Την κατάρα μου .

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
alamo

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 13 Ιούλ 2019, 13:40

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:38
Εμενα με ειχε κατεβασει ο οδηγος στο δρομο επειδη δεν ειχα εισιτηριο. Ημουν 10 ετων και πηγαινα στο σχολειο.
Έκανε πολύ κακά , αφού δεν κάρφωσε όπισθεν.

Ορέστης 35

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιούλ 2019, 13:40

προσεξατε οτι εχουν τα χερια στη μεση σα να προκειται να αντιμετωπισουν κατι επικινδυνο;

Ορέστης 35

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιούλ 2019, 13:41

alamo έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:40
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:38
Εμενα με ειχε κατεβασει ο οδηγος στο δρομο επειδη δεν ειχα εισιτηριο. Ημουν 10 ετων και πηγαινα στο σχολειο.
Έκανε πολύ κακά , αφού δεν κάρφωσε όπισθεν.
Κυριε, το μηνημα σας ειναι ψυχανωμαλο.

alamo

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 13 Ιούλ 2019, 13:42

Από ποτέ σ;ν γλώσσα σώματος τα χέρια στη μέση σημαίνουν «αναμένω κίνδυνο» ;

alamo

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 13 Ιούλ 2019, 13:43

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:41
alamo έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:40
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:38
Εμενα με ειχε κατεβασει ο οδηγος στο δρομο επειδη δεν ειχα εισιτηριο. Ημουν 10 ετων και πηγαινα στο σχολειο.
Έκανε πολύ κακά , αφού δεν κάρφωσε όπισθεν.
Κυριε, το μηνημα σας ειναι ψυχανωμαλο.
Κύριος είσαι εσυ και όλο σου το σόι :P

444
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 23:34

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 444 » 13 Ιούλ 2019, 13:45

alamo έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:42
Από ποτέ σ;ν γλώσσα σώματος τα χέρια στη μέση σημαίνουν «αναμένω κίνδυνο» ;
από...
...τώρα!

Ορέστης 35

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιούλ 2019, 13:46

Ασέβαστος έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 12:50
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 11:04
Aσεβαστοι Λουόμενοι κυνηγάνε και πετάνε πέτρες σε ξιφία στην παραλία Αστέρια Χαλκίδας 8-7-2019

εξακολουθει να μην ειναι ξιφιας, και εξακολουθει να ειναι ενα ψαρι προς αλιευση, οπως ολα τα υπολοιπα. :102:

οσο για την επιβολη προστιμου, που την ειδες; στον τιτλο που εβαλε ενας ηλιθιος που εχει δει ψαρι μονο σε ταβερνα; γιατι να πεσει προστιμο, τι διαφορετικο εχει απο οποιοδηποτε αλλο ψαρι;
Ενα συμπαθητικο πλασμα της φυσης που σπανια εχει καποιος ανθρωπος της πολης την ευκαιρια να το δει απο κοντα. Εχουν ειδικο εγκεφαλο αυτοι που το πετροβολησαν.

Τι χαζομαρες για αλιεια γραφετε, 100 ατομα θα φανε ενα ψαρι;

Εγω πηγαινω στο παρκο και αν δω ενα παραξενο πουλι ή εντομο το παρατηρω και το θαυμαζω.

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 13 Ιούλ 2019, 13:46

Ασέβαστος έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:24
alamo έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:12
Την εσμπρωξαν τη ζαργάνα; Ήταν φύση; ή παραφύση;φέτος μου την είπε οικογένεια Γερμανών επειδή μάζευα και έτρωγα πεταλίδες.θαυμαστος νέος κόσμος
νταξ και μενα μου την εχει πει τουριστας επειδη πεταγα τα αντερα των ψαριων που καθαριζα στη θαλασσα. οτι ρυπαινω. :102:

τι να πεις, βουνησιοι. :102:
Ναι αλλά αν ήσουν στα ρηχά ο άνθρωπος έκαμε δίπλα το μπάνιο του κι εσύ πέταγες τα άντερα είσαι κι εσύ κομματάκι βρωμύλος. Άμα ήσουν όμως στα ανοιχτά τότε ο τουρίστας είναι ένας χίπστερ κι εσύ είσαι μια χαρά.
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

alamo

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 13 Ιούλ 2019, 13:47

Tora! Tora! Tora! (Japanese: トラ・トラ・トラ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Ιούλ 2019, 13:47

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:40
προσεξατε οτι εχουν τα χερια στη μεση σα να προκειται να αντιμετωπισουν κατι επικινδυνο;
αν πραγματι ηταν ξιφιας, πραγματι θα ηταν επικινδυνος. λογικο ειναι να μην ξερουν τι ειναι και να ειναι επιφυλακτικοι.

ηλιθιοι ειναι οι δημοσιογραφοι, που γραφουν μαλακιες χωρις πρωτα να ψαξουν και να μαθουν. α, ναι, και οσοι τους πιστευουν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Ορέστης 35

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιούλ 2019, 13:48

Οχλος απο ζομπι. Αυτοι ειναι οι νεοελληνες.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Ιούλ 2019, 13:51

pal έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:46
Ασέβαστος έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:24
alamo έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:12
Την εσμπρωξαν τη ζαργάνα; Ήταν φύση; ή παραφύση;φέτος μου την είπε οικογένεια Γερμανών επειδή μάζευα και έτρωγα πεταλίδες.θαυμαστος νέος κόσμος
νταξ και μενα μου την εχει πει τουριστας επειδη πεταγα τα αντερα των ψαριων που καθαριζα στη θαλασσα. οτι ρυπαινω. :102:

τι να πεις, βουνησιοι. :102:
Ναι αλλά αν ήσουν στα ρηχά ο άνθρωπος έκαμε δίπλα το μπάνιο του κι εσύ πέταγες τα άντερα είσαι κι εσύ κομματάκι βρωμύλος. Άμα ήσουν όμως στα ανοιχτά τότε ο τουρίστας είναι ένας χίπστερ κι εσύ είσαι μια χαρά.
Δεν πετάς στον σκουπιδοτενεκέ πολύτιμη τροφή για θαλάσσια ζούδια .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Ιούλ 2019, 13:52

pal έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:46
Ασέβαστος έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:24
alamo έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:12
Την εσμπρωξαν τη ζαργάνα; Ήταν φύση; ή παραφύση;φέτος μου την είπε οικογένεια Γερμανών επειδή μάζευα και έτρωγα πεταλίδες.θαυμαστος νέος κόσμος
νταξ και μενα μου την εχει πει τουριστας επειδη πεταγα τα αντερα των ψαριων που καθαριζα στη θαλασσα. οτι ρυπαινω. :102:

τι να πεις, βουνησιοι. :102:
Ναι αλλά αν ήσουν στα ρηχά ο άνθρωπος έκαμε δίπλα το μπάνιο του κι εσύ πέταγες τα άντερα είσαι κι εσύ κομματάκι βρωμύλος. Άμα ήσουν όμως στα ανοιχτά τότε ο τουρίστας είναι ένας χίπστερ κι εσύ είσαι μια χαρά.
ημουν στο τερμα της παραλιας, εκει που εχει βραχια και δεν κανει κανεις μπανιο. αλλα οπου και να τα εριχνα, "ρυπανση" "pollution" μου ειπε, δεν ειναι. δεν ριχνω κατι που δεν ηταν ηδη εκει πριν απο λιγο. απλως εβγαλα κατι εξω, κρατησα αυτο που ηθελα, και επεστρεψα τα υπολοιπα. το οποιο ειναι το ιδανικο, και μακαρι να το εκαναν ολοι, αντι να τα πετανε στα σκουπιδια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

alamo

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 13 Ιούλ 2019, 14:00

Σε πισίνα στο o Porto είχαν μια πινακίδα που ειδοποιούσε ότι στο νερό υπήρχε χρωστική δείκτης που άλλαζε χρώματα παρουσία ουριας

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Την κατάρα μου .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 13 Ιούλ 2019, 14:03

Ασέβαστος έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:52
pal έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:46
Ασέβαστος έγραψε:
13 Ιούλ 2019, 13:24


νταξ και μενα μου την εχει πει τουριστας επειδη πεταγα τα αντερα των ψαριων που καθαριζα στη θαλασσα. οτι ρυπαινω. :102:

τι να πεις, βουνησιοι. :102:
Ναι αλλά αν ήσουν στα ρηχά ο άνθρωπος έκαμε δίπλα το μπάνιο του κι εσύ πέταγες τα άντερα είσαι κι εσύ κομματάκι βρωμύλος. Άμα ήσουν όμως στα ανοιχτά τότε ο τουρίστας είναι ένας χίπστερ κι εσύ είσαι μια χαρά.
ημουν στο τερμα της παραλιας, εκει που εχει βραχια και δεν κανει κανεις μπανιο. αλλα οπου και να τα εριχνα, "ρυπανση" "pollution" μου ειπε, δεν ειναι. δεν ριχνω κατι που δεν ηταν ηδη εκει πριν απο λιγο. απλως εβγαλα κατι εξω, κρατησα αυτο που ηθελα, και επεστρεψα τα υπολοιπα. το οποιο ειναι το ιδανικο, και μακαρι να το εκαναν ολοι, αντι να τα πετανε στα σκουπιδια.
Θα δώσω ένα λίγο σιχαμερό παράδειγμα. Άμα είσαι μέσα στη θάλασσα και κατεβάσεις το μαγιό και ρίξεις ένα χεσίδι, πάλι δεν ρίχνεις κάτι που δεν ήταν ήδη εκεί. Μαζί σου το είχες όσο κολυμπούσες. Πολύ περισσότερο, αν είχες φάει ψάρια. Απλά απαλάσσεσαι από κάτι που δε χρειάζεσαι. Γίνεται και λίπασμα για τα φύκια.
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών