Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Το δημοψήφισμα λήγει την 29 Σεπ 2019, 14:49

Ναι
19
26%
Οχι
54
74%
 
Σύνολο ψήφων: 73

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27055
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Περί μιμητικής συμπεριφοράς και μετάδοσης συμπεριφορών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Αύγ 2019, 16:30

stavmanr έγραψε:
23 Αύγ 2019, 11:32
Stalker έγραψε:
23 Αύγ 2019, 11:30
stavmanr έγραψε:
23 Αύγ 2019, 11:15
Δεν καταλαβαίνω πώς έβαλες πάλι τη θρησκεία στη συζήτηση. Μοναδική ικανότητα...
Δεν είναι δύσκολο μια και η θρησκεία σου έχει έκδηλο σκάλωμα με τους γκέι :lol:
Έγραψα κάπου για θρησκεία; :smt017
....
Ρε στραβομανούρα, αφού σε ξέρουμε από την καλή και την ανάποδη.
Περιφέρεσαι από φορουμίου εις φορούμιον και, σαν καλός δημιουργιστής, δλδ θρήσκος, επιτίθεσαι κατά της ΘτΕ.
Στην παλιά πουτάνα, δεν κάνουν πουτανιές.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 23 Αύγ 2019, 16:45

νύχτα έγραψε:
23 Αύγ 2019, 12:24
vagabondo έγραψε:
22 Αύγ 2019, 16:12
Τι έχουν οι παιδεραστές;
Έχουν διαφορετικές σεξουαλικές προτιμήσεις από την πλειοψηφία όπως και οι ομοφυλόφιλοι. Απλά, τυγχάνει το 2019 και στην Ελλάδα να είναι παράνομη, όπως κάποτε ήταν παράνομη και η ομοφυλοφιλία.
Γιατί του παιδεραστή είναι ελεύθερη επιλογή, ενώ του ομοφυλόφιλου καταγεγραμμένη στα γονίδια που δεν μπορεί να αλλάξει;
αντιλαμβάνεσαι τί ξεστομίζεις;
Εννοείται.
Τι εντόπισε η δεινή σου αντιληπτική ικανότητα;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8174
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 23 Αύγ 2019, 16:55

vagabondo έγραψε:
22 Αύγ 2019, 15:37
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
22 Αύγ 2019, 15:13

Τότε θά έχεις καταλήξει στή θέση ότι ο άνθρωπος γεννιέται..... δέν γίνεται.....

Ξέρεις ότι σέ αυτή τήν θέση τό ΤΕΡΑΣΤΙΟ Διακύβευμα είναι η αποφυγή τής ΕΥΘΥΝΗΣ..... :102:
Αααα.... δεν το ήξερες;

Οι ομοφυλόφιλοι γεννήθηκαν έτσι, δεν το επέλεξαν, μόνο οι παιδεραστές επιλέγουν να σαπίζουν στις φυλακές.
Γιατί έχουμε κι αυτό το επιχείρημα από τους άλλους: "γιατί να επιλέξουν να ζουν μια ζωή στο περιθώριο και να γίνονται θύματα χλευασμού από τον περίγυρο;"

.
Αντί νά πάνε σέ κανα ψυχίατρο νά τούς πεί ποιές λάθος συμπεριφορές συνήθως μέσα στήν οικογένεια......

σπρώχνουν ενα αθώο έφηβο νά μισήσει , νά καταστρέψει τό αντρικό πρότυπο..... καί νά "γυρίσει σελίδα".......

κάθονται καί μάς λένε τής ψωλής τους το χαβά.....

Καί οι Φυσικοί τού καλύτερου ιδρύματος της χώρας.....Εθνικό Ιδρυμα Ερευνών.....

χρόνια φωνάζουν.....αλλο το DNA καί άλλο η Ψυχολογία καί ο Εγκέφαλος......


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27055
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Περί μιμητικής συμπεριφοράς και μετάδοσης συμπεριφορών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Αύγ 2019, 17:23

Χουργιατς έγραψε:
23 Αύγ 2019, 14:03
Stalker έγραψε:
23 Αύγ 2019, 13:59

Εγώ που κολλάω σε αυτή την περίεργη συζήτηση που έχεις ανοίξει με τον εαυτό σου;

μου δίνεις τις ασίστ.
είσαι ο νικ καλάθης μου και είμαι ο θανάσης αντετοκούνμπο σου.


αυτός που κάνει κάτι οικειοθελώς, πρέπει να τιμωρείται; :102:

αυτός που δεν μπορεί να κάνει αλλιώς, πρέπει επίσης να τιμωρείται; :102:
Ο ΝΟΜΟΣ δεν ενδιαφέρεται αν το σεξ είναι μεταξύ ΕΝΗΛΙΚΩΝ και ΣΥΝΑΙΝΟΥΝΤΩΝ, 1.2,3,5,10 άτομα!
Σεξ με ανήλικο ή χωρίς συναίνεση τιμωρείται. ΤΕΛΟΣ
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27055
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Αύγ 2019, 17:48

alexandroso έγραψε:
23 Αύγ 2019, 15:35
Χουργιατς έγραψε:
23 Αύγ 2019, 14:50
ρηβερς ιματζ σερτς :102:
Τί ναι αυτά ρε μαλάκες, με κάνετε και νιώθω υπεραιωνόβιος. :e040:
Google Reverse Image Search
https://www.google.com/search?client=fi ... age+Search

Αν έχεις ΦάιρΦοξ ή παρόμοιο υπάρχει πρόσθετο εδώ: https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... src=search
Υπάρχει και το TinEye Reverse Image Search εδώ: https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... ge-search/

Και είμαι 67άρης μειράκιο! :smt077:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27055
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Αύγ 2019, 17:58

Antigeist έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:01
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 15:19
ΔΕΝ είσαι μόνο εσύ η ελληνική κοινωνία, είμαι και εγώ και, αν το πχόρουμ είναι δείγμα της κοινωνίας, ένα 25% από αυτήν είμαστε θετικοί υπέρ και του ΓΑΜΟΥ τους (δεν με νοιάζει τί λες εσύ) και της υιοθεσίας.
Ότι λες εσύ είναι σύμφωνο με την εκκλησία ΑΕ.
Και είμαι περήφανος που ακολουθώ ότι λέει η Επιστήμη, αντί να παπαγαλίζω τις παπαρολογίες που έγραψαν κάποιοι ημιμαθείς πριν 2.000 χρόνια.
Μα κανένας από τους ημιμαθείς που λες δεν θα είχε αρνηθεί ότι η ομοφυλοφιλία είναι φυσική για τους γυναικωτούς. Για όλους τους άλλους είναι απλώς ένα ακόμα βίτσιο από τα πολλά που υπάρχουν.

Και επειδή η ομοφυλοφιλία είναι φυσική για τους γυναικωτούς δεν σημαίνει ότι οι μη γυναικωτοί πρέπει να αφήσουμε τις γυναίκες αγάμητες και αστεφάνωτες για να συζούμε μαζί με τους λούληδες, ούτε ότι πρέπει να τους δίνουμε ορφανά να τα μεγαλώνουν αυτοί. Το πολύ πολύ ας κάνουν κάνα babysitting.
Fuck yourself as you like and let the others get laid as they like!
Δεν γουστάρουμε κανένας κιαρατάς να κάνει κουμάντο στα μπιχλιμπίδια μας και πως τα χρησιμοποιούμε στο κρεβάτι μας.

Ξανάμανά: Και μια ειδοποίηση για τους ομοφοβικούς: Τα παιδιά σας ή τα εγγόνια σας θα κάθονται δίπλα-δίπλα στο παγκάκι στο πάρκο με τους ομοφυλόφιλους και θα προσέχουν αμφότεροι τα παιδιά τους, κανονικά ή υιοθετημένα!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27055
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Αύγ 2019, 18:00

Antigeist έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:21
alexandroso έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:04
Antigeist έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:01

Μα κανένας από τους ημιμαθείς που λες δεν θα είχε αρνηθεί ότι η ομοφυλοφιλία είναι φυσική για τους γυναικωτούς. Για όλους του άλλους είναι απλώς ένα ακόμα βίτσιο από τα πολλά που υπάρχουν.

Και επειδή η ομοφυλοφιλία είναι φυσική για τους γυναικωτούς δεν σημαίνει ότι οι μη γυναικωτοί πρέπει να αφήσουμε τις γυναίκες αγάμητες και αστεφάνωτες για να συζούμε μαζί με τους λούληδες, ούτε ότι πρέπει να τους δίνουμε ορφανά να τα μεγαλώνουν αυτοί. Το πολύ πολύ ας κάνουν κάνα babysitting.
Σε πληρώνουν οι εταιρείες αντισύλληψης ή τσάμπα τους κάνεις διαφήμιση;
Καταλαβαίνεις προοδευτικέ μου φίλε, πόσο ρατσιστικό και ναζιστικό είναι αυτό που λες; Στην ουσία λες ότι δεν αξίζει να ζω λόγω των απόψεών μου.
Τί μαλακίες διαβάζουμε ρε πστη μου! :p3:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Περί μιμητικής συμπεριφοράς και μετάδοσης συμπεριφορών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 23 Αύγ 2019, 18:01

Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:23
Σεξ με ανήλικο ή χωρίς συναίνεση τιμωρείται. ΤΕΛΟΣ

Αυτό ισχύει σήμερα.
Μα η κοινωνία προοδεύει.

Οι παρωχημένες ιδέες περί της σεξουαλικότητας, μέρα με τη μέρα, ξεπερνώνται.

Παλιότερα η ΑΡΑ θεωρούσε την ομοφυλοφιλία διαταραχή. Σήμερα συμφωνεί πως είναι φυσιολογική.
Δηλαδή εκσυγχρονίστηκε στάση της Επιστήμης στο θέμα, το οποίο είναι και αυτό που μας αφορά συλλογικά.


Η Επιστήμη στον Δυτικό Κόσμο προχωρά στην εξάλειψη και των υπολοίπων παρωχημένων ιδεών περί σεξουαλικότητας τις οποίες επέβαλλε στον αμαθή λαό η Εκκλησία και η Πατριαρχία.

Στον Καναδά πχ, η κτηνοβασία για ένα διάστημα έπαψε να είναι ποινικά κολάσιμη. :102: Τώρα κάποιοι ρατσιστές φασίστες Χριστιανοί πάνε να το αλλάξουν. Θα δούμε.
Προς το παρόν, δε μπορούμε παρά να είμαστε χαρούμενοι για την 43χρονη Wilhelmina Morgan Callaghan, υπερήφανη παντρεμένη με τον σκύλο της εδώ και 8 χρόνια.
Εικόνα
Φυσικά η περίπτωσή της δεν είναι μοναδική, είναι η πρώτη που βρήκα στο γκούγκλ. :102:
Είμαστε ακόμα πίσω σαν κοινωνία μα μια μέρα θα μπορούμε όλοι να παντρευτούμε τα κατοικίδιά μας χωρίς να μας κρίνει κάποιος φασίστας οπισθοδρομικός :102:
Άλλωστε είναι βάρος να γερνάς μόνος και οι γάτες/σκύλοι μας είναι οι καλύτεροι σύντροφοι γι' αυτό :102:





Γιατί τα λέω αυτά;
Το τελευταίο κομμάτι που πρόσφατα έχει αρχίσει να εμφανίζεται στην αρθρογραφία είναι και η Παιδοφιλία.
Παλαιότερα, οι φασίστες και οι Χριστιανοί οπισθοδρομικοί θα είχαν ζητήσει τιμωρία αν ένα 10χρονο αγόρι ντυμένο κοριτσάκι φωτογραφιζόταν με μία τρανς γυναίκα χωρίς εγχείριση και με ορατή ...καλή διάθεση, ας πούμε.
Εικόνα
Σήμερα απλά το βλέπουμε, στα περιοδικά σχολιάζουμε 'beautiful/powerful', και πατάμε λάηκ. :smt023





Ή όταν ανοίγουμε το γιουτούμπ, ένα αγοράκι 11 ετών που δηλώνει Ντραγκ Κουήν, το ίδιο παιδί που παρέθεσα πριν να χορεύει σε γκέη μπαρ και να δέχεται δολλάρια από τους θαμώνες, συνεντευξιάζεται από δύο υπερήφανα μέλη της LGBTQIA+P Κοινότητας, και το βίντεο αποκτά βιουζ και λάηκ, εώς ότου ο Μάηκλ Άλιγκ (αριστερά) αποδεικνύεται Παιδόφιλος, και οι φασίστες Χριστιανοί οπισθοδρομικοί κάνουν φλαγκ στο βίντεο και το κατεβάζουν.
Εικόνα
Επίσης κάποιοι φασίστες παρατήρησαν πως στον πίνακα γράφεται 'Rohypnol', ενα αθώο υπνωτικό το οποίο λοιδωρήθηκε στον Τύπο επειδή τάχαμου κάποιοι άντρες το χρησιμοποίησαν για να βιάσουν στο πρώτο ραντεβού γυναίκες που γνώρισαν από τα σοσιαλ μήντια.






Βέβαια αυτά είναι μεμονωμένες περιπτώσεις. Ευτυχώς υπάρχουν και οι Επιστήμονες να μας διδάσκουν για το πως πρέπει να είναι το μέλλον.
Και όταν μιλάμε για επιστήμη, πού αλλού μπορούμε να στραφούμε παρά στη δεξαμενή γνώσης του TEDx. :smt023
Σε αυτό το βίντεο, η πολλά υποσχόμενη ερευνητής Mirjam Heine, μας παρουσιάζει το πως η Παιδοφιλία είναι ένας 'αναλλοίωτος προσανατολισμός' του Ατόμου



Εγώ προσωπικά, δε θα ήθελα να εναντιωθώ στην Θεωρία του Σεξουαλικού Προσανατολισμού.
Εσύ; :102:

Antigeist

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 23 Αύγ 2019, 18:13

Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:00
Antigeist έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:21
alexandroso έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:04

Σε πληρώνουν οι εταιρείες αντισύλληψης ή τσάμπα τους κάνεις διαφήμιση;
Καταλαβαίνεις προοδευτικέ μου φίλε, πόσο ρατσιστικό και ναζιστικό είναι αυτό που λες; Στην ουσία λες ότι δεν αξίζει να ζω λόγω των απόψεών μου.
Τί μαλακίες διαβάζουμε ρε πστη μου! :p3:
Μα αυτό λέει.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27055
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Περί μιμητικής συμπεριφοράς και μετάδοσης συμπεριφορών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Αύγ 2019, 18:14

Χουργιατς έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:01
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:23
Σεξ με ανήλικο ή χωρίς συναίνεση τιμωρείται. ΤΕΛΟΣ
μπλα μπλαShow

Αυτό ισχύει σήμερα.
Μα η κοινωνία προοδεύει.

Οι παρωχημένες ιδέες περί της σεξουαλικότητας, μέρα με τη μέρα, ξεπερνώνται.

Παλιότερα η ΑΡΑ θεωρούσε την ομοφυλοφιλία διαταραχή. Σήμερα συμφωνεί πως είναι φυσιολογική.
Δηλαδή εκσυγχρονίστηκε στάση της Επιστήμης στο θέμα, το οποίο είναι και αυτό που μας αφορά συλλογικά.


Η Επιστήμη στον Δυτικό Κόσμο προχωρά στην εξάλειψη και των υπολοίπων παρωχημένων ιδεών περί σεξουαλικότητας τις οποίες επέβαλλε στον αμαθή λαό η Εκκλησία και η Πατριαρχία.

Στον Καναδά πχ, η κτηνοβασία για ένα διάστημα έπαψε να είναι ποινικά κολάσιμη. :102: Τώρα κάποιοι ρατσιστές φασίστες Χριστιανοί πάνε να το αλλάξουν. Θα δούμε.
Προς το παρόν, δε μπορούμε παρά να είμαστε χαρούμενοι για την 43χρονη Wilhelmina Morgan Callaghan, υπερήφανη παντρεμένη με τον σκύλο της εδώ και 8 χρόνια.
Εικόνα
Φυσικά η περίπτωσή της δεν είναι μοναδική, είναι η πρώτη που βρήκα στο γκούγκλ. :102:
Είμαστε ακόμα πίσω σαν κοινωνία μα μια μέρα θα μπορούμε όλοι να παντρευτούμε τα κατοικίδιά μας χωρίς να μας κρίνει κάποιος φασίστας οπισθοδρομικός :102:
Άλλωστε είναι βάρος να γερνάς μόνος και οι γάτες/σκύλοι μας είναι οι καλύτεροι σύντροφοι γι' αυτό :102:





Γιατί τα λέω αυτά;
Το τελευταίο κομμάτι που πρόσφατα έχει αρχίσει να εμφανίζεται στην αρθρογραφία είναι και η Παιδοφιλία.
Παλαιότερα, οι φασίστες και οι Χριστιανοί οπισθοδρομικοί θα είχαν ζητήσει τιμωρία αν ένα 10χρονο αγόρι ντυμένο κοριτσάκι φωτογραφιζόταν με μία τρανς γυναίκα χωρίς εγχείριση και με ορατή ...καλή διάθεση, ας πούμε.
Εικόνα
Σήμερα απλά το βλέπουμε, στα περιοδικά σχολιάζουμε 'beautiful/powerful', και πατάμε λάηκ. :smt023





Ή όταν ανοίγουμε το γιουτούμπ, ένα αγοράκι 11 ετών που δηλώνει Ντραγκ Κουήν, το ίδιο παιδί που παρέθεσα πριν να χορεύει σε γκέη μπαρ και να δέχεται δολλάρια από τους θαμώνες, συνεντευξιάζεται από δύο υπερήφανα μέλη της LGBTQIA+P Κοινότητας, και το βίντεο αποκτά βιουζ και λάηκ, εώς ότου ο Μάηκλ Άλιγκ (αριστερά) αποδεικνύεται Παιδόφιλος, και οι φασίστες Χριστιανοί οπισθοδρομικοί κάνουν φλαγκ στο βίντεο και το κατεβάζουν.
Εικόνα
Επίσης κάποιοι φασίστες παρατήρησαν πως στον πίνακα γράφεται 'Rohypnol', ενα αθώο υπνωτικό το οποίο λοιδωρήθηκε στον Τύπο επειδή τάχαμου κάποιοι άντρες το χρησιμοποίησαν για να βιάσουν στο πρώτο ραντεβού γυναίκες που γνώρισαν από τα σοσιαλ μήντια.






Βέβαια αυτά είναι μεμονωμένες περιπτώσεις. Ευτυχώς υπάρχουν και οι Επιστήμονες να μας διδάσκουν για το πως πρέπει να είναι το μέλλον.
Και όταν μιλάμε για επιστήμη, πού αλλού μπορούμε να στραφούμε παρά στη δεξαμενή γνώσης του TEDx. :smt023
Σε αυτό το βίντεο, η πολλά υποσχόμενη ερευνητής Mirjam Heine, μας παρουσιάζει το πως η Παιδοφιλία είναι ένας 'αναλλοίωτος προσανατολισμός' του Ατόμου



Εγώ προσωπικά, δε θα ήθελα να εναντιωθώ στην Θεωρία του Σεξουαλικού Προσανατολισμού.
Εσύ; :102:
Οι κοινωνίες θα αποφασίσουν και θα κάνουν τους αντίστοιχους νόμους.
Δεν είμαι μάλαξ να προσπαθώ να προφητέψω τί θα γίνει μετά 50-100 χρόνια.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27055
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Αύγ 2019, 18:15

Antigeist έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:13
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:00
Antigeist έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:21
Καταλαβαίνεις προοδευτικέ μου φίλε, πόσο ρατσιστικό και ναζιστικό είναι αυτό που λες; Στην ουσία λες ότι δεν αξίζει να ζω λόγω των απόψεών μου.
Τί μαλακίες διαβάζουμε ρε πστη μου! :p3:
Μα αυτό λέει.
Αποτυχημένη προσπάθεια διαστρέβλωσης των γραπτών του άλλου. Αλλού αυτά!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Περί μιμητικής συμπεριφοράς και μετάδοσης συμπεριφορών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 23 Αύγ 2019, 18:16

Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:14
Οι κοινωνίες θα αποφασίσουν και θα κάνουν τους αντίστοιχους νόμους.

Δυνατή λέξη, 'κοινωνία'.

Αν κάποιος θέλει να μαντέψει, πως θα είναι μια κοινωνία όπου ο Σεξουαλικός Προσανατολισμός είναι ο απαράβατος νόμος, και όποιος εναντιώνεται τιμωρείται σύμφωνα με τις γραφές της ΑΡΑ; :102:

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12541
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 23 Αύγ 2019, 18:17

foscilis έγραψε:
23 Αύγ 2019, 13:23
Ομοφυλο ζευγάρι: <φιλιέται τσιμπητά στο στόμα>
Hater: ΟΧΙΙΙΙΙΙΙ! ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ! ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΙΣ ΤΟΥΑΛΕΤΕΣ ΤΟΥ ΟΛΠ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΙΜΕΝΕΡΓΑΤΕΣ... :cry
:smt005:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27055
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Περί μιμητικής συμπεριφοράς και μετάδοσης συμπεριφορών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 23 Αύγ 2019, 18:19

Χουργιατς έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:16
Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:14
Οι κοινωνίες θα αποφασίσουν και θα κάνουν τους αντίστοιχους νόμους.
Δεν είμαι μάλαξ να προσπαθώ να προφητέψω τί θα γίνει μετά 50-100 χρόνια.

Δυνατή λέξη, 'κοινωνία'.

Αν κάποιος θέλει να μαντέψει, πως θα είναι μια κοινωνία όπου ο Σεξουαλικός Προσανατολισμός είναι ο απαράβατος νόμος, και όποιος εναντιώνεται τιμωρείται σύμφωνα με τις γραφές της ΑΡΑ; :102:
Δεν είμαι μάλαξ να προσπαθώ να προφητέψω τί θα γίνει μετά 50-100 χρόνια.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Περί μιμητικής συμπεριφοράς και μετάδοσης συμπεριφορών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 23 Αύγ 2019, 18:25

Nandros έγραψε:
23 Αύγ 2019, 18:19

Αν κάποιος θέλει να μαντέψει.

Θέλει κανείς; :102:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών