Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Απρ 2019, 21:59

Ορέστης 35 έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:57
Daje έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:29
Δεν εχεις καταλαβει ρε Ορεστη ποιο ειναι το προβλημα?
Για να χωρεσουν στη φυλακη ολοι οσοι αξιζουν να ειναι στη φυλακη, θα επρεπε να υπαρχουν οι αντιστοιχες δομες (κτιριακες εγκαταστασεις, καταλληλο προσωπικο και οργανωση).
- Αν αναλαμβανε αυτη την υποχρεωση το κρατος, τοτε θα επρεπε να τις πληρωνουμε εμεις αυτες τις δομες και τα νουμερα δεν βγαινουν.
- Αν αναλαμβαναν αυτη την υποχρεωση ιδιωτες, τοτε θα ειχαν τα χερια τους μεγαλη εξουσια και θα ερχομασταν αντιμετωποι με αλλου ειδους προβληματα.

Το προβλημα της απονομης δικαιοσυνης στα προηγμενα κρατη, εκτος απο ηθικο, ειναι και οικονομικο.
Εμενα γιατι με μεγαλωσαν οτι θα παω φυλακη αν πειραξω καποιον; Νιωθω αδικημενος.

Νομιζω ο συνωστισμος στις φυλακες θα μειωνοταν αν καναμε απελασεις αλλοδαπων.
Είσαι χρυσαυγίτης.
:8)
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Απρ 2019, 22:08

sys3x έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:59

Είσαι χρυσαυγίτης.
:8)
Δεν νομίζω. Αλλά εκφράζει μισαλλόδοξες απόψεις για τους "άλλους"*, δαιμονοποιώντας αδίκως μειονότητες που προέρχονται από χώρες τραυματισμένες, αρνούμενος το δικαίωμα ενσωμάτωσης τους στον πολιτισμό.

Οι υγιείς πολίτες πρέπει να αντισταθούν σε όλες τις απόψεις που συνάδουν με τις αντίστοιχες ακραίων χώρων και εγκληματικών οργανώσεων γενικώς.


*
SpoilerShow
Ηθικός πλεονασμός. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ορέστης 35

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 05 Απρ 2019, 22:47

Τι ποσοστο ειναι οι αλλοδαποι στις φυλακες;

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 05 Απρ 2019, 22:53

Κάπου διάβασα ότι ο τύπος επέστρεψε κανονικά στην υπηρεσία παρά την καταδίκη του.
Η αρπαγή είναι κακούργημα και του έριξαν μόνο 27 μήνες.
Ελλαδάρα.
Μετά κλαιγόμαστε για την εγκληματικότητα.

Al Bundy

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 05 Απρ 2019, 23:03

Υδράργυρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:25
Αποκλειεται να εδιωξαν απ την αστυνομια το πληγωμενο αγορι
Με απόφαση του Αρχηγείου της Αστυνομίας είχε τεθεί σε διαθεσιμότητα, αλλά μετά την απόφαση επέστρεψε στα καθήκοντά του.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7407
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 05 Απρ 2019, 23:06

Μπακάλης έγραψε:
05 Απρ 2019, 23:03
Υδράργυρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:25
Αποκλειεται να εδιωξαν απ την αστυνομια το πληγωμενο αγορι
Με απόφαση του Αρχηγείου της Αστυνομίας είχε τεθεί σε διαθεσιμότητα, αλλά μετά την απόφαση επέστρεψε στα καθήκοντά του.

ούτε στην ουγκάντα αυτά.

χριςς
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 04 Απρ 2019, 01:50

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από χριςς » 05 Απρ 2019, 23:07

sys3x έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:50
Υδράργυρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:38
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:36
Ψιλοπράγματα. Ούτε καν ληστεία δεν έκανε.
Ακόμη και αν του έκανε τα ίδια εισβάλλοντας στο σπίτι του, θα ήταν έξω με περιοριστικούς όρους.
Απο τη στιγμη που χρησιμοποιησε μεσα της υπηρεσιας του οπως οπλο και χειροπεδες, πρεπει να διωχθει αμεσως απο την αστυνομια
Δλδ αν χρησιμοποίησε δικές του χειροπέδες και δικό του όπλο όλα κομπλέ; να τον κρατήσουμε;

ΚΛΑΙΩ

Άβαταρ μέλους
Σαμψών
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 09 Ιουν 2018, 15:24

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σαμψών » 05 Απρ 2019, 23:14

aspergillus έγραψε:
05 Απρ 2019, 22:53
Κάπου διάβασα ότι ο τύπος επέστρεψε κανονικά στην υπηρεσία παρά την καταδίκη του.
Η αρπαγή είναι κακούργημα και του έριξαν μόνο 27 μήνες.
Ελλαδάρα.
Μετά κλαιγόμαστε για την εγκληματικότητα.
Οι εγκληματίες δεν τιμωρούνται έτσι κ' αλλιώς. Να μην τιμωρούνται ούτε οι αστυνομικοί που εγκληματούν. Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη.

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 05 Απρ 2019, 23:15

Μπορούμε να μάθουμε περισσότερα για την ιστορία ή θα σπεκουλαρετε εσσαει; Στη διάρκεια της ζωής μου έχω δει αρκετές περιπτώσεις ελεεινων "καμακιων" που με έχουν κάνει να λέω "πόσες χαστουκιες θες τώρα εσύ;". Έχω τσακωθεί με πολύ καλό - πρώην πια- φίλο, γιατί ένα βράδυ σε μια μπάρα ήθελε σώνει και καλά να καμακωνει μια παντρεμένη τουρίστρια με τον άντρα της δίπλα. Ξεφτίλα. Ήταν τόσο γλοιώδης που μια ημιθεικη οντότητα σαν και μένα είναι ουσιαστικά αδύνατο να το δεχτεί.
Να με συμπαθάτε αλλά αν κάποιος καμακωσει παραπάνω από μια φορά παντρεμένη εις γνώση του, χρειάζεται κλωτσιές. Και αυτό το λέει ένας εργένης.
Η παντρεμένη που γουστάρει να γαμηθει στο δείχνει από μόνη της, δεν χρειάζονται καμάκια μουνοδουλων.

Πολλα cucks έχετε μαζευτεί εδώ μέσα μου φαίνεται.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 05 Απρ 2019, 23:24

Μπακάλης έγραψε:
05 Απρ 2019, 23:03
Υδράργυρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:25
Αποκλειεται να εδιωξαν απ την αστυνομια το πληγωμενο αγορι
Με απόφαση του Αρχηγείου της Αστυνομίας είχε τεθεί σε διαθεσιμότητα, αλλά μετά την απόφαση επέστρεψε στα καθήκοντά του.
Τραγικα πραματα. Απολιτιστη χωρα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Απρ 2019, 23:35

Υδράργυρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 23:24
Μπακάλης έγραψε:
05 Απρ 2019, 23:03
Υδράργυρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:25
Αποκλειεται να εδιωξαν απ την αστυνομια το πληγωμενο αγορι
Με απόφαση του Αρχηγείου της Αστυνομίας είχε τεθεί σε διαθεσιμότητα, αλλά μετά την απόφαση επέστρεψε στα καθήκοντά του.
Τραγικα πραματα. Απολιτιστη χωρα
Α μην το λες.
Αν το ψάξεις λίγο περισσότερο θα δεις ότι τα πειθαρχικά συμβούλια, είτε μέσω αναβολών και συνεπαγόμενης παραγραφής είτε μέσω μεγαλόκαρδων αποφάσεων, μοιράζουν συγχωροχάρτια.
Το δημόσιο πρέπει να μην είναι εκδικητικό αλλά να νουθετεί τους λειτουργούς του.
Αν αυτό δεν είναι το απαύγασμα του πολιτισμού... τι είναι;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 05 Απρ 2019, 23:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ορέστης 35

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 05 Απρ 2019, 23:35

Last Veteran έγραψε:
05 Απρ 2019, 23:15
Μπορούμε να μάθουμε περισσότερα για την ιστορία ή θα σπεκουλαρετε εσσαει; Στη διάρκεια της ζωής μου έχω δει αρκετές περιπτώσεις ελεεινων "καμακιων" που με έχουν κάνει να λέω "πόσες χαστουκιες θες τώρα εσύ;". Έχω τσακωθεί με πολύ καλό - πρώην πια- φίλο, γιατί ένα βράδυ σε μια μπάρα ήθελε σώνει και καλά να καμακωνει μια παντρεμένη τουρίστρια με τον άντρα της δίπλα. Ξεφτίλα. Ήταν τόσο γλοιώδης που μια ημιθεικη οντότητα σαν και μένα είναι ουσιαστικά αδύνατο να το δεχτεί.
Να με συμπαθάτε αλλά αν κάποιος καμακωσει παραπάνω από μια φορά παντρεμένη εις γνώση του, χρειάζεται κλωτσιές. Και αυτό το λέει ένας εργένης.
Η παντρεμένη που γουστάρει να γαμηθει στο δείχνει από μόνη της, δεν χρειάζονται καμάκια μουνοδουλων.

Πολλα cucks έχετε μαζευτεί εδώ μέσα μου φαίνεται.
Συμφωνω οτι το καμακι ειναι μουνοδουλια οταν το ξεκιναει ο αντρας. Οχι ομως οταν το ξεκιναει η γυναικα. Εγω υποψιαζομαι οτι η γυναικα του φλερταρε και ο αστυνομικος με βαλκανιο τροπο πηγε να δειξει οτι ειναι πιο αντρας.

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 05 Απρ 2019, 23:42

Ορέστης 35 έγραψε:
05 Απρ 2019, 23:35
Last Veteran έγραψε:
05 Απρ 2019, 23:15
Μπορούμε να μάθουμε περισσότερα για την ιστορία ή θα σπεκουλαρετε εσσαει; Στη διάρκεια της ζωής μου έχω δει αρκετές περιπτώσεις ελεεινων "καμακιων" που με έχουν κάνει να λέω "πόσες χαστουκιες θες τώρα εσύ;". Έχω τσακωθεί με πολύ καλό - πρώην πια- φίλο, γιατί ένα βράδυ σε μια μπάρα ήθελε σώνει και καλά να καμακωνει μια παντρεμένη τουρίστρια με τον άντρα της δίπλα. Ξεφτίλα. Ήταν τόσο γλοιώδης που μια ημιθεικη οντότητα σαν και μένα είναι ουσιαστικά αδύνατο να το δεχτεί.
Να με συμπαθάτε αλλά αν κάποιος καμακωσει παραπάνω από μια φορά παντρεμένη εις γνώση του, χρειάζεται κλωτσιές. Και αυτό το λέει ένας εργένης.
Η παντρεμένη που γουστάρει να γαμηθει στο δείχνει από μόνη της, δεν χρειάζονται καμάκια μουνοδουλων.

Πολλα cucks έχετε μαζευτεί εδώ μέσα μου φαίνεται.
Συμφωνω οτι το καμακι ειναι μουνοδουλια οταν το ξεκιναει ο αντρας. Οχι ομως οταν το ξεκιναει η γυναικα. Εγω υποψιαζομαι οτι η γυναικα του φλερταρε και ο αστυνομικος με βαλκανιο τροπο πηγε να δειξει οτι ειναι πιο αντρας.
Γι αυτό λέω, δεν ξέρουμε και πολλά, ας μη λέμε και πολλά. Φυσικά υπάρχει και η περίπτωση να είναι ο άλλος κερατάς στον εγκέφαλο. Αυτοί κι αν είναι ελεεινοί και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό που αξίζουν να είναι -ή να γίνουν- κερατάδες και με τη βουλα. Κοινώς αν δεν σου κάνει, διωχτη και βρες άλλη ή μεινε μόνος.

Al Bundy

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 05 Απρ 2019, 23:43

Υδράργυρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 23:24
Μπακάλης έγραψε:
05 Απρ 2019, 23:03
Υδράργυρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:25
Αποκλειεται να εδιωξαν απ την αστυνομια το πληγωμενο αγορι
Με απόφαση του Αρχηγείου της Αστυνομίας είχε τεθεί σε διαθεσιμότητα, αλλά μετά την απόφαση επέστρεψε στα καθήκοντά του.
Τραγικα πραματα. Απολιτιστη χωρα
Άρση της μονιμότητας στους ΔΥ τώρα!

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Απηγαγε, εδειρε, εγδυσε, απειλησε με οπλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 05 Απρ 2019, 23:51

sys3x έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:50
Υδράργυρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:38
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:36
Ψιλοπράγματα. Ούτε καν ληστεία δεν έκανε.
Ακόμη και αν του έκανε τα ίδια εισβάλλοντας στο σπίτι του, θα ήταν έξω με περιοριστικούς όρους.
Απο τη στιγμη που χρησιμοποιησε μεσα της υπηρεσιας του οπως οπλο και χειροπεδες, πρεπει να διωχθει αμεσως απο την αστυνομια

Δλδ αν χρησιμοποίησε δικές του χειροπέδες και δικό του όπλο όλα κομπλέ; να τον κρατήσουμε;
Εφοσον χρησιμοποιησε μεσα της υπηρεσιας για να διαπραξει αδικημα, η υπηρεσια θα πρεπει να του τα παρει. Αλλα δε βλεπω να εχει γινει.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών