Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 09 Ιουν 2019, 16:45

Nero έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:41
Επαμεινώνδας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:38
Juno έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:32


Αν είναι από ατύχημα, δεν πειράζει, απλώς κρίμα.
Αν γεννήθηκε έτσι, τσεκάρεις και τα υπόλοιπα, πχ συμπεριφορά και αν είναι εντάξει, πάλι δεν πειράζει.
Αν είναι πολλοί μαζί για κοινό σκοπό και είναι εκ γενετής έτσι, εγώ θα ανησυχούσα.
Δεν θέλω να σε προσβάλω αλλά είναι κάπως παράλογο αυτό που λες. Τι διάκριση είναι αυτή για τη συμπεριφορά; δηλαδή αν δεν έχεις παραμορφωμένο πρόσωπο δεν πρέπει ο άλλος να τσεκάρει τη συμπεριφορά σου;
Κι αν πάλι είναι πολλοί μαζί τι σημαίνει;
η συγκεκριμένη έχει εκφραστεί πολύ άσχημα και για τα αμεα πρόσφατα. Πχ δεν μπορεί λέει να βλέπει να παρελαύνουν με τη σημαία στο καροτσάκι στις εθνικές γιορτές, πιστεύει ότι δεν αξίζει να δίνουν λεφτά για παροχές σε αμεα όταν έχουμε "σημαντικότερα προβλήματα" και βρίσκει προφάσεις για να υποστηρίξει ότι δεν θα έπρεπε να συμμετέχουν στην πολιτική. Καταλαβαίνεις που πάει το πράγμα
Ξετσούπισε και ο νερούλης. Αν είχα εκφραστεί όπως λες, θα είχα φάει μπαν. Επιπλέον κάποια από τα σχόλιά σου εκεί, σβήστηκαν, άρα εσύ ήσουν ο παράτυπος.
Η σημαία καρφωμένη έτσι στις εθνικές παρελάσεις είναι όντως κάπως κατά τη γνώμη μου. Τα υπόλοιπα είναι αισχρά ψέματα. Αυτό που είπα είναι ότι κάθε χώρα αναλόγως με την οικονομική της κατάσταση καθορίζει την κοινωνική πολιτική της και δεν αρνήθηκα παροχές εδώ παρά το χάλι μας όσο και αν προσπαθείς να μου χρεώσεις πράγματα που δεν είπα.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Επαμεινώνδας
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: 01 Δεκ 2018, 21:46

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Επαμεινώνδας » 09 Ιουν 2019, 16:49

Nero έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:41
Επαμεινώνδας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:38
Juno έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:32


Αν είναι από ατύχημα, δεν πειράζει, απλώς κρίμα.
Αν γεννήθηκε έτσι, τσεκάρεις και τα υπόλοιπα, πχ συμπεριφορά και αν είναι εντάξει, πάλι δεν πειράζει.
Αν είναι πολλοί μαζί για κοινό σκοπό και είναι εκ γενετής έτσι, εγώ θα ανησυχούσα.
Δεν θέλω να σε προσβάλω αλλά είναι κάπως παράλογο αυτό που λες. Τι διάκριση είναι αυτή για τη συμπεριφορά; δηλαδή αν δεν έχεις παραμορφωμένο πρόσωπο δεν πρέπει ο άλλος να τσεκάρει τη συμπεριφορά σου;
Κι αν πάλι είναι πολλοί μαζί τι σημαίνει;
η συγκεκριμένη έχει εκφραστεί πολύ άσχημα και για τα αμεα πρόσφατα. Πχ δεν μπορεί λέει να βλέπει να παρελαύνουν με τη σημαία στο καροτσάκι στις εθνικές γιορτές, πιστεύει ότι δεν αξίζει να δίνουν λεφτά για παροχές σε αμεα όταν έχουμε "σημαντικότερα προβλήματα" και βρίσκει προφάσεις για να υποστηρίξει ότι δεν θα έπρεπε να συμμετέχουν στην πολιτική. Καταλαβαίνεις που πάει το πράγμα
Α μάλιστα. Κάτι κατάλαβα αλλά σκέφτηκα και την περίπτωση να είμαι αρνητικά φορτισμένος.

Nero

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 09 Ιουν 2019, 16:50

Juno έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:45
Ξετσούπισε και ο νερούλης


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 09 Ιουν 2019, 16:55

Επαμεινώνδας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:38
Juno έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:32
Επαμεινώνδας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:29
Και τι πειράζει να έχει κάποιος/α παραμορφωμένη φάτσα;
Αν είναι από ατύχημα, δεν πειράζει, απλώς κρίμα.
Αν γεννήθηκε έτσι, τσεκάρεις και τα υπόλοιπα, πχ συμπεριφορά και αν είναι εντάξει, πάλι δεν πειράζει.
Αν είναι πολλοί μαζί για κοινό σκοπό και είναι εκ γενετής έτσι, εγώ θα ανησυχούσα.
Δεν θέλω να σε προσβάλω αλλά είναι κάπως παράλογο αυτό που λες. Τι διάκριση είναι αυτή για τη συμπεριφορά; δηλαδή αν δεν έχεις παραμορφωμένο πρόσωπο δεν πρέπει ο άλλος να τσεκάρει τη συμπεριφορά σου;
Κι αν πάλι είναι πολλοί μαζί τι σημαίνει;
:zz: Βαρέθηκα.
Εντάξει, τα ψυχιατρικά προβλήματα ποτέ δεν φαίνονται στη φυσιογνωμία του ανθρώπου. Άντε να τους κάνετε παρέα, δεν ασχολούμαι.

Αυτός εδώ, ας πούμε, μια χαρά παιδί φαίνεται, άντε να πάτε για ένα ποτό να σας πει τι έκανε χθες.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 09 Ιουν 2019, 16:58

Επαμεινώνδας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:49
Α μάλιστα. Κάτι κατάλαβα αλλά σκέφτηκα και την περίπτωση να είμαι αρνητικά φορτισμένος.
Α μάλιστα, σταμάτησες στην εκδοχή του νερούλη που του έσβησαν τα μισά σχόλια σε εκείνη τη συζήτηση σε αντίθεση με τα δικά μου.
Αν αποφασίσεις να τσεκάρεις εγκληματολογία και ψυχιατρική (ξεχωριστά, όχι μαζί) ίσως δεις ότι κάποιες φορές η φυσιογνωμία μετράει.
Άντε κάνετε παρέα και πάρτε μαζί σας και το τσίτσιδο με τη σημαία. Είδες χαρές που κάνει επειδή βρήκε φίλο εδώ μέσα; :smt005::smt005::smt005:




:wave:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Ιουν 2019, 17:06

Sid Vicious έγραψε:
05 Ιουν 2019, 13:27
Ξύπνησα προ ολίγου καθώς ξενύχτησα λόγω μελέτης παράτασης παραμονής στον πλανήτη αυτό και στην ζωή για έστω χίλια χρόνια και βλέπουμε. Επειδή σκληραγωγώ και τον εαυτό μου για μια πιθανή μεταποκαλυπτική πραγματικότητα φροντίζω όταν ξυπνάω να μην έχω τσιγάρα. Οπότε έσυρα το θεϊκό κορμί μου, την υλική αυτή υπόσταση που μεταφέρει την μοναδική και ανεκτίμητη συμπαντική ψυχή μου, προς το κατάστημα ψιλικών. Να μη τα πολυλογώ καθώς επιστρέφω από τα κατάστημα ψιλικών, με τον ήλιο να με ζεσταίνει και να με αναζωογονεί (είμαι ηλιακός τύπος εμφανέστατα) και το μυαλό σε υπερδιέγερση να χορεύει με χιλιάδες σκέψεις βλέπω μια περίεργη εικόνα, δυο ανθρώπινα θηλυκά να βαδίζουν μεταξύ τους αγκαλιασμένα. Τις σταματώ και τις λέω, Σιντιήλ είναι το όνομα μου και επιτρέψτε με να διορθώσω την εικόνα τούτη. Λίγο μείναν αμίλητες, υποθέτω με θαύμαζαν αν και η αλήθεια είναι με φέρνει σε αμηχανία κάπως ο θαυμασμός καθότι σεμνός και μετρημένος. Μπαίνω λοιπόν ανάμεσα τους και τις αγκαλιάζω και τις δυο μαρτυρώντας τις μια μεγάλη αλήθεια: "Βλέπετε λοιπόν πως και πόσο απλά διορθώθηκε η εικόνα; Δεν είναι αυτή η εικόνα η σαφέστατα ορθή και απείρως ομορφότερη; Μισό κορίτσια να βγούμε και μια σέλφι". Κάτι ουρλιάζαν μετα, κάτι άναρθρες κραυγές, δεν κατάλαβα τι, συνέχισα την πορεία μου ικανοποιημένος που μπόρεσα να προσφέρω κάτι από την γνώση μου στην ανθρωπότητα.
Προσκυνώ αγαπητέ.


Juno, διάβαζε να μαθαίνεις.

Γιατί ο Sid, ξέρει ότι είτε πει το "Μισό κορίτσια να βγούμε και μια σέλφι" σε δύο γκέι ή σε δύο μεσήλικες και βάλε στρέιτ κυρίες που έχουν κάνει 15 πλαστικές παρεμβάσεις στην πραγματική :) φύση τους, προσφέρει την ίδια ακριβώς χαρά και στις δύο περιπτώσεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Επαμεινώνδας
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: 01 Δεκ 2018, 21:46

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Επαμεινώνδας » 09 Ιουν 2019, 17:09

Juno έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:58
Επαμεινώνδας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:49
Α μάλιστα. Κάτι κατάλαβα αλλά σκέφτηκα και την περίπτωση να είμαι αρνητικά φορτισμένος.
Α μάλιστα, σταμάτησες στην εκδοχή του νερούλη που του έσβησαν τα μισά σχόλια σε εκείνη τη συζήτηση σε αντίθεση με τα δικά μου.
Αν αποφασίσεις να τσεκάρεις εγκληματολογία και ψυχιατρική (ξεχωριστά, όχι μαζί) ίσως δεις ότι κάποιες φορές η φυσιογνωμία μετράει.
Άντε κάνετε παρέα και πάρτε μαζί σας και το τσίτσιδο με τη σημαία. Είδες χαρές που κάνει επειδή βρήκε φίλο εδώ μέσα; :smt005::smt005::smt005:





:wave:
Άκου. Από την αρχή φάνηκε ότι κάνεις διακρίσεις στους ανθρώπους ως προς τα δικαιώματά τους. ήδη αυτό που λες ότι σου φαίνεται κάπως η σημαία καρφωμένη - προφανώς θα εννοείς καρφωμένη στο αναπηρικό αμαξίδιο είναι απάνθρωπο για να μη πω ναζιστικό ( η άποψη, όχι εσύ. Ή καλύτερα η εντύπωση που αφήνει η άποψη). Ο τρόπος τώρα που κάνεις διάλογο δείχνει ότι έχεις όρεξη να τ' ακούσεις. "Να τους κάνουμε παρέα" κλπ. Ναι μια χαρά θα έκανα παρέα με οποιονδήποτε άνθρωπο με ότι πρόβλημα έχει. Δεν κατάλαβα γιατί να εξομοιώνεται ένας εγκληματίας με έναν που έχει πρόβλημα στην ψυχή του ή το σώμα του κατ' επέκταση. Εν τω μεταξύ πουθενά δεν έχω ακούσει να καταπιάνεται η επιστήμη με τη φυσιογνωμία του ανθρώπου. Τι είναι αυτό που λες;
Αλλά να θεωρείς μια σημαία (ένα πανί) πιο σημαντικό από έναν άνθρωπο, τι να σου πω;

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 09 Ιουν 2019, 17:13

Επαμεινώνδας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 17:09
......φάνηκε ότι κάνεις διακρίσεις στους ανθρώπους ως προς τα δικαιώματά τους......
Μετάφραση για όποιον δεν κατάλαβε: :smt033

Νομίζω πως κατάλαβα γιατί παρεξηγήθηκες.


Επαμεινώνδας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 17:09
..... Ναι μια χαρά θα έκανα παρέα με οποιονδήποτε άνθρωπο με ότι πρόβλημα έχει.....
Και εγώ, αρκεί το πρόβλημά του να μην δημιουργεί πρόβλημα σε εμένα. Άλλο να είναι συγγενής ή φίλους από παλιά και να εμφανιστεί το πρόβλημα και άλλο να είναι νέα γνωριμία. Στη δεύτερη περίπτωση, όχι δεν θα πάρω.


Επαμεινώνδας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 17:09
... Δεν κατάλαβα γιατί να εξομοιώνεται ένας εγκληματίας με έναν που έχει πρόβλημα στην ψυχή του ή το σώμα του κατ' επέκταση....
Δεν εξομοιώνεται, το μόνο κοινό που υπάρχει είναι πως αυτά τα δύο που σου είπα να διαβάσεις ξεχωριστά, όχι μαζί, δίνουν περίεργες φυσιογνωμίες και τίποτα άλλο, προσπαθούσα να εξηγήσω τις περίεργες φυσιογνωμίες. Σού είπα να τα διαβάσεις ξεχωριστά, όχι μαζί, αλλά δίνεις την ερμηνεία που σε βολεύει και εμμένεις σε αυτήν μήπως και ξεχαστεί αυτό που έγραψα πραγματικά, νομίζω πως ο νερούλης βρήκε τον κολλητό του.


Επαμεινώνδας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 17:09
Αλλά να θεωρείς μια σημαία (ένα πανί) πιο σημαντικό από έναν άνθρωπο, τι να σου πω;
Θεωρείς τη σημαία ένα πανί; Κακώς ασχολήθηκα τόση ώρα, χαμένος χρόνος. Άντε με τους αναρχοκαμμένους του phorum. Και μην ξεχάσεις να ψηφίσεις σύριζα στις 7/7.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 09 Ιουν 2019, 17:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
vc15
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 07 Μάιος 2019, 22:51

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vc15 » 09 Ιουν 2019, 17:25

Άμα γινόταν ένα γκάλοπ με όλους αυτούς που είχαν πάει στο pride τι ποσοστά θα έπαιρνε το κάθε κόμμα πιστεύετε?

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 09 Ιουν 2019, 18:01

«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Ιουν 2019, 18:39

Juno έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:41

Αυτοί είναι λόγοι να περιμένεις τρεις ολόκληρες ώρες στην ουρά για να σε αξιολογήσει ο παλιάτσος με τη ζωγραφισμένη μούρη, αν αξίζεις να μπεις ή όχι; :smt005::smt005::smt005:
Δεν υπάρχουν άλλα μαγαζιά με γυναικάρες να πας;
Για πες μας τώρα και για τα ασθενοφόρα που πηγαινοέρχονται από εκεί στα νοσοκομεία και πόσοι πεθαίνουν από υπερβολική δόση. Έχουμε συγγενείς στη Γερμανία ξέρεις και μας τα λένε.
Κοιτα, εαν ο λογος της επισκεψης μου ηταν οι γκει αντρες εκει, πρωτον, δεν θα ειχα τον παραμικρο ενδοιασμο να το πω (πως με κοβεις δηλαδη;) και δευτερον, βερολινο ειναι, υπαρχουν απειρα αλλα τετοια μαγαζια χωρις 3ωρη ουρα.
Τωρα για το ζητημα των ναρκωτικων, χαιρω πολυ, κλαμπ ειναι οχι παρθεναγωγειο. Στο βερολινο βρισκεται, οχι στο Βατικανο. Αμα τωρα καποιος θελει να καταπινει οτι αγοραζει απο αγνωστους σ ενα σκοτεινο μερος, ειναι αξιος της μοιρας του.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 10 Ιουν 2019, 18:47

Επαμεινώνδας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 17:09
Juno έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:58
Επαμεινώνδας έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:49
Α μάλιστα. Κάτι κατάλαβα αλλά σκέφτηκα και την περίπτωση να είμαι αρνητικά φορτισμένος.
Α μάλιστα, σταμάτησες στην εκδοχή του νερούλη που του έσβησαν τα μισά σχόλια σε εκείνη τη συζήτηση σε αντίθεση με τα δικά μου.
Αν αποφασίσεις να τσεκάρεις εγκληματολογία και ψυχιατρική (ξεχωριστά, όχι μαζί) ίσως δεις ότι κάποιες φορές η φυσιογνωμία μετράει.
Άντε κάνετε παρέα και πάρτε μαζί σας και το τσίτσιδο με τη σημαία. Είδες χαρές που κάνει επειδή βρήκε φίλο εδώ μέσα; :smt005::smt005::smt005:





:wave:
Άκου. Από την αρχή φάνηκε ότι κάνεις διακρίσεις στους ανθρώπους ως προς τα δικαιώματά τους. ήδη αυτό που λες ότι σου φαίνεται κάπως η σημαία καρφωμένη - προφανώς θα εννοείς καρφωμένη στο αναπηρικό αμαξίδιο είναι απάνθρωπο για να μη πω ναζιστικό ( η άποψη, όχι εσύ. Ή καλύτερα η εντύπωση που αφήνει η άποψη). Ο τρόπος τώρα που κάνεις διάλογο δείχνει ότι έχεις όρεξη να τ' ακούσεις. "Να τους κάνουμε παρέα" κλπ. Ναι μια χαρά θα έκανα παρέα με οποιονδήποτε άνθρωπο με ότι πρόβλημα έχει. Δεν κατάλαβα γιατί να εξομοιώνεται ένας εγκληματίας με έναν που έχει πρόβλημα στην ψυχή του ή το σώμα του κατ' επέκταση. Εν τω μεταξύ πουθενά δεν έχω ακούσει να καταπιάνεται η επιστήμη με τη φυσιογνωμία του ανθρώπου. Τι είναι αυτό που λες;
Αλλά να θεωρείς μια σημαία (ένα πανί) πιο σημαντικό από έναν άνθρωπο, τι να σου πω;
Καλησπέρα φίλε. Με λένε Χάνιμπαλ.
Θα ήθελες να κάνουμε παρέα;

Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir


Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 10 Ιουν 2019, 19:19

Nero έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:41
η συγκεκριμένη έχει εκφραστεί πολύ άσχημα και για τα αμεα πρόσφατα. Πχ δεν μπορεί λέει να βλέπει να παρελαύνουν με τη σημαία στο καροτσάκι στις εθνικές γιορτές, πιστεύει ότι δεν αξίζει να δίνουν λεφτά για παροχές σε αμεα όταν έχουμε "σημαντικότερα προβλήματα" και βρίσκει προφάσεις για να υποστηρίξει ότι δεν θα έπρεπε να συμμετέχουν στην πολιτική. Καταλαβαίνεις που πάει το πράγμα
Το πλέον αδιανόητο είναι ότι έχει και άποψη το πώς διανέμονται τα επιδόματα σε αυτούς που τα έχουν πραγματικά ανάγκη(ΑμέΑ),ενώ πληρώνεται από τους φόρους μας για να γράφει ναζιστικού τύπου ξερατά και παράπονα στο Διαχειριστή ( ο οποίος συμμερίζεται τα παράπονα αυτά και διαγράφει συλλήβδην ποστ που την ενοχλούν) για τη "στοχοποίηση" της

Βίζερ, μη φύγεις ποτέ, σε παρακαλώ! :oops:
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16977
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Athens Pride 2019 -- Σάββατο 8 Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 10 Ιουν 2019, 20:55

elchav έγραψε:
10 Ιουν 2019, 19:19
Nero έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:41
η συγκεκριμένη έχει εκφραστεί πολύ άσχημα και για τα αμεα πρόσφατα. Πχ δεν μπορεί λέει να βλέπει να παρελαύνουν με τη σημαία στο καροτσάκι στις εθνικές γιορτές, πιστεύει ότι δεν αξίζει να δίνουν λεφτά για παροχές σε αμεα όταν έχουμε "σημαντικότερα προβλήματα" και βρίσκει προφάσεις για να υποστηρίξει ότι δεν θα έπρεπε να συμμετέχουν στην πολιτική. Καταλαβαίνεις που πάει το πράγμα
Το πλέον αδιανόητο είναι ότι έχει και άποψη το πώς διανέμονται τα επιδόματα σε αυτούς που τα έχουν πραγματικά ανάγκη(ΑμέΑ),ενώ πληρώνεται από τους φόρους μας για να γράφει ναζιστικού τύπου ξερατά και παράπονα στο Διαχειριστή ( ο οποίος συμμερίζεται τα παράπονα αυτά και διαγράφει συλλήβδην ποστ που την ενοχλούν) για τη "στοχοποίηση" της

Βίζερ, μη φύγεις ποτέ, σε παρακαλώ! :oops:
Πάμε πάλι: μπορείτε να πείτε πού είπα ότι δεν αξίζει να δίνονται επιδόματα σε αμεα;
Γράφετε ψέματα προσπαθώντας να δημιουργήσετε εντυπώσεις για το άτομό μου. Spiros252 και συντονιστές, μπορείτε να το δείτε λίγο; Να σας δείξουν πού είπα αυτό που μου χρεώνουν; Γιατί αν δεν υπάρχει κάπου, εννοείται πως είναι στοχοποίηση.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών