Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 30 Απρ 2019, 17:51

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
21 Απρ 2019, 14:41
Γιατί είναι 9 στις δέκα γυναίκες;
γιατι πραγματικος βεγκαν δεν υπαρχει. θα τρωει κρεας, με τον ενα η τον αλλο τροπο. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Ορέστης 35

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 30 Απρ 2019, 18:11

Juno έγραψε:
30 Απρ 2019, 17:49
Nandros έγραψε:
30 Απρ 2019, 17:45
Πώ πώ! Εσύ είσαι πιο κακιά από μένα! :smt077:

ΥΓ. Πέρα από την πλάκα: Σε τέτοιες βαριές καταστάσεις ο χωρισμός είναι καλύτερος, αφού ο/η κολλημένος/η δεν αντιλαμβάνεται πόσο παράλογος/η είναι και η ζωή του/της άλλου/ης γίνεται μαρτύριο.
.
Ναι αλλά ο άλλος έχει το πορτοφόλι! Πάντα! Γιατί αυτά τα παράσιτα δεν βγάζουν λεφτά με τις δουλειές που έχουν επιλέξει. Και δεν θέλουν να λερώνεται η αύρα τους με κοινές δουλειές, άρα είναι κηφήνες από επιλογή. :wink
Ναι, αν κάποιος μου χαλάσει το φαγητό, κινδυνεύει, γίνομαι κακιά.
Και ειδικά με τέτοια άτομα vegans, ενεργειακές θεραπεύτριες κλπ, δεν έχω υπομονή γιατί τα λούζομαι στη γιόγκα και έχω δει και ακούσει πολλά.
Αυτες επιλεγουν εξειδικευμενες σχολες ή τις βρισκεις παντου;

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17015
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 30 Απρ 2019, 18:14

Ορέστης 35 έγραψε:
30 Απρ 2019, 18:11
Juno έγραψε:
30 Απρ 2019, 17:49
Nandros έγραψε:
30 Απρ 2019, 17:45
Πώ πώ! Εσύ είσαι πιο κακιά από μένα! :smt077:

ΥΓ. Πέρα από την πλάκα: Σε τέτοιες βαριές καταστάσεις ο χωρισμός είναι καλύτερος, αφού ο/η κολλημένος/η δεν αντιλαμβάνεται πόσο παράλογος/η είναι και η ζωή του/της άλλου/ης γίνεται μαρτύριο.
.
Ναι αλλά ο άλλος έχει το πορτοφόλι! Πάντα! Γιατί αυτά τα παράσιτα δεν βγάζουν λεφτά με τις δουλειές που έχουν επιλέξει. Και δεν θέλουν να λερώνεται η αύρα τους με κοινές δουλειές, άρα είναι κηφήνες από επιλογή. :wink
Ναι, αν κάποιος μου χαλάσει το φαγητό, κινδυνεύει, γίνομαι κακιά.
Και ειδικά με τέτοια άτομα vegans, ενεργειακές θεραπεύτριες κλπ, δεν έχω υπομονή γιατί τα λούζομαι στη γιόγκα και έχω δει και ακούσει πολλά.
Αυτες επιλεγουν εξειδικευμενες σχολες ή τις βρισκεις παντου;
Παντού δυστυχώς!
Όπου και να πας, κάποιες θα είναι και θα περιμένουν τη κατάλληλη ευκαιρία να σου πλασάρουν την τέχνη τους και να σε μαδήσουν.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Ορέστης 35

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 30 Απρ 2019, 18:18

Juno έγραψε:
30 Απρ 2019, 18:14
Ορέστης 35 έγραψε:
30 Απρ 2019, 18:11
Juno έγραψε:
30 Απρ 2019, 17:49

Ναι αλλά ο άλλος έχει το πορτοφόλι! Πάντα! Γιατί αυτά τα παράσιτα δεν βγάζουν λεφτά με τις δουλειές που έχουν επιλέξει. Και δεν θέλουν να λερώνεται η αύρα τους με κοινές δουλειές, άρα είναι κηφήνες από επιλογή. :wink
Ναι, αν κάποιος μου χαλάσει το φαγητό, κινδυνεύει, γίνομαι κακιά.
Και ειδικά με τέτοια άτομα vegans, ενεργειακές θεραπεύτριες κλπ, δεν έχω υπομονή γιατί τα λούζομαι στη γιόγκα και έχω δει και ακούσει πολλά.
Αυτες επιλεγουν εξειδικευμενες σχολες ή τις βρισκεις παντου;
Παντού δυστυχώς!
Όπου και να πας, κάποιες θα είναι και θα περιμένουν τη κατάλληλη ευκαιρία να σου πλασάρουν την τέχνη τους και να σε μαδήσουν.
Μαλιστα... φανταζομαι θα χρησιμοποιουν καθε μεσο για να σε παρασυρουν. Αναλιγα με το ευαισθητο σημειο του καθενος.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17015
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 30 Απρ 2019, 18:25

Ορέστης 35 έγραψε:
30 Απρ 2019, 18:18
Juno έγραψε:
30 Απρ 2019, 18:14
Ορέστης 35 έγραψε:
30 Απρ 2019, 18:11

Αυτες επιλεγουν εξειδικευμενες σχολες ή τις βρισκεις παντου;
Παντού δυστυχώς!
Όπου και να πας, κάποιες θα είναι και θα περιμένουν τη κατάλληλη ευκαιρία να σου πλασάρουν την τέχνη τους και να σε μαδήσουν.
Μαλιστα... φανταζομαι θα χρησιμοποιουν καθε μεσο για να σε παρασυρουν. Αναλιγα με το ευαισθητο σημειο του καθενος.
Ναι. Και επειδή αυτά δεν πιάνουν σε εμένα, έχουν προσπαθήσει να με κομπλεξάρουν. Ότι δεν με ενδιαφέρει η πνευματική ανέλιξή μου γιατί είμαι και καλά προβληματική και τοξική κλπ. Τις γράφεις μία, τις γράφεις δύο, ε, μετά τις βρίζεις και σου λένε ότι η έκρηξη θυμού οφείλεται στο ότι έχεις άλυτα θέματα και αυτές τα θεραπεύουν κλπ.
Μετά από μερικούς επικούς καυγάδες και αφού άλλαξα σχολή, στις καινούριες απατεώνισσες το κόβω από την αρχή, με δυο λόγια. "Όχι, γιατί έτσι", "όπως ήρθες, έφυγες" κλπ.
Αν με ζορίσουν και εδώ, θα ξαναπάω μετά από πιτόγυρο για να καταρρεύσουν και αυτές και να τους λέω εγώ πως τις έπιασε υστερία επειδή έχουν άλυτα θέματα.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 30 Απρ 2019, 18:32

Βινόσαυρος έγραψε:
21 Απρ 2019, 17:47
Apergos8 έγραψε:
21 Απρ 2019, 17:42
Τελευταία αυτή η συγκέντρωση κατά του πατροπαράδοτου ελληνικού εθίμου σουβλισματος αρνιού έχει γίνει παράδοση για τους χορτοφάγους.Αν δεν θέλουν να φάνε κρέας δικαίωμα τους αλλά δε γίνεται να απαιτούν και οι άλλοι να μη φάνε με το ζόρι.
Δεν είναι «οι άλλοι να μην φάνε με το ζόρι»,
είναι η διαδικασία από μαζική παραγωγή
έως να ρθεί στο πιάτο. Το δικό σου το φαγί
είναι το παιδί μιας μητέρας και τουμπαλιν.
Εικόνα
όχι δες τι γλυκούλι που είναι
αυτο το γλυκουλι, αμα σε βρει μποσικο, σε τρωει

To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 30 Απρ 2019, 18:39

Βινόσαυρος έγραψε:
24 Απρ 2019, 17:24
Εικόνα
ακαρδοι ανθρωποι, του πηρανε το μαξιλαρακι του.

αυτο που του ειχε υφανει η μαμα του, στον αργαλειο, νομιζω.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 30 Απρ 2019, 18:52

Καλές και οι κουβέρτες του καφενείου αλλά θα θέλαμε έναν Βιγκάν να γράψει εδώ και να απαντήσει με ειλικρίνεια στις πιο αναιδεις και αδιάκριτες ερωτήσεις που θα μπορεί να του κάνει ο καθένας πάντα τηρώντας τους κανονισμούς του forum
για παράδειγμα εγώ θα ρωτούσα πόση επίδραση μπορεί να έχει το φαινόμενο Πλασέμπο η υποβολή της κοινωνίας εναντίον σέναν ΓουάνΆμπι Βιγκάν , δηλαδή μήπως
η συνεχής πολεμική της κοινωνίας εναντίον σ' ένα αυστηρό χορτοφάγο τον φθείρει πρωτίστως αυτή και όχι ή αποχή από το κρέας και τα ζωικά προϊόντα;
φυσικά δεν είναι δυνατόν να αποφύγεις το γουχάισμα και την καζούρα, αυτό δεν θα μπορεί να αποφευχθεί,αλλά
έχω θα τον διαβεβαίωνα ότι από μένα δεν θα είχε καμία αμφισβήτηση στη πορεία της ζωής του,
συνεπώς αφού δεν θα διαφθορά από το συνάνθρωπό του θα τον ρωτήσω εάν η συνεχής ενασχόληση με το πώς θα συνδυάσει τι ,του δημιούργησει κάποιά κόπωση
τρίτον μήπως το παπούτσι που ταιριάζει σε αυτόν δεν ταιριάζει σε πολλούς άλλους; μήπως αυτός την παλεύει μεσοπρόθεσμα έστω, ενώ κάποιος άλλος θα είχε εξετάσεις ιατρικές που θα υποδείκνυαν πρόβλημα στη θέση του;
Τετάρτον η διατροφή του δίνει τη δυνατότητα να κάνει κάποιες σκληρές εργασίες που κάνουν οι υπόλοιποι συνάνθρωποί του η η βιγκαν διατροφή του δημιουργεί αποκλεισμούς στον επαγγελματικό τομέα;

όλα τα ανώτερα ερωτήματα τα θέτω με τη λογική aude sapere και τίποτα άλλο...
Α και να μην ξεχάσω, να παραστήσει κανείς για πλάκα τον Βιγκάν καί αρχίζει να απαντάει δεν είναι δείγμα σοβαρου ανθρώπου, όπως φυσικά δεν είναι δείγμα σοβαρού ανθρώπου να το απαντάς χωρίς να είσαι ο ίδιος Βιγκάν
περιμένω κάποιες σοβαρές τοποθετήσεις για να γράψω και γω τα δικά μου στη συνέχεια...
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 30 Απρ 2019, 19:02

Μήπως να υπάρχει ποσόστωση για βιγκαν στα ψηφοδέλτια και στις προσλήψεις στο δημόσιο; :D

Ορέστης 35

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 30 Απρ 2019, 19:28

Juno έγραψε:
30 Απρ 2019, 18:25
Ορέστης 35 έγραψε:
30 Απρ 2019, 18:18
Juno έγραψε:
30 Απρ 2019, 18:14

Παντού δυστυχώς!
Όπου και να πας, κάποιες θα είναι και θα περιμένουν τη κατάλληλη ευκαιρία να σου πλασάρουν την τέχνη τους και να σε μαδήσουν.
Μαλιστα... φανταζομαι θα χρησιμοποιουν καθε μεσο για να σε παρασυρουν. Αναλιγα με το ευαισθητο σημειο του καθενος.
Ναι. Και επειδή αυτά δεν πιάνουν σε εμένα, έχουν προσπαθήσει να με κομπλεξάρουν. Ότι δεν με ενδιαφέρει η πνευματική ανέλιξή μου γιατί είμαι και καλά προβληματική και τοξική κλπ. Τις γράφεις μία, τις γράφεις δύο, ε, μετά τις βρίζεις και σου λένε ότι η έκρηξη θυμού οφείλεται στο ότι έχεις άλυτα θέματα και αυτές τα θεραπεύουν κλπ.
Μετά από μερικούς επικούς καυγάδες και αφού άλλαξα σχολή, στις καινούριες απατεώνισσες το κόβω από την αρχή, με δυο λόγια. "Όχι, γιατί έτσι", "όπως ήρθες, έφυγες" κλπ.
Αν με ζορίσουν και εδώ, θα ξαναπάω μετά από πιτόγυρο για να καταρρεύσουν και αυτές και να τους λέω εγώ πως τις έπιασε υστερία επειδή έχουν άλυτα θέματα.
θα ηθελα να τις γνωρισω αυτες, τουλαχιστον τις βιγκαν.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Απρ 2019, 22:55

Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
30 Απρ 2019, 18:52
Καλές και οι κουβέρτες του καφενείου αλλά θα θέλαμε έναν Βιγκάν να γράψει εδώ και να απαντήσει με ειλικρίνεια στις πιο αναιδεις και αδιάκριτες ερωτήσεις που θα μπορεί να του κάνει ο καθένας πάντα τηρώντας τους κανονισμούς του forum
για παράδειγμα εγώ θα ρωτούσα πόση επίδραση μπορεί να έχει το φαινόμενο Πλασέμπο η υποβολή της κοινωνίας εναντίον σέναν ΓουάνΆμπι Βιγκάν , δηλαδή μήπως
η συνεχής πολεμική της κοινωνίας εναντίον σ' ένα αυστηρό χορτοφάγο τον φθείρει πρωτίστως αυτή και όχι ή αποχή από το κρέας και τα ζωικά προϊόντα;
φυσικά δεν είναι δυνατόν να αποφύγεις το γουχάισμα και την καζούρα, αυτό δεν θα μπορεί να αποφευχθεί,αλλά
έχω θα τον διαβεβαίωνα ότι από μένα δεν θα είχε καμία αμφισβήτηση στη πορεία της ζωής του,
συνεπώς αφού δεν θα διαφθορά από το συνάνθρωπό του θα τον ρωτήσω εάν η συνεχής ενασχόληση με το πώς θα συνδυάσει τι ,του δημιούργησει κάποιά κόπωση
τρίτον μήπως το παπούτσι που ταιριάζει σε αυτόν δεν ταιριάζει σε πολλούς άλλους; μήπως αυτός την παλεύει μεσοπρόθεσμα έστω, ενώ κάποιος άλλος θα είχε εξετάσεις ιατρικές που θα υποδείκνυαν πρόβλημα στη θέση του;
Τετάρτον η διατροφή του δίνει τη δυνατότητα να κάνει κάποιες σκληρές εργασίες που κάνουν οι υπόλοιποι συνάνθρωποί του η η βιγκαν διατροφή του δημιουργεί αποκλεισμούς στον επαγγελματικό τομέα;

όλα τα ανώτερα ερωτήματα τα θέτω με τη λογική aude sapere και τίποτα άλλο...
Α και να μην ξεχάσω, να παραστήσει κανείς για πλάκα τον Βιγκάν καί αρχίζει να απαντάει δεν είναι δείγμα σοβαρου ανθρώπου, όπως φυσικά δεν είναι δείγμα σοβαρού ανθρώπου να το απαντάς χωρίς να είσαι ο ίδιος Βιγκάν
περιμένω κάποιες σοβαρές τοποθετήσεις για να γράψω και γω τα δικά μου στη συνέχεια...
1/ ο καθείς μπορεί να αποφασίσει ότι θέλει για τον εαυτό του.
2/ μαύρο φίδι που τον έφαγε αυτόν που πιέζει τους άλλους να τον ακολουθήσουν.
3/ χίλια μαύρα φίδια να τον φάνε, όταν επιβάλει την τρέλα του (Βηγκανισμός) στα μωρά ή παιδιά του.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Ορέστης 35

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 03 Μάιος 2019, 18:04

Δε βρηκα το θρεντ των τροχιακων βομβαρδισμων και το βαζω εδω

https://www.zougla.gr/greece/article/ag ... s-kerkiras

«Οι κάτοικοι μας κατηγορούσαν ότι καταστρέφουμε τα έθιμά τους, εννοώντας τη σφαγή μπροστά σε μικρά παιδιά, τα οποία και παρακινούσαν να πλησιάσουν τα δεμένα αρνιά και να τα κακοποιήσουν και τα ίδια», σημειώνει, ενώ αναφέρει πως κάτοικοι τους είπαν ότι «τα επόμενα ζώα θα υποφέρουν πολύ περισσότερο», ως αντίποινα για την καταγγελία τους...

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9984
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Συγκέντρωση vegan στην πλατεία Συντάγματος για το σούβλισμα του αρνιού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 03 Μάιος 2019, 18:17

« Ένας άνθρωπος που έχει αποκτηνωθεί τόσο πολύ και φέρεται έτσι σε ανυπεράσπιστα πλάσματα, δεν θα διστάσει να φερθεί το ίδιο και σε άλλα ανυπεράσπιστα πλάσματα, ανθρώπινα και μη», καταλήγει.
Φτάνει πια μ' αυτήν την χαζομάρα!
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών