Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29692
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 14 Ιουν 2019, 23:59

fagano3 έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:56
Uppercut έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:39
Για μένα μεγάλη μαλακία και το shaming στους καπνιστές. Απεχθάνομαι το τσιγάρο, δεν θα καπνίσω ποτέ, το θεωρώ μεγάλη μαλακία. Αλλά αφήστε τον κόσμο ήσυχο ρε. Όλη μέρα κι όλη νύχτα με το κάπνισμα και τα κακά του. Οι καπνιστές το ξέρουν ότι κάνει κακό. Δεν θα το κόψουν αν τους το λες ένα εκατομύριο φορές τη μέρα. Όλοι επιλέγουμε τα ρίσκα μας στην ζωή.
Ως πρωην φουγαρο για εικοσι χρονια μπορω να σου πω οτι το κοινωνικο μπουλινγκ ειναι πολυ πιο αποτελεσματικο απο τη γνωση οτι το καπνισμα βλαπτει.

Επισης το κοινωνικο μπουλινγκ για τους χοντρους εδω με εχει κανει να ξεσκιζομαι τον τελευταιο καιρο στη γυμναστικη για να χασω τα κιλα που εβαλα επειδη εκοψα το τσιγαρο.

Αμα ημουν στην Ελλαδα θα ημουν και καπνιστης και χονδρος γιατι οι περισσοτεροι Ελληνες ετσι ειναι οποτε δεν χρειαζεται να ειμαι ακαπνος και φιτ για να εχω τα γκομενακια που θελω.

Εδω ομως που υπαρχει σειμινγκ εχω βγαλει καλους στα ποδια απο το περπατημα :a040:
Εγώ πάλι που μένω Ελλάδα, έχω κάλλους και στα χέρια.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42862
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 15 Ιουν 2019, 00:00

Uppercut έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:50
Naida έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:44
Uppercut έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:42


Άλλο κομμάτι το ένα άλλο το άλλο. Για αυτό έχεις αντικαπνιστικούς νόμους, επιλέγεις με ποιον συμβιώνεις κλπ. Για αυτό εγώ δεν είχα ποτέ σχέση με καπνίστρια.
Ε αν δεν επηρεάζουμε τους γύρω μας ο καθένας ας κάνει ότι του καπνίσει. Ουπς...
Bad pun. :D

Αυτό που λέω είναι ότι δεν μ' αρέσει η έντονη παρέμβαση στην ζωή κανενός. Είμαστε πολύ ευαίσθητοι με τους χοντρούς, αλλά όχι με τους καπνιστές ή άλλες κατηγορίες. Δεν μ' αρέσει το fat acceptance, είναι απλά άλλη μία εκδήλωση της πολιτικής που λέει ότι όλοι είναι όμορφες πεταλούδες. Δεν είναι, ούτε τα φύλα είναι 95 επειδή έτσι αισθάνονται κάποιοι. Αλλά όπως είπα στην ζωή παίρνει καθείς τα ρίσκα του. Άλλος μπορεί να γουστάρει να καταναλώνει παραπάνω τρανς λιπαρά με το αυξημένο ρίσκο για την καρδιά του, άλλος να καπνίζει. Το να έρχεται το κράτος ως μπαμπάκας ή η κοινωνία ως peer pressure ή συνδυασμός και των δύο όπως με το κάπνισμα και να προσπαθεί να τον "φτιάξει" δεν μ' αρέσει.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τα θεωρώ αμφότερα αρνητικά και δεν θα ήθελα να ελαττωθούν.
Μπορεί να μη σ' αρέσει αλλά δεν έχει υπάρξει κοινωνία που τα μέλη της να μην επηρρεάζουν το ένα το άλλο. Κι αν υπήρξε μάλλον εξαφανίστηκε από τη βαρεμάρα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 15 Ιουν 2019, 00:11

Uppercut έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:50
Naida έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:44
Uppercut έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:42


Άλλο κομμάτι το ένα άλλο το άλλο. Για αυτό έχεις αντικαπνιστικούς νόμους, επιλέγεις με ποιον συμβιώνεις κλπ. Για αυτό εγώ δεν είχα ποτέ σχέση με καπνίστρια.
Ε αν δεν επηρεάζουμε τους γύρω μας ο καθένας ας κάνει ότι του καπνίσει. Ουπς...
Bad pun. :D

Αυτό που λέω είναι ότι δεν μ' αρέσει η έντονη παρέμβαση στην ζωή κανενός. Είμαστε πολύ ευαίσθητοι με τους χοντρούς, αλλά όχι με τους καπνιστές ή άλλες κατηγορίες. Δεν μ' αρέσει το fat acceptance, είναι απλά άλλη μία εκδήλωση της πολιτικής που λέει ότι όλοι είναι όμορφες πεταλούδες. Δεν είναι, ούτε τα φύλα είναι 95 επειδή έτσι αισθάνονται κάποιοι. Αλλά όπως είπα στην ζωή παίρνει καθείς τα ρίσκα του. Άλλος μπορεί να γουστάρει να καταναλώνει παραπάνω τρανς λιπαρά με το αυξημένο ρίσκο για την καρδιά του, άλλος να καπνίζει. Το να έρχεται το κράτος ως μπαμπάκας ή η κοινωνία ως peer pressure ή συνδυασμός και των δύο όπως με το κάπνισμα και να προσπαθεί να τον "φτιάξει" δεν μ' αρέσει.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τα θεωρώ αμφότερα αρνητικά και δεν θα ήθελα να ελαττωθούν.
.
Να'ι'ρόμπι Κένυα 2010

Παίρνω τό πρώτο πακέτο Κενυάτικων μάρκας SPORTSMAN :smt005:

Aνάβω στό δρόμο.... μού λένε οι Μασάι απαγορεύεται.....τί απαγορεύεται λέω.... να κσπνίζεις στό δρόμο....

Τί λέτε ρε παιδιά .... είστε καλά .... Ναί λέει ...μόνο στό δωμάτιό σου.... η σέ ένα καπνιστήριο 1000μέτρα από δω....

Η επόμενη απόφασή σας λέω θά μάς στείλει σέ υπόγεια ;;; θά μάς εξαφανίστε ;;;

Καί φαντάσου ότι στό Ναιρόμπι ΚΑΙΝΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ....ΠΛΑΣΤΙΚΑ... ΜΕΛΑΝΙΑ... ΤΑ ΠΑΝΤΑ :fp:

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Uppercut

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 15 Ιουν 2019, 00:16

Naida έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:55
Uppercut έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:50
Naida έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:44


Ε αν δεν επηρεάζουμε τους γύρω μας ο καθένας ας κάνει ότι του καπνίσει. Ουπς...
Bad pun. :D

Αυτό που λέω είναι ότι δεν μ' αρέσει η έντονη παρέμβαση στην ζωή κανενός. Είμαστε πολύ ευαίσθητοι με τους χοντρούς, αλλά όχι με τους καπνιστές ή άλλες κατηγορίες. Δεν μ' αρέσει το fat acceptance, είναι απλά άλλη μία εκδήλωση της πολιτικής που λέει ότι όλοι είναι όμορφες πεταλούδες. Δεν είναι, ούτε τα φύλα είναι 95 επειδή έτσι αισθάνονται κάποιοι. Αλλά όπως είπα στην ζωή παίρνει καθείς τα ρίσκα του. Άλλος μπορεί να γουστάρει να καταναλώνει παραπάνω τρανς λιπαρά με το αυξημένο ρίσκο για την καρδιά του, άλλος να καπνίζει. Το να έρχεται το κράτος ως μπαμπάκας ή η κοινωνία ως peer pressure ή συνδυασμός και των δύο όπως με το κάπνισμα και να προσπαθεί να τον "φτιάξει" δεν μ' αρέσει.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τα θεωρώ αμφότερα αρνητικά και δεν θα ήθελα να ελαττωθούν.
Νομίζω υπάρχει μια υπερβολή σε όλα στην εποχή μας. Είναι η παρακμή της ανθρωπότητας μετά τον διαφωτισμό, την βιομηχανική επανάσταση κτλ. Έρχεται ο μεσαίωνας της εποχής μας.
Ο μεσαίωνας δεν είναι αυτό που νομίζεις. 900 χρόνια με παπάδες να κυνηγάνε μάγισσες (δεν έπαιζε στον Μεσαίωνα, αντίθετα συνέβαινε κατά την διάρκεια της λαμπρής και φωτεινής αναγέννησης), επίπεδη γη(never happened), καμία επιστημονική πρόοδο και τέτοια. Η διάκριση μεταξύ σκοτεινού μεσαίωνα και φωτεινής αναγέννησης έχει εγκαταληφθεί από τους σύγχρονους ακαδημαϊκούς. Όλα αυτά δεν είναι άλλο από το παπαγάλισμα για κάποιον καιρό των απόψεων που οι ίδιοι οι αναγεννησιακοί ή οι προτεστάντες ρεφορμιστές είχαν για την περίοδο που προηγήθηκε ή απόψεις ιστορικών του 19ου αιώνα με διατρεβλωμένα ή τελείως made up στοιχεία (ένα κάρο πράγματα που αποδίδονται στον μεσαίωνα, ζώνες αγνότητας, πρώτη νύχτα του φεουδάρχη, δεν έχουν καμία απόδειξη). Όχι πολύ επιστημονική προσέγγιση για αυτό δεν την ακολουθεί κανένας ακαδημαϊκός. Αντιθέτως μεγάλες περίοδοι του μεσαίωνα είχαν τεράστια άνθηση της επιστήμης και της τεχνολογίας (ναι κι ειδικά στο δυτικό κομμάτι που υποτιμούμε εμείς στην Ελλάδα με το βυζαντινοκεντρικό μοτίβο ιστορίας λες και δεν υπήρχε δύση). Σταματήστε να περιγράφετε οτιδήποτε αρνητικό ως "μεσαίωνα".
fagano3 έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:56
Uppercut έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:39
Για μένα μεγάλη μαλακία και το shaming στους καπνιστές. Απεχθάνομαι το τσιγάρο, δεν θα καπνίσω ποτέ, το θεωρώ μεγάλη μαλακία. Αλλά αφήστε τον κόσμο ήσυχο ρε. Όλη μέρα κι όλη νύχτα με το κάπνισμα και τα κακά του. Οι καπνιστές το ξέρουν ότι κάνει κακό. Δεν θα το κόψουν αν τους το λες ένα εκατομύριο φορές τη μέρα. Όλοι επιλέγουμε τα ρίσκα μας στην ζωή.
Ως πρωην φουγαρο για εικοσι χρονια μπορω να σου πω οτι το κοινωνικο μπουλινγκ ειναι πολυ πιο αποτελεσματικο απο τη γνωση οτι το καπνισμα βλαπτει.

Επισης το κοινωνικο μπουλινγκ για τους χοντρους εδω με εχει κανει να ξεσκιζομαι τον τελευταιο καιρο στη γυμναστικη για να χασω τα κιλα που εβαλα επειδη εκοψα το τσιγαρο.

Αμα ημουν στην Ελλαδα θα ημουν και καπνιστης και χονδρος γιατι οι περισσοτεροι Ελληνες ετσι ειναι οποτε δεν χρειαζεται να ειμαι ακαπνος και φιτ για να εχω τα γκομενακια που θελω.

Εδω ομως που υπαρχει σειμινγκ εχω βγαλει καλους στα ποδια απο το περπατημα :a040:
Εγώ είμαι στην Ελλάδα και δεν είμαι ούτε καπνιστής ούτε χοντρός. Είναι προσωπική μου επιλογή για το πώς θα ζήσω. Η οικογένεια σου κι οι φίλοι σου μπορούν να σε νουθετήσουν. Αυτό είναι διαφορετικό από το να έρχεται το καλό κράτος που μας αγαπά και να θέλει να σου ορίσει πώς θα ζεις.
Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Ιουν 2019, 00:00
Uppercut έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:50
Naida έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:44


Ε αν δεν επηρεάζουμε τους γύρω μας ο καθένας ας κάνει ότι του καπνίσει. Ουπς...
Bad pun. :D

Αυτό που λέω είναι ότι δεν μ' αρέσει η έντονη παρέμβαση στην ζωή κανενός. Είμαστε πολύ ευαίσθητοι με τους χοντρούς, αλλά όχι με τους καπνιστές ή άλλες κατηγορίες. Δεν μ' αρέσει το fat acceptance, είναι απλά άλλη μία εκδήλωση της πολιτικής που λέει ότι όλοι είναι όμορφες πεταλούδες. Δεν είναι, ούτε τα φύλα είναι 95 επειδή έτσι αισθάνονται κάποιοι. Αλλά όπως είπα στην ζωή παίρνει καθείς τα ρίσκα του. Άλλος μπορεί να γουστάρει να καταναλώνει παραπάνω τρανς λιπαρά με το αυξημένο ρίσκο για την καρδιά του, άλλος να καπνίζει. Το να έρχεται το κράτος ως μπαμπάκας ή η κοινωνία ως peer pressure ή συνδυασμός και των δύο όπως με το κάπνισμα και να προσπαθεί να τον "φτιάξει" δεν μ' αρέσει.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τα θεωρώ αμφότερα αρνητικά και δεν θα ήθελα να ελαττωθούν.
Μπορεί να μη σ' αρέσει αλλά δεν έχει υπάρξει κοινωνία που τα μέλη της να μην επηρρεάζουν το ένα το άλλο. Κι αν υπήρξε μάλλον εξαφανίστηκε από τη βαρεμάρα.
Πάλι καλά που δεν ισχυρίστηκα ότι θέλω ή ότι είναι εφικτό κάτι τέτοιο. Προφανώς η συζήτηση είναι για τον εντοπισμό των διαχωριστικών γραμμών ανάμεσα στην συμβουλή, στον επηρεασμό και στην παρέμβαση και το να ξεχνάμε ότι καθένας παίρνει τα δικά του ρίσκα και κανένα κράτος δεν θα τα φτιάξει όλα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Uppercut την 15 Ιουν 2019, 00:20, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42862
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 15 Ιουν 2019, 00:17

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
15 Ιουν 2019, 00:11

Να'ι'ρόμπι Κένυα 2010

Παίρνω τό πρώτο πακέτο Κενυάτικων μάρκας SPORTSMAN :smt005:

Aνάβω στό δρόμο.... μού λένε οι Μασάι απαγορεύεται.....τί απαγορεύεται λέω.... να κσπνίζεις στό δρόμο....

Τί λέτε ρε παιδιά .... είστε καλά .... Ναί λέει ...μόνο στό δωμάτιό σου.... η σέ ένα καπνιστήριο 1000μέτρα από δω....

Η επόμενη απόφασή σας λέω θά μάς στείλει σέ υπόγεια ;;; θά μάς εξαφανίστε ;;;

Καί φαντάσου ότι στό Ναιρόμπι ΚΑΙΝΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ....ΠΛΑΣΤΙΚΑ... ΜΕΛΑΝΙΑ... ΤΑ ΠΑΝΤΑ :fp:

.
Γι αυτό κάθε φορά που λένε για Αφρικανική χώρα η Ελλάδα, Κινεζοποίηση κλπ κουνώ το κεφάλι απογοητευμένος.
Τι σχέση έχει η Ελλάδα μ' αυτές τις χώρες πού σήκωσαν τον εαυτό τους από τις ίδιες τους τις τιράντες; Καμία.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Ορέστης 35

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 15 Ιουν 2019, 00:19

fagano3 έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:56
Uppercut έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:39
Για μένα μεγάλη μαλακία και το shaming στους καπνιστές. Απεχθάνομαι το τσιγάρο, δεν θα καπνίσω ποτέ, το θεωρώ μεγάλη μαλακία. Αλλά αφήστε τον κόσμο ήσυχο ρε. Όλη μέρα κι όλη νύχτα με το κάπνισμα και τα κακά του. Οι καπνιστές το ξέρουν ότι κάνει κακό. Δεν θα το κόψουν αν τους το λες ένα εκατομύριο φορές τη μέρα. Όλοι επιλέγουμε τα ρίσκα μας στην ζωή.
Ως πρωην φουγαρο για εικοσι χρονια μπορω να σου πω οτι το κοινωνικο μπουλινγκ ειναι πολυ πιο αποτελεσματικο απο τη γνωση οτι το καπνισμα βλαπτει.

Επισης το κοινωνικο μπουλινγκ για τους χοντρους εδω με εχει κανει να ξεσκιζομαι τον τελευταιο καιρο στη γυμναστικη για να χασω τα κιλα που εβαλα επειδη εκοψα το τσιγαρο.

Αμα ημουν στην Ελλαδα θα ημουν και καπνιστης και χονδρος γιατι οι περισσοτεροι Ελληνες ετσι ειναι οποτε δεν χρειαζεται να ειμαι ακαπνος και φιτ για να εχω τα γκομενακια που θελω.

Εδω ομως που υπαρχει σειμινγκ εχω βγαλει καλους στα ποδια απο το περπατημα :a040:
Δηλαδη τι λενε στους χοντρους στην Ισπανια;

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 15 Ιουν 2019, 00:27

Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Ιουν 2019, 00:17
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
15 Ιουν 2019, 00:11

Να'ι'ρόμπι Κένυα 2010

Παίρνω τό πρώτο πακέτο Κενυάτικων μάρκας SPORTSMAN :smt005:

Aνάβω στό δρόμο.... μού λένε οι Μασάι απαγορεύεται.....τί απαγορεύεται λέω.... να κσπνίζεις στό δρόμο....

Τί λέτε ρε παιδιά .... είστε καλά .... Ναί λέει ...μόνο στό δωμάτιό σου.... η σέ ένα καπνιστήριο 1000μέτρα από δω....

Η επόμενη απόφασή σας λέω θά μάς στείλει σέ υπόγεια ;;; θά μάς εξαφανίστε ;;;

Καί φαντάσου ότι στό Ναιρόμπι ΚΑΙΝΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ....ΠΛΑΣΤΙΚΑ... ΜΕΛΑΝΙΑ... ΤΑ ΠΑΝΤΑ :fp:

.
Γι αυτό κάθε φορά που λένε για Αφρικανική χώρα η Ελλάδα, Κινεζοποίηση κλπ κουνώ το κεφάλι απογοητευμένος.
Τι σχέση έχει η Ελλάδα μ' αυτές τις χώρες πού σήκωσαν τον εαυτό τους από τις ίδιες τους τις τιράντες; Καμία.
.
Αλλα σού φαίνονται καλύτερα ...άλλα χειρότερα.....

Εμείς δέν έχουμε πολλές δικαιολογίες γιατί είχαμε τούς Αρχαίους....

Θά μπορούσαμε νά τούς σπουδάζουμε.... αυτοί δέν είχαν πρόσβαση σέ τέτοια κληρονομιά....

Καί οι Παππουδοπατεράδες μας ήταν στήν ΙΔΙΑ περίπου θέση μέ αυτούς σήμερα.....

ΕΤΥΧΕ νά γίνουμε Μπρούκληδες....λόγω τόπου....κσί μέ ΔΑΝΕΙΑ πού θά Γαμήσουν τά 4σέγγονά μας....

ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΑΜΕ ΛΟΓΩ ΥΠΕΡΟΧΗΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ.....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 15 Ιουν 2019, 00:27

perseus έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:25
Ελα ρε φιλε εζησε τετοιο δραμα που να την ληστευανε κιόλας,αυτα τα πράματα δεν γινονται στο λονδινο
Ένα κλάμα πάντως η Διαμαντοπούλου το είχε ρίξει, σε παρόμοια κατάσταση.

Αλήθεια που βρίσκεται αυτή η πολιτική τιτανίδα; Αμπελαλέ;

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 15 Ιουν 2019, 00:28

Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Ιουν 2019, 00:17
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
15 Ιουν 2019, 00:11

Να'ι'ρόμπι Κένυα 2010

Παίρνω τό πρώτο πακέτο Κενυάτικων μάρκας SPORTSMAN :smt005:

Aνάβω στό δρόμο.... μού λένε οι Μασάι απαγορεύεται.....τί απαγορεύεται λέω.... να κσπνίζεις στό δρόμο....

Τί λέτε ρε παιδιά .... είστε καλά .... Ναί λέει ...μόνο στό δωμάτιό σου.... η σέ ένα καπνιστήριο 1000μέτρα από δω....

Η επόμενη απόφασή σας λέω θά μάς στείλει σέ υπόγεια ;;; θά μάς εξαφανίστε ;;;

Καί φαντάσου ότι στό Ναιρόμπι ΚΑΙΝΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ....ΠΛΑΣΤΙΚΑ... ΜΕΛΑΝΙΑ... ΤΑ ΠΑΝΤΑ :fp:

.
Γι αυτό κάθε φορά που λένε για Αφρικανική χώρα η Ελλάδα, Κινεζοποίηση κλπ κουνώ το κεφάλι απογοητευμένος.
Τι σχέση έχει η Ελλάδα μ' αυτές τις χώρες πού σήκωσαν τον εαυτό τους από τις ίδιες τους τις τιράντες; Καμία.

Άβαταρ μέλους
Μετανάστρια
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 15:32
Phorum.gr user: Μετανάστρια

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μετανάστρια » 15 Ιουν 2019, 00:29

Χονδρός δε με έχει ενοχλήσει ποτέ στο μετρό (στο αεροπλάνο ναι). Πέρισυ το καλοκαίρι που ήμουν κάτω όμως έβγαινα ένα απόγευμα στάση Πανεπιστήμιο, ήμουν δύο μέτρα πριν από την πόρτα του ασανσέρ με το διπλό καρότσι με τα μωρά - δεν υπήρχε δηλαδή καμμία αμφιβολία ότι πάω να μπω στο ασανσέρ - και με προσπερνάει τρέχοντας ένας μουσάτος με ποδήλατο και τρυπώνει αυτός μέσα.

Να σε χαίρεται η μάνα σου λεβέντη μου του είπα, αλλά έκανε πως δεν άκουσε.
Νομίζεις ότι το αφεντικό σου σ'αγαπάει;

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14668
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 15 Ιουν 2019, 00:31

Ορέστης 35 έγραψε:
15 Ιουν 2019, 00:19
fagano3 έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:56
Uppercut έγραψε:
14 Ιουν 2019, 23:39
Για μένα μεγάλη μαλακία και το shaming στους καπνιστές. Απεχθάνομαι το τσιγάρο, δεν θα καπνίσω ποτέ, το θεωρώ μεγάλη μαλακία. Αλλά αφήστε τον κόσμο ήσυχο ρε. Όλη μέρα κι όλη νύχτα με το κάπνισμα και τα κακά του. Οι καπνιστές το ξέρουν ότι κάνει κακό. Δεν θα το κόψουν αν τους το λες ένα εκατομύριο φορές τη μέρα. Όλοι επιλέγουμε τα ρίσκα μας στην ζωή.
Ως πρωην φουγαρο για εικοσι χρονια μπορω να σου πω οτι το κοινωνικο μπουλινγκ ειναι πολυ πιο αποτελεσματικο απο τη γνωση οτι το καπνισμα βλαπτει.

Επισης το κοινωνικο μπουλινγκ για τους χοντρους εδω με εχει κανει να ξεσκιζομαι τον τελευταιο καιρο στη γυμναστικη για να χασω τα κιλα που εβαλα επειδη εκοψα το τσιγαρο.

Αμα ημουν στην Ελλαδα θα ημουν και καπνιστης και χονδρος γιατι οι περισσοτεροι Ελληνες ετσι ειναι οποτε δεν χρειαζεται να ειμαι ακαπνος και φιτ για να εχω τα γκομενακια που θελω.

Εδω ομως που υπαρχει σειμινγκ εχω βγαλει καλους στα ποδια απο το περπατημα :a040:
Δηλαδη τι λενε στους χοντρους στην Ισπανια;
Μπουχεθόρ τύποθ, μπάθτα μαντζάρε, θτοματέιροθ ραπθίμοθ.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27150
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 19 Ιουν 2019, 18:41

Εικόνα

ναι, αλλά ο στυλιανίδης το 2009
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23261
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 19 Ιουν 2019, 19:00

τί ώρα ειναι αυτό? Πολλή ερημιά βλέπω στην αποβάθρα. Πάντως η μπλε γραμμη, ανεκαθεν υπολειτουργούσε, σε σύγκριση με την κόκκινη.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27150
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 19 Ιουν 2019, 19:13

vantono έγραψε:
19 Ιουν 2019, 19:00
τί ώρα ειναι αυτό? Πολλή ερημιά βλέπω στην αποβάθρα. Πάντως η μπλε γραμμη, ανεκαθεν υπολειτουργούσε, σε σύγκριση με την κόκκινη.
18:30 σήμερα, σταθμός λαφαζάνη
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 19 Ιουν 2019, 20:37

Drexler έγραψε:
14 Ιουν 2019, 10:47
Ορέστης 35 έγραψε:
14 Ιουν 2019, 02:45
Το χειροτερο ειναι το τραμ γιατι δεν εχει παραθυρα που ανοιγουν και ο εξαερισμος τρωει ηττα οταν μπουν μεσα πολλοι. Πολλες φορες εχω κατεβει και το πηρα ποδαρατο. Πλεον μου φαινεται και θορυβωδες,
Πιο γρηγορα πας με τα ποδια παρα με το τραμ.
Πραγματικά. Δύο φορές έχω μπει στο τραμ και κοιμήθηκα και τις δύο. Σαν μωρό στην κούνια αισθανόμουν, τόσο αργά πάει.


Ορέστης 35 έγραψε:
14 Ιουν 2019, 16:26
Διαβασα ενα αρθρο που ελεγε οτι οι νεοι αγγλοι προτιμουν πλεον να μην μεταναστευουν στο Λονδινο που οι μισθοι ειναι υψηλοτεροι γιατι τα νοικια ειναι πολυ υψηλα. Προτιμουν τις μικρες πολεις.
Εδώ και δεκαετίες αυτό.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών