Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 30 Απρ 2019, 15:10

Τους μονο που μπορω να φανταστω ειναι τους περιεργους σε κρητη και μανη αντε και τους γυφτους.
foscilis έγραψε:
30 Απρ 2019, 00:02
Γενικά όπου γαμανε μόνο συγγενείς και γίδια.
Α, παπα, ρατΖιΖμόΖ.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Ορέστης 35

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 30 Απρ 2019, 15:24

Αυτα τα εθιμα εχουν ριζες σε παγανιστικες τελετες οπου γινονταν και ανθρωποθυσιες. Ειναι μερος του εθιμου να υπαρχουν καποιες ανθρωπινες απωλειες.

Ορέστης 35

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 30 Απρ 2019, 15:40

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
30 Απρ 2019, 02:19
Apergos8 έγραψε:
30 Απρ 2019, 01:30
Δήμαρχος Καλαμάτας: δεν θα απαγορευτεί ο σαιτοπολεμος,είναι στο dna των Μεσσηνίων: https://www.iefimerida.gr/ellada/dimarh ... itopolemos
και αυτη ακριβως ειναι η ευρωπαικη δεξια των γιδογαμηδων κατσικοκλεφτων με τα κουστουμια

εξ'ου και η εμμονη των δεξιουληδων σε αλλο νημα με την κοστουμια και το φαινεσθαι

δηλιγιαννισμος και η αναποφευκτη χρεωκοπια για την γιολαντα των κατσικογαμηδων δεξιουληδων

πατουλαινες, απομουρλαμενα πουτανακια και κλαρινογαμπροι αυτον ειναι ο "παραγωγικος" ευρωπαικος χωρος εξ'ου και ο αποτροπιασμος ακομη και των ευρωπαιων μαφιοζων με τους οποιους συντρωγουν στις ιδιες κοινοβουλευτικες ομαδες οταν αναφερονται σε οτιδηποτε αφορα την βλαχοψευτοελιτ

το βιβλιο του ραφαηλιδη πρεπει να διδασκεται υποχρεωτικα στις ωρες μαθηματων σχετικα με την αγωγη απο την πρωτη δημοτικου μεχρι και την τελευταια ταξη του λυκειου :g030:
Ποιο βιβλιο λες;

Άβαταρ μέλους
Ηράκλειτος
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:35
Τοποθεσία: Kavala City

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ηράκλειτος » 30 Απρ 2019, 15:44

Νταρνάκας έγραψε:
30 Απρ 2019, 14:49
Ώχ, Νέα Βύσσα, τα Ζωνιανά της Θράκης. Μήπως θα' πρεπε το βομβαρδιστικό του Ηράκλειτου να περάσει κι από κει καμιά φορά;
Δεν έχω πάει εκεί πάνω και δεν ξέρω, για πες.
God.exe is missing. Universe will restart.

Άβαταρ μέλους
Covington88
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: 26 Απρ 2019, 21:06

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Covington88 » 30 Απρ 2019, 15:46

Προσωπικά διαφωνώ με το να απαγορευτεί το έθιμο. Απλά μπορεί να υπάρχει ένας περιορισμός για κατοικημένες περιοχές. Δεν έχουν οι μεν δικαίωμα να αναγκάζουν τους υπόλοιπους να φοβούνται να βγουν έξω, ούτε οι δε έχουν δικαίωμα να απαγορεύσουν καθολικώς το έθιμο, ακόμη και όταν δεν πλήττεται κανείς (ή πλήττονται μόνο όσοι γουστάρουν τέλος πάντων).

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25186
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 30 Απρ 2019, 15:48

Ηράκλειτος έγραψε:
30 Απρ 2019, 15:44
Νταρνάκας έγραψε:
30 Απρ 2019, 14:49
Ώχ, Νέα Βύσσα, τα Ζωνιανά της Θράκης. Μήπως θα' πρεπε το βομβαρδιστικό του Ηράκλειτου να περάσει κι από κει καμιά φορά;
Δεν έχω πάει εκεί πάνω και δεν ξέρω, για πες.
Υπηρέτησα εκεί. Απίστευτες καταστάσεις

Γριές να φυλάνε τα φυτά στις αυλές τους με δίκανα
Όλη η -τότε ναρκοθετημένη- μεθόριος γεμάτη δίμετρες φούντες
Και στρέμματα ολόκληρα 'καλαμπόκι' και πίσω απο τα πρώτα δυο-τρία μετρα καλαμποκιού τόνοι φούντας
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Covington88
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: 26 Απρ 2019, 21:06

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Covington88 » 30 Απρ 2019, 15:50

Beria έγραψε:
30 Απρ 2019, 15:48
Ηράκλειτος έγραψε:
30 Απρ 2019, 15:44
Νταρνάκας έγραψε:
30 Απρ 2019, 14:49
Ώχ, Νέα Βύσσα, τα Ζωνιανά της Θράκης. Μήπως θα' πρεπε το βομβαρδιστικό του Ηράκλειτου να περάσει κι από κει καμιά φορά;
Δεν έχω πάει εκεί πάνω και δεν ξέρω, για πες.
Υπηρέτησα εκεί. Απίστευτες καταστάσεις

Γριές να φυλάνε τα φυτά στις αυλές τους με δίκανα
Όλη η -τότε ναρκοθετημένη- μεθόριος γεμάτη δίμετρες φούντες
Και στρέμματα ολόκληρα 'καλαμπόκι' και πίσω απο τα πρώτα δυο-τρία μετρα καλαμποκιού τόνοι φούντας
Αυτά παίζουν ακόμα; Ακούγεται μια χαρά. :smt033

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25186
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 30 Απρ 2019, 15:52

Covington88 έγραψε:
30 Απρ 2019, 15:50
Beria έγραψε:
30 Απρ 2019, 15:48
Ηράκλειτος έγραψε:
30 Απρ 2019, 15:44
Δεν έχω πάει εκεί πάνω και δεν ξέρω, για πες.
Υπηρέτησα εκεί. Απίστευτες καταστάσεις

Γριές να φυλάνε τα φυτά στις αυλές τους με δίκανα
Όλη η -τότε ναρκοθετημένη- μεθόριος γεμάτη δίμετρες φούντες
Και στρέμματα ολόκληρα 'καλαμπόκι' και πίσω απο τα πρώτα δυο-τρία μετρα καλαμποκιού τόνοι φούντας
Αυτά παίζουν ακόμα; Ακούγεται μια χαρά. :smt033
Δεν ξέρω
Υπηρετούσα πριν από 31 χρόνια :)
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 30 Απρ 2019, 17:03

Beria έγραψε:
30 Απρ 2019, 15:52
Δεν ξέρω
Υπηρετούσα πριν από 31 χρόνια :)
Θα μας πεις όταν θα πάει να υπηρετήσει ο γιό σου. :D

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25186
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 30 Απρ 2019, 17:04

Μηχανικός έγραψε:
30 Απρ 2019, 17:03
Beria έγραψε:
30 Απρ 2019, 15:52
Δεν ξέρω
Υπηρετούσα πριν από 31 χρόνια :)
Θα μας πεις όταν θα πάει ο γιό σου. :D
Δεν θα πάει στρατό ο γιός μου. Ζει στο εξωτερικό
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 30 Απρ 2019, 18:38

fagano3 έγραψε:
29 Απρ 2019, 23:56
Πάνας έγραψε:
29 Απρ 2019, 23:50
fagano3 έγραψε:
29 Απρ 2019, 23:38


Αν εξαιρεσουμε κατι περιεργες περιοχες οπως κρητη και μανη

στην υπολοιπη Ελλαδα δεν νομιζω να ριχνουν.
Πλάκα κάνεις, το κοριτσάκι στην Θήβα έφαγε τη σφαίρα. Ψευτόμαγκες υπάρχουν παντού, αν ήταν πραγματικός μάγκας αυτός που έριξε θα είχε παραδοθεί τώρα.
οχι δεν κανω πλακα.

Ειλικρινα δεν εχω δει ποτε στην ζωη μου μπαλωθιες και ειμαι απο χωριο.

Μου φαινεται αδιανοητο να υπαρχει ατομο να πυροβολει και οι υπολοιποι να καθονται να τον κοιτανε.

Τους μονο που μπορω να φανταστω ειναι τους περιεργους σε κρητη και μανη αντε και τους γυφτους.
Ποια Κρήτη και ποια Μάνη, μπροστά σ' αυτούς εδώ οι δικοί μας είναι γατάκια που δεν άνοιξαν ακόμα τα μάτια τους:
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.


Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Απρ 2019, 20:25

Kauldron έγραψε:
29 Απρ 2019, 19:52
perseus έγραψε:
29 Απρ 2019, 19:44
αμα σκοτωνονταν κανεναςσ δικος σου δεν θα γελαγες για τον μαλακα που δεν εδωσε 45 ευρω να βαλει δυο ανιχνευτες ,ουτε με τον μαλακα που ελεγξε την εγκατασταση.
Αυτος μπηκε φυλακη?
Και τί σημαίνει αυτό?
Οτι επειδή δεν μπήκε (αν δεν μπήκε) φυλακή ο ένας, δε πρέπει να μπεί φυλακή κι ο άλλος?
Και βιαστές έχουν κάνει εγκλήματα κι έχουν γλυτώσει, τί θα πεί αυτό, θα πρέπει ν' αφήνουμε ατιμώρητο το βιασμό επειδή κάποιος κάπου γλύτωσε?
Μιλάμε για λογική εγκληματία.
Όποιον πετάει τέτοια επιχειρήματα θα έπρεπε να τον σκίζουνε, μόνο και μόνο επειδή τα λέει.
Απίστευτο αλλά συμφωνούμε απόλυτα.

Είναι φρικαλέα αξιοθαύμαστο σε πόσο πράγματα είναι διατεθημενος ο Ελ να εφαρμόσει το "ας πιάσουν πρώτα τους άλλους που... ".
Ακόμα και τον πατήσει αμάξι ο Ελ καθώς πεθαίνει θα ψελίσσει "ας αναχαιτισουν πρώτα τα τουρκικα μαχητικά και μετά ασχολούνται μ αυτούς που περνάνε με κόκκινο".
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 30 Απρ 2019, 21:41

Η επιχορήγηση καλώς εδόθη, το λάθος ήταν ότι έκαναν τον σαϊτοπόλεμο στο πάρκινγκ, ενώ τα προηγούμενα χρόνια γινόταν στο γήπεδο και ο κόσμος καθόταν αρκετά μακρυά στις κερκίδες.

independent_44
Δημοσιεύσεις: 2501
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 00:25
Phorum.gr user: independent_44

Re: Σαϊτόκαφροι:"Σκοτώθηκε άνθρωπος, αλλά το έθιμο δε θ'απαγορευτεί, γιατί θα υπάρξουν αντιδράσεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent_44 » 30 Απρ 2019, 23:40

Να τροποποιήσουν τις σαϊτες έτσι ώστε να είναι ακίνδυνες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών