Ναρκομανείς Poll

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Ποια είναι η θέση σας για τους τοξικοεξαρτημένους?

Είναι θύματα του του κρατικοπαρασιτισμού/των νεοφιλελεύθερων πολιτικών/της (insert θλιμμένο βιολί και φωσκοπουλική σκηνοθεσία)ανηλεούς κενονίας-μηχανή του κιμά κτλ.
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αφού προκαλούν τα φοβικά σας μικροαστικά σας σύνδρομα,στηρίζουμε.Θάνατος στους νοικοκυραίους τρομοκράτες,free Iriana and Pericles,μπουρλότο και φωτιά στα σχολικά κελιά,α και λέμε όχι στην ατζεντεροφοβία και το manspreading
1
5%
Είναι ταξικά μας αδέρφια.Και σήμερα και αύριο και όσο χρειαστεί,είμαστε όλοι τοξικομανείς.
1
5%
Είναι πολύ φλου έτσι όπως το θέτεις.Κάθε περίπτωση τοξικομανούς εξετάζεται ξεχωριστά.
4
19%
Να με ακούτε εμένα.Έχω σουτάρει speedball εγώ και ξέρω
1
5%
Είναι υπάνθρωποι που πρέπει να εξοντωθούν για το καλό της φυλής μας
2
10%
Κοίτα δεν είμαι τοξικοεξαρτημενοφοβικός,ίσα ίσα έχω πολλούς φίλους που την πίνουν,αλλά....
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Συμφωνώ με τον blackpaint
3
14%
Eίναι υπέροχοι άνθρωποι και σίγουρα πολύ καλύτεροι από εσάς που κράζετε ή τους αποφεύγετε.Και μην αρχίσετε τις εξυπνάδες,το ότι μένω στη Φιλοθέη είναι άσχετο με το θέμα μας!
3
14%
Ναι μαλάκα ο Τσίπρας φταίει,και όχι οι προηγούμενοι οι αρπάγες.
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Εγώ ξέρω ότι επί επταετίας δεν υπήρχαν αυτά τα φαινόμενα.Έναν Παπαδ.....τί κορνάρεις γαμώ το σπίτι σου?Ζώα ρε πούστη,ζώα.Εδώ να σε αφήσω νεαρέ?
5
24%
Είναι απλά να μην σου τύχει.Όλα τα αλλα είναι περαιτέρω,όπως λέει κι ο Ταχτσίδης.
1
5%
 
Σύνολο ψήφων: 21

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 05 Μάιος 2018, 18:43

Εμπεδοκλής έγραψε:
05 Μάιος 2018, 18:38
Οι ναρκομανείς θα πρέπει να αντιμετωπίζονται αυστηρά από το κράτος. Αποτελούν φύρα για αυτό. Στην καλύτερη, να έχουν κάποια πιο ευνοϊκή αντιμετώπιση όσοι καταδίδουν τους προμηθευτές τους.
γιατι αποτελουν φυρα, φοροδιαφευγουν;

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21134
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Μάιος 2018, 12:18

blackpaint έγραψε:
05 Μάιος 2018, 18:43
Εμπεδοκλής έγραψε:
05 Μάιος 2018, 18:38
Οι ναρκομανείς θα πρέπει να αντιμετωπίζονται αυστηρά από το κράτος. Αποτελούν φύρα για αυτό. Στην καλύτερη, να έχουν κάποια πιο ευνοϊκή αντιμετώπιση όσοι καταδίδουν τους προμηθευτές τους.
γιατι αποτελουν φυρα, φοροδιαφευγουν;
Μεταξύ άλλων και αυτό. Εκτός αν η πρέζα έχει μπει στα αφορολόγητα είδη.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Μάιος 2018, 12:39

Οι ναρκομανείς είναι συχνά ψυχικά ασθενείς συνάνθρωποί μας. Κανείς δεν πέφτει στην λούμπα χωρίς να υπάρχει κάποιο αίτιο και αυτό είναι συχνά μια ψυχολογική ασθένεια. Μην είστε σκατάνθρωποι, μιλάμε στην τελική, για ευάλωτους συνανθρώπους μας με σοβαρά προβλήματα που ταλανίζουν αυτους και τις οικογένειές τους.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Αίολος
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 17:22
Phorum.gr user: Αίολος

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αίολος » 06 Μάιος 2018, 12:54

Διασκερφόσαρτος έγραψε:
05 Μάιος 2018, 16:25
Για πείτε.
Τι να πούνε φίλε; Παρουσιάζεις μία αθλιότητα επιπέδου δημοτικού ως θέμα για συζήτηση.

Ορέστης 35

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 06 Μάιος 2018, 14:37

Οι ναρκομανεις οι αστεγοι και οι τρελοι ειναι τα αδελφια μου.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21134
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Μάιος 2018, 15:12

Yochanan έγραψε:
06 Μάιος 2018, 12:39
Οι ναρκομανείς είναι συχνά ψυχικά ασθενείς συνάνθρωποί μας. Κανείς δεν πέφτει στην λούμπα χωρίς να υπάρχει κάποιο αίτιο και αυτό είναι συχνά μια ψυχολογική ασθένεια. Μην είστε σκατάνθρωποι, μιλάμε στην τελική, για ευάλωτους συνανθρώπους μας με σοβαρά προβλήματα που ταλανίζουν αυτους και τις οικογένειές τους.
Κάποια πράγματα είναι επιλογές. Δεν μπορούμε να βαφτίζουμε όλες τις επιλογές ψυχικές ασθένειες...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Μάιος 2018, 15:24

Yochanan έγραψε:
06 Μάιος 2018, 12:39
Οι ναρκομανείς είναι συχνά ψυχικά ασθενείς συνάνθρωποί μας. Κανείς δεν πέφτει στην λούμπα χωρίς να υπάρχει κάποιο αίτιο και αυτό είναι συχνά μια ψυχολογική ασθένεια. Μην είστε σκατάνθρωποι, μιλάμε στην τελική, για ευάλωτους συνανθρώπους μας με σοβαρά προβλήματα που ταλανίζουν αυτους και τις οικογένειές τους.
Αυτό που λες και ισχύει και δεν ισχύει ταυτόχρονα, η εικόνα που έχω εγώ είναι ότι κυρίως δεν ισχύει διότι όπως και να έχει τα μεγάλα προβλήματα ξεκινούν από την χρήση και μετά όσο μεγάλα και να ήταν τα προβλήματα πριν.
Έχω φίλους πρεζάκηδες (και πρώην και νυν).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Μάιος 2018, 15:30

Σε αυτο που λες συμφωνω, ότι τα ναρκωτικά καταστρέφουν την ψυχική υγεία. Προσωπικά πιστεύω ότι για να μπλέξεις εξ'αρχής πρέπει να υπάρχουν και αλλα προυπάρχοντα σοβαρα θεματα - δεν θεωρώ ότι ειναι απλως μια επιπολαιότητα ή βλακεία κάποιου. Είχες ανεβάσει παλιότερα (στο αλλο) ενα βιντεο απο το Kurzgesagt και ετσι το εμαθα. Εκει εχουν κι ενα βιντεο για τον εθισμο που εξηγεί ότι ειναι αποτελεσμα συνθηκων κιόλας. Γενικα δεν το θεωρώ ότι ειναι κυρίως απλώς κάποιος βλάκας ή ανεύθυνος και κανει κατι τετοιο - κάτι υπάρχει από πίσω.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Μάιος 2018, 15:35

Yochanan έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:30
Σε αυτο που λες συμφωνω, ότι τα ναρκωτικά καταστρέφουν την ψυχική υγεία. Προσωπικά πιστεύω ότι για να μπλέξεις εξ'αρχής πρέπει να υπάρχουν και αλλα προυπάρχοντα σοβαρα θεματα - δεν θεωρώ ότι ειναι απλως μια επιπολαιότητα ή βλακεία κάποιου. Είχες ανεβάσει παλιότερα (στο αλλο) ενα βιντεο απο το Kurzgesagt και ετσι το εμαθα. Εκει εχουν κι ενα βιντεο για τον εθισμο που εξηγεί ότι ειναι αποτελεσμα συνθηκων κιόλας. Γενικα δεν το θεωρώ ότι ειναι κυρίως απλώς κάποιος βλάκας ή ανεύθυνος και κανει κατι τετοιο - κάτι υπάρχει από πίσω.
Σχεδόν πάντα υπάρχει κάτι από πίσω ναι, το πόσο μεγάλο είναι διαφέρει γενικά, επίσης έχει να κάνει με τον χαραχτήρα ασχέτως ύπαρξης ή μη ψυχ. δια-ταραχών.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Μάιος 2018, 15:37

Επίσης άμα δεν έχεις λεφτά τότε μόνο το όνομα σου είναι πρεζάκι, άμα έχεις σε λένε σερ Μικ, Ίγκυ, Λου, Ντόναλντ κτλ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23030
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 06 Μάιος 2018, 15:40

παιδιά τα ναρκωτικά εθίζουν, όσοι καπνίζουμε τσιγάρα, εμπορίου, το ξέρουμε. Όλοι μπορούσαμε να το κόψουμε πανεύκολα, μέχρι την στιγμή που καταλάβαμε οτι δεν μπορούμε πανεύκολα.

και ναι έτσι είναι, ο φτωχός είναι πρεζάκι, ο πλούσιος ειναι ελεύθερο πνεύμα, σαν τον τζόνι ντεπ, ήρωας παιδικών ταινιών κλπ :).

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Μάιος 2018, 16:20

enaon έγραψε:
06 Μάιος 2018, 15:40
παιδιά τα ναρκωτικά εθίζουν, όσοι καπνίζουμε τσιγάρα, εμπορίου, το ξέρουμε. Όλοι μπορούσαμε να το κόψουμε πανεύκολα, μέχρι την στιγμή που καταλάβαμε οτι δεν μπορούμε πανεύκολα.

και ναι έτσι είναι, ο φτωχός είναι πρεζάκι, ο πλούσιος ειναι ελεύθερο πνεύμα, σαν τον τζόνι ντεπ, ήρωας παιδικών ταινιών κλπ :).
Δεν έφταιγε αυτός ρε, ήταν πολύ καλή η σοκολάτα και έβλεπε ούμπα λούμπα.
(:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 06 Μάιος 2018, 18:58

Ναρκωτικά μοιάζει λίγο με παραίτηση φάση . Διάλειμμα από κάτι . Απόδραση .
Και; Πάνε εθελοντής στο στρατό , μπες σε μοναστήρι .

Αλλά ότι κ να έχεις μάλλον δεν είναι τόσο αντικειμενικά μεγάλο όσο τρομάζει εσένα κ έτσι δεν την κανεις για πάντα αλλά για λίγο. :-/
Κοροϊδία εαυτού

(Αλλά έχει γενετική προδιάθεση ..μην λαιμαι μόνο βλακείες )
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43109
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 06 Μάιος 2018, 18:59

lyna έγραψε:
06 Μάιος 2018, 18:58
Ναρκωτικά μοιάζει λίγο με παραίτηση φάση . Διάλειμμα από κάτι . Απόδραση .
Και; Πάνε εθελοντής στο στρατό , μπες σε μοναστήρι .

Αλλά ότι κ να έχεις μάλλον δεν είναι τόσο αντικειμενικά μεγάλο όσο τρομάζει εσένα κ έτσι δεν την κανεις για πάντα αλλά για λίγο. :-/
Κοροϊδία εαυτού

(Αλλά έχει γενετική προδιάθεση ..μην λαιμαι μόνο βλακείες )
Λολ δεν έχω κάνει κοκαϊνη αλλά είμαι αρκετά σίγουρος ότι νιώθεις καλύτερα από το να είσαι στο στρατό ή στο μοναστήρι. :lol:
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Ναρκομανείς Poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 06 Μάιος 2018, 19:04

Dwarven Blacksmith έγραψε:
06 Μάιος 2018, 18:59
lyna έγραψε:
06 Μάιος 2018, 18:58
Ναρκωτικά μοιάζει λίγο με παραίτηση φάση . Διάλειμμα από κάτι . Απόδραση .
Και; Πάνε εθελοντής στο στρατό , μπες σε μοναστήρι .

Αλλά ότι κ να έχεις μάλλον δεν είναι τόσο αντικειμενικά μεγάλο όσο τρομάζει εσένα κ έτσι δεν την κανεις για πάντα αλλά για λίγο. :-/
Κοροϊδία εαυτού

(Αλλά έχει γενετική προδιάθεση ..μην λαιμαι μόνο βλακείες )
Λολ δεν έχω κάνει κοκαϊνη αλλά είμαι αρκετά σίγουρος ότι νιώθεις καλύτερα από το να είσαι στο στρατό ή στο μοναστήρι. :lol:
Γω κι με ένα μασαζάκι τώρα φτιαγμένη θα ένιωθα ... :bored:
~~¥~~

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών