«Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 11 Ιουν 2019, 11:46

shrike έγραψε:
11 Ιουν 2019, 11:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 11:38
pikey25 έγραψε:
11 Ιουν 2019, 11:36
Εξαρταται τον βιασμο να πουμε μπειτε σε λεπτομεριες :lol::lol:
Θα διασκέδαζες το ίδιο με τον δικό σου; :lol:
Επίσης, βιασμός ενός άντρα μπορεί να γίνει κι από άντρα... :wink
Αν δεν μπορείς να γλυτώσεις έναν βιασμό , κάτσε και απολαυσε τον !!! :smt005:

nemo
Δημοσιεύσεις: 6903
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 11 Ιουν 2019, 12:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 11:35
...Ή ο βιασμός ενός άνδρα είναι άλλο πράγμα;

:lol:
Μη μου το χαλάς, ακολούθησα το σκεπτικό σου συμφωνώντας στο οτι ένας βιασμός δεν θα πρέπει να σταθεί εμπόδιο
στο νόημα και στην συνέχιση της ζωής Δεν είναι θάνατος όπου δεν υπάρχει τίποτα να κάνεις

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 11 Ιουν 2019, 12:07

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
11 Ιουν 2019, 11:46
shrike έγραψε:
11 Ιουν 2019, 11:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 11:38


Θα διασκέδαζες το ίδιο με τον δικό σου; :lol:
Επίσης, βιασμός ενός άντρα μπορεί να γίνει κι από άντρα... :wink
Αν δεν μπορείς να γλυτώσεις έναν βιασμό , κάτσε και απολαυσε τον !!! :smt005:
Σωστό. Κι άμα σου τύχει κανένας Τζον Χολμς, κάνεις και αμυγδαλεκτομή διά του πρωκτού, ταυτόχρονα.


pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 11 Ιουν 2019, 12:40

Οι παράγραφοι του άρθρου 336 πριν την αλλαγή της πέμπτης:

1. Όποιος με σωματική βία ή με απειλή σοβαρού και άμεσου κίνδυνου ζωής ή σωματικής ακεραιότητας εξαναγκάζει άλλον σε επιχείρηση ή ανοχή γενετήσιας πράξης τιμωρείται με κάθειρξη.

2. Γενετήσια πράξη είναι η συνουσία και οι ίσης βαρύτητας με αυτήν πράξεις.

3. Αν η γενετήσια πράξη έγινε από δύο ή περισσότερους δράστες που ενεργούσαν από κοινού, επιβάλλεται κάθειρξη τουλάχιστον δέκα ετών.

4. Αν κάποια από τις πράξεις των προηγούμενων παραγράφων είχε ως συνέπεια τον θάνατο του παθόντος επιβάλλεται κάθειρξη ισόβια ή πρόσκαιρη τουλάχιστον δέκα ετών.

5. Όποιος, εκτός από την παράγραφο του άρθρου 1, εξαναγκάζει άλλον σε επιχείρηση ή ανοχή γενετήσιας πράξης απειλώντας αυτόν με παράνομη πράξη ή παράλειψη, τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον τριών ετών. Πλέον η παράγραφος είναι: Όποιος επιχειρεί γενετήσια πράξη χωρίς τη συναίνεση του παθόντος τιμωρείται με ποινή κάθειρξης έως 10 έτη.

Κατι πιο ειδικο μαλλον ηθελαν να πουν στο 5, ισως με πρακτικη εφαρμογη ?

Ισως να ηθελε να πει ο ποιητης κατι απλο αλλα το εξαναγκαζει να μην ειναι η σωστη λεξη

Για τις περιπτωσεις εκβιασης σε πραξη ? "Εχω βιντεο/φωτο σου ελα να το κανουμε μη τα βγαλω στην φορα"

Οπως και να χει υπαρχουν ειδων και ειδων βιασμοι αυτο ειναι σιγουρο
Αλλο ο βιαστης με το μαχαιρι και αλλο το αφεντικο με το χαρτι απολυσης στο χερι (φαση Νοβαρτις..που μπορει εν τελει να μην υπαρχει βιασμος καθοτι υπαρχει μιας μορφης συναινεση στο τελος ?) :102:
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιουν 2019, 12:41

nemo έγραψε:
11 Ιουν 2019, 12:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 11:35
...Ή ο βιασμός ενός άνδρα είναι άλλο πράγμα;

:lol:
Μη μου το χαλάς, ακολούθησα το σκεπτικό σου συμφωνώντας στο οτι ένας βιασμός δεν θα πρέπει να σταθεί εμπόδιο
στο νόημα και στην συνέχιση της ζωής Δεν είναι θάνατος όπου δεν υπάρχει τίποτα να κάνεις
Σαφώς και μπορείς να κάνεις.

Η κατανόηση των πραγμάτων δεν συνεπάγεται πάντα συγγνώμη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 11 Ιουν 2019, 14:33

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 11:13
Ίφιδα έγραψε:
11 Ιουν 2019, 09:59

Νομίζω ότι το υποτιμάς πολύ το θέμα. Το βλέπεις 'εξω απ το χορό και το αναλύεις εντελως ψυχρά λες και μαλώνεις μ έναν μαλάκα στο δρόμο που σε βρίζει.

Aκριβώς αυτό.

Ναι, εντελώς ψυχρά ως ένα άτομο που δεν το βίωσε. Έχει σημασία. Θα είχε ενδιαφέρον μια έρευνα πάνω στο θέμα. Θεωρείς όλα τα ατομα που δεν ξεπέρασαν εντελώς τον βιασμό ως αδυναμα;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιουν 2019, 15:07

Ίφιδα έγραψε:
11 Ιουν 2019, 14:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 11:13
Ίφιδα έγραψε:
11 Ιουν 2019, 09:59

Νομίζω ότι το υποτιμάς πολύ το θέμα. Το βλέπεις 'εξω απ το χορό και το αναλύεις εντελως ψυχρά λες και μαλώνεις μ έναν μαλάκα στο δρόμο που σε βρίζει.
Aκριβώς αυτό.
Ναι, εντελώς ψυχρά ως ένα άτομο που δεν το βίωσε. Έχει σημασία. Θα είχε ενδιαφέρον μια έρευνα πάνω στο θέμα. Θεωρείς όλα τα ατομα που δεν ξεπέρασαν εντελώς τον βιασμό ως αδυναμα;
Φυσικά όχι. Θα ήταν απολύτως θρασύ να θεωρήσω κάτι τέτοιο.

Αλλά είναι άλλο πράγμα το "δεν ξεπερνώ τελείως τον βιασμό" από το "ο βιαστής μου κατέστρεψε τη ζωή".

Και ο όρος "αδύναμος" άνθρωπος, δεν είναι κάτι συγκεκριμένο. Μπορεί το ίδιο ακριβώς άτομο στα χ πεδία να είναι πολύ δυνατό και ψύχραιμο και υπεύθυνο και στα ψ πεδία πολύ ευάλωτο. Και η συγκεκριμένη ευαισθησία (για τον α ή β λόγο) να προϋπήρχε του βιασμού.

Εννοώ ότι η ίδια ακριβώς φάση σε δύο γυναίκες, μπορεί στη μία να αφήσει την εμπειρία ενός ξυλοδαρμού από κάποιον ληστή (πράγμα που μπορεί να συμβεί και σε κάποιον άνδρα) και στην άλλη κάτι βαθύτερο που έχει να κάνει με την κατάλυση της προσωπικότητας της ως γυναίκα, πράγμα που θα συνδέσει και με άλλα γεγονότα που δεν έχουν καμμία απολύτως σχέση με το συγκεκριμένο γεγονός. Σ' αυτήν τη φάση, ο βιασμός θα αποκτήσει τόσο μεγάλη συγκινησιακή φόρτιση, που σαφώς και θα γίνει αφόρητος. Ενίοτε λειτουργεί ως σταγόνα που ξεχειλίζει ένα ήδη γεμάτο μπουκάλι.

Καταλαβαίνεις σε ποια βάση το τοποθετώ;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 11 Ιουν 2019, 16:00

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιουν 2019, 14:48

Πέρα από το δραματικό στοιχείο που εμπεριέχεται στον πραγματικό βιασμό, πιστεύω ότι το κυρίως περιφερειακό παιχνίδι παίζεται σε ένα τελείως κόντρα πλαίσιο.

Δηλαδή την προσπάθεια διατήρησης του κεκτημένου των γυναικών στην ερωτική χειραγώγηση των ανδρών (πράγμα πανεύκολο) και τη δυνατότητα να μπαινοβγαίνουν σ' αυτό το σκηνικό όταν αυτές και μόνον αυτές γουστάρουν.

Ενδιαφέρουσα και αιρετικη άποψη. Και συγχρόνως, ανοησίες βεβαια. Κατι σωστο θες να πεις αλλα το χαλάς. Υπάρχουν γυναικες που θέλουν αυτο το κεκτημενο διακαως, αλλα αυτες ειναι που θα ενοχληθουν και καθολου ή το λιγοτερο δυνατό απο τον βιασμό. Το να αφήσεις ένα γεγονός να σε στιγματίσει δεν εχει να κανει ουδολως με το ποσο τα κατάφερνες στην ζωη σου νωριτερα, ποσα φόντα είχες για αργοτερα. Στις διαπροσωπικες σχέσεις και γενικως. Κυρίως εχει να κανει με την αίσθηση δικαιοσύνης που εχεις απο μικρός, το τι θεωρείς απαραβιαστο, το τι δεν θα έκανες ποτε εσυ στην θεση του αλλου είτε είχες συνέπειες είτε οχι. Συμφεροντολογικες γυναικες που αφήνεις να εννοηθεί, μπορει να κινουσαν γη και ουρανό για τιμωρία του αλλου, αλλα θα πληγωνονταν λιγοτερο επειδή θα λαμβαναν μερος σε ενα παιχνίδι που ξερουν πολυ καλα, έστω και απο την άβολη πλευρά. Το ιδιο ισχύει γενικότερα για ατομα με μετατραυματικα σοκ, δεν τα υφιστανται ουτε αυτοί που είχαν συνηθίσει να "νικανε", ούτε οι πιο αδυναμοι ηττοπαθεις, αλλα αυτοί που τους πνίγει το δίκιο - και για να σε πνίξει ναι, πρέπει να το είχες μεσα σου απο πριν.

Το πώς η κοινωνία ή υποτμηματα της όπως οι φεμινιστριες ή οι ψευτοφεμινιστριες ή οτι αλλο θες, αντιλαμβάνεται ένα ζήτημα και αν υπεισερχονται ιδιοτελη κίνητρα ή αντιφατικα κριτήρια στην κριση αυτη, ουδεμία σχεση εχει και το δράμα του θυματος. Ναι, δράμα, είτε σ αρεσει η λέξη είτε δεν σ αρεσει. Το οτι η δικαιοσύνη πρεπει να ειναι τυφλή ή κουφη για πρακτικους λογους διαιωνισης του σκατοειδους μας, δεν εχει να κανει. Η πολιτικοκορεκτίλα ή η ανάγκη λεκτικων πυροτεχνήματων που αναβλυζει απο τα ποστ σου, εν προκειμένω ειναι προσβλητικη. Οκ βαρεθήκαμε τον κοσμο και οτι ολο μιλαμε για τα ιδια χωρις να μπορούμε να αλλάξουμε τιποτα, αλλα δεν ειναι ανάγκη να γαμησουμε και τα προφανη για αυτο. Ναι ειναι δράμα, ναι και ιδιοφυΐα να εισαι δεν εχεις ιδέα (ευτυχώς) για τι πραγμα μιλας, και ναι το αν η Νίτσα απο το Περιστέρι θελει να αποφασίσει αυτη ποτε θα κάθεται στον άνδρα της μετα απο 30 χρονια που αποφάσισε αυτος -αντί να τα βάλουν κατω και να φτιάξουν κοινό πρόγραμμα - δεν εχει ουδεμία σχεση με το ποσο βαρια το παίρνουν τα θυματα βιασμού. Σταματα να γραφεις ναϊδιές.
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιουν 2019, 16:12

ενωσηΚ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 16:00
Σταματα να γραφεις ναϊδιές.
Το ότι η τελευταία σου πρόταση αναιρεί όλες τις προηγούμενες, προφανέστατα δεν το έχεις αντιληφθεί.

Κατά τα άλλα, για κάποιον μυστήριο λόγο, την έχεις δει κάτι μεταξύ λογοτεχνικού επιμελητή και πνευματικού καθοδηγητή μου. Το έχω δει και σε άλλα θέματα. Μπορείς να συνεχίσεις να το κάνεις, είναι καθαρά δικό σου θέμα.

Το πότε όμως θα σταματήσω εγώ, είναι δικό μου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 11 Ιουν 2019, 16:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 16:12
ενωσηΚ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 16:00
Σταματα να γραφεις ναϊδιές.
Το ότι η τελευταία σου πρόταση αναιρεί όλες τις προηγούμενες, προφανέστατα δεν το έχεις αντιληφθεί.

Κατά τα άλλα, για κάποιον μυστήριο λόγο, την έχεις δει κάτι μεταξύ λογοτεχνικού επιμελητή και πνευματικού καθοδηγητή μου. Το έχω δει και σε άλλα θέματα. Μπορείς να συνεχίσεις να το κάνεις, είναι καθαρά δικό σου θέμα.

Το πότε όμως θα σταματήσω εγώ, είναι δικό μου.

Καθόλου δεν αναιρει : Ο ορος σημαίνει γενικά λογικές ακροβασιες, οχι φεμινιστικες ακροβασιες απαραίτητα, χιχιχι

Λογοτεχνικου οχι, πνευματικού ναι, απο την στιγμη που διέκρινα οτι εχεις πραγματι πνεύμα. Δεν αντιλέγω, αλλα περιμενα και μια πιο ουσιαστική απαντηση. Τεσπα
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιουν 2019, 16:37

ενωσηΚ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 16:18
ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 16:12
ενωσηΚ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 16:00
Σταματα να γραφεις ναϊδιές.
Το ότι η τελευταία σου πρόταση αναιρεί όλες τις προηγούμενες, προφανέστατα δεν το έχεις αντιληφθεί.

Κατά τα άλλα, για κάποιον μυστήριο λόγο, την έχεις δει κάτι μεταξύ λογοτεχνικού επιμελητή και πνευματικού καθοδηγητή μου. Το έχω δει και σε άλλα θέματα. Μπορείς να συνεχίσεις να το κάνεις, είναι καθαρά δικό σου θέμα.

Το πότε όμως θα σταματήσω εγώ, είναι δικό μου.
Καθόλου δεν αναιρει : Ο ορος σημαίνει γενικά λογικές ακροβασιες, οχι φεμινιστικες ακροβασιες απαραίτητα, χιχιχι

Λογοτεχνικου οχι, πνευματικού ναι, απο την στιγμη που διέκρινα οτι εχεις πραγματι πνεύμα. Δεν αντιλέγω, αλλα περιμενα και μια πιο ουσιαστική απαντηση. Τεσπα
Προτείνω να ξαναδιαβάσεις αυτό
Πέρα από το δραματικό στοιχείο που εμπεριέχεται στον πραγματικό βιασμό, πιστεύω ότι το κυρίως περιφερειακό παιχνίδι παίζεται σε ένα τελείως κόντρα πλαίσιο.
Κι αυτό που έγραψα δεν έχει καμμία σχέση με το μελό -δήθεν ευαισθητοποιημένο- κατεβατό σου.

Κατά τα άλλα κι εγώ έχω κάνει τη δική μου διάγνωση αλλά δεν προτίθεμαι να γράφω κατεβατά για το τι έχω καταλάβει και τι όχι για τον καθένα. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 11 Ιουν 2019, 16:50

Εχω διαβάσει ολο το τοπικ, τύπισσα

Σαν να λεω το κυρίως περιφερειακό παιχνίδι των οικογενειών που εχουνε ληστευθει εντός του σπιτιού τους, πέρα απο το δραματικο στοιχείο του πραγματος, ειναι η ενοχικη πτυχη της ιδιοκτησίας ενω θα μπορούσαμε να εχουμε κομμουνισμό. Πιάσε τ αυγό και κπυρευτο δηλαδή. Επισης εχεις πληθώρα άλλων ποστ που επιχειρεις να σχετικοποιησεις αυτο το "δράμα" ίσως με τις καλυτερες προθέσεις μεν αλλα ξέχασες να το αναφέρεις τωρα δε. Αλλα έστω ξεχνάμε τα υπολοιπα και μένουμε σε αυτην την παραθεση. Εγω ειμαι δήθεν ευαισθητοποιημενος και δεν παιζει να εχω σχετικά βιωματα κοντά μου, ας πουμε. Εσυ λοιπον για εξήγησε μας αυτο το "κυρίως περιφερειακό" παιχνίδι: Ποιος (τα θυματα βιασμου;οι συγγενεις; τα μελη εδω στο φορουμ; ο νομοθετης;)παίζει με ποιον(τους βιαστές που αδικουνται υποσυνειδητα;) και τι αντικτυπο εχει το αποτέλεσμα του παιχνιδιού στο ποια θα ειναι η κοινωνική και η θεσμική αντιμετώπιση των βιασμών εν τέλει; απο αοριστολογιες χορτάσαμε.
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 11 Ιουν 2019, 18:35

ενωσηΚ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 16:50
Εχω διαβάσει ολο το τοπικ, τύπισσα
Να το ξαναδιαβάσεις.

Κι αν έχεις κάποια συγκεκριμένη απορία να την πεις αντί να αραδιάζεις αναλύσεις για τις δικές σου υποθέσεις.

Δεν θα επαναλαμβάνω συνέχεια ό,τι ήδη έγραψα ούτε προτίθεμαι να τρέχω πίσω από τον καθένα που κατέληξε στα δικά του συμπεράσματα για τον χ ή ψ λόγο.

Σε φόρουμ γράφω, δεν παραδίδω ιδιαίτερα για πανελλήνιες.

Εσύ την είδες αξιολογητής γραπτών, όχι εγώ. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 11 Ιουν 2019, 21:59

:g018:
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

nemo
Δημοσιεύσεις: 6903
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: «Ο νέος Ποινικός Κώδικας κάνει τον βιασμό πλημμέλημα»:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 11 Ιουν 2019, 22:08

ενωσηΚ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 21:59
:g018:
Δούλεψε το λιγο με τις αναλύσεις σου Δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα αν και προσπάθησα ΟΙ Άλλοι άμα πουν ότι καταλάβανε ψέμματα είναι

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών