Αντιμπουρδελιαρικες κινητοποιησεις στην φυλης (1995)

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Ορέστης 35

Re: Αντιμπουρδελιαρικες κινητοποιησεις στην φυλης (1995)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 31 Ιούλ 2019, 02:25

Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:20
Juno έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 13:55
Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 12:57


δεν ειμαι ντετεκτιβ,ουτε ψυχολογος.
Αν τις δεις,μπορεις να της ρωτησεις.
Δεν ειναι ολα ασπρα-μαυρα σ'αυτη τη ζωη,υπαρχουν και οι ενδιαμεσες αποχρωσεις.
Ναι βρε Thor, αλλά δεν πιστεύω πως μια γυναίκα κάνει αυτό το επάγγελμα από επιλογή και δεν υποχρεώθηκε με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο. Είτε αυτός είναι φυσική βία είτε είναι ψυχολογική κλπ.
ελαχιστοι ανθρωποι κανουν το επαγγελμα που τους αρεσει.
Οι υπολοιποι δεχονται πιεση για να κανουν κατι που δεν τους αρεσει,το οποιο με τα χρονια ειναι πολυ ψυχοφθορο.
Κανενας δεν σε υποχρεωνει να γινεις σερβιτορος ή καθαριστρια ή δεν ξερω εγω τι αλλο,αλλα το κανεις για να επιβιωσεις και στο τελος της ημερας μετρας τις απωλειες.
Και μη μου πεις οτι δεν υπαρχουν.
Σωστος.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Αντιμπουρδελιαρικες κινητοποιησεις στην φυλης (1995)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 31 Ιούλ 2019, 17:26

Juno έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 20:11
Thor έγραψε:
30 Ιούλ 2019, 15:20
ελαχιστοι ανθρωποι κανουν το επαγγελμα που τους αρεσει.
Οι υπολοιποι δεχονται πιεση για να κανουν κατι που δεν τους αρεσει,το οποιο με τα χρονια ειναι πολυ ψυχοφθορο.
Κανενας δεν σε υποχρεωνει να γινεις σερβιτορος ή καθαριστρια ή δεν ξερω εγω τι αλλο,αλλα το κανεις για να επιβιωσεις και στο τελος της ημερας μετρας τις απωλειες.
Και μη μου πεις οτι δεν υπαρχουν.
Συγκρίνεις αυτά τα επαγγέλματα με την πορνεία; Η συζήτηση σταματά εδώ.
και καλα κανεις και τη σταματας,γιατι προσβαλεις πολυ κοσμο με την απαντηση σου.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών