Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24761
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 05 Μάιος 2019, 19:53

για ποιο λόγο να πάρει άδεια ο Κουφοντίνας; Σκοπεύει να επανενταχθεί στην κοινωνία;

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 05 Μάιος 2019, 20:13

Ο Πασπαρογάταρος λέει το εξής: ότι αν αυριο μεθαυριο ζητήσει άδεια ο ΝΓΜ αλλά δεν έχει κάνει δήλωση μετάνοιας για την ίδρυση και οργάνωση εγκληματικής συμμορίας (το κόμμα που ψηφίζει ο Πασπαρογάταρος) τότε δε θα πρέπει να πάρει 48ωρη γιατι μπορεί, ποιός ξέρει, στο ενδιάμεσο να ιδρύσει και να οργανώσει κι άλλη εγκληματική συμμορια. Αλλά αυτό γίνεται μόνο αμα δεν πει οτι μετανιωσε και δε θα το ξανακανει. Αμα το πει εντάξει.

Επίσης, ο τάδε ή δείνα Ζαίος, αύριο μεθάυριο που θα ειναι στη μπουζου για δωροληψία, διαφθορα, διασπαθιση δημοσιου χρήματος κλπ Αριστερά, δε θα μπορεί να πάρει άδεια αν δεν πει πρωτα "Συγνώμη Κωστάκη, ζε θα το ξανακάνω εγώ. Είμαστε φίλοι" γιατί θα υπάρχει κίνδυνος στις 48 ωρες να γίνουν εκτακτες εκλογες, να υπουργοποιηθεί απο την νεα κυβέρνηση Σύριζα και να καταχραστεί πάλι.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48639
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Μάιος 2019, 20:28

ο τάδε ή δείνα Ζαίος, αύριο μεθάυριο που θα ειναι στη μπουζου
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Από ποιόν βρε, απ' τον Κούλη?

Ούτε τον Σταθάκη δε θα πιάσουν.

https://www.iefimerida.gr/news/239090/o ... 38-akinita
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 05 Μάιος 2019, 20:32

Yochanan έγραψε:
05 Μάιος 2019, 20:13
Ο Πασπαρογάταρος
:smt005::smt005::smt005:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 05 Μάιος 2019, 20:36

:P:003:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Γραφικός

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 05 Μάιος 2019, 21:32

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Μάιος 2019, 14:16
από που κι ως που τις κρίνεις ως δίκαιες;
ένας άνθρωπος που δολοφόνησε 11 ανθρώπους και μέχρι σήμερα έχει πάρει πολυάριθμες άδειες και μάλιστα έχει μεταφερθεί σε αγροτικές φυλακές, διαμαρτύρεται που δεν του δίνουν κι άλλη μία άδεια.
σε σοβαρό κράτος όχι άδειες, αλλά θα είχε φάει ισόβια χωρίς αναστολή και θα έμενε σε φυλακές υψίστης ασφαλείας μέχρι να πεθάνει από φυσικά αίτια.
στην Ελλάδα πάλι, θεωρούμε δίκαιο το να βγαίνει όποτε γουστάρει
για να μην αναφερθούμε στο ότι είναι αμετανόητος
τι να πω
Διότι όλοι οι κρατούμενοι δικαιούνται ανά τακτά διαστήματα άδειες. Το αν θα υπάρξει περαιτέρω στέρηση δικαιωμάτων σε έναν κρατούμενο, πέραν της ελευθερίας του, οφείλει να το αποφασίζει το δικαστήριο, όχι δημοσιογραφίσκοι κι αμερικάνικα τσουτσέκια.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21439
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 05 Μάιος 2019, 22:21

Γραφικός έγραψε:
05 Μάιος 2019, 21:32
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Μάιος 2019, 14:16
από που κι ως που τις κρίνεις ως δίκαιες;
ένας άνθρωπος που δολοφόνησε 11 ανθρώπους και μέχρι σήμερα έχει πάρει πολυάριθμες άδειες και μάλιστα έχει μεταφερθεί σε αγροτικές φυλακές, διαμαρτύρεται που δεν του δίνουν κι άλλη μία άδεια.
σε σοβαρό κράτος όχι άδειες, αλλά θα είχε φάει ισόβια χωρίς αναστολή και θα έμενε σε φυλακές υψίστης ασφαλείας μέχρι να πεθάνει από φυσικά αίτια.
στην Ελλάδα πάλι, θεωρούμε δίκαιο το να βγαίνει όποτε γουστάρει
για να μην αναφερθούμε στο ότι είναι αμετανόητος
τι να πω
Διότι όλοι οι κρατούμενοι δικαιούνται ανά τακτά διαστήματα άδειες. Το αν θα υπάρξει περαιτέρω στέρηση δικαιωμάτων σε έναν κρατούμενο, πέραν της ελευθερίας του, οφείλει να το αποφασίζει το δικαστήριο, όχι δημοσιογραφίσκοι κι αμερικάνικα τσουτσέκια.
αντιστοίχως δεν το αποφασίζει ούτε η κάθε παρακρατική οργάνωση που απειλεί ανοιχτά τους δικαστές επειδή δεν της αρέσει η απόφασή τους
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 05 Μάιος 2019, 22:23

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Μάιος 2019, 22:21
αντιστοίχως δεν το αποφασίζει ούτε η κάθε παρακρατική οργάνωση που απειλεί ανοιχτά τους δικαστές επειδή δεν της αρέσει η απόφασή τους
Αυτοί είναι οι Αριστεροί© και οι εθνολαϊκιστές μαύροι και κόκκινοι φασίστες συνοδοιπόροι τους.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Γραφικός

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 05 Μάιος 2019, 22:55

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Μάιος 2019, 22:21
αντιστοίχως δεν το αποφασίζει ούτε η κάθε παρακρατική οργάνωση που απειλεί ανοιχτά τους δικαστές επειδή δεν της αρέσει η απόφασή τους
1. Η απεργία πείνας δεν μου φαίνεται ότι ταιριάζει σε έναν άνθρωπο που έχει τόση δύναμη όση υποστηρίζεις.
2. Υπάρχει κανένας δικηγόρος να μας πει πόσο συχνό είναι να στερείται το δικαίωμα της άδειας εξόδου από έναν κρατούμενο; Νομικά στέκει η στέρησή της από τον Κουφοντίνα;
3. Είμαι ο μοναδικός που όταν έβλεπε αυτό



φώναζε στην τηλεόρασή του "ΠΟΙΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ;;;;"

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21439
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 05 Μάιος 2019, 23:02

Γραφικός έγραψε:
05 Μάιος 2019, 22:55
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Μάιος 2019, 22:21
αντιστοίχως δεν το αποφασίζει ούτε η κάθε παρακρατική οργάνωση που απειλεί ανοιχτά τους δικαστές επειδή δεν της αρέσει η απόφασή τους
1. Η απεργία πείνας δεν μου φαίνεται ότι ταιριάζει σε έναν άνθρωπο που έχει τόση δύναμη όση υποστηρίζεις.
2. Υπάρχει κανένας δικηγόρος να μας πει πόσο συχνό είναι να στερείται το δικαίωμα της άδειας εξόδου από έναν κρατούμενο; Νομικά στέκει η στέρησή της από τον Κουφοντίνα;
3. Είμαι ο μοναδικός που όταν έβλεπε αυτό



φώναζε στην τηλεόρασή του "ΠΟΙΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ;;;;"
εκφράζουν την άποψή τους γιατί το θέμα τους αφορά, ο κουφοντίνας δολοφόνησε αξιωματούχους τους, δεν είναι κάποιος τυχαίος κατά συρροήν δολοφόνος
το γεγονός ότι έχει ήδη πάρει 4 άδειες αποδεικνύει πως δεν έχουν επέμβει στα εσωτερικά της χώρας και οι δικαστές αποφασίζουν ελεύθερα
οπότε μη φωνάζεις, εκτός κι αν θεωρείς πως απαγορεύεται να αναφέρονται στην υπόθεση
κατά δεύτερον δεν ξέρω αν και κατά πόσο η άδεια αποτελεί δικαίωμα
απ'όσο γνωρίζω οι δικαστές έχουν κάθε δικαίωμα να την αρνηθούν
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 05 Μάιος 2019, 23:04

1. Η απεργία πείνας δεν μου φαίνεται ότι ταιριάζει σε έναν άνθρωπο που έχει τόση δύναμη όση υποστηρίζεις.
ποια δύναμη; και ποιος ανθρωπος εννοεις; εδω λεμε οτι οι αριστεροι του ρουφηκωνα απείλησαν κανονικα τη ζωη των δικαστωνε. και ακομα κυκλοφορουν αναμεσα μας
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Γραφικός

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 05 Μάιος 2019, 23:21

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Μάιος 2019, 23:02
εκφράζουν την άποψή τους γιατί το θέμα τους αφορά, ο κουφοντίνας δολοφόνησε αξιωματούχους τους, δεν είναι κάποιος τυχαίος κατά συρροήν δολοφόνος
το γεγονός ότι έχει ήδη πάρει 4 άδειες αποδεικνύει πως δεν έχουν επέμβει στα εσωτερικά της χώρας και οι δικαστές αποφασίζουν ελεύθερα
οπότε μη φωνάζεις, εκτός κι αν θεωρείς πως απαγορεύεται να αναφέρονται στην υπόθεση
κατά δεύτερον δεν ξέρω αν και κατά πόσο η άδεια αποτελεί δικαίωμα
απ'όσο γνωρίζω οι δικαστές έχουν κάθε δικαίωμα να την αρνηθούν
Στους Αμερικανούς φωνάζω τι σε κόφτει; Αυτοί έτσι κι αλλιώς δεν κινδυνεύουν.
Στόχος της φυλακής είναι να προστατεύει την κοινωνία από μελλοντικά εγκλήματα, όχι να ισορροπεί κάποιο κάρμα. 4 άδειες σε 17 χρόνια είναι περίπου μία άδεια ανά 4+ χρόνια, δεν το λες και πάρτι. Εγώ το έχω συζητήσει με δικηγόρο και μου έχει πει ότι δεν απαιτεί κάποια προνομιακή μεταχείριση, αυτά που θέλει γίνονται σε όλους τους κρατούμενους ανεξαρτήτως εγκλήματος, εκτός από αυτούς που θεωρείται ότι μπορεί να εγκληματίσουν κατά την διάρκεια της άδειάς τους. Αν μου πεις αντρίκια ότι έχεις ψάξει το θέμα κι έχεις καταλήξει ότι η μεταχείριση που απαιτεί ο Κουφοντίνας είναι προνομιακή θα σε πιστέψω. Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου, μόνο ένας νομικός θα μπορούσε να μου αλλάξει την άποψη, αλλά θα δεχτώ ότι τα λόγια σου έχουν κάποια υπόσταση, όχι όπως τώρα. Το τελευταίο πάει σε κάθε είδους παντογνώστη που βλέπει ξαφνικά μια είδηση και "ανέχεται¨ ή όχι, λες και του ζήτησε κανείς την άποψη.

Γραφικός

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 05 Μάιος 2019, 23:24

Yochanan έγραψε:
05 Μάιος 2019, 23:04
ποια δύναμη;
Αυτό λέω κι εγώ.
Yochanan έγραψε:
05 Μάιος 2019, 23:04
οι αριστεροι του ρουφηκωνα απείλησαν κανονικα τη ζωη των δικαστωνε. και ακομα κυκλοφορουν αναμεσα μας
Αυτό θα μπορούσε να επηρεάσει αρνητικά την άδεια αν αποδεικνυόταν ότι ο Κουφοντίνας έχει σχέση μαζί τους, που μου φαίνεται χλωμό. Το ότι οι ρουβικίωνες κυκλοφορούν ακόμα ανάμεσά μας είναι θέμα για άλλο νήμα.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 05 Μάιος 2019, 23:28

δε λεμε το ίδιο φιλε Γραφικε. εσυ εννοεις οτι και καλα χρειαζεται δυναμη για να απειλησεις δημοσια τη ζωη καποιου. αυτο ειναι το μονο ευκολο, ενα απλο λογαριασμο στο φβ χρειάζεται και αυτο εκαναν κι οι ρουφηκωνες. το αλλο, οτι η επισης αριστερη κυβερνηση δεν τους εχει μπαγλαρώσει ακομα ειναι που χρειαζεται δυναμη αλλα αυτη την εδωσαν οι πολιτες στους αριστερους και βλέπουμε σήμερα τα αποτελεσματα
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Έτσι κλαίγονται οι κομμουνιστές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Μάιος 2019, 23:35

Yochanan έγραψε:
04 Μάιος 2019, 22:41
Αυτήν την Πέμπτη το τριμελές συμβούλιο πλημμελειοδικών Βόλου θα αποφασίσει εάν θα έχουμε τον πρώτο νεκρό απεργό πείνας στην Ελλάδα.Η υγεία του Δημήτρη Κουφοντίνα είναι ήδη πολύ επιβαρυμένη και είναι ζήτημα αν θα αντέξει τις επόμενες μέρες.Οι τρείς συγκεκριμένοι δικαστές του Βόλου θα πάρουν μια απόφαση που θα επηρεάσει άμεσα την ζωή του Δημήτρη την ζωή την δικιά μας και την ζωή την δικιά τους.Ελπίζω να μην κόψουν αυτό το κόκκινο νήμα.Γιατί αν το κάνουν όλα θα κοκκινίσουν.
ποιός πουστοφασίστας εχθρος της δημοκρατιας μας εγραψε το παραπανω;
Κατάλαβα σωστά;; απειλούν κιόλας;;;;;;;;;
Δηλαδή το αρχίδι δηλώνει αμετανόητος δεν του δίνουν άδεια γι αυτόν τον λόγο και απειλούν κιόλας;;;;;;;;;;;
Πες μου σε παρακαλώ ότι είμαι ηλίθιος.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών