Incel δικαζει φεμινιστριες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 16 Ιούλ 2019, 16:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 15:43
pal έγραψε:
15 Ιούλ 2019, 21:18
Στη γλώσσα υπάρχουν οι λέξεις αρρενωπότητα και θηλυκότητα που έχουν να κάνουν με το πόσο σεξουαλικά ελκυστικός είναι ο άλλος. Για τους άνδρες, επιπροσθέτως υπάρχει και η λέξη ανδρισμός που αντίστοιχο δεν υπάρχει για τις γυναίκες, ούτε ως λέξη, ούτε ως έννοια. Μια γυναίκα δεν την απασχολεί ποτέ να αποδείξει πόσο γυναίκα είναι. Έναν άντρα τον απασχολεί πάρα πολύ να αποδείξει πόσο άντρας είναι (ανδρισμός).

Έχω την αίσθηση ότι αυτό παίζει ρόλο στη φάση με τους γκαίη άντρες και τις γκαίη γυναίκες. Οι γυναίκες γενικά είναι πιο άνετες και πρακτικές στη σεξουαλικότητά τους και ευκολότερα μεταπηδούν από τη μία φάση στην άλλη ή παραμένουν bisexual, χωρίς να τίθεται μείζον ζήτημα ταυτότητας. Εξάλλου, πολύ συχνά οι γυναίκες γίνονται μάνες κι αυτό απορροφά τεράστιο μέρος του κάθε είδους δυναμικού τους. Η προοπτική αυτή διαμορφώνει σε μεγάλο βαθμό τις επιλογές, τις προτεραιότητες και την κουλτούρα της γυναικείας κοινότητας, κι όταν γίνει πραγματικότητα για μια γυναίκα τη μεταμορφώνει εντελώς. Πολλοί λίγοι θυμούνται τη μάνα τους να κοιτάει πως να τους ξεφορτωθεί για να κυνηγάει τα γκομενάκια, οι περισσότεροι θυμόμαστε τη μανούλα που ήταν πάντα εκεί και ασχολούνταν με την πάρτη μας, ενίοτε σε ενοχλητικό βαθμό. Για τους άντρες αυτό είναι πιο δύσκολο γιατί προσπαθούν μονίμως να αποδείξουν την ταυτότητα του φύλου τους και η ομοφυλοφιλική εμπειρία, ακόμα και σε φαντασιακό επίπεδο, γίνεται αμέσως μείζον ζήτημα ταυτότητας. Επίσης, η πατρότητα δε συγκρίνεται ως προς την ένταση της εμπειρίας με την μητρότητα και δεν αποτελεί τόσο σημαντική προτεραιότητα ούτε ακρογωνιαίο λίθο της ταυτότητας.

Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά αυτή την αίσθηση έχω.
Αρρενωπότητα σημαίνει "έχω τη δυνατότητα να κυριαρχώ" και θηλυκότητα σημαίνει "έχω τη δυνατότητα να προκαλέσω".

Το θέτω τελείως γενικά αλλά όντως είναι δύο τελείως διαφορετικά γήπεδα.

Και σαφώς η κυριαρχία είναι πολύ πιο δύσκολη από την πρόκληση.

Αυτό διαφοροποιεί και τον τρόπο που οι γκέι άντρες ή γυναίκες εκλαμβάνουν με φυσικότητα ή μη το όποιο υπονοούμενο.

Για τις γυναίκες δεν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο η απόδοση του χαρακτηρισμού λεσβία γιατί στην ουσία δεν χάνουν κάποιο στοιχείο που να θίγει άμεσα την υπαρξιακή τους ταυτότητα. Από το ρόλο υποταγής στο ετεροφυλικό σεξ μεταφέρονται σε ένα πιο ισότιμο πεδίο (ανεξαρτήτως του αρσενικού και θηλυκού ρόλου που συνεχίζει να υφίσταται σε όλες τις ομοφυλόφιλες σχέσεις).

Για τους άντρες όμως ο χαρακτηρισμός "γκέι" είναι κάτι περισσότερο από ερωτική ιδιαιτερότητα γιατί τους τοποθετεί αυτομάτως σε ένα πεδίο όπου αποδέχονται ή επιθυμούν την υποταγή, άρα αποποιούνται -αμέσως ή εμμέσως- το θεμελιώδες στοιχείο της αρσενικής ταυτότητας.
Αυτά τα "έχω τη δυνατότητα να κυριαρχώ" ειδικά όταν μιλάμε για επιβολή μέσω της σωματικής δύναμης, κατά την άποψή μου είναι διαστρεβλώσεις που οδηγουν στην υπάρχουσα κατάσταση και τη θυματοποίηση μεγάλου αριθμού όχι μόνο γυναικών, αλλά και ανδρών.
Ο μάτσο τύπος που βαράει το τριχωτό του στήθος με τις γροθιές του μου θυμίζει περισσότερο ανόητο ουραγκοτάγκο που ο σκοπός του είναι να τον μεταχειρίζονται οι άλλοι για να κουβαλάει στην πλάτη του το παλανκίνο.

Οι γυναίκες φυσικά προτιμούν τους υγιείς και όμορφους άντρες, αλλά σε όλη τη διάρκεια της ιστορίας προτιμούν τους άντρες που έχουν μυαλό, δημιουργούν τέχνη και τεχνολογία, μπορούν να πουν μια ιστορία, όχι τα ουγκ ντούκια. Τα ουγκ ντούκια είναι φαντασίωση των ίδιων των αντρών και έχει να κάνει με την εικόνα που έχουν για τον εαυτό τους και τις ιεραρχικές σχέσεις που διαμορφώνουν μεταξύ τους και όχι με τις προτιμήσεις των γυναικών ή τη φύση του ανθρώπου μετά που έγινε Homo Sapiens.

Προσωπικά μου φαίνεται ότι το να είσαι γυναίκα είναι η default κατάσταση και δεν τίθεται ζήτημα απόδειξης. Για να είσαι άντρας, πρέπει να αποδείξεις ότι δεν είσαι στη default κατάσταση για να οριοθετήσεις την ταυτότητά σου και κυρίως πρέπει να το αποδείξεις στους άλλους άντρες.
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Ιούλ 2019, 16:04

pal έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 16:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 15:43
pal έγραψε:
15 Ιούλ 2019, 21:18
Στη γλώσσα υπάρχουν οι λέξεις αρρενωπότητα και θηλυκότητα που έχουν να κάνουν με το πόσο σεξουαλικά ελκυστικός είναι ο άλλος. Για τους άνδρες, επιπροσθέτως υπάρχει και η λέξη ανδρισμός που αντίστοιχο δεν υπάρχει για τις γυναίκες, ούτε ως λέξη, ούτε ως έννοια. Μια γυναίκα δεν την απασχολεί ποτέ να αποδείξει πόσο γυναίκα είναι. Έναν άντρα τον απασχολεί πάρα πολύ να αποδείξει πόσο άντρας είναι (ανδρισμός).

Έχω την αίσθηση ότι αυτό παίζει ρόλο στη φάση με τους γκαίη άντρες και τις γκαίη γυναίκες. Οι γυναίκες γενικά είναι πιο άνετες και πρακτικές στη σεξουαλικότητά τους και ευκολότερα μεταπηδούν από τη μία φάση στην άλλη ή παραμένουν bisexual, χωρίς να τίθεται μείζον ζήτημα ταυτότητας. Εξάλλου, πολύ συχνά οι γυναίκες γίνονται μάνες κι αυτό απορροφά τεράστιο μέρος του κάθε είδους δυναμικού τους. Η προοπτική αυτή διαμορφώνει σε μεγάλο βαθμό τις επιλογές, τις προτεραιότητες και την κουλτούρα της γυναικείας κοινότητας, κι όταν γίνει πραγματικότητα για μια γυναίκα τη μεταμορφώνει εντελώς. Πολλοί λίγοι θυμούνται τη μάνα τους να κοιτάει πως να τους ξεφορτωθεί για να κυνηγάει τα γκομενάκια, οι περισσότεροι θυμόμαστε τη μανούλα που ήταν πάντα εκεί και ασχολούνταν με την πάρτη μας, ενίοτε σε ενοχλητικό βαθμό. Για τους άντρες αυτό είναι πιο δύσκολο γιατί προσπαθούν μονίμως να αποδείξουν την ταυτότητα του φύλου τους και η ομοφυλοφιλική εμπειρία, ακόμα και σε φαντασιακό επίπεδο, γίνεται αμέσως μείζον ζήτημα ταυτότητας. Επίσης, η πατρότητα δε συγκρίνεται ως προς την ένταση της εμπειρίας με την μητρότητα και δεν αποτελεί τόσο σημαντική προτεραιότητα ούτε ακρογωνιαίο λίθο της ταυτότητας.

Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά αυτή την αίσθηση έχω.
Αρρενωπότητα σημαίνει "έχω τη δυνατότητα να κυριαρχώ" και θηλυκότητα σημαίνει "έχω τη δυνατότητα να προκαλέσω".

Το θέτω τελείως γενικά αλλά όντως είναι δύο τελείως διαφορετικά γήπεδα.

Και σαφώς η κυριαρχία είναι πολύ πιο δύσκολη από την πρόκληση.

Αυτό διαφοροποιεί και τον τρόπο που οι γκέι άντρες ή γυναίκες εκλαμβάνουν με φυσικότητα ή μη το όποιο υπονοούμενο.

Για τις γυναίκες δεν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο η απόδοση του χαρακτηρισμού λεσβία γιατί στην ουσία δεν χάνουν κάποιο στοιχείο που να θίγει άμεσα την υπαρξιακή τους ταυτότητα. Από το ρόλο υποταγής στο ετεροφυλικό σεξ μεταφέρονται σε ένα πιο ισότιμο πεδίο (ανεξαρτήτως του αρσενικού και θηλυκού ρόλου που συνεχίζει να υφίσταται σε όλες τις ομοφυλόφιλες σχέσεις).

Για τους άντρες όμως ο χαρακτηρισμός "γκέι" είναι κάτι περισσότερο από ερωτική ιδιαιτερότητα γιατί τους τοποθετεί αυτομάτως σε ένα πεδίο όπου αποδέχονται ή επιθυμούν την υποταγή, άρα αποποιούνται -αμέσως ή εμμέσως- το θεμελιώδες στοιχείο της αρσενικής ταυτότητας.
Αυτά τα "έχω τη δυνατότητα να κυριαρχώ" ειδικά όταν μιλάμε για επιβολή μέσω της σωματικής δύναμης, κατά την άποψή μου είναι διαστρεβλώσεις που οδηγουν στην υπάρχουσα κατάσταση και τη θυματοποίηση μεγάλου αριθμού όχι μόνο γυναικών, αλλά και ανδρών.
Ο μάτσο τύπος που βαράει το τριχωτό του στήθος με τις γροθιές του μου θυμίζει περισσότερο ανόητο ουραγκοτάγκο που ο σκοπός του είναι να τον μεταχειρίζονται οι άλλοι για να κουβαλάει στην πλάτη του το παλανκίνο.

Οι γυναίκες φυσικά προτιμούν τους υγιείς και όμορφους άντρες, αλλά σε όλη τη διάρκεια της ιστορίας προτιμούν τους άντρες που έχουν μυαλό, δημιουργούν τέχνη και τεχνολογία, μπορούν να πουν μια ιστορία, όχι τα ουγκ ντούκια. Τα ουγκ ντούκια είναι φαντασίωση των ίδιων των αντρών και έχει να κάνει με την εικόνα που έχουν για τον εαυτό τους και τις ιεραρχικές σχέσεις που διαμορφώνουν μεταξύ τους και όχι με τις προτιμήσεις των γυναικών ή τη φύση του ανθρώπου μετά που έγινε Homo Sapiens.

Προσωπικά μου φαίνεται ότι το να είσαι γυναίκα είναι η default κατάσταση και δεν τίθεται ζήτημα απόδειξης. Για να είσαι άντρας, πρέπει να αποδείξεις ότι δεν είσαι στη default κατάσταση για να οριοθετήσεις την ταυτότητά σου και κυρίως πρέπει να το αποδείξεις στους άλλους άντρες.
Σοφία :g094:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 16 Ιούλ 2019, 16:14

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Ιούλ 2019, 18:37

Ορεστη ισως θα επρεπε να αρχισεις να συμπαθεις τους μουσουλμανους (οι οποιοι ειναι οι μονο που μπορουν να σταθουν απεναντι σε γεωργιανους και αλβανους) στην λογικη οτι για να καθαρισει η σαπιλα πρωτα πρεπει να υπαρξει χαος και καταστροφη

τα προσκαιαρα φτιασιδωματα περι νομου και ταξης δεν αντιμετωπιζουν το προβημα απλα το χειροτερευουν

μονο μεσα απο την καταστροφη αναγενναται το νεο

αναθεωρησε τους εχθρους και τους φιλους σου :smt023
Ναι αλλα ο Ιφι εχει παραδωσει τα οπλα.Εκει που μας ελεγε να ξεκινησουμε ανταρτικο πολεως εχει εξαφανιστει.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Uppercut

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 16 Ιούλ 2019, 16:16

Μπορεί να βρήκε γκόμενα και να του πέρασε.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 16 Ιούλ 2019, 16:25

pal έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 16:01
Τα ουγκ ντούκια είναι φαντασίωση των ίδιων των αντρών και έχει να κάνει με την εικόνα που έχουν για τον εαυτό τους και τις ιεραρχικές σχέσεις που διαμορφώνουν μεταξύ τους και όχι με τις προτιμήσεις των γυναικών ή τη φύση του ανθρώπου μετά που έγινε Homo Sapiens.

Προσωπικά μου φαίνεται ότι το να είσαι γυναίκα είναι η default κατάσταση και δεν τίθεται ζήτημα απόδειξης. Για να είσαι άντρας, πρέπει να αποδείξεις ότι δεν είσαι στη default κατάσταση για να οριοθετήσεις την ταυτότητά σου και κυρίως πρέπει να το αποδείξεις στους άλλους άντρες.
Πολυ σωστη τοποθετηση, που εξηγει επισης γιατι και οι αντρες ειναι θυματα της πατριαρχιας.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Ιούλ 2019, 16:31

Drexler έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 16:14
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Ιούλ 2019, 18:37

Ορεστη ισως θα επρεπε να αρχισεις να συμπαθεις τους μουσουλμανους (οι οποιοι ειναι οι μονο που μπορουν να σταθουν απεναντι σε γεωργιανους και αλβανους) στην λογικη οτι για να καθαρισει η σαπιλα πρωτα πρεπει να υπαρξει χαος και καταστροφη

τα προσκαιαρα φτιασιδωματα περι νομου και ταξης δεν αντιμετωπιζουν το προβημα απλα το χειροτερευουν

μονο μεσα απο την καταστροφη αναγενναται το νεο

αναθεωρησε τους εχθρους και τους φιλους σου :smt023
Ναι αλλα ο Ιφι εχει παραδωσει τα οπλα.Εκει που μας ελεγε να ξεκινησουμε ανταρτικο πολεως εχει εξαφανιστει.
νηνεμια πριν την καταιγιδα :smt023
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Uppercut

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 16 Ιούλ 2019, 16:47

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 16:31
Drexler έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 16:14
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Ιούλ 2019, 18:37

Ορεστη ισως θα επρεπε να αρχισεις να συμπαθεις τους μουσουλμανους (οι οποιοι ειναι οι μονο που μπορουν να σταθουν απεναντι σε γεωργιανους και αλβανους) στην λογικη οτι για να καθαρισει η σαπιλα πρωτα πρεπει να υπαρξει χαος και καταστροφη

τα προσκαιαρα φτιασιδωματα περι νομου και ταξης δεν αντιμετωπιζουν το προβημα απλα το χειροτερευουν

μονο μεσα απο την καταστροφη αναγενναται το νεο

αναθεωρησε τους εχθρους και τους φιλους σου :smt023
Ναι αλλα ο Ιφι εχει παραδωσει τα οπλα.Εκει που μας ελεγε να ξεκινησουμε ανταρτικο πολεως εχει εξαφανιστει.
νηνεμια πριν την καταιγιδα :smt023
Έθνι, πάμε λίγο σιγά, σιγά να σε βοηθήσω. Ας αρχίσουμε απ' τα βασικά, τι ύψος έχεις;

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 16 Ιούλ 2019, 16:48

Το κουτσομπολιό γενικά δεν είναι αρρενωπό χαρακτηριστικό, επομένως όσοι καταφεύγουν σε αυτό έχουν διαβρωθεί.

Professor
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 16 Ιούλ 2019, 17:20

pal έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 15:04
Nandros έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 13:43
pal έγραψε:
15 Ιούλ 2019, 21:18
Στη γλώσσα υπάρχουν οι λέξεις αρρενωπότητα και θηλυκότητα που έχουν να κάνουν με το πόσο σεξουαλικά ελκυστικός είναι ο άλλος. Για τους άνδρες, επιπροσθέτως υπάρχει και η λέξη ανδρισμός που αντίστοιχο δεν υπάρχει για τις γυναίκες, ούτε ως λέξη, ούτε ως έννοια. Μια γυναίκα δεν την απασχολεί ποτέ να αποδείξει πόσο γυναίκα είναι. Έναν άντρα τον απασχολεί πάρα πολύ να αποδείξει πόσο άντρας είναι (ανδρισμός).

Έχω την αίσθηση ότι αυτό παίζει ρόλο στη φάση με τους γκαίη άντρες και τις γκαίη γυναίκες. Οι γυναίκες γενικά είναι πιο άνετες και πρακτικές στη σεξουαλικότητά τους και ευκολότερα μεταπηδούν από τη μία φάση στην άλλη ή παραμένουν bisexual, χωρίς να τίθεται μείζον ζήτημα ταυτότητας. Εξάλλου, πολύ συχνά οι γυναίκες γίνονται μάνες κι αυτό απορροφά τεράστιο μέρος του κάθε είδους δυναμικού τους. Η προοπτική αυτή διαμορφώνει σε μεγάλο βαθμό τις επιλογές, τις προτεραιότητες και την κουλτούρα της γυναικείας κοινότητας, κι όταν γίνει πραγματικότητα για μια γυναίκα τη μεταμορφώνει εντελώς. Πολλοί λίγοι θυμούνται τη μάνα τους να κοιτάει πως να τους ξεφορτωθεί για να κυνηγάει τα γκομενάκια, οι περισσότεροι θυμόμαστε τη μανούλα που ήταν πάντα εκεί και ασχολούνταν με την πάρτη μας, ενίοτε σε ενοχλητικό βαθμό.
Για τους άντρες αυτό είναι πιο δύσκολο γιατί προσπαθούν μονίμως να αποδείξουν την ταυτότητα του φύλου τους και η ομοφυλοφιλική εμπειρία, ακόμα και σε φαντασιακό επίπεδο, γίνεται αμέσως μείζον ζήτημα ταυτότητας.
Επίσης, η πατρότητα δε συγκρίνεται ως προς την ένταση της εμπειρίας με την μητρότητα και δεν αποτελεί τόσο σημαντική προτεραιότητα ούτε ακρογωνιαίο λίθο της ταυτότητας.

Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά αυτή την αίσθηση έχω.
Όλα καλά, εκτός από το μπλε κείμενο. Δεν ισχύει για όλους τους άνδρες. Δεν γνωρίζω ποσοστά. αλλά δεν είναι όλοι που προσπαθούν να αποδείξουν τον ανδρισμό τους, δεν έχουν τέτοια ανάγκη. Ίσως να ισχύει για τους σκληρούς/ φανατικούς ομοφοβικούς, για τους οποίους υπάρχουν μελέτες ότι - ίσως - είναι γκέυ που αρνούνται να το αποδεχτούν.
.
Από την κοινωνική μου εμπειρία αλλά και από τον εαυτό μου, παρατηρώ ότι αν την πέσει μια λεσβία γυναίκα σε μια στρέητ γυναίκα, η στρέητ γυναίκα ποτέ δε νιώθει ότι το γεγονός αυτό καθ' αυτό την πρόσβαλλει. Επίσης, εγώ που εκτός από στρέητ είμαι αρκετά συντηρητικό άτομο, άμα με πεις λεσβία θα ξύσω το κεφάλι μου με απορία και θα πω "ξέρω γω, χαζός είναι, αφού δεν είμαι" δε θα τσατιστώ ούτε θα προσβληθώ. Στους άντρες όμως διάφορες χυδαίες παραλλαγές της λέξης γκέη αποτελούν βρισιά και τρόπος υποβιβασμου του άλλου. Γι αυτους είναι σημαντικό αυτό το πράγμα και τους αφορά ενώ οι γυναίκες σχεδόν αδιαφορούν.
Επίσης, είναι χαρακτηριστικό το γεγονός ότι οι γυναίκες όταν κουτσομπολεύουν, τη λεσβία θα την κοροιδέψουν ότι είναι άσχημη (αν τυχαίνει να είναι) όχι ότι είναι λεσβία. Επίσης, μπορεί να την κουτσομπλεύουν γιατί δεν έκανε δικά της παιδιά (δεν έκανε δικά της παιδιά γι αυτό φέρεται έτσι κλπ). Ίσως και να την κουτσομπολέψουν λίγο αν παριστάνει το σκληρό καρύδι ενώ είναι μια σταλιά. Γενικά δεν θεωρείται ένα πολύ ενδιαφέρον τόπικ κουτσομπολιού.
Για τους άντρες γκέη όμως ο κόσμος κουτσομπολεύει πολύ περισσότερο και με πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον.
Οι προσεγγίσεις σου ενδιαφέρουσες είναι, αλλά δεν ξέρω.

Εγώ ποτέ δεν έχω πει κάποιον πούστη ως βρισιά, και να το έλεγα δεν θα σχετιζόταν με τη σεξουαλικότητα.

Κάποιοι ομοφυλόφιλοι είναι περισσότερο αρρενωποί από τον μέσο στρέητ, εν τω μεταξύ. Δεν υπάρχει άμεσος συσχετισμός ομοφυλοφιλίας θηλυπρέπειας.

Δεν θα με ενοχλούσε να μου την πέσουν, επίσης.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 16 Ιούλ 2019, 18:04

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 16:31


νηνεμια πριν την καταιγιδα :smt023
Α ωραια :smt023
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Ορέστης 35

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 16 Ιούλ 2019, 19:43

vantono έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 10:15
Το δικό σου σκυλί Ορέστη,δεν το ειχες μαζί όταν σου αμόλησαν τα πιτμπουλ οι Αλβανοι? Ελπίζω να μην το κρατάς κλειδωμενο στο σπιτι επειδη ειχατε δεχτεί μπούλινγκ παλιότερα.
Tο δικο μου σκυλι το σκοτωσαν.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23193
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Ιούλ 2019, 19:49

Ορέστης 35 έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 19:43
vantono έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 10:15
Το δικό σου σκυλί Ορέστη,δεν το ειχες μαζί όταν σου αμόλησαν τα πιτμπουλ οι Αλβανοι? Ελπίζω να μην το κρατάς κλειδωμενο στο σπιτι επειδη ειχατε δεχτεί μπούλινγκ παλιότερα.
Tο δικο μου σκυλι το σκοτωσαν.
:a040: πού να ξέρω ρε, σορρυ, δεν ειχες πει κατι τετοιο (μπορει να μην θυμάμαι). Κάτι ότι σας λιντσάρανε σε ΜΜΜ, ηξερα εγώ μόνο.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 16 Ιούλ 2019, 19:54

Ορέστης 35 έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 19:43
vantono έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 10:15
Το δικό σου σκυλί Ορέστη,δεν το ειχες μαζί όταν σου αμόλησαν τα πιτμπουλ οι Αλβανοι? Ελπίζω να μην το κρατάς κλειδωμενο στο σπιτι επειδη ειχατε δεχτεί μπούλινγκ παλιότερα.
Tο δικο μου σκυλι το σκοτωσαν.
Οι ιδιοι; Στο ιδιο σκηνικο; :cry

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Ιούλ 2019, 19:58

οι καγκουρες,δλδ οι chads αυτη η φιλελε μαστιγα
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Incel δικαζει φεμινιστριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιούλ 2019, 20:14

pal έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 16:01
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 15:43
Αρρενωπότητα σημαίνει "έχω τη δυνατότητα να κυριαρχώ" και θηλυκότητα σημαίνει "έχω τη δυνατότητα να προκαλέσω".

Το θέτω τελείως γενικά αλλά όντως είναι δύο τελείως διαφορετικά γήπεδα.

Και σαφώς η κυριαρχία είναι πολύ πιο δύσκολη από την πρόκληση.

Αυτό διαφοροποιεί και τον τρόπο που οι γκέι άντρες ή γυναίκες εκλαμβάνουν με φυσικότητα ή μη το όποιο υπονοούμενο.

Για τις γυναίκες δεν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο η απόδοση του χαρακτηρισμού λεσβία γιατί στην ουσία δεν χάνουν κάποιο στοιχείο που να θίγει άμεσα την υπαρξιακή τους ταυτότητα. Από το ρόλο υποταγής στο ετεροφυλικό σεξ μεταφέρονται σε ένα πιο ισότιμο πεδίο (ανεξαρτήτως του αρσενικού και θηλυκού ρόλου που συνεχίζει να υφίσταται σε όλες τις ομοφυλόφιλες σχέσεις).

Για τους άντρες όμως ο χαρακτηρισμός "γκέι" είναι κάτι περισσότερο από ερωτική ιδιαιτερότητα γιατί τους τοποθετεί αυτομάτως σε ένα πεδίο όπου αποδέχονται ή επιθυμούν την υποταγή, άρα αποποιούνται -αμέσως ή εμμέσως- το θεμελιώδες στοιχείο της αρσενικής ταυτότητας.
Αυτά τα "έχω τη δυνατότητα να κυριαρχώ" ειδικά όταν μιλάμε για επιβολή μέσω της σωματικής δύναμης, κατά την άποψή μου είναι διαστρεβλώσεις που οδηγουν στην υπάρχουσα κατάσταση και τη θυματοποίηση μεγάλου αριθμού όχι μόνο γυναικών, αλλά και ανδρών.
Ο μάτσο τύπος που βαράει το τριχωτό του στήθος με τις γροθιές του μου θυμίζει περισσότερο ανόητο ουραγκοτάγκο που ο σκοπός του είναι να τον μεταχειρίζονται οι άλλοι για να κουβαλάει στην πλάτη του το παλανκίνο.

Οι γυναίκες φυσικά προτιμούν τους υγιείς και όμορφους άντρες, αλλά σε όλη τη διάρκεια της ιστορίας προτιμούν τους άντρες που έχουν μυαλό, δημιουργούν τέχνη και τεχνολογία, μπορούν να πουν μια ιστορία, όχι τα ουγκ ντούκια. Τα ουγκ ντούκια είναι φαντασίωση των ίδιων των αντρών και έχει να κάνει με την εικόνα που έχουν για τον εαυτό τους και τις ιεραρχικές σχέσεις που διαμορφώνουν μεταξύ τους και όχι με τις προτιμήσεις των γυναικών ή τη φύση του ανθρώπου μετά που έγινε Homo Sapiens.

Προσωπικά μου φαίνεται ότι το να είσαι γυναίκα είναι η default κατάσταση και δεν τίθεται ζήτημα απόδειξης. Για να είσαι άντρας, πρέπει να αποδείξεις ότι δεν είσαι στη default κατάσταση για να οριοθετήσεις την ταυτότητά σου και κυρίως πρέπει να το αποδείξεις στους άλλους άντρες.
pal, δεν καταλαβαίνω την ταύτιση της ανδρικής ρώμης με την ουγκανοσύνη και τους γορίλες.
Είναι σα να λες ότι όλες οι όμορφες γυναίκες είναι ηλίθιες. Και οι ιππότες των παραμυθιών δεν ήταν διαχρονικό πρότυπο για τα κοριτσάκια επειδή ήταν ευγενικοί τροβαδούροι αλλά επειδή έσωζαν τις πριγκιποπούλες από τον δράκο. Μόνον ο Ορφέας μπόρεσε να τον κοιμίσει, οι υπόλοιποι δεν χρησιμοποιούσαν λύρα αλλά σπαθί ή κοντάρι. Ουσιαστικώς και στους ανθρώπους παίζει το ζωικό μοτίβο. Τα θηλυκά στρέφονται ενστικτωδώς προς τον αρχηγό της αγέλης, αυτό εννοώ κυριαρχία.

Αναφορικά δε με την τέχνη και την τεχνολογία, τι να πω;
Αυτές οι δύο κατηγορίες ευδοκίμησαν σε περιοχές που κατακτήθηκαν με τη δύναμη των όπλων και όχι του πνεύματος. Και ειδικώς οι καλλιτέχνες και οι επιστήμονες, σπανίως είναι ιδανικοί σύντροφοι. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών