Επιχειρηματίας πέταξε τους ελεγκτές από τη σκάλα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Fuerte
Δημοσιεύσεις: 1918
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 16:11
Phorum.gr user: petit_bourgeois

Re: Επιχειρηματίας πέταξε τους ελεγκτές από τη σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fuerte » 23 Ιούλ 2019, 22:28

vantono έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 13:27
έχει αγριέψει πολύ η φάση με τους καράβλαχους πλέον. Οπλισμένοι πρέπει να κατεβαίνουν οι ελεγκτές.
Συνοδεία αστυνομίας, αλλά πού να πρωτοστειλουμε την αστυνομία πλέον.

Αυτά συνέβαιναν πάντα βέβαια με διάφορους νταήδες, αλλά αν θέλεις να έχεις ελεγκτικό μηχανισμό πρέπει να προστατεύσεις τους ελεγκτές.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Επιχειρηματίας πέταξε τους ελεγκτές από τη σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 23 Ιούλ 2019, 22:42

Αγις έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 21:26
sys3x έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 20:43
Cavaliere έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 16:12
Τι είδος μαγκιάς είναι αυτό, να διώχνεις ελεγκτές με καραμπίνα; Τι μαλακίες...
Μιλάμε για Χαλκιδικιώτη, Πελοποννήσιος του βορρά δλδ, ελπίζω να ξεκαθάρισαν λίγο περισσότερο τα πράματα τώρα..
το μνμ αναφερθηκε σαν ρατσιστικο - στοχοποιησης - μίσους .
Σημασία έχει να περάσει, μετά ότι θέλετε παιδιά.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Επιχειρηματίας πέταξε τους ελεγκτές από τη σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 24 Ιούλ 2019, 02:39

Γραφικός έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 19:43
stargazer έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 16:20
Σε 2 φορές που έχω βρεθεί σε έλεγχο του σδοε, οι τύποι ήταν για κλωτσιές. Αλαζονικοί εριστικοί και απότομοι, λες και ήταν μπάτσοι που έκαναν ντου σε γιάφκα με ναρκωτικά.

Και τελείωσε κάπως σαν "οκ δεν βρήκαμε κάτι σοβαρό, όμως σίγουρα θα έχεις κάνει μαλακια, έτσι θα βάλουμε ένα πρόστιμο 1000ε για να είμαστε όλοι χαρούμενοι"

Θέλω να πω οτι οκ καταδικαζουμε τέτοιου είδους ενέργειες όπως αυτή του εν λόγω επιχειρηματια, αλλά ας παραδεχτούμε ότι κάποιες φόρες και τους άλλους τους τρώει ο κώλος τους για τσαμπουκάδες.
Για ΣΔΟΕ δεν ξέρω, αλλά μια φορά που είχε έρθει το τελωνείο να με ελέγξει ήταν άψογοι, ευγενικοί και δεν μου φόρτωσαν και τίποτα. Θα μου πεις "τι σχέση έχει η επιθεώρηση εργασίας με το τελωνείο"; Θα σου πω "γιατί η ΣΔΟΕ τι σχέση έχει;".
:lol:
Δεν είχα προσέξει ότι ήταν εφκα, μου έχει μείνει το σκηνικό με το σδοε και ήθελα να βγάλω τα απωθημένα μου. Ήταν απ αυτές τις περιπτώσεις που για καμμια βδομάδα μετά, όταν πέφτεις για ύπνο, σε πιάνει η τρέλα και σκέφτεσαι "Γιατί δεν τον γάμησα τον πστ, μήπως ήμουνα φλώρος;" Διάβασα όμως το άρθρο, είχε γίνει και καταγγελία, ο συγκεκριμενος έπαιζε σε άλλη κατηγορία.

Μπράβο στους τύπους απ το τελωνείο :smt023
perseus έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 22:23

Ετσι ακριβώς και σε εμενα τα καριολια
Μάλλον το καριολίκι είναι στο job description

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Επιχειρηματίας πέταξε τους ελεγκτές από τη σκάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 24 Ιούλ 2019, 02:55

Οι φόροι είναι κλοπή.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών