Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 23 Αύγ 2019, 16:52

Μετά την εξομοίωση των κατοικίδιων -που δεν θα αποκτήσουν ποτέ επίγνωση των πράξεων τους- με μικρά παιδιά, από τους γνωστούς φιλόζωους-ζωόφιλους του παραπχόρουμ, θέτω το παραπάνω ερώτημα.

Ντισκάς
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 23 Αύγ 2019, 16:53

Ναι, να την πληρώνουν τα σκυλάκια
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".


Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Αύγ 2019, 17:01

elchav έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:52
Μετά την εξομοίωση των κατοικίδιων -που δεν θα αποκτήσουν ποτέ επίγνωση των πράξεων τους- με μικρά παιδιά, από τους γνωστούς φιλόζωους-ζωόφιλους του παραπχόρουμ, θέτω το παραπάνω ερώτημα.

Ντισκάς
Ποιος προσομοίωσε τα κατοικίδια με τα μικρά παιδιά; :lol:

Εγώ είδα μόνον μια προσομοίωση του φόσι με σκυλιά και μουσουλμάνους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 23 Αύγ 2019, 17:02

Φιλόζωοι, τοποθετηθείτε.

Τι θα γίνει αν ένας αρσενικός βαρβάτος σκύλαρος υιοθετηθεί από ένα ζευγάρι μπουζντήδων, επηρεαστεί και καταλήξει να τον καβαλάνε το κανίς της κυρά Μαρίας και ο κόπρος δύο στενά παρακάτω;

Δεν λειτουργούν τα ζώα μόνο με το ένστικτο, αυτά τα λένε κάτι μαλάκες. Μπορούν να επηρεαστούν.

Δείξτε αληθινή συμπόνοια προς τους τετράποδους φίλους μας που μπορεί να καταλήξουν τρύπιοι
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 23 Αύγ 2019, 17:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:01
elchav έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:52
Μετά την εξομοίωση των κατοικίδιων -που δεν θα αποκτήσουν ποτέ επίγνωση των πράξεων τους- με μικρά παιδιά, από τους γνωστούς φιλόζωους-ζωόφιλους του παραπχόρουμ, θέτω το παραπάνω ερώτημα.

Ντισκάς
Ποιος προσομοίωσε τα κατοικίδια με τα μικρά παιδιά; :lol:

Εγώ είδα μόνον μια προσομοίωση του φόσι με σκυλιά και μουσουλμάνους.
Δεν ξέρω, ίσως να παρερμήνευσα.
Θα φταίει ότι έφαγες τρομερό rage -όμοιο με λύσσα αδέσποτου- στη λύση που πρότεινε ο foscilis
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 23 Αύγ 2019, 17:05

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:01
elchav έγραψε:
23 Αύγ 2019, 16:52
Μετά την εξομοίωση των κατοικίδιων -που δεν θα αποκτήσουν ποτέ επίγνωση των πράξεων τους- με μικρά παιδιά, από τους γνωστούς φιλόζωους-ζωόφιλους του παραπχόρουμ, θέτω το παραπάνω ερώτημα.

Ντισκάς
Ποιος προσομοίωσε τα κατοικίδια με τα μικρά παιδιά; :lol:

Εγώ είδα μόνον μια προσομοίωση του φόσι με σκυλιά και μουσουλμάνους.
:smt005::smt005::smt005:
Είμαι καινούργιος στο φόρουμ αλλά έχω παρατηρήσει
ήδη ότι υπάρχει ταλέντο στο να μπλέκουμε τους
μουσουλμάνους σε κάθε συζήτηση.Απο εδω το πάμε
από εκεί το φέρνουμε στο Ισλαμ καταλήγουμε.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 23 Αύγ 2019, 17:09

Δεν έκανα καμία παρομοίωση: επεσήμανα ότι τα μέλη ΓΑΛΗ και Σάκης ενώ είναι γεμάτα κατανόηση για τα δικαιώματα και το διαφορετικό τρόπο που σκέφτονται τα αδέσποτα και δεν έχουν καμία αντίρρηση να κυκλοφορούν 4 εκατομμύρια από δαύτα στις πόλεις μας, για τους συνανθρώπους τους μουσουλμάνους που είναι πολύ λιγότεροι και περίπου ενάμιση εκατομμύριο φορές πιο ίδιοι με εμάς συμπεριφέρονται με μηδενική ανοχή.

Δε λέγεται παρομοίωση αυτό. Σας ξεφτιλίζω μισάνθρωποι υποκριτές λέγεται.

Τώρα το ότι δεν ξέρετε καν τι σημαίνει η λέξη "παρομοίωση" οκ δεν περίμενα και καλύτερα.

Επίσης για να βοηθήσουμε λίγο την πάσχουσα από πρεσβυωπία ΓΑΛΗ:
stavmanr έγραψε:
23 Αύγ 2019, 14:34
Dasein έγραψε:
23 Αύγ 2019, 14:31
foscilis έγραψε:
23 Αύγ 2019, 14:28


Αν ήσουν μυρμήγκι δε θα μπορούσες να συλλάβεις έννοιες όπως "άδικη", "μεταχείριση" ή "θέλω".
Όπως και τα ανθρώπινα μωρά. Με τη λογική της κυριαρχίας του νου, δεν θα έπρεπε να είναι παράνομο να εξοντώνεις ανθρώπινα μωρά.
Ποιος σου είπε ότι όλοι αυτοί είναι κατά πχ. των αμβλώσεων; :102:

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29755
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 23 Αύγ 2019, 17:14

foscilis έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:09
Δεν έκανα καμία παρομοίωση: επεσήμανα ότι τα μέλη ΓΑΛΗ και Σάκης ενώ είναι γεμάτα κατανόηση για τα δικαιώματα και το διαφορετικό τρόπο που σκέφτονται τα αδέσποτα και δεν έχουν καμία αντίρρηση να κυκλοφορούν 4 εκατομμύρια από δαύτα στις πόλεις μας, για τους συνανθρώπους τους μουσουλμάνους που είναι πολύ λιγότεροι και περίπου ενάμιση εκατομμύριο φορές πιο ίδιοι με εμάς συμπεριφέρονται με μηδενική ανοχή.

Δε λέγεται παρομοίωση αυτό. Σας ξεφτιλίζω μισάνθρωποι υποκριτές λέγεται.

Τώρα το ότι δεν ξέρετε καν τι σημαίνει η λέξη "παρομοίωση" οκ δεν περίμενα και καλύτερα.
Βασικά λανθασμένη παρομοίωση που εν τέλει ταιριάζει στα δικά σου σκεπτικά.
Διότι αυτοί που δεν θέλουμε εδώ συμπεριφέρονται στις γυναίκες ακριβώς όπως θα ήθελες να σου επιτρέπει το κρατος να συμπεριφέρεσαι στα σκυλιά*.


* τα μικρά φυσικά, γιατί σε κάνα νταμάρι σκυλο δεν σε κόβω να πας να το πιάσεις στις κλωτσιές, ακόμα και αν είναι ένα ακακο του Αγίου Βερνάρδου


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"



Antigeist

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 23 Αύγ 2019, 17:15

Για θρησκευτικό γάμο είμαι βέβαια κατά γιατί η θρησκεία έχει και ένα πρεστίζ να φυλάξει. Για πολιτικό γάμο εντάξει, έτσι και αλλιώς μόνο σε μαλθακές κοινωνίες υπάρχει αυτό. Και κατοικίδια με τη σημερινή έννοια επίσης μόνο σε μαλθακές κοινωνίες υπάρχουν. Οι σοβαρές κοινωνίες έχουν σκυλιά για να παίζουν τα νιάνιαρα, ως φύλακες της περιουσίας και για κυνήγι ή να φυλάνε τα ζώα. Όταν είσαι ενήλικας άνθρωπος και γουστάρεις τόσο πολύ να χαϊδεύεις ένα κωλόζωο είσαι ακόμα παιδί. Δείξτε τε μου έναν φιλόζωο που δεν είναι αγαθιάρης βλάκας.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 23 Αύγ 2019, 17:16

Rocco Siffredi έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:14
ξεχασες το πολλ
με ενδιαφέρουν πιο πολύ οι τοποθετήσεις, για αυτό
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 23 Αύγ 2019, 17:19

Antigeist έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:15
Για θρησκευτικό γάμο είμαι βέβαια κατά γιατί η θρησκεία έχει και ένα πρεστίζ να φυλάξει. Για πολιτικό γάμο εντάξει, έτσι και αλλιώς μόνο σε μαλθακές κοινωνίες υπάρχει αυτό. Και κατοικίδια με τη σημερινή έννοια επίσης μόνο σε μαλθακές κοινωνίες υπάρχουν. Οι σοβαρές κοινωνίες έχουν σκυλιά για να παίζουν τα νιάνιαρα, ως φύλακες της περιουσίας και για κυνήγι ή να φυλάνε τα ζώα. Όταν είσαι ενήλικας άνθρωπος και γουστάρεις τόσο πολύ να χαϊδεύεις ένα κωλόζωο είσαι ακόμα παιδί. Δείξτε τε μου έναν φιλόζωο που δεν είναι αγαθιάρης βλάκας.
Οι ενήλικες άνθρωποι χαιδεύουν άλλα πράγματα :lol::lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ την 23 Αύγ 2019, 17:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 23 Αύγ 2019, 17:20

Antigeist έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:15
Δείξτε τε μου έναν φιλόζωο που δεν είναι αγαθιάρης βλάκας.
SpoilerShow
Εικόνα

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Είστε υπέρ του γάμου ομοφυλόφιλων και της υιοθεσίας ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΩΝ από ομόφυλα ζευγάρια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 23 Αύγ 2019, 17:21

Antigeist έγραψε:
23 Αύγ 2019, 17:15
Για θρησκευτικό γάμο είμαι βέβαια κατά γιατί η θρησκεία έχει και ένα πρεστίζ να φυλάξει. Για πολιτικό γάμο εντάξει, έτσι και αλλιώς μόνο σε μαλθακές κοινωνίες υπάρχει αυτό. Και κατοικίδια με τη σημερινή έννοια επίσης μόνο σε μαλθακές κοινωνίες υπάρχουν. Οι σοβαρές κοινωνίες έχουν σκυλιά για να παίζουν τα νιάνιαρα, ως φύλακες της περιουσίας και για κυνήγι ή να φυλάνε τα ζώα. Όταν είσαι ενήλικας άνθρωπος και γουστάρεις τόσο πολύ να χαϊδεύεις ένα κωλόζωο είσαι ακόμα παιδί. Δείξτε τε μου έναν φιλόζωο που δεν είναι αγαθιάρης βλάκας.
Εικόνα
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών