Ελληναρας εν δρασει - Τον έδειρε γιατί του είπε να μην παρκάρει στη ράμπα ΑμεΑ!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ελληναρας εν δρασει - Τον έδειρε γιατί του είπε να μην παρκάρει στη ράμπα ΑμεΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 25 Απρ 2019, 02:29

hellegennes έγραψε:
25 Απρ 2019, 02:22
Μπορεί να είναι και γι' αυτό να φοβήθηκε. Το κόλλημά σου ποιο είναι;
Ότι έχω βαρεθεί τις ψευτοιστοριες.
Ένας νάνος έλειπε από όλο το παραμύθι και θα ήταν τέλειο για το βραβείο "πολιτικά ορθη ιστορία της χρονιάς".


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ελληναρας εν δρασει - Τον έδειρε γιατί του είπε να μην παρκάρει στη ράμπα ΑμεΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 25 Απρ 2019, 02:30

Otto Weininger έγραψε:
25 Απρ 2019, 02:29
hellegennes έγραψε:
25 Απρ 2019, 02:22
Μπορεί να είναι και γι' αυτό να φοβήθηκε. Το κόλλημά σου ποιο είναι;
Ότι έχω βαρεθεί τις ψευτοιστοριες.
Ένας νάνος έλειπε από όλο το παραμύθι και θα ήταν τέλειο για το βραβείο "πολιτικά ορθη ιστορία της χρονιάς".
Σταματήστε να τραμπουκίζετε τον Dwarven Blacksmith
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ελληναρας εν δρασει - Τον έδειρε γιατί του είπε να μην παρκάρει στη ράμπα ΑμεΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Απρ 2019, 02:34

Otto Weininger έγραψε:
25 Απρ 2019, 02:29
hellegennes έγραψε:
25 Απρ 2019, 02:22
Μπορεί να είναι και γι' αυτό να φοβήθηκε. Το κόλλημά σου ποιο είναι;
Ότι έχω βαρεθεί τις ψευτοιστοριες.
Ένας νάνος έλειπε από όλο το παραμύθι και θα ήταν τέλειο για το βραβείο "πολιτικά ορθη ιστορία της χρονιάς".
Επιτέλους, παραδέχεστε ότι πολιτική ορθότητα και στοιχειώδης σεβασμός στο συνάνθρωπο είναι ακρίβώς το ίδιο πράγμα.
Κάλια αργά παρά ποτέ.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ελληναρας εν δρασει - Τον έδειρε γιατί του είπε να μην παρκάρει στη ράμπα ΑμεΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 25 Απρ 2019, 02:37

Εγώ δεν είπα τίποτα και δεν θεωρώ ότι έχουν σχέση αυτά μεταξύ τους.

Τον Νάνο ποιος τον κάλεσε, ρε παιδιά; Δεν βάλαμε πινακίδα «Απαγορεύεται η είσοδος στους κάτω των 21 (εκ.)»;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ελληναρας εν δρασει - Τον έδειρε γιατί του είπε να μην παρκάρει στη ράμπα ΑμεΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Απρ 2019, 02:50

Το εσείς πηγαίνει στον Ελ εθνολαϊκιστικό εσμό.
Με αυτούς έχει πιο πολύ νόημα να βρίζομαι γιατί τα λέω σε έναν είναι κι άλλοι 10 που πιστεύουν καρμπον τα ίδια. Είναι value for money βρισίδι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ελληναρας εν δρασει - Τον έδειρε γιατί του είπε να μην παρκάρει στη ράμπα ΑμεΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 25 Απρ 2019, 03:02

Με εμένα το έχεις πάρει απόφαση ότι δεν μπορείς να βριστείς, αφενός γιατί είμαι αξιαγάπητος σαν τσουκνίδα βρασμένη, μαλακωμένη και σταφιασμένη μέσα σε πίτα κι αφετέρου γιατί νικάω πάντα;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Ελληναρας εν δρασει - Τον έδειρε γιατί του είπε να μην παρκάρει στη ράμπα ΑμεΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 04 Ιουν 2019, 16:21

Μπράβο τα παιδιά!

Δράση στη Θεσσαλονίκη: ΑμΕΑ θα παρκάρουν τα αμαξίδιά τους στη Νίκης με σημείωμα «επιστρέφω σε 5’»

Δράση ευαισθητοποίησης για τα ΑμεΑ στη Θεσσαλονίκη διοργανώνεται σήμερα το πρωί από τις 09:00 έως τις 11:00.

Η δράση για τα ΑμεΑ πραγματοποιείται σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Τροχαίας Θεσσαλονίκης και την εταιρεία Wheel στη Λεωφόρο Νίκης στο ύψος της Αριστοτέλους.

Όπως εξηγεί ο διοργανωτής Δημήτρης Αντωνίου, «κατά τη διάρκεια της δράσης, θα “παρκάρουμε” αναπηρικά αμαξίδια και θα αφήσουμε σημειώματα με την αγαπημένη ατάκα των ασυνείδητων οδηγών Ι.Χ., που παρκάρουν σε θέσεις στάθμευσης ΑμεΑ και αφήνουν σημείωμα ‘Επιστρέφω σε 5 λεπτά’».

Με τη δράση αυτή θέλουμε να θυμίζουμε σε όλους ότι πρέπει να υπάρχει σεβασμός στον συνάνθρωπο με αναπηρία και ότι δεν παρκάρουμε σε θέσεις στάθμευσης ΑμεΑ.
Η ομάδα εθελοντισμού του Εκπαιδευτικού Ομίλου ΠΑΣΤΕΡ, Paster Evolution Team, υποστηρίζει και συμμετέχει ενεργά στη συγκεκριμένη δράση

Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/thessa ... -sti-nikis
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Ελληναρας εν δρασει - Τον έδειρε γιατί του είπε να μην παρκάρει στη ράμπα ΑμεΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 04 Ιουν 2019, 16:34

Juno
Εικόνα
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Ελληναρας εν δρασει - Τον έδειρε γιατί του είπε να μην παρκάρει στη ράμπα ΑμεΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 04 Ιουν 2019, 16:46

paul25 έγραψε:
04 Ιουν 2019, 16:21
Μπράβο τα παιδιά!

Δράση στη Θεσσαλονίκη: ΑμΕΑ θα παρκάρουν τα αμαξίδιά τους στη Νίκης με σημείωμα «επιστρέφω σε 5’»

Δράση ευαισθητοποίησης για τα ΑμεΑ στη Θεσσαλονίκη διοργανώνεται σήμερα το πρωί από τις 09:00 έως τις 11:00.

Η δράση για τα ΑμεΑ πραγματοποιείται σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Τροχαίας Θεσσαλονίκης και την εταιρεία Wheel στη Λεωφόρο Νίκης στο ύψος της Αριστοτέλους.

Όπως εξηγεί ο διοργανωτής Δημήτρης Αντωνίου, «κατά τη διάρκεια της δράσης, θα “παρκάρουμε” αναπηρικά αμαξίδια και θα αφήσουμε σημειώματα με την αγαπημένη ατάκα των ασυνείδητων οδηγών Ι.Χ., που παρκάρουν σε θέσεις στάθμευσης ΑμεΑ και αφήνουν σημείωμα ‘Επιστρέφω σε 5 λεπτά’».

Με τη δράση αυτή θέλουμε να θυμίζουμε σε όλους ότι πρέπει να υπάρχει σεβασμός στον συνάνθρωπο με αναπηρία και ότι δεν παρκάρουμε σε θέσεις στάθμευσης ΑμεΑ.
Η ομάδα εθελοντισμού του Εκπαιδευτικού Ομίλου ΠΑΣΤΕΡ, Paster Evolution Team, υποστηρίζει και συμμετέχει ενεργά στη συγκεκριμένη δράση

Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/thessa ... -sti-nikis
Ειλικρινά και χωρίς καμία απολύτως διάθεση ειρωνείας:

Τα αναπηρικά αμαξίδια δεν φέρουν πινακίδες είναι αντικείμενα και δεν δικαιούνται εκ τούτου να βρίσκονται στο δρόμο χωρίς τον επιβαίνοντα, αλλιώς θεωρούνται παράνομα όπως τα εμπόδια. Με ποια λογική θα τα παρατήσουν σε θέσεις παρκαρίσματος;

Καταλαβαίνω το συμβολικό της κίνησης, αλλά να γίνεσαι κάφρος έστω και συμβολικά επειδή ο άλλος φέρεται σαν κάφρος δεν σου δίνει δίκιο.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Ελληναρας εν δρασει - Τον έδειρε γιατί του είπε να μην παρκάρει στη ράμπα ΑμεΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 04 Ιουν 2019, 16:47

Awesomatic έγραψε:
04 Ιουν 2019, 16:46

Ειλικρινά και χωρίς καμία απολύτως διάθεση ειρωνείας:

Τα αναπηρικά αμαξίδια δεν φέρουν πινακίδες είναι αντικείμενα και δεν δικαιούνται εκ τούτου να βρίσκονται στο δρόμο χωρίς τον επιβαίνοντα, αλλιώς θεωρούνται παράνομα όπως τα εμπόδια. Με ποια λογική θα τα παρατήσουν σε θέσεις παρκαρίσματος;

Καταλαβαίνω το συμβολικό της κίνησης, αλλά να γίνεσαι κάφρος έστω και συμβολικά επειδή ο άλλος φέρεται σαν κάφρος δεν σου δίνει δίκιο.
Εντάξει, διαμαρτυρία είναι, είναι γνωστό στις αρχές ότι θα το κάνουν, συμβολική κίνηση όπως είπες.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: Ελληναρας εν δρασει - Τον έδειρε γιατί του είπε να μην παρκάρει στη ράμπα ΑμεΑ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 04 Ιουν 2019, 16:59

Otto Weininger έγραψε:
24 Απρ 2019, 19:12
«Κίναιδος είσαι,κίναιδε, ε κίναιδε. »

Τρομοκρατημένος του φωνάζω « Ντροπή σου.»
Ε άντε και γαμησου.
Που τρομοκρατηθηκες από κάποιον που σε είπε κιναιδο, μέσα από το αυτοκίνητο του ενώ ξεκινούσε να φύγει
Αυτή ακριβώς ειναι η Δεξιά....
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών