MGTOW ή θανατος!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ροδες united
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 03 Αύγ 2019, 20:41
Phorum.gr user: Γενική Γραμματεία Κλωνοποιίας

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ροδες united » 08 Αύγ 2019, 01:41

paul25 έγραψε:
08 Αύγ 2019, 01:32
ροδες united έγραψε:
06 Αύγ 2019, 18:47
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
05 Αύγ 2019, 00:19


ελληνιαρης γιδοβοσκος :smt018
η δεξιά ελληνιόλα η Σπανού αφού απέτυχε να το παίξει θολοκουλτουριάρα με τραγούδια του Στόκα, τσουλάκι με τραγούδια του φοίβου και τυς (εκεί πέτυχε το τσουλάκι αλλά όχι το...τραγούδια, τώρα κάνει στα 30φεύγα της τον κομπάρσο σε χιουμοριστικά βιδεακια νεολαίας, σαν μπάρμπας που καθεται με την νεολαία...ποιός ξέρει τι άλλη ιδεάρα θα σκαρφιστεί μπας και καταφέρει να προσελκύσει τον πολυπόθητο χορηγό...


ως τέως βανδικός, διαμαρτύρομαι για την θλιβεροαντιγραφη

έθνι, προσλαμβάνομαι????
Η οποία έχει κάνει tatoo στο λαιμό από αυτό χωρίς μελάνι, το πιο επώδυνο, κεντητό ή μαρκαριστό.

πού θέλεις να καταλήξεις, τύπε;
Ορέστης 35 έγραψε:
11 Αύγ 2019, 09:31
Εσεις νομιζετε οτι μια ζωη καθομαι και διασκεδαζω. Στα καλοκαιρια που δεν εζησα.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 08 Αύγ 2019, 13:38

ροδες united έγραψε:
08 Αύγ 2019, 01:41
paul25 έγραψε:
08 Αύγ 2019, 01:32
ροδες united έγραψε:
06 Αύγ 2019, 18:47


η δεξιά ελληνιόλα η Σπανού αφού απέτυχε να το παίξει θολοκουλτουριάρα με τραγούδια του Στόκα, τσουλάκι με τραγούδια του φοίβου και τυς (εκεί πέτυχε το τσουλάκι αλλά όχι το...τραγούδια, τώρα κάνει στα 30φεύγα της τον κομπάρσο σε χιουμοριστικά βιδεακια νεολαίας, σαν μπάρμπας που καθεται με την νεολαία...ποιός ξέρει τι άλλη ιδεάρα θα σκαρφιστεί μπας και καταφέρει να προσελκύσει τον πολυπόθητο χορηγό...


ως τέως βανδικός, διαμαρτύρομαι για την θλιβεροαντιγραφη

έθνι, προσλαμβάνομαι????
Η οποία έχει κάνει tatoo στο λαιμό από αυτό χωρίς μελάνι, το πιο επώδυνο, κεντητό ή μαρκαριστό.

πού θέλεις να καταλήξεις, τύπε;
Πουθενα! Απλα μια παρατηρηση εκανα, ειναι πολυ προσφατη μοδα το μαρκαρισμενο τατου και το κανουν λιγοι.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
ροδες united
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 03 Αύγ 2019, 20:41
Phorum.gr user: Γενική Γραμματεία Κλωνοποιίας

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ροδες united » 11 Αύγ 2019, 04:24

αφήνω αυτό εδώ...


Ορέστης 35 έγραψε:
11 Αύγ 2019, 09:31
Εσεις νομιζετε οτι μια ζωη καθομαι και διασκεδαζω. Στα καλοκαιρια που δεν εζησα.

Ορέστης 35

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 11 Αύγ 2019, 05:49

ροδες united έγραψε:
11 Αύγ 2019, 04:24
αφήνω αυτό εδώ...


Tη γυναικα την αφησε να επιβιβαστει.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 11 Αύγ 2019, 14:57

ροδες united έγραψε:
11 Αύγ 2019, 04:24
αφήνω αυτό εδώ...


Το μνι σέρνει καράβι, στη κυριολεξία. :lol:
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 14 Αύγ 2019, 20:06

Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 04 Σεπ 2019, 22:22



ειδαν και οι τυφλοι

γυναικοκεντρικος καζινοκαπιταλισμος :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Ορέστης 35

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 05 Σεπ 2019, 14:27

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
04 Σεπ 2019, 22:22


ειδαν και οι τυφλοι

γυναικοκεντρικος καζινοκαπιταλισμος :g030:
Εθνι φταίει ο πολιτισμός ή η βιολογία; Μήπως βιολογικά εδράζεται η γυναικοκρατια και οι άντρες είναι καταδικασμένοι να κονταρομαχουν για την πρόσβαση στα λίγα γόνιμα και καβλωμενα θηλυκά;

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 05 Σεπ 2019, 19:09

ορεστη τα πραματα ειναι απλα. για την φυση ενα αρσενικο αξιζει λιγοτερο απο ενα θηλυκο.
συχνα το ιδιο συμβαινει και στην κοινωνια.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22702
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Οκτ 2019, 14:35

Εγώ έχω κάποιες απορίες. Τα τελευταία χρόνια έχω επιλέξει να είμαι εκ πεποιθήσεως εργένης. Αυτό συμβαίνει για πολλούς και διάφορους λόγους που δεν ενδιαφέρουν κανέναν και στο φινάλε, το πώς ορίζω το σώμα μου είναι δικός μου λογαριασμός (αυτό συνήθως το επικαλούνται οι γυναίκες, αλλά για κάποιο λόγο όταν το επικαλούνται οι άντρες "χαλάνε την πιάτσα").

Τι σχέση έχει αυτό με το μισογυνιστικό παραλλήρημα που λέγεται MGTOW;

Και αν έχει κάποια σχέση, τότε ποια είναι η λύσις; Να μας παντρέψουν εμάς τους ελεύθερους με το ζόρι (σύμφωνα με τους μη-MGTOW) ή μήπως να κόψουμε το καλημέρα στις γυναίκες (σύμφωνα με τους MGTOW).

Τις καλύτερες συζητήσεις γύρω από τη φιλοσοφία, την πολιτική, τα κοινά ενδιαφέροντα, τις έχω κάνει με το αντίθετο φύλο. Τι να κάνουμε τώρα, η γυναικεία σκέψη έχει κάτι το μαγικό.

Επομένως αυτό που γίνεται τελευταία με τους μισογύνηδες που δηλώνουν MGTOW και κράζουν τις γυναίκες, δεν με βρίσκει σύμφωνο. ΕΚΤΟΣ κι αν αυτά που λένε, τα λένε μόνο στους κολλητούς τους και σε ιδιωτική συζήτηση για να ευθυμίσουν. Είναι ασόβαρο αυτό που συμβαίνει.

Και όχι τίποτ' άλλο, μπορεί να δώσουν με τη συμπεριφορά τους το άλλωθι στις κυβερνήσεις να πολεμίσουν τον εργενισμό. Κι αυτό εγώ το βρίσκω επικίνδυνο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22928
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Οκτ 2019, 14:39

Alien666 έγραψε:
27 Οκτ 2019, 14:35


Και όχι τίποτ' άλλο, μπορεί να δώσουν με τη συμπεριφορά τους το άλλωθι στις κυβερνήσεις να πολεμίσουν τον εργενισμό. Κι αυτό εγώ το βρίσκω επικίνδυνο.
Αυτό θα είναι μια πολύ καλή λύση για την άλλη μόδα. Τους βεγκαν
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22702
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Οκτ 2019, 14:42

Ερμής έγραψε:
27 Οκτ 2019, 14:39
Alien666 έγραψε:
27 Οκτ 2019, 14:35


Και όχι τίποτ' άλλο, μπορεί να δώσουν με τη συμπεριφορά τους το άλλωθι στις κυβερνήσεις να πολεμίσουν τον εργενισμό. Κι αυτό εγώ το βρίσκω επικίνδυνο.
Αυτό θα είναι μια πολύ καλή λύση για την άλλη μόδα. Τους βεγκαν
Οι βίγκαν, οι MGTOW, οι Femen κλπ, έχουν δικαίωμα να κάνουν ό,τι γουστάρουν στη ζωή τους, χωρίς να πρήζουν τις μπάλες στους γύρω τους.

Εχω γνωρίσει βίγκαν που δεν πρίζουν μπάλες (υπάρχουν και τέτοιοι). Τρώνε αυτό που γουστάρουν και δεν προσπαθούν να το επιβάλλουν στον άλλο.

Ολη αυτή η ιδεολογικοποίηση του προσωπικού γούστου, με βρίσκει αντίθετο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11282
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 27 Οκτ 2019, 14:46

Alien666 έγραψε:
27 Οκτ 2019, 14:35
το πώς ορίζω το σώμα μου είναι δικός μου λογαριασμός (αυτό συνήθως το επικαλούνται οι γυναίκες, αλλά για κάποιο λόγο όταν το επικαλούνται οι άντρες "χαλάνε την πιάτσα").
Καμία σχέση, το παν είναι να περνάς καλά, και ας μη γαμάς.

Οι ίνσελ/μιγκιτάου δεν γαμάνε για διαφόρους λόγους, αλλά εκεί που άλλοι θα έλεγαν "φταίω εγώ και πρέπει κάτι να αλλάξω", είναι βαθέως εγωϊστικά και εγωπαθή άτομα που λένε "φταίνε εκείνες και πρέπει να αλλάξουν και θα τους δείξουμε εμείς που δεν αλλάζουν". Πάντα φταίει κάποιος άλλος.

Και ξέρεις, δεν είναι ότι εμείς είμαστε πιο τυχεροί. Όλοι έχουμε φάει φρίκες, ερωτικές και επαγγελματικές απογοητεύσεις, έχουμε περάσει διάφορα στάδια κατάθλιψης και έχουμε ξεσπάσει κάπου. Απλά κάποια στιγμή συμβιβάζεσαι, γίνεσαι σκληρόπετσος, λες "δε γαμιέται, ας φάω τα μούτρα μου, και τι έγινε;".

Η συναισθηματική ηλικία των μιγκιτάου είναι μεταξύ 12-14, μπορεί και 10-12, τότε που όλα είναι απείρως σοβαρότερα και σημαντικότερα απ' ό,τι είναι στην πραγματικότητα.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 27 Οκτ 2019, 14:50

Alien666 έγραψε:
27 Οκτ 2019, 14:35
Εγώ έχω κάποιες απορίες. Τα τελευταία χρόνια έχω επιλέξει να είμαι εκ πεποιθήσεως εργένης. Αυτό συμβαίνει για πολλούς και διάφορους λόγους που δεν ενδιαφέρουν κανέναν και στο φινάλε, το πώς ορίζω το σώμα μου είναι δικός μου λογαριασμός (αυτό συνήθως το επικαλούνται οι γυναίκες, αλλά για κάποιο λόγο όταν το επικαλούνται οι άντρες "χαλάνε την πιάτσα").

Τι σχέση έχει αυτό με το μισογυνιστικό παραλλήρημα που λέγεται MGTOW;

Και αν έχει κάποια σχέση, τότε ποια είναι η λύσις; Να μας παντρέψουν εμάς τους ελεύθερους με το ζόρι (σύμφωνα με τους μη-MGTOW) ή μήπως να κόψουμε το καλημέρα στις γυναίκες (σύμφωνα με τους MGTOW).

Τις καλύτερες συζητήσεις γύρω από τη φιλοσοφία, την πολιτική, τα κοινά ενδιαφέροντα, τις έχω κάνει με το αντίθετο φύλο. Τι να κάνουμε τώρα, η γυναικεία σκέψη έχει κάτι το μαγικό.

Επομένως αυτό που γίνεται τελευταία με τους μισογύνηδες που δηλώνουν MGTOW και κράζουν τις γυναίκες, δεν με βρίσκει σύμφωνο. ΕΚΤΟΣ κι αν αυτά που λένε, τα λένε μόνο στους κολλητούς τους και σε ιδιωτική συζήτηση για να ευθυμίσουν. Είναι ασόβαρο αυτό που συμβαίνει.

Και όχι τίποτ' άλλο, μπορεί να δώσουν με τη συμπεριφορά τους το άλλωθι στις κυβερνήσεις να πολεμίσουν τον εργενισμό. Κι αυτό εγώ το βρίσκω επικίνδυνο.
:smt023
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22702
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: MGTOW ή θανατος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Οκτ 2019, 14:57

Λεγεών έγραψε:
27 Οκτ 2019, 14:46
Alien666 έγραψε:
27 Οκτ 2019, 14:35
το πώς ορίζω το σώμα μου είναι δικός μου λογαριασμός (αυτό συνήθως το επικαλούνται οι γυναίκες, αλλά για κάποιο λόγο όταν το επικαλούνται οι άντρες "χαλάνε την πιάτσα").
Καμία σχέση, το παν είναι να περνάς καλά, και ας μη γαμάς.

Οι ίνσελ/μιγκιτάου δεν γαμάνε για διαφόρους λόγους, αλλά εκεί που άλλοι θα έλεγαν "φταίω εγώ και πρέπει κάτι να αλλάξω", είναι βαθέως εγωϊστικά και εγωπαθή άτομα που λένε "φταίνε εκείνες και πρέπει να αλλάξουν και θα τους δείξουμε εμείς που δεν αλλάζουν". Πάντα φταίει κάποιος άλλος.

Και ξέρεις, δεν είναι ότι εμείς είμαστε πιο τυχεροί. Όλοι έχουμε φάει φρίκες, ερωτικές και επαγγελματικές απογοητεύσεις, έχουμε περάσει διάφορα στάδια κατάθλιψης και έχουμε ξεσπάσει κάπου. Απλά κάποια στιγμή συμβιβάζεσαι, γίνεσαι σκληρόπετσος, λες "δε γαμιέται, ας φάω τα μούτρα μου, και τι έγινε;".

Η συναισθηματική ηλικία των μιγκιτάου είναι μεταξύ 12-14, μπορεί και 10-12, τότε που όλα είναι απείρως σοβαρότερα και σημαντικότερα απ' ό,τι είναι στην πραγματικότητα.
Αυτό που αποκαλούν "φιλοσοφία του κόκκινου χαπιού" με βρίσκει σύμφωνο σε ένα ποσοστό 80%. Ο λόγος που περνάω καλύτερα μόνος (ενώ σε πιο νεαρή ηλικία ήμουν πολύ δραστήριος σεξουαλικά) έχει να κάνει με διαπιστώσεις που εκ των υστέρων έκανε κι αυτή η φιλοσοφία.

Ομως αυτό που συμβαίνει στο επίπεδο των ερωτικών θεμάτων, δεν πρέπει να επιρρεάζει όλους τους τομείς της καθημερινότητας. Προσωπικά, σκασίλα μου αν στο ερωτικό σκέλος οι γυναίκες δεν είναι όπως τις επιθυμώ. Σε επίπεδο ανθρώπινο (φιλικό, συγγενικό, επικοινωνιακό, κοινωνικό) μια χαρά συνυπάρχω μαζί τους και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Εκεί που το MGTOW έχει χάσει την μπάλα, είναι ότι ενώ πλασάρεται ως "στάση ζωής", στην πράξη εμφανίζεται σαν φανατική ιδεολογία. Προσπαθεί να προσυλητίσει, να επιβληθεί, να πείσει κλπ. Αυτό θα πει "ιδεολογία".

Αυτοί που το επινόησαν όμως, λένε "όχι, είναι στάση ζωής". Τι στάση ζωής όμως είναι αυτή που προσπαθεί να επιβληθεί και που αναζητεί συμμάχους;

Είχα πει σε κάτι φίλους μου που είναι MGTOW όταν το youtube έκλεισε τα MGTOW κανάλια, ότι πολύ καλά έκανε. Γνωστοποίησαν την παρουσία τους, είπαν στον κόσμο ότι "υπάρχει κι αυτό", εεε, φτάνει τόσο. Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω. Αυτό είναι που διαχωρίζει το lifestyle από τη φανατική ιδεολογία.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών