Η ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΥ ΘΑΝΟΝΤΟΣ ΠΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΙΣΕΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΕΣ.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Η ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΥ ΘΑΝΟΝΤΟΣ ΠΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΙΣΕΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΕΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 25 Ιουν 2019, 17:04

πριν χρονια πεθανε ο πατερας μου συνταξιουχος ΟΓΑ με 320 ευρω συνταξη.πεθανε αυγουστο.η συνταξη εμπαινε σε ενα βιβλιαριο της αγροτικης τραπέζης.
Αμεσως δηλωσα τον θανατο του στον ανταποκριτη του ΟΓΑ και πηρα μαλιστα και το επιδομα κηδειας.

Δεν εδωσα σημασια απο εκει και περα.
τον επομενο μαρτιο ηρθε η βεβαιωση απο τον ΟΓΑ για την φορολογικη του δηλωση.ειδα εκπληκτος οτι η συνταξη του δεν ειχε κοπει απο τον αυγουστο αλλα πληρωνοταν κανονικα μεχρι τον μαρτιο.
πηγα στα κεντρικα του ΟΓΑ στην οδο πατησιων και τους το ειπα.Ειπαν οτι ειχα δικιο και οτι θα επαιρναν πισω τα λεφτα και θα μου εδιναν διορθωτικο χαρτι.
επειδη ομως οι ημερομηνιες για υποβολη φορολογικης δηλωσεως τελειωναν εκανα την δηλωση του θανοντος με ολη την συνταξη του ετους πραγμα που επεφερε πληρωμη φορου για τον θανοντα τον οποιον κατεβαλα.
σε λιγο καιρο ηρθε η νεα βεβαιωση με την μειομενη συνταξη εκανα συμπληρωματικη δηλωση και επρεπε να μου επιστραφει ο φορος, αλλα παρτο το αυγο και κουρευτο που λενε.την πηρα μιση μετα απο πεντε χρονια διοτι επρεπε να παρουν την επιστροφη ολοι οι κληρονομοι κτλ κτλ.
Παρατηρησα ομως οτι η συνταξη εμπαινε κανονικα στο βιβλιαριο οποτε ξαναπηγα στα κεντρικα και επι τοπου το διορθωσαν και κρατησαν το επιπλεον ποσο.(αν η ημουν κομμουνιστης φυσικα ολα αυτα δεν θα τα εκανα)

συγκρινετε λοιπον την δικη μου συμπεριφορα συμπεριφορα ενος ακροδεξιου με δυο κεφαλια πεντε χερια κοφτερα δοντια που κατασπαραζει αυτους που θελουν την ....προοδο της ελλαδος ,ενος φασιστα,ναζιστη,εχθρο του λαου και ξεσκολισμενου χαφιε,με την συμπεριφορα των γυναικων που θελουν την ...προοδο δηλαδη της λοιζου(που δικαστηκε για απατη αλλα δεν πληρωνει)και της συντροφισας της γενιας του πολυτεχνειου μοροπουλου(αν πηγε στην χαζονδ δε μου λεει τιποτε οι σαβουρες πανε και στη νδ)

αυτη ειναι η ηθικη η δικη μου αυτη η ηθικη των αριστερων
κατι ειχε γινει και με την μανα της κωνσταντοπουλου.
αλλα και η τιμητης των παντων γνωστη ...προοδευτικη ....αντιφασιστρια κτλ κτλ ελενα ακριτα ως γνωστον απο μικρο κοριτσακι εχει εξασφαλισει το 25% της βουλευτικης συνταξης και αντι να ντρεπεται για αυτο μας το παιζει οτι θελει...καθαρση ,σοσιαλιστικη κοινωνια κτλ
ρε ουστ,
επειδη ο γεροπαπανδρεου ειχε φιλια με τον πατερα της λουκη ακριτα οταν ο λουκης πεθανε ο γερος εβαλε τους χαχολους και ψηφισαν τον νομο αυτο σημαινει οτι ειναι ηθικος ο νομος;
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών