Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 19 Ιουν 2019, 20:16

Γιατί, ακόμα δεν έχει επιτραπεί η καύση;
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 20 Ιουν 2019, 13:25

Εμπεδοκλής έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:10
shrike έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:25
Εμπεδοκλής έγραψε:
14 Ιουν 2019, 20:05


Δεν είμαι ναζί αλλά γουστάρω κρεματόρια και δεν γουστάρω γκέι. Απορώ πως έγινε ο συνειρμός με τους ναζι. :8)
Πρέπει να νιώθεις απίστευτη ντροπή που είσαι ο πρώτος (και σχεδόν ο μόνος) που συνδύασε αυτόματα την καύση των νεκρών με τα κρεματόρια των Ναζί, ε;
Καμία. Εσύ θα νιώθεις καθόλου ντροπή που υποστηρίζεις την δημιουργία κρεματορίων;
Καμία απολύτως. Γιατί να νιώθω ντροπή, τι το κακό έχουν;

Για μένα είναι μια καθαρή και απροβλημάτιστη (για τη συνέχεια) μέθοδος ταφής. Ποτέ δεν τη συνδύασα με ντροπιαστικές, μαύρες σελίδες της ανθρώπινης ιστορίας όπως εσύ. Τώρα, γιατί εσένα το μυαλό σου πήγε κατ' ευθείαν εκεί στους ναζί... να το ψάξεις. Αν δεν είσαι Εβραίος (που θα το δικαιολογούσε ως έναν βαθμό, ειδικά αν είχες τίποτα συγγενείς που πέθαναν σε στρατόπεδα συγκέντρωσης), τότε είναι πραγματικά πολύ παράξενος ο συνειρμός σου.

Τέλος πάντων, πολύ ασχολήθηα. Θα έλεγα ότι έχεις πρόβλημα κατανόησης κειμένου για να συνεχίζεις να λες τα ίδια και τα ίδια, αλλά μια που δεν φαίνεται όντως να ισχύει κάτι τέτοιο, μάλλον προσπαθείς να καλύψεις την αρχική πατάτα που έκανες με εξυπνάδες και ανυπόστατες προσβολές...


Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21102
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 20 Ιουν 2019, 19:00

shrike έγραψε:
20 Ιουν 2019, 13:25
Εμπεδοκλής έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:10
shrike έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:25

Πρέπει να νιώθεις απίστευτη ντροπή που είσαι ο πρώτος (και σχεδόν ο μόνος) που συνδύασε αυτόματα την καύση των νεκρών με τα κρεματόρια των Ναζί, ε;
Καμία. Εσύ θα νιώθεις καθόλου ντροπή που υποστηρίζεις την δημιουργία κρεματορίων;
Καμία απολύτως. Γιατί να νιώθω ντροπή, τι το κακό έχουν;

Για μένα είναι μια καθαρή και απροβλημάτιστη (για τη συνέχεια) μέθοδος ταφής. Ποτέ δεν τη συνδύασα με ντροπιαστικές, μαύρες σελίδες της ανθρώπινης ιστορίας όπως εσύ. Τώρα, γιατί εσένα το μυαλό σου πήγε κατ' ευθείαν εκεί στους ναζί... να το ψάξεις. Αν δεν είσαι Εβραίος (που θα το δικαιολογούσε ως έναν βαθμό, ειδικά αν είχες τίποτα συγγενείς που πέθαναν σε στρατόπεδα συγκέντρωσης), τότε είναι πραγματικά πολύ παράξενος ο συνειρμός σου.

Τέλος πάντων, πολύ ασχολήθηα. Θα έλεγα ότι έχεις πρόβλημα κατανόησης κειμένου για να συνεχίζεις να λες τα ίδια και τα ίδια, αλλά μια που δεν φαίνεται όντως να ισχύει κάτι τέτοιο, μάλλον προσπαθείς να καλύψεις την αρχική πατάτα που έκανες με εξυπνάδες και ανυπόστατες προσβολές...
Δεν είμαι ναζί αλλά αν δεν είσαι Εβραίος κακώς κάνεις συνειρμούς μεταξύ κρεματορίων και ναζί. Γιατί άλλωστε η σχέση των ναζί με τα κρεματόρια είναι όση η σχέση τους με τη σβάστιγκα.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 23 Οκτ 2019, 14:57

Έβγαλε τιμοκατάλογο το πρώτο αποτεφρωτήριο.

600 ευρώ μόνο η αποτέφρωση

Κάποιοι εδώ μέσα ήθελαν να πάνε στο αποτεφρωτήριο γιατί θα τους έκλεβε η εκκλησία. :smt005:

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27033
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Οκτ 2019, 22:05

Μηχανικός έγραψε:
23 Οκτ 2019, 14:57
Έβγαλε τιμοκατάλογο το πρώτο αποτεφρωτήριο.

600 ευρώ μόνο η αποτέφρωση

Κάποιοι εδώ μέσα ήθελαν να πάνε στο αποτεφρωτήριο γιατί θα τους έκλεβε η εκκλησία. :smt005:
Άργησες λιγάκι!

nikos_hellas @ Θα λειτουργήσει ΑΠΟΤΕΦΡΩΤΗΡΙΟ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!!

Εγώ είχα δώσει εντολή για Βουλγαρία, είμαι σίγουρος και άλλοι θα το έκαναν και γράφεις παπαριές

Για πες μας τώρα, πόσο στοιχίζει ένας τάφος σε πόλη; Από 2.000 και πάνω!
Για διώροφο σε χωριό, πολύ απλή κατασκευή, πληρώσαμε 4.000!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 24 Οκτ 2019, 08:41

Μηχανικός έγραψε:
23 Οκτ 2019, 14:57
Έβγαλε τιμοκατάλογο το πρώτο αποτεφρωτήριο.

600 ευρώ μόνο η αποτέφρωση

Κάποιοι εδώ μέσα ήθελαν να πάνε στο αποτεφρωτήριο γιατί θα τους έκλεβε η εκκλησία. :smt005:
Ε και; Δεν είανι οικονομικοί οι λόγοι φίλε μου, κατάλαβέ το.
Πέθανε άνθρωπος τις προάλλες, 10 μέρες αναμονή για να βρεθεί τάφος. Άρον ΄'αρον να τον βάλουνε σε μια γωνία, και σε 3 χρόνια και μια μέρα να γίνει εκταφή και να τον ξαναθάψουν στα άλιωτα. Αν το θεωρείς αξιοπρεπές δικαίωμα σου.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8974
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 24 Οκτ 2019, 12:59

Nandros έγραψε:
23 Οκτ 2019, 22:05
Για πες μας τώρα, πόσο στοιχίζει ένας τάφος σε πόλη; Από 2.000 και πάνω!
Όχι ρε συ ! :o Πολύ πρόσφατα έδωσα 350 ευρώ για κάτι αρκετά όμορφο. Κι αν θες δεν φτιάχνεις και τίποτα και το αφήνεις με το χώμα ή μπορείς να φτιάξεις κάτι δικό σου με λουλουδάκια κ.α.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11916
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 24 Οκτ 2019, 13:11

Υδράργυρος έγραψε:
24 Οκτ 2019, 08:41
Μηχανικός έγραψε:
23 Οκτ 2019, 14:57
Έβγαλε τιμοκατάλογο το πρώτο αποτεφρωτήριο.

600 ευρώ μόνο η αποτέφρωση

Κάποιοι εδώ μέσα ήθελαν να πάνε στο αποτεφρωτήριο γιατί θα τους έκλεβε η εκκλησία. :smt005:
Ε και; Δεν είανι οικονομικοί οι λόγοι φίλε μου, κατάλαβέ το.
Πέθανε άνθρωπος τις προάλλες, 10 μέρες αναμονή για να βρεθεί τάφος. Άρον ΄'αρον να τον βάλουνε σε μια γωνία, και σε 3 χρόνια και μια μέρα να γίνει εκταφή και να τον ξαναθάψουν στα άλιωτα. Αν το θεωρείς αξιοπρεπές δικαίωμα σου.
τριτοκοσμικές καταστάσεις.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8974
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 24 Οκτ 2019, 13:55

Υδράργυρος έγραψε:
24 Οκτ 2019, 08:41
και σε 3 χρόνια και μια μέρα να γίνει εκταφή και να τον ξαναθάψουν στα άλιωτα. Αν το θεωρείς αξιοπρεπές δικαίωμα σου.
Νομίζω πως μετά τα 3 χρόνια δίνουν ακόμη 6 μήνες. Αλλά εκεί στα άλιωτα δεν κατάλαβα τι παίζει ακριβώς. :xena: Μου τα μασούσαν. Στα άλιωτα αναγνωρίζεις το δικό σου ή ανακατεύονται ;
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 24 Οκτ 2019, 14:06

Ζαποτέκος έγραψε:
24 Οκτ 2019, 13:55
Υδράργυρος έγραψε:
24 Οκτ 2019, 08:41
και σε 3 χρόνια και μια μέρα να γίνει εκταφή και να τον ξαναθάψουν στα άλιωτα. Αν το θεωρείς αξιοπρεπές δικαίωμα σου.
Νομίζω πως μετά τα 3 χρόνια δίνουν ακόμη 6 μήνες. Αλλά εκεί στα άλιωτα δεν κατάλαβα τι παίζει ακριβώς. :xena: Μου τα μασούσαν. Στα άλιωτα αναγνωρίζεις το δικό σου ή ανακατεύονται ;
Τα θαβουνε σε αλλο μαρκαρισμενο σημειο σε απευθειας επαφη με το χωμα. Δηλαδη χωρις φερετρο ή υπολειμματα ρουχων που εμποδιζουν το λιωσιμο. Εκει περιμενουνε να λιωσει τελειως ωστε να ξαναγινει εκταφη και να σου παραδωσουν τα οστα.

Εφοσον υπαρχει η εκταφη δε θα επρεπε να υπαρχει ο παεαμικρος ενδοιασμος για την αποτεφρωση

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8974
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 24 Οκτ 2019, 14:08

Υδράργυρος έγραψε:
24 Οκτ 2019, 14:06
Ζαποτέκος έγραψε:
24 Οκτ 2019, 13:55
Υδράργυρος έγραψε:
24 Οκτ 2019, 08:41
και σε 3 χρόνια και μια μέρα να γίνει εκταφή και να τον ξαναθάψουν στα άλιωτα. Αν το θεωρείς αξιοπρεπές δικαίωμα σου.
Νομίζω πως μετά τα 3 χρόνια δίνουν ακόμη 6 μήνες. Αλλά εκεί στα άλιωτα δεν κατάλαβα τι παίζει ακριβώς. :xena: Μου τα μασούσαν. Στα άλιωτα αναγνωρίζεις το δικό σου ή ανακατεύονται ;
Τα θαβουνε σε αλλο μαρκαρισμενο σημειο σε απευθειας επαφη με το χωμα. Δηλαδη χωρις φερετρο ή υπολειμματα ρουχων που εμποδιζουν το λιωσιμο. Εκει περιμενουνε να λιωσει τελειως ωστε να ξαναγινει εκταφη και να σου παραδωσουν τα οστα.

Εφοσον υπαρχει η εκταφη δε θα επρεπε να υπαρχει ο παεαμικρος ενδοιασμος για την αποτεφρωση
Θενκς ! :ty::tyr:
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 24 Οκτ 2019, 14:09

Υδράργυρος έγραψε:
24 Οκτ 2019, 08:41
Μηχανικός έγραψε:
23 Οκτ 2019, 14:57
Έβγαλε τιμοκατάλογο το πρώτο αποτεφρωτήριο.

600 ευρώ μόνο η αποτέφρωση

Κάποιοι εδώ μέσα ήθελαν να πάνε στο αποτεφρωτήριο γιατί θα τους έκλεβε η εκκλησία. :smt005:
Ε και; Δεν είανι οικονομικοί οι λόγοι φίλε μου, κατάλαβέ το.
Πέθανε άνθρωπος τις προάλλες, 10 μέρες αναμονή για να βρεθεί τάφος. Άρον ΄'αρον να τον βάλουνε σε μια γωνία, και σε 3 χρόνια και μια μέρα να γίνει εκταφή και να τον ξαναθάψουν στα άλιωτα. Αν το θεωρείς αξιοπρεπές δικαίωμα σου.
Αυτό.
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 24 Οκτ 2019, 14:18

Εχω ατομο που τωρα λεει "ποτε δε θα συμφωνησω η μαμα μου να καει". Εχει πεθανει κατι μερες και ακομα δεν τους εχουν δωσει ημερομηνια για να ξερουν ποτε θα κανουν την κηδεια. Ολοι απηκω και πληρωνουν ψυγεια.
Στο μεταξυ με 2 μηνες στο νοσοκομειο με ενδοφλεβιο κοκτειλ αντιβιωσεων η γιαγια δεν προκειται να λιωσει στον αιωνα των αιωνων.
Περιμενω ποτε θα πει αμαν μια αποτεφρωση ρε παιδια

Άβαταρ μέλους
Lord Snow
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 18 Ιουν 2018, 14:28

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Snow » 24 Οκτ 2019, 14:27

Nα γινεται καυση, μετα αγωνισματα και να σηκωνεται τυμβος. Αυτο ειναι το σωστο

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9029
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Να απαγορευτεί ΑΜΕΣΑ η καύση νεκρών!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 20 Φεβ 2020, 16:34

https://www.e-daily.gr/themata/145662/t ... oiisi-pics
το πρόβλημα για τα λουλούδια λύθηκε
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών