσοτέρων μανάδων
Αυτό! Ξαφνικά το μυαλό γινεται "καχύποπτο" και σκέφτεσαι από το τι θα κάνεις άμα στραβοματαπιεί μέχρι και πως θ' αντιδράσεις αν έρθει τσουνάμι και που θα το πας.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Νοέμ 2018, 01:53

Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:01
Δείτε εδώ πχ. Η τυπισσα βόθρος, τσαμπουκαλευεται και επιτίθεται πρώτη.
Και μέσα σε όλα σκάει ένας φλώρος να την υπερασπιστεί

Παρεμπιπτόντως που είναι αυτή η πιάτσα;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Νοέμ 2018, 02:01

Χαοτικός έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 01:53
Otto Weininger έγραψε:
07 Νοέμ 2018, 00:01
Δείτε εδώ πχ. Η τυπισσα βόθρος, τσαμπουκαλευεται και επιτίθεται πρώτη.
Και μέσα σε όλα σκάει ένας φλώρος να την υπερασπιστεί

Παρεμπιπτόντως που είναι αυτή η πιάτσα;
Για να πάνε οι ζορό; :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Βγάζουν selfie το δημόσιο θηλασμο τους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 07 Νοέμ 2018, 02:05

Έλα ξέρεις;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών