Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Το δημοψήφισμα λήγει την 29 Σεπ 2019, 14:49

Ναι
19
26%
Οχι
54
74%
 
Σύνολο ψήφων: 73

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Περί μιμητικής συμπεριφοράς και μετάδοσης συμπεριφορών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 24 Αύγ 2019, 12:44

alexandroso έγραψε:
23 Αύγ 2019, 12:57
Maspoli έγραψε:
23 Αύγ 2019, 12:56
alexandroso έγραψε:
23 Αύγ 2019, 12:49
Ταυτόχρονα όμως μου γεννάται ένα άλλο ερώτημα. Αν είναι η κοινωνία και τα πρότυπα που επιβάλλουν την ομοφυλοφιλία τότε πώς εξηγείται το γεγονός ότι πάντα και παντού υπήρχαν ομοφυλόφιλοι, ακόμα και σε κοινωνίες που η τιμωρία για κάτι τέτοιο ήταν ο θάνατος; :p2:
Η ποινή του θανάτου υπήρχε διαχρονικά για πολλά αδικήματα ή "αδικήματα". Ο δήμιος πάντα είχε δουλειά
Ναι, αλλά η κοινωνία αποστρεφόταν τα ομοφυλοφιλικά πρότυπα και τα κυνηγούσε με ιδιαίτερη σκληρότητα, οπότε από που τσίμπησαν αυτοί την τάση αν όχι βιολογικά;
Γιατί δεν βάζεις καθόλου στο σκεπτικό σου ότι η διαστροφή ενός παιδόφιλου μπορεί να "γέννησε" την ομοφυλοφιλία σε παιδιά που υπέκυψαν στις ορέξεις του, είτε εκουσίως είτε ακουσίως :xena:
Γιατί ξεχνάς ότι οι νευρώνες που υπάρχουν εκεί πίσω μετά τον πόνο, ίσως να προξένησαν ευχαρίστηση στα θύματα;

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Περί μιμητικής συμπεριφοράς και μετάδοσης συμπεριφορών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 24 Αύγ 2019, 12:46

- Casper - έγραψε:
23 Αύγ 2019, 12:55
νύχτα έγραψε:
23 Αύγ 2019, 12:47
stavmanr έγραψε:
23 Αύγ 2019, 12:38
Εννοείς ότι το κάπνισμα δεν είναι κατεξοχήν μιμητική συμπεριφορά; :p2:
μπορώ και διακρίνω πολλές μιμητικές συμπεριφορές, ιδιαιτέρως με το μίνι μι μου :D

αλλά η σεξουαλική δραστηριότητα δεν έχει καμία σχέση με το κάπνισμα, φίλε μου,
ούτε με τις διατροφικές διαταραχές κτλ κτλ

κάπως μπερδεμένος μου φαίνεσαι :D
Ούτε το κάπνισμα όμως είναι μιμητικό, θεωρώ εγώ τουλάχιστον που είμαι η μοναδική που δεν καπνίζει στο σπίτι μου :lol:

Αν και εμετικό στην αρχή (που λέτε εσείς, εγώ δεν δοκίμασα για να ξέρω), το συνεχίζεις λόγω του εθισμού (φαντάζομαι) ή από περιέργεια μιας και όλοι λένε πόσο ωραίο είναι. Άλλο η περιέργεια, άλλο ο μιμητισμός. Επίσης πολλοί άνθρωποι δεν καπνίζουν ενώ στην οικογένειά τους η πλειοψηφία είναι καπνιστές...
Εσύ είσαι παράδειγμα μη μιμητισμού ενώ εγώ μιμητισμού μιας και κάπνιζα από τα 11-12 μέχρι τα 30 μου.
Η αιτία που εσύ δεν είσαι μπορεί να είναι η πληροφόρηση που υπάρχει σήμερα (δεν ξέρω πόσων χρονών είσαι) ίσως και άλλες αιτίες. Η πλειοψηφία που καπνίζει πάντως έχει να κάνει με μιμητισμό.

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 24 Αύγ 2019, 12:48

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 12:25
- Casper - έγραψε:
23 Αύγ 2019, 12:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 11:57


Και από που προκύπτει ότι όσοι είμαστε κατά της υιοθεσίας από ζευγάρι γκέι, δεν έχουμε φιλικές σχέσεις με γκέι;

Μα ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή κάποιοι έχουμε και βλέπουμε την τεράστια διαφορά μεταξύ των σοβαρών ανθρώπων και του κάθε ακτιβιστή της κωλοπετεινίτσας, είμαστε αντίθετοι με την επιθετική κλάψα των κατατρεγμένων.

Επ' ευκαιρία, από τους γκέι που ξέρω εγώ ούτε ένας ή μία δεν ασχολείται με μπαλονάκια, σημαιούλες, αρματοκαρνάβαλους περφάνιας κλπ.
Βρε Γαλή στον Ο.Ι απάντησα που μου ανέφερε για την παιδοφιλία. Ούτε οι δικοί μου φίλοι είναι παιδόφιλοι, ούτε ασχολούνται με μπαλονάκια και σημαιούλες. Από πού προκύπτει λοιπόν ότι οι περισσότεροι ομοφυλόφιλοι είναι παιδόφιλοι; Όλοι οι νορμάλ άνθρωποι είναι εναντίον των γελοιοτήτων, όπως και οι δικοί μου φίλοι.
Ζητώ συγγνώμη για την παρεξήγηση.

Αναφορικά με την παιδοφιλία σαφώς και δεν έχει άμεση συνάρτηση με την ομοφυλοφιλία.
Παίζει σ' όλα τα γήπεδα αλλά η πλειοψηφία των παιδόφιλων είναι ετεροφυλόφιλοι.
Επειδή οι στρέιτ είναι η πλειοψηφία κοινωνικά.
Αναλογικά, σαφώς και είναι οι ομοφυλόφιλοι. Ειδικά στους κύκλους που ανέφερα, προκύπτει επειδή το κάνουν σημαία. Αυτό δε σημαίνει ότι και οι VIP καταστάσεις διαφέρουν σ' αυτό. Στο μόνο που διαφέρουν είναι η μυστικότητα.
Σίγουρα ένας παιδόφιλος δεν θα το έκανε σημαία σε συγγενικά και φιλικά πρόσωπα. Πόσο μάλλον όταν είναι παράνομο.

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26994
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Περί μιμητικής συμπεριφοράς και μετάδοσης συμπεριφορών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 24 Αύγ 2019, 15:49

O I έγραψε:
24 Αύγ 2019, 12:22
Για Νάνδρος όσον αφορά αυτά;

Αν αποφασίσει η πιτσιρίκα η Επιστήμη που έχει δίπλα του στο άβαταρ, θα συναινέσει σίγουρα!!

:wave:

Ο.Ι.
Δεν την λένε Επιστήμη, αλλά πού να καταλάβεις τώρα!
Ζηλεύεις πολύ χριστιανούλη, που ο πνευματικός σου δεν σε άφησε ποτέ να χουφτώσεις βυζάκι; :smt077:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26994
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 24 Αύγ 2019, 15:53

O I έγραψε:
24 Αύγ 2019, 12:38
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 15:24
O I έγραψε:
23 Αύγ 2019, 09:00
Και η θέσπιση με νόμο τού κράτους για επιλογή φύλου από τα 16 τι προμηνύει για σένα;
Δεν προμηνύει την μείωση ορίου ηλικίας ενηλικίωσης;
Αυτό δεν είναι τέχνασμα που δικαιολογεί τους σημερινούς παιδεραστές, στο μέλλον, αν πάνε με 16χρονα που σήμερα διώκεται;
Προφανώς θα το δούμε κι αυτό στο μέλλον

Ο.Ι.
Δεν ανοίγω σοβαρή συζήτηση με παπαγάλους της εκκλησίας ΑΕ.
Δεν χρειάζεται απάντηση το επιχείρημα
Η νομοθέτηση αυτή δεν έγινε από την Εκκλησία αλλά από το κράτος. Άλλωστε το ζήτημα είναι κοινωνικό κι εσύ το θέτεις θρησκευτικά προβάλλοντάς μας την πίστη σου, πράγμα που δε σου ζητήθηκε
Οπότε, τι συζήτηση να γίνει έτσι;

Ο.Ι.
Ο πιστός χριστιανούλης λέει ότι ο άθεος έχει πίστη! Τί μαλακίες διαβάζουμε στο πχόρουμ ρε πστη μου! :003:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26994
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 24 Αύγ 2019, 15:55

O I έγραψε:
24 Αύγ 2019, 12:39
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 15:19
ΔΕΝ είσαι μόνο εσύ η ελληνική κοινωνία, είμαι και εγώ και, αν το πχόρουμ είναι δείγμα της κοινωνίας, ένα 25% από αυτήν είμαστε θετικοί υπέρ και του ΓΑΜΟΥ τους (δεν με νοιάζει τί λες εσύ) και της υιοθεσίας.
Ότι λες εσύ είναι σύμφωνο με την εκκλησία ΑΕ.
Και είμαι περήφανος που ακολουθώ ότι λέει η Επιστήμη, αντί να παπαγαλίζω τις παπαρολογίες που έγραψαν κάποιοι ημιμαθείς πριν 2.000 χρόνια.
.
Και όπως πάντα δεν απαντάς στο ερώτημα με τα μεγάλα, αλλά επιτίθεσαι ως συνήθως στον "αόρατο" εχθρό

Για να μην απαντάς, καταλαβαίνω ποια θα ήταν η απάντηση, όσο κι αν ανήκεις στο 25% που λες Νάνδρε :8)
Το ίδιο ερώτημα φυσικά τίθεται και στους υπόλοιπους του 25% που συμφωνούν με τις υιοθεσίες αυτές

:wave:

Ο.Ι.
Δεν πρόκειται να απαντήσω σε κάποιον που δεν έχει προσωπική άποψη, αλλά μας αραδιάζει τις θέσεις της εκκλησίας ΑΕ.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26994
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 24 Αύγ 2019, 15:57

O I έγραψε:
24 Αύγ 2019, 12:42
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 15:22
O I έγραψε:
23 Αύγ 2019, 08:50
Επιστήμη τη λένε την πιτσιρίκα που έχεις δίπλα σου Νάνδρε; :8)

Ο.Ι.
Την παιδεραστία να την αναζητήσεις στους κύκλους που συχνάζεις, κάτι μεγάλα και φανταχτερά κτίρια με μαυροφούστανες, στολισμένες με χρυσοποίκιλτα μπιχλιμπίδια. :g030:
.
Άλλα βλέπω στο αβαταρ σου :g030:

Ο.Ι.
Ρε λύσσα καλογερικιά με το αβατάρ μου! :003:
Ζηλεύεις χριστιανούλη που δεν χούφτωσες ποτέ βυζάκι; :smt077:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 24 Αύγ 2019, 16:12

Stalker έγραψε:
23 Αύγ 2019, 14:27
η ηθική είναι σχετική και η κοινωνία κρέμεται από μια κλωστή

διαφωνώ ήδη στα πρώτα δύο που λες, πόσο μάλλον στα κλισέ που ακολουθούν. :-?


πιές τους καφέδες σου, απόλαυσε ένα παγωτάκι. οι ώρες της αφθονίας σου είναι μετρημένες :102:
Το ίδιο και εσύ κάσπερ.




Το ίδιο και εσύ που διαβάζεις τώρα.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26994
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 24 Αύγ 2019, 16:20

Χουργιατς έγραψε:
24 Αύγ 2019, 16:12
διαφωνώ ήδη στα πρώτα δύο που λες, πόσο μάλλον στα κλισέ που ακολουθούν. :-?

πιές τους καφέδες σου, απόλαυσε ένα παγωτάκι. οι ώρες της αφθονίας σου είναι μετρημένες :102:
Το ίδιο και εσύ κάσπερ.

Το ίδιο και εσύ που διαβάζεις τώρα.
Προλαβαίνουμε να κάνουμε μπιντέ; :smt017
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

- Casper -

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 24 Αύγ 2019, 16:41

Χουργιατς έγραψε:
24 Αύγ 2019, 16:12
Stalker έγραψε:
23 Αύγ 2019, 14:27
η ηθική είναι σχετική και η κοινωνία κρέμεται από μια κλωστή

διαφωνώ ήδη στα πρώτα δύο που λες, πόσο μάλλον στα κλισέ που ακολουθούν. :-?


πιές τους καφέδες σου, απόλαυσε ένα παγωτάκι. οι ώρες της αφθονίας σου είναι μετρημένες :102:
Το ίδιο και εσύ κάσπερ.




Το ίδιο και εσύ που διαβάζεις τώρα.
Εγώ το κάνω και χαίρομαι την κάθε μέρα. Το ίδιο εύχομαι και σε σένα. :)

(Χωρίς καμία ειρωνία, το εννοώ γιατί είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα, κερδίσαμε λαχείο :p )

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 24 Αύγ 2019, 19:23

Nandros έγραψε:
24 Αύγ 2019, 15:57
O I έγραψε:
24 Αύγ 2019, 12:42
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 15:22

Την παιδεραστία να την αναζητήσεις στους κύκλους που συχνάζεις, κάτι μεγάλα και φανταχτερά κτίρια με μαυροφούστανες, στολισμένες με χρυσοποίκιλτα μπιχλιμπίδια. :g030:
.
Άλλα βλέπω στο αβαταρ σου :g030:

Ο.Ι.
Ρε λύσσα καλογερικιά με το αβατάρ μου! :003:
Ζηλεύεις χριστιανούλη που δεν χούφτωσες ποτέ βυζάκι; :smt077:
.
Άστο ρε Νάνδρε
Όσο εσύ ήσουν στα καράβια και ασχολούσουν με τη "χείρα" εγώ είχα καλή παρεούλα και πλούσια προσωπική ζωή με τα μεμπτά της και τα καλά της μπάρμπα, που εσύ μόνο στις φαντασιώσεις σου στο καράβι ασχολούμενος με την "χείρα" θα βρισκόσουν μαζί τους.

Δεν ήμουν συνειδητοποιημένος Χριστιανός από πάντα ρε Νάνδρος και έχω ζήσει πολλά στη ζωή μου που ούτε στα καλύτερα και τα χειρότερα όνειρα σου δεν έχεις ζήσει.

Βρες τη τώρα με τα βυζάκια της μικρής Επιστήμης τού αβαταρ σου και άσε με εμένα με τις εμπειρίες μου και την νυν προσωπική μου ζωή με τα αγαπημένα μου πρόσωπα

:wave:

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 24 Αύγ 2019, 19:31

Nandros έγραψε:
24 Αύγ 2019, 15:55
O I έγραψε:
24 Αύγ 2019, 12:39
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 15:19
ΔΕΝ είσαι μόνο εσύ η ελληνική κοινωνία, είμαι και εγώ και, αν το πχόρουμ είναι δείγμα της κοινωνίας, ένα 25% από αυτήν είμαστε θετικοί υπέρ και του ΓΑΜΟΥ τους (δεν με νοιάζει τί λες εσύ) και της υιοθεσίας.
Ότι λες εσύ είναι σύμφωνο με την εκκλησία ΑΕ.
Και είμαι περήφανος που ακολουθώ ότι λέει η Επιστήμη, αντί να παπαγαλίζω τις παπαρολογίες που έγραψαν κάποιοι ημιμαθείς πριν 2.000 χρόνια.
.
Και όπως πάντα δεν απαντάς στο ερώτημα με τα μεγάλα, αλλά επιτίθεσαι ως συνήθως στον "αόρατο" εχθρό

Για να μην απαντάς, καταλαβαίνω ποια θα ήταν η απάντηση, όσο κι αν ανήκεις στο 25% που λες Νάνδρε :8)
Το ίδιο ερώτημα φυσικά τίθεται και στους υπόλοιπους του 25% που συμφωνούν με τις υιοθεσίες αυτές

:wave:

Ο.Ι.
Δεν πρόκειται να απαντήσω σε κάποιον που δεν έχει προσωπική άποψη, αλλά μας αραδιάζει τις θέσεις της εκκλησίας ΑΕ.
.
:smt005::smt005::smt005:

Την προσωπική μου λέω και η ερώτηση με τα μεγάλα όπως πάντα μένει αναπάντητη. αλλά της... Επιστήμης η άποψη που επικαλείσαι συνέχεια είναι προσωπική ε; και μάλιστα με τυφλή ευλάβεια σε σχέση με μένα του Χριστιανού που ξεφεύγω που και που :lol:

Καλά μωρέ
Λίγη αυτογνωσία μπρε δεν βλάπτει :lol:

Ο.Ι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος O I την 24 Αύγ 2019, 19:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 24 Αύγ 2019, 19:39

- Casper - έγραψε:
24 Αύγ 2019, 16:41
Χουργιατς έγραψε:
24 Αύγ 2019, 16:12
Stalker έγραψε:
23 Αύγ 2019, 14:27
η ηθική είναι σχετική και η κοινωνία κρέμεται από μια κλωστή

διαφωνώ ήδη στα πρώτα δύο που λες, πόσο μάλλον στα κλισέ που ακολουθούν. :-?


πιές τους καφέδες σου, απόλαυσε ένα παγωτάκι. οι ώρες της αφθονίας σου είναι μετρημένες :102:
Το ίδιο και εσύ κάσπερ.




Το ίδιο και εσύ που διαβάζεις τώρα.
Εγώ το κάνω και χαίρομαι την κάθε μέρα. Το ίδιο εύχομαι και σε σένα. :)

(Χωρίς καμία ειρωνία, το εννοώ γιατί είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα, κερδίσαμε λαχείο :p )
Σε καλή μεριά!

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26994
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 24 Αύγ 2019, 19:41

O I έγραψε:
24 Αύγ 2019, 19:23
Nandros έγραψε:
24 Αύγ 2019, 15:57
O I έγραψε:
24 Αύγ 2019, 12:42

Άλλα βλέπω στο αβαταρ σου :g030:

Ο.Ι.
Ρε λύσσα καλογερικιά με το αβατάρ μου! :003:
Ζηλεύεις χριστιανούλη που δεν χούφτωσες ποτέ βυζάκι; :smt077:
.
Άστο ρε Νάνδρε
Όσο εσύ ήσουν στα καράβια και ασχολούσουν με τη "χείρα" εγώ είχα καλή παρεούλα και πλούσια προσωπική ζωή με τα μεμπτά της και τα καλά της μπάρμπα, που εσύ μόνο στις φαντασιώσεις σου στο καράβι ασχολούμενος με την "χείρα" θα βρισκόσουν μαζί τους.

Δεν ήμουν συνειδητοποιημένος Χριστιανός από πάντα ρε Νάνδρος και έχω ζήσει πολλά στη ζωή μου που ούτε στα καλύτερα και τα χειρότερα όνειρα σου δεν έχεις ζήσει.

Βρες τη τώρα με τα βυζάκια της μικρής Επιστήμης τού αβαταρ σου και άσε με εμένα με τις εμπειρίες μου και την νυν προσωπική μου ζωή με τα αγαπημένα μου πρόσωπα

:wave:

Ο.Ι.
Δεν ξέρεις τίποτα για μένα μειράκιο και φαντάζεσαι πολλά.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 24 Αύγ 2019, 19:51

Nandros έγραψε:
24 Αύγ 2019, 19:41
O I έγραψε:
24 Αύγ 2019, 19:23
Nandros έγραψε:
24 Αύγ 2019, 15:57

Ρε λύσσα καλογερικιά με το αβατάρ μου! :003:
Ζηλεύεις χριστιανούλη που δεν χούφτωσες ποτέ βυζάκι; :smt077:
.
Άστο ρε Νάνδρε
Όσο εσύ ήσουν στα καράβια και ασχολούσουν με τη "χείρα" εγώ είχα καλή παρεούλα και πλούσια προσωπική ζωή με τα μεμπτά της και τα καλά της μπάρμπα, που εσύ μόνο στις φαντασιώσεις σου στο καράβι ασχολούμενος με την "χείρα" θα βρισκόσουν μαζί τους.

Δεν ήμουν συνειδητοποιημένος Χριστιανός από πάντα ρε Νάνδρος και έχω ζήσει πολλά στη ζωή μου που ούτε στα καλύτερα και τα χειρότερα όνειρα σου δεν έχεις ζήσει.

Βρες τη τώρα με τα βυζάκια της μικρής Επιστήμης τού αβαταρ σου και άσε με εμένα με τις εμπειρίες μου και την νυν προσωπική μου ζωή με τα αγαπημένα μου πρόσωπα

:wave:

Ο.Ι.
Δεν ξέρεις τίποτα για μένα μειράκιο και φαντάζεσαι πολλά.
.
Για σένα;
Ίσως
Η φαντασία πάντως προφανώς ανήκει σε σένα όσον αφορά εμένα και η ερώτηση με τα μεγάλα, όπως πάντα...
αναπάντητη

Καλό σου απόγευμα και καλή όρεξη με κρέας Χριστιανικό
Ξέρεις εσύ :wink

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών