Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 23 Ιούλ 2019, 18:29

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:17
Beria έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 17:46
Sid Vicious έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 17:38
Βρώμικη Αθήνα + ελλιπής πυροπροστασια = όποιος γουστάρει παρανομεί ελεύθερα.
Ακούγεται λογικό.
Σιδ τέκνον μου, εγώ είπα ότι δεν θα κάνουν τίποτα στα σημαντικά αλλά θα ταιζουν ασφάλεια το πόπολο.

Εσύ πως έφτασες στην παραπάνω συνάρτηση, δεν ξευρω
Yποθέτω με το ίδιο σκεπτικό που έφτασα κι εγώ.

Γιατί διαβάζεται και αλλιώς.
Kαι οι άλλοι δεν έκαναν τίποτα στα σημαντικά αλλά τάιζαν ελευθερία έκφρασης το πόπολο.

Και προφανώς το πόπολο χόρταινε.
Οι άλλοι δεν έκαναν τίποτα, αλλά τάιζαν αριστερή περηφάνια το πόπολο
Αυτοί δεν θα κάνουν τίποτα, αλλά θα ταΐσουν ασφάλεια το δικό τους πόπολο

Δεν βλέπω πώς στοιχειοθετείται το αλλιώς στην διατύπωσή σου
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 23 Ιούλ 2019, 18:34

Nandros έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:29
Τους συκοφαντεί εννοείς; Πιστεύουν στο Σύνταγμα της χώρας;
Όχι, είναι αντισυνταγματικό να θεωρεί κανείς, πως τους αντισυνταγματικούς πρέπει να τους διώκει η Πολιτεία με επίσης αντισυνταγματικές μεθόδους. Δεν στέκει όμως. Κι εγώ πραγματικά δεν ξέρω, ως τώρα, τι αντισυνταγματικό διέπραξε ο Ρουβικώνας, πλην ενός ηλιθίου ακτιβισμού επιπέδου ανηλίκων. Αντισυνταγματική είναι μια οργάνωση που σχεδιάζει πραξικόπημα, που συντηρεί παραστρατιωτικές οργανώσεις και συνωμοτεί ενάντια στο πολίτευμα.
Ordem e Progresso.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 23 Ιούλ 2019, 18:41

Cavaliere έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:34
Nandros έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:29
Τους συκοφαντεί εννοείς; Πιστεύουν στο Σύνταγμα της χώρας;
Όχι, είναι αντισυνταγματικό να θεωρεί κανείς, πως τους αντισυνταγματικούς πρέπει να τους διώκει η Πολιτεία με επίσης αντισυνταγματικές μεθόδους. Δεν στέκει όμως. Κι εγώ πραγματικά δεν ξέρω, ως τώρα, τι αντισυνταγματικό διέπραξε ο Ρουβικώνας, πλην ενός ηλιθίου ακτιβισμού επιπέδου ανηλίκων. Αντισυνταγματική είναι μια οργάνωση που σχεδιάζει πραξικόπημα, που συντηρεί παραστρατιωτικές οργανώσεις και συνωμοτεί ενάντια στο πολίτευμα.
Νίκο , :D αν διαβάσεις τις αναρτήσεις και τα άρθρα στο ιντυμεντια ακριβώς τα ανωτέρω πράγματα κάνει ι Ρουβικωνας και οι αντιεξουσιαστές
Όπου αντί για πραξικόπημα βαλς ένοπλη λαϊκή πάλη , επανασταση κλπ

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 23 Ιούλ 2019, 18:43

Cavaliere έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:34
Nandros έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:29
Τους συκοφαντεί εννοείς; Πιστεύουν στο Σύνταγμα της χώρας;
Όχι, είναι αντισυνταγματικό να θεωρεί κανείς, πως τους αντισυνταγματικούς πρέπει να τους διώκει η Πολιτεία με επίσης αντισυνταγματικές μεθόδους. Δεν στέκει όμως. Κι εγώ πραγματικά δεν ξέρω, ως τώρα, τι αντισυνταγματικό διέπραξε ο Ρουβικώνας, πλην ενός ηλιθίου ακτιβισμού επιπέδου ανηλίκων. Αντισυνταγματική είναι μια οργάνωση που σχεδιάζει πραξικόπημα, που συντηρεί παραστρατιωτικές οργανώσεις και συνωμοτεί ενάντια στο πολίτευμα.
Και με τα ανωτέρω πράγματα εκδιώχθηκε ,καλώς κατά εμένα ,και η Χρυσή Αυγή ..
Η προάσπιση της Δημοκρατίας δεν αφορά μόνο την προάσπιση από το ένα άκρο αλλά και από το άλλο .

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 23 Ιούλ 2019, 18:44

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:41
Νίκο , :D αν διαβάσεις τις αναρτήσεις και τα άρθρα στο ιντυμεντια ακριβώς τα ανωτέρω πράγματα κάνει ι Ρουβικωνας και οι αντιεξουσιαστές
Όπου αντί για πραξικόπημα βαλς ένοπλη λαϊκή πάλη , επανασταση κλπ
Άλλη όρεξη δεν έχω, να διαβάζω indy. Αν θέλω να μαλακιστώ, έχω το εδώ φόρουμ. Πρέπει να καταλάβουμε πως δεν διώκεται μια οργάνωση μόνο επειδή δηλώνει αναρχική. Πρέπει να χαρακτηριστεί τρομοκρατική ή εγκληματική.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 23 Ιούλ 2019, 18:48

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:43
Και με τα ανωτέρω πράγματα εκδιώχθηκε ,καλώς κατά εμένα ,και η Χρυσή Αυγή ..
Η προάσπιση της Δημοκρατίας δεν αφορά μόνο την προάσπιση από το ένα άκρο αλλά και από το άλλο .
Η Χ.Α. διώχθηκε αφού ένα στέλεχός της σε οργανωμένη επιχείρηση σκότωσε έναν πολίτη, και επειδή ευρέθησαν στοιχεία που αποδεικνύουν πως έχει στρατιωτική δομή και στρατιωτική εκπαίδευση. Πριν από όλα αυτά, υπήρχαν επιχειρήσεις με φόνους σε μετανάστες και αιματηρές επιθέσεις σε συνδικαλιστές, και το κράτος έκανε την πάπια. Χρειάστηκε να εκτελέσουν μπροστά στα μάτια της αμέτοχης Αστυνομίας έναν Έλληνα πολίτη, για να αναγκαστούν οι τύποι να αποφασίσουν δίωξη. Μιλάμε με καθαρά νομικό περιεχόμενο, ουδεμία σύγκριση, κι επικαλούμαι τη νομική ιδιότητα του Beria να το επιβεβαιώσει.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48043
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 23 Ιούλ 2019, 18:54

nostromos έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 16:14
Kauldron έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 16:11
ΟΚ, Δεξιούληδες, ποιός πάει ένα στοίχημα οτι δε θα του κάνουν τίποτα (δηλαδή δε θα κάτσει στη μπουζού ούτε μια μέρα, και στη χειρότερη θα πληρώσει κανένα κασεράκι πάλι και θα φύγει ελεύθερο πουλάκι?).
αυτη ειναι η κοινωνια μας φιλε ...τι θα επρεπε δηλαδη ...? να τον πυροβολησουνε επειδη πεταει μπογιες...?
Μα εγώ το ξέρω. Και φυσικά και η ποινή κάπου εκεί θα είναι, αφού πρόκειται για επαναστάτη της πορδής, που απ' τη μια θέλει να κάνει την "επανάστασή" του (45 χρονών μαντράχαλος, να πατάει τα κουδούνια στις 3 τα ξημερώματα και να τρέχει, σα 12χρονος), αλλά απ' την άλλη δε θέλει να χάσει τ' αστικά αγαθά του (προφανώς εισοδηματίας). Για τους δεξιούληδες το λέω (άλλοι βολεψάκηδες, να μοιράσουμε το Αιγαίο με τους Τούρκους γιατί "αγρίεψαν", λες και αν τους ρίξουμε κανέναν έξοσετ θα τολμήσουν να πολεμήσουν τα κινέζια), που φαντασιώνονται μπουντρούμια και δράκοντες.
Η Χ.Α. διώχθηκε αφού ένα στέλεχός της σε οργανωμένη επιχείρηση σκότωσε έναν πολίτη
Και στέλεχος της ΝΔ σκότωσε σε οργανωμένη επιχείρηση τον Τεμπονέρα, αλλά δε διώχθηκε.

Όσο για τη στρατιωτική οργάνωση, και οι πρόσκοποι έχουν στρατιωτική οργάνωση και δομή. Και τί έγινε?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kauldron την 23 Ιούλ 2019, 18:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 23 Ιούλ 2019, 18:54

Οι αναρχικοί είναι τα κακομαθημένα παιδιά της αστικής τάξης.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 23 Ιούλ 2019, 18:56

Cavaliere έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:34
Nandros έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:29
Τους συκοφαντεί εννοείς; Πιστεύουν στο Σύνταγμα της χώρας;
Όχι, είναι αντισυνταγματικό να θεωρεί κανείς, πως τους αντισυνταγματικούς πρέπει να τους διώκει η Πολιτεία με επίσης αντισυνταγματικές μεθόδους. Δεν στέκει όμως. Κι εγώ πραγματικά δεν ξέρω, ως τώρα, τι αντισυνταγματικό διέπραξε ο Ρουβικώνας, πλην ενός ηλιθίου ακτιβισμού επιπέδου ανηλίκων. Αντισυνταγματική είναι μια οργάνωση που σχεδιάζει πραξικόπημα, που συντηρεί παραστρατιωτικές οργανώσεις και συνωμοτεί ενάντια στο πολίτευμα.
Συνετα αυτα που λες συντρολλε αλλα για μενα απεναντι στην 17Ν το κρατος πρεπει να ειναι ατεγκτο και να μην δεινει αδειες σε Κουφοντινες εφοσον
δηλωνουν αμετανοητοι.Την ιδια αυστηροτητα το κρατος πρεπει να την εξαντλησει και απεναντι στο ναζιστικο μορφωμα της χρυσης αυγης και τους
Ρουπακιαδες.Απο την αλλη ομως δεν πρεπει να ειμαστε και εντελως ανεκτικοι σε φαινομενα τυπου Ρουβικωνα και οσοι προκαλουν σοβαρες φθορες σε
ξενη περιουσια να πληρωνουν εφοσον μπορουν ειδαλλως να μπαινουν στην φυλακη και να κανουν κοινωνικη εργασια παρασιτα δεν μπορουμε να τρεφουμε.Οι ιεχωβαδες του Περισσου τουλαχιστον εξαντλουνε ολα τα νομιμα μεσα για να προωθησουν την ιδεολογια τους.Τελειωνοντας ενα θα πω ειτε με ΣΥΡΙΖΑ ειτε με νουδουλα οι πραγματικοι εγκληματιες του κοινου ποινικου δικαιου οπως εμποροι ναρκωτικων,
μαστρωποι μπραβοι της νυχτας και αλλα κατακαθια της κοινωνιας ειτε θα αλωνιζουν ελευθερα ειτε θα κανουν ανετα τις μπιζνες τους μεσα απο την φυλακη.Στην Ελλαδα ζουμε αλλωστε και η πολιτικη σκηνη μαζι με τους μπατσιου ειναι διαπλεκομενοι με το οργανωμενο εγκλημα.Τις ομορφες καλησπερες μου. :wave:

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 23 Ιούλ 2019, 19:02

plouf έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:56
Συνετα αυτα που λες συντρολλε αλλα για μενα απεναντι στην 17Ν το κρατος πρεπει να ειναι ατεγκτο και να μην δεινει αδειες σε Κουφοντινες εφοσον
δηλωνουν αμετανοητοι.Την ιδια αυστηροτητα το κρατος πρεπει να την εξαντλησει και απεναντι στο ναζιστικο μορφωμα της χρυσης αυγης και τους
Ρουπακιαδες.Απο την αλλη ομως δεν πρεπει να ειμαστε και εντελως ανεκτικοι σε φαινομενα τυπου Ρουβικωνα και οσοι προκαλουν σοβαρες φθορες σε
ξενη περιουσια να πληρωνουν εφοσον μπορουν ειδαλλως να μπαινουν στην φυλακη και να κανουν κοινωνικη εργασια παρασιτα δεν μπορουμε να τρεφουμε.Οι ιεχωβαδες του Περισσου τουλαχιστον εξαντλουνε ολα τα νομιμα μεσα για να προωθησουν την ιδεολογια τους.Τελειωνοντας ενα θα πω ειτε με ΣΥΡΙΖΑ ειτε με νουδουλα οι πραγματικοι εγκληματιες του κοινου ποινικου δικαιου οπως εμποροι ναρκωτικων,
μαστρωποι μπραβοι της νυχτας και αλλα κατακαθια της κοινωνιας ειτε θα αλωνιζουν ελευθερα ειτε θα κανουν ανετα τις μπιζνες τους μεσα απο την φυλακη.Στην Ελλαδα ζουμε αλλωστε και η πολιτικη σκηνη μαζι με τους μπατσιου ειναι διαπλεκομενοι με το οργανωμενο εγκλημα.Τις ομορφες καλησπερες μου.
Σπέρα. Συμφωνώ γενικά, αλλά διαφωνώ με τα θέματα των αδειών των κρατουμένων, συμφωνώ στην τιμωρία όσων βλάπτουν δημόσια και ιδιωτική περιουσία, και όλα όσα είπες σωστά.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Ιούλ 2019, 19:02

Cavaliere έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 17:37
πατησιωτης έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 16:27
Oι αναρχικοί δεν πιστεύουν σε συντάγματα και δεν βλέπω γιατί θα πρέπει να τους αντιμετωπίζουν διαφορετικά από τα πιστεύω τους.
Η άποψη αυτή είναι αντισυνταγματική.
Nandros έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:29
Τους συκοφαντεί εννοείς; Πιστεύουν στο Σύνταγμα της χώρας;
Cavaliere έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:34
Όχι, είναι αντισυνταγματικό να θεωρεί κανείς, πως τους αντισυνταγματικούς πρέπει να τους διώκει η Πολιτεία με επίσης αντισυνταγματικές μεθόδους. Δεν στέκει όμως. Κι εγώ πραγματικά δεν ξέρω, ως τώρα, τι αντισυνταγματικό διέπραξε ο Ρουβικώνας, πλην ενός ηλιθίου ακτιβισμού επιπέδου ανηλίκων. Αντισυνταγματική είναι μια οργάνωση που σχεδιάζει πραξικόπημα, που συντηρεί παραστρατιωτικές οργανώσεις και συνωμοτεί ενάντια στο πολίτευμα.
Δεν είναι μόνο ο Ρουμπιρόσα, αλλά το συνολικό πακέτο όλων αυτών που μισούν την δημοκρατία και το σύνταγμα φυσικά (πάνε πακέτο) από τα δύο άκρα του φάσματος.
Το σπάσιμο γραφείων είναι συνταγματικό; Πού είναι η ελευθερία των θυμάτων;
Γιατί να φερθούμε συνταγματικά σε κάποιους που μισούν το σύνταγμα;
Το ότι το κάνουμε είναι λάθος της δημοκρατίας - κατά την γνώμη μου - που συντηρεί φίδια στον κόρφο της.
Έχουν παραβεί έναν σωρό νόμους και τους ανεχόταν ο σύριζα. Περιμένω να δω τί θα βγει τελικά με όλο το συνάφι.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Ιούλ 2019, 19:05

Cavaliere έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:54
Οι αναρχικοί είναι τα κακομαθημένα παιδιά της αστικής τάξης.
Τσο στο λο για να στρώσουν!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 23 Ιούλ 2019, 19:08

Μπορούν παντως οι Ρουβίκωνες να ακολουθήσουν το παράδειγμα της ΚΝΕ, αντί να γεμίζουν τον τόπο μπογιές

Μέλη της ΚΝΕ βοηθούν στην πυροπροστασία του Πάρκου Τρίτση!

Εικόνα

Εικόνα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 23 Ιούλ 2019, 19:08

Nandros έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 19:02
Δεν είναι μόνο ο Ρουμπιρόσα, αλλά το συνολικό πακέτο όλων αυτών που μισούν την δημοκρατία και το σύνταγμα φυσικά (πάνε πακέτο) από τα δύο άκρα του φάσματος.
Το σπάσιμο γραφείων είναι συνταγματικό; Πού είναι η ελευθερία των θυμάτων;
Γιατί να φερθούμε συνταγματικά σε κάποιους που μισούν το σύνταγμα;
Το ότι το κάνουμε είναι λάθος της δημοκρατίας - κατά την γνώμη μου - που συντηρεί φίδια στον κόρφο της.
Έχουν παραβεί έναν σωρό νόμους και τους ανεχόταν ο σύριζα. Περιμένω να δω τί θα βγει τελικά με όλο το συνάφι.
Δεν γίνεται υπεράσπιση της Δημοκρατίας με λιγότερη Δημοκρατία. Ούτε με επιλεκτική. Υπάρχει Δίκαιο και Νόμοι, κι όποιος τους παραβαίνει πρέπει να τιμωρείται. Αυτό. Καταστροφή περιουσίας δημόσια και μη, είναι αδίκημα. Ας εφαρμόζονται οι Νόμοι. Αλλά τι να εφαρμοστεί, εδώ βγαίνει κάθε κυβέρνηση κι αλλάζει την ηγεσία της Αστυνομίας, τι κύρος να έχουν τα όργανα του κράτους, όταν είναι κομματικά;
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Συνελήφθη ο Γ. Καλαϊτζίδης του Ρουβίκωνα -Για την επίθεση στον ΣΕΒ και τις απειλές για τον τουρισμό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 23 Ιούλ 2019, 19:09

Cavaliere έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 19:08
Nandros έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 19:02
Δεν είναι μόνο ο Ρουμπιρόσα, αλλά το συνολικό πακέτο όλων αυτών που μισούν την δημοκρατία και το σύνταγμα φυσικά (πάνε πακέτο) από τα δύο άκρα του φάσματος.
Το σπάσιμο γραφείων είναι συνταγματικό; Πού είναι η ελευθερία των θυμάτων;
Γιατί να φερθούμε συνταγματικά σε κάποιους που μισούν το σύνταγμα;
Το ότι το κάνουμε είναι λάθος της δημοκρατίας - κατά την γνώμη μου - που συντηρεί φίδια στον κόρφο της.
Έχουν παραβεί έναν σωρό νόμους και τους ανεχόταν ο σύριζα. Περιμένω να δω τί θα βγει τελικά με όλο το συνάφι.
Δεν γίνεται υπεράσπιση της Δημοκρατίας με λιγότερη Δημοκρατία. Ούτε με επιλεκτική. Υπάρχει Δίκαιο και Νόμοι, κι όποιος τους παραβαίνει πρέπει να τιμωρείται. Αυτό. Καταστροφή περιουσία δημόσια και μη, είναι αδίκημα. Ας εφαρμόζονται οι Νόμοι. Αλλά τι να εφαρμοστεί, εδώ βγαίνει κάθε κυβέρνηση κι αλλάζει την ηγεσία της Αστυνομίας, τι κύρος να έχουν τα όργανα του κράτους, όταν είναι κομματικά;
Αυτό!
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών