Απιστευτο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
alamo

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 05 Αύγ 2019, 16:02

Δηλαδή εδώ έχουμε , ένας πελάτης μίνι μάρκετ αφού αγοράζει σαρδέλες ,παραπονιέται στον ταμία, ότι δεν καθαρίζει, παρά μόνο αυτός, ο πελάτης δλδ, από τα φρεάτια τα σκουπίδια, και αυτός τον παρηγορεί ότι δεν επαρκεί το προσωπικό, αυτός και όχι ο Δήμος.ρε καργιολιδες μαζευτε τα δεν υπάρχει σούπερ ΕΛΛ Σούπερμαν ΚΡΑΤΟΣ

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 05 Αύγ 2019, 16:10

hellegennes έγραψε:
05 Αύγ 2019, 16:01
Κατά την γνώμη μου οι δήμοι θα έπρεπε να τρέχουν εκστρατείες ευαισθητοποίησης των πολιτών για τα κοινά. Θα είχαμε λιγότερα θέματα γενικά.
Συμφωνώ απολύτως,και πρέπει όλοι οι δήμοι να έχουν υποχρεωτικά App που να κάνεις Submit Issue κατευθείαν με φωτογραφία και GPS location.

Το αίτημα να καταγράφεται και εφόσον είναι αρμοδιότητα του Δήμου να παίρνεις ημερομηνία επίλυσης.

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4285
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 05 Αύγ 2019, 16:15

Lord Brum έγραψε:
05 Αύγ 2019, 12:25
ποια συντήρηση? Ποιος κάνει συντήρηση σε οτιδήποτε αν δεν χαλάσει πρώτα
:fp:
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40794
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Αύγ 2019, 16:33

dotcom έγραψε:
05 Αύγ 2019, 16:10
hellegennes έγραψε:
05 Αύγ 2019, 16:01
Κατά την γνώμη μου οι δήμοι θα έπρεπε να τρέχουν εκστρατείες ευαισθητοποίησης των πολιτών για τα κοινά. Θα είχαμε λιγότερα θέματα γενικά.
Συμφωνώ απολύτως,και πρέπει όλοι οι δήμοι να έχουν υποχρεωτικά App που να κάνεις Submit Issue κατευθείαν με φωτογραφία και GPS location.

Το αίτημα να καταγράφεται και εφόσον είναι αρμοδιότητα του Δήμου να παίρνεις ημερομηνία επίλυσης.
Εμείς έχουμε τέτοιο πράγμα στον δήμο μας:

Εικόνα
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17014
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 05 Αύγ 2019, 17:53

hellegennes έγραψε:
05 Αύγ 2019, 15:31
stergiosbik έγραψε:
05 Αύγ 2019, 11:37
Καταρχην δεν χρειαζονται ιδιαιτερες γνωσεις για να καταλαβεις οτι ενα μικρο κομματι μπετου δεν γινεται να κρατησει για πολυ μια μπασκετα.
Αρα αυτο σημαινει οτι η τεχνικη υπηρεσια του Δημου δεν ενδιαφερθηκε καν να κανει καποιον ελεγχο.
Και αντε πες οτι το μπετο μπορουσε να κρατησει.
Ελεγξε ο Δημος αν η βαση ειχε σκουριασει και ειχε φαγωθει;
Ελεγξε το μπετο μη τυχον ειχε ρωγμες απο την πολυκαιρια και ηταν ετοιμο να σπασει;
Φυσικα ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ δεν ειχαν κανει γιατι τα εχουν γραμμενα ολα στ αρχιδια τους.
Κανενας φοβος απο τους κηφηνες των Δημων γιατι εχουν δεμενη την γαιδουρα και δεν μπορουν να τους κανουν τιποτα.
Στην πραγματικότητα βέβαια, αν και όλα αυτά τα θεωρητικά είναι σωστά, ο δήμος και οι τεχνικές του υπηρεσίες δεν έχουν ούτε τον χρόνο ούτε τους πόρους να ελέγχουν σε τακτά διαστήματα όλην τους την επικράτεια.

Θυμάμαι που μας έλεγαν στο πανεπιστήμιο ότι ο οργανισμός που έχει την εποπτεία για τις γέφυρες στο ΗΒ, έχει τόσες πολλές γέφυρες υπό την εποπτεία του, που δεν προλαβαίνουν να κάνουν τακτούς πενταετείς ελέγχους σε όλες τις γέφυρες και το παίζουν κορόνα-γράμματα αν κάποια γέφυρα θα ενδώσει και θα προκληθεί ατύχημα. Επιλέγουν πού θα κάνουν ελέγχους με μια σειρά κριτηρίων και τις υπόλοιπες τις αφήνουν στην τύχη τους.
Αν δεν μπορουν να κανουν τους απαραιτητους ελεγχους,τοτε να κλεισουν οσες υποδομες χρειαζεται ετσι ωστε να μπορουν να ελεγξουν αυτες που θα μεινουν.
Η ζωη των ανθρωπων και πολυ περισσοτερο των παιδιων δεν ειναι για να την παιζεις κορωνα γραμματα.
Αλλα στην πραγματικοτητα δεν χρειαζεται να ελεγχονται ολες.
Σιγουρα καποιες εγκαταστασεις ειναι πιο παλιες,αλλες σε πιο απομακρυσμενα σημεια,αλλες λογω καιρου καταπονουνται περισσοτερο κλπ κλπ.
Αν δεν εχουν καν την στοιχειωδη ικανοτητα και αντιληψη να καταλαβουν που πρεπει να δωσουν περισσοτερη σημασια,τον πουλο.
Σπιτι τους να παιζουν εκει το πουλακι τους μπας και παρει το μεροκαματο κανενας ανθρωπος πιο ικανος και με περισσοτερη τσιπα.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40794
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Αύγ 2019, 17:57

stergiosbik έγραψε:
05 Αύγ 2019, 17:53
hellegennes έγραψε:
05 Αύγ 2019, 15:31
stergiosbik έγραψε:
05 Αύγ 2019, 11:37
Καταρχην δεν χρειαζονται ιδιαιτερες γνωσεις για να καταλαβεις οτι ενα μικρο κομματι μπετου δεν γινεται να κρατησει για πολυ μια μπασκετα.
Αρα αυτο σημαινει οτι η τεχνικη υπηρεσια του Δημου δεν ενδιαφερθηκε καν να κανει καποιον ελεγχο.
Και αντε πες οτι το μπετο μπορουσε να κρατησει.
Ελεγξε ο Δημος αν η βαση ειχε σκουριασει και ειχε φαγωθει;
Ελεγξε το μπετο μη τυχον ειχε ρωγμες απο την πολυκαιρια και ηταν ετοιμο να σπασει;
Φυσικα ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ δεν ειχαν κανει γιατι τα εχουν γραμμενα ολα στ αρχιδια τους.
Κανενας φοβος απο τους κηφηνες των Δημων γιατι εχουν δεμενη την γαιδουρα και δεν μπορουν να τους κανουν τιποτα.
Στην πραγματικότητα βέβαια, αν και όλα αυτά τα θεωρητικά είναι σωστά, ο δήμος και οι τεχνικές του υπηρεσίες δεν έχουν ούτε τον χρόνο ούτε τους πόρους να ελέγχουν σε τακτά διαστήματα όλην τους την επικράτεια.

Θυμάμαι που μας έλεγαν στο πανεπιστήμιο ότι ο οργανισμός που έχει την εποπτεία για τις γέφυρες στο ΗΒ, έχει τόσες πολλές γέφυρες υπό την εποπτεία του, που δεν προλαβαίνουν να κάνουν τακτούς πενταετείς ελέγχους σε όλες τις γέφυρες και το παίζουν κορόνα-γράμματα αν κάποια γέφυρα θα ενδώσει και θα προκληθεί ατύχημα. Επιλέγουν πού θα κάνουν ελέγχους με μια σειρά κριτηρίων και τις υπόλοιπες τις αφήνουν στην τύχη τους.
Αν δεν μπορουν να κανουν τους απαραιτητους ελεγχους,τοτε να κλεισουν οσες υποδομες χρειαζεται ετσι ωστε να μπορουν να ελεγξουν αυτες που θα μεινουν.
Η ζωη των ανθρωπων και πολυ περισσοτερο των παιδιων δεν ειναι για να την παιζεις κορωνα γραμματα.
Αλλα στην πραγματικοτητα δεν χρειαζεται να ελεγχονται ολες.
Σιγουρα καποιες εγκαταστασεις ειναι πιο παλιες,αλλες σε πιο απομακρυσμενα σημεια,αλλες λογω καιρου καταπονουνται περισσοτερο κλπ κλπ.
Αν δεν εχουν καν την στοιχειωδη ικανοτητα και αντιληψη να καταλαβουν που πρεπει να δωσουν περισσοτερη σημασια,τον πουλο.
Σπιτι τους να παιζουν εκει το πουλακι τους μπας και παρει το μεροκαματο κανενας ανθρωπος πιο ικανος και με περισσοτερη τσιπα.
Συνέλθετε. Ατυχήματα τέτοιου τύπου γίνονται και στις πιο προηγμένες και κοινωνικά ευαίσθητες χώρες. Δεν γίνεται να ελέγχεις τα πάντα και πάντα. Το ελάχιστο είναι η συνδρομή των πολιτών. Αναφερθήκαμε ήδη σ' αυτό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 05 Αύγ 2019, 18:02

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Αύγ 2019, 15:15
stavmanr έγραψε:
05 Αύγ 2019, 14:53
"Ο Μητσοτάκης φταίει. Έπρεπε να έχει ελέγξει όλα τα αθλητικά κέντρα, τις υποδομές και φυσικά τις συνθήκες ασφαλείας σε χώρους αθλοπαιδιάς.
Να τον τυλίξουν σε μία κόλλα χαρτί."

"Ποτέ ξανά η 5η Αυγούστου 2019!"
Το ζαίικο ανάλογο θα ήταν να έστηνε η δούρου και άλλους πιτσρικάδες από κάτω από την μπασκέτα πριν καρφώσει ο άτυχος νέος, ώστε να μακελευτούν όσο περισσότεροι γίνεται. Μετά να ρώταγε ερωτήσεις συνοφρυωμένος στις κάμερες ο τσίπρας, και τέλος να πήγαινε την επομένη ο μπαναώτης στην κηδεία να ζητήσει τον λόγο από τους γονείς των θυμάτων επισημαίνοντας ότι είναι απαγορεύεται να κρεμιέσαι από το στεφάνι
"Γιατί το κράτος αμέλησε να ελέγξει τις εγκαταστάσεις αθλοπαιδιάς ή έστω να στείλει εντολή προς τις τοπικές αυτοδιοικήσεις για την ασφάλεια των παιδιών;"

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17014
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 05 Αύγ 2019, 18:10

hellegennes έγραψε:
05 Αύγ 2019, 17:57


Συνέλθετε. Ατυχήματα τέτοιου τύπου γίνονται και στις πιο προηγμένες και κοινωνικά ευαίσθητες χώρες. Δεν γίνεται να ελέγχεις τα πάντα και πάντα. Το ελάχιστο είναι η συνδρομή των πολιτών. Αναφερθήκαμε ήδη σ' αυτό.
Εχεις π.χ. εναν αριθμο γηπεδων που πρεπει να ελεγξεις.
Σιγουρα καποια απο αυτα ειναι παλια και καποια καινουργια.
Καποια απο αυτα ειναι σχετικα προστατευμενα απο τον καιρο και καποια τα ξεσκιζει ο καιρος.
Ομως εσυ δεν εχεις την αντιληπτικη ικανοτητα να καταλαβεις ποια πρεπει να ελεγξεις πρωτα.
Δεν βαζω καν στην εξισωση οτι αδιαφορεις λογω μονιμοτητας.
Ε, πας σπιτι με συνοπτικες διαδικασιες.Τι δεν καταλαβαινεις;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40794
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Αύγ 2019, 18:14

stergiosbik έγραψε:
05 Αύγ 2019, 18:10
hellegennes έγραψε:
05 Αύγ 2019, 17:57


Συνέλθετε. Ατυχήματα τέτοιου τύπου γίνονται και στις πιο προηγμένες και κοινωνικά ευαίσθητες χώρες. Δεν γίνεται να ελέγχεις τα πάντα και πάντα. Το ελάχιστο είναι η συνδρομή των πολιτών. Αναφερθήκαμε ήδη σ' αυτό.
Εχεις π.χ. εναν αριθμο γηπεδων που πρεπει να ελεγξεις.
Σιγουρα καποια απο αυτα ειναι παλια και καποια καινουργια.
Καποια απο αυτα ειναι σχετικα προστατευμενα απο τον καιρο και καποια τα ξεσκιζει ο καιρος.
Ομως εσυ δεν εχεις την αντιληπτικη ικανοτητα να καταλαβεις ποια πρεπει να ελεγξεις πρωτα.
Δεν βαζω καν στην εξισωση οτι αδιαφορεις λογω μονιμοτητας.
Ε, πας σπιτι με συνοπτικες διαδικασιες.Τι δεν καταλαβαινεις;
Εσύ δεν καταλαβαίνεις ότι αυτό δεν γίνεται. Η τεχνική υπηρεσία του δήμου δεν έχει μόνο γήπεδα στην δικαιοδοσία της, έχει ένα κάρο υποδομές.

Και δεν είναι ότι δεν ελέγχουν και δεν κάνουν τίποτα, γιατί αλλιώς αντί για ένα θύμα θα είχες 100.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 05 Αύγ 2019, 18:20

RIP το παιδί

Αλλά να λέμε και αλήθειες, υπάρχουν ΧΙΛΙΆΔΕΣ τέτοιες μπασκέτες σε όλη τη χώρα που μπήκαν το διάστημα 70-80 και ποτέ δεν συντηρήθηκαν, ποτέ! Μεγάλωσα παίζοντας σε μια τέτοια, είναι ακόμα εκεί...

Σε αυτή τη χώρα όταν κάτι φτιαχτεί μετά η ευθύνη εξανεμίζεται μέχρι να γίνει κάποιο τραγικό δυστύχημα και μετά όλοι ψάχνουμε ποιος έφταιγε. Ο καθένας κάνει το δικό του και από αρμοδιότητα σε αρμοδιότητα, οργανισμό σε οργανισμό και συνένωση στη συνένωση χάνεται η μπάλα και τελικά πότε τίποτα δεν φτιάχνεται χωρίς κάποιον από πίσω να πιέζει.

RIP λοιπόν μέχρι τον επόμενο που πάλι θα πέσουμε από τα σύννεφα όταν αναπόφευκτα συμβεί... :e040:
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 05 Αύγ 2019, 18:23

dotcom έγραψε:
05 Αύγ 2019, 16:10
hellegennes έγραψε:
05 Αύγ 2019, 16:01
Κατά την γνώμη μου οι δήμοι θα έπρεπε να τρέχουν εκστρατείες ευαισθητοποίησης των πολιτών για τα κοινά. Θα είχαμε λιγότερα θέματα γενικά.
Συμφωνώ απολύτως,και πρέπει όλοι οι δήμοι να έχουν υποχρεωτικά App που να κάνεις Submit Issue κατευθείαν με φωτογραφία και GPS location.

Το αίτημα να καταγράφεται και εφόσον είναι αρμοδιότητα του Δήμου να παίρνεις ημερομηνία επίλυσης.
+1 και με tracking από το υπουργείο που θα μειώνει αυτόματα την χρηματοδότηση στο Δήμο και θα στέλνει ελεγκτές σε περιπτώσεις που ανοίγει διαρκώς το ίδιο ticket όταν ο δήμος το κλείνει.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17014
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 05 Αύγ 2019, 18:37

hellegennes έγραψε:
05 Αύγ 2019, 18:14
stergiosbik έγραψε:
05 Αύγ 2019, 18:10
hellegennes έγραψε:
05 Αύγ 2019, 17:57


Συνέλθετε. Ατυχήματα τέτοιου τύπου γίνονται και στις πιο προηγμένες και κοινωνικά ευαίσθητες χώρες. Δεν γίνεται να ελέγχεις τα πάντα και πάντα. Το ελάχιστο είναι η συνδρομή των πολιτών. Αναφερθήκαμε ήδη σ' αυτό.
Εχεις π.χ. εναν αριθμο γηπεδων που πρεπει να ελεγξεις.
Σιγουρα καποια απο αυτα ειναι παλια και καποια καινουργια.
Καποια απο αυτα ειναι σχετικα προστατευμενα απο τον καιρο και καποια τα ξεσκιζει ο καιρος.
Ομως εσυ δεν εχεις την αντιληπτικη ικανοτητα να καταλαβεις ποια πρεπει να ελεγξεις πρωτα.
Δεν βαζω καν στην εξισωση οτι αδιαφορεις λογω μονιμοτητας.
Ε, πας σπιτι με συνοπτικες διαδικασιες.Τι δεν καταλαβαινεις;
Εσύ δεν καταλαβαίνεις ότι αυτό δεν γίνεται. Η τεχνική υπηρεσία του δήμου δεν έχει μόνο γήπεδα στην δικαιοδοσία της, έχει ένα κάρο υποδομές.

Και δεν είναι ότι δεν ελέγχουν και δεν κάνουν τίποτα, γιατί αλλιώς αντί για ένα θύμα θα είχες 100.
Ρε συ,κανεις λες και ζεις σε αλλη χωρα.
Λες και δεν ξερεις οτι ξυνουν τ αρχιδια τους ολη μερα χωρις να κανουν τιποτα.
Εκτος αν στην Θεσ/νικη ειστε η εξαιρεση που ολα γινονται σωστα.
Που οι δημοτικοι υπαλληλοι δουλευουν κανονικα στο ωραριο τους και ευσυνειδητα.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40794
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Αύγ 2019, 18:45

Δεν το ξέρω γιατί δεν είμαι μέσα στον δήμο. Ξέρω μόνο τα περιστατικά για τα οποία έχω γνώση. Εσύ πώς ξέρεις ότι ξύνουν τ' αρχίδια τους όλη μέρα χωρίς να κάνουν τίποτα; Έχεις δουλέψει σε τεχνική υπηρεσία δήμου;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17014
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 05 Αύγ 2019, 18:49

hellegennes έγραψε:
05 Αύγ 2019, 18:45
Δεν το ξέρω γιατί δεν είμαι μέσα στον δήμο. Ξέρω μόνο τα περιστατικά για τα οποία έχω γνώση. Εσύ πώς ξέρεις ότι ξύνουν τ' αρχίδια τους όλη μέρα χωρίς να κάνουν τίποτα; Έχεις δουλέψει σε τεχνική υπηρεσία δήμου;
Α καλα.
Τωρα με επεισες.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40794
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Απιστευτο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Αύγ 2019, 19:03

Εσύ πρέπει να με πείσεις πώς ξέρεις ότι ξύνουν τ' αρχίδια τους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών