η συμμαθήτρια της κόρης μου είχε facebook

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: η συμμαθήτρια της κόρης μου είχε facebook

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Σεπ 2019, 13:26

Χαοτικός έγραψε:
11 Σεπ 2019, 13:08
foscilis έγραψε:
11 Σεπ 2019, 12:54
Το να πας από τα πλαστικά όπλα με ήχους σφαίρας από το στόμα σου στα αληθινά όπλα με αληθινές σφαίρες που σκοτώνουν δεν είναι το ίδιο εύκολο με το να πας από τον ρόλο πουτάνας με στολή XXS στον ρόλο πουτάνας με στολή S.
Εγώ σέβομαι αυτό που λες και το νιωθεις έτσι όμως δεν είναι αποδείξιμο. Ούτε καν το συζητώ για αποδεδειγμένο. Τέτοιο πείραμα δεν θα μπορούσε να στηθεί γι αυτό λέω ότι δεν είναι ούτε αποδείξιμο.
Επίσης δεν είπες "να γίνει πουτάνα". Είπες "ρόλο πουτάνας" και στις δύο περιπτώσεις. Υπάρχει αναντιστοιχία με το το πρώτο. Εκεί λες για την περίπτωση να φτάσει να σκοτώνει.
Αλλά έστω και για τον ρόλο που λες μόνο, μπορείς να ισχυριστείς ότι δεν έχουν μπει σε έναν τέτοιο ρόλο οι περισσότερες γυναίκες έτσι κι αλλιώς; Εννοείται ότι δεν ντύνονταν έτσι μικρές.
Ρε μλκ να τον κάψεις εντελώς θέλεις τον άθρωπο, με τα γκομπιούτερ είναι καλός όχι μ αυτά, τι θες; αύριο μεθαύριο να τους περιμένει με ρόπαλο;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Ορέστης 35

Re: η συμμαθήτρια της κόρης μου είχε facebook

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 11 Σεπ 2019, 14:46

hellegennes έγραψε:
11 Σεπ 2019, 12:04
Χαοτικός έγραψε:
11 Σεπ 2019, 11:22
hellegennes έγραψε:
11 Σεπ 2019, 11:10


Γιατί δεν γίνεται να σε τραβάει το περιεχόμενο.
Μια χαρά γίνεται. Έχω δει παιδιά που κάνουν κατασκευές (και παίρνω και ιδέες για τη δουλειά μου ή τα δικά μου παιδιά.
Παιδιά που κάνουν αθλητικές και ακόμα καλύτερα ακροβατικές ασκήσεις, εκπαιδευτικά βίντεο, μπαλέτα ή ό.τι άλλους χορούς.
Σε ελάχιστες περιπτώσεις. Δύσκολο να έχει το πιτσιρίκι περιεχόμενο καλύτερο ενός νεαρού επαγγελματία.

Όσο για τα ακροβατικά και την ενόργανη, ανέκαθεν το έβρισκα creepy και απέφευγα να τα δω σε ολυμπιακούς αγώνες και τα ρέστα.
Ποσο νεαροι ειναι οι επαγγελματιες που σου αρεσει να παρακολουθεις;

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: η συμμαθήτρια της κόρης μου είχε facebook

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 11 Σεπ 2019, 15:05

Ασέβαστος έγραψε:
11 Σεπ 2019, 12:09
klg έγραψε:
11 Σεπ 2019, 11:15

Επι του θέματος μακρυά τα παιδιά απο παντώς είδους ηλεκτρονικές συσκευές (i.e smart phones, tablets, PCs/laptops, gaming consoles). Allocate περιορισμένο χρόνο στον υπολογιστή μέσα στην εβδομάδα (Σ/Κ is the obvious choice) και προφανώς μακρυά από social media, εκτός από το αγαπημένο μας παραπχώρουμ. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αποχαυνώσεις ένα μυαλό που βρίσκεται στην ακμή της ανάπτυξής του. Να κάτσει να διαβάσει ένα βιβλίο ή να βγει έξω να παίξει στην γειτονιά σαν άνθρωπος. Ο μόνος legit λόγως για να έχει παραπάνω χρόνο σε υπολογιστή το παιδί είναι επειδή κάνει κάτι δημιουργικό και συνήθως στα πλάσια του comp.sci.
του εχω ταμπλετ ολοδικο του απο 1 χρονου. χωρις περιορισμο στο ποσες ωρες τη μερα το χρησιμοποιει.

εμαθε να μιλα και να γραφει, πολυ πριν απο ολους τους συνομηλικους, εμαθε πολλαπλασιασμο και διαιρεση και προπαιδεια απο το νηπιο,βλεποντας number blocks και alfablocks στο tube. τωρα 7 χρονων παιζει σκακι, κρεμαλα και σταυρολεξα στα αγγλικα, πολυ περισσοτερο απο οτι παιζει clash royale.
και δεν τον πιεσα να κανει τιποτα απο τα παραπανω, απλως του προτεινα οτι νομιζα ωραιο.

αλλο να του δινεις το κλαπατσιμπανο για να αφησει τη μανα του υσηχη να ποσταρει στο ινστα, και αλλο να το εχει και να παιζετε μαζι, σαν οποιο αλλο παιχνιδι.

να ξαναπω. τα μηχανηματα δεν ειναι του σατανα. η χρηση που τους κανουν ορισμενοι ειναι για το μπουτσο.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5823000/
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: η συμμαθήτρια της κόρης μου είχε facebook

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 11 Σεπ 2019, 17:10

Ασέβαστος έγραψε:
11 Σεπ 2019, 12:09
klg έγραψε:
11 Σεπ 2019, 11:15

Επι του θέματος μακρυά τα παιδιά απο παντώς είδους ηλεκτρονικές συσκευές (i.e smart phones, tablets, PCs/laptops, gaming consoles). Allocate περιορισμένο χρόνο στον υπολογιστή μέσα στην εβδομάδα (Σ/Κ is the obvious choice) και προφανώς μακρυά από social media, εκτός από το αγαπημένο μας παραπχώρουμ. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αποχαυνώσεις ένα μυαλό που βρίσκεται στην ακμή της ανάπτυξής του. Να κάτσει να διαβάσει ένα βιβλίο ή να βγει έξω να παίξει στην γειτονιά σαν άνθρωπος. Ο μόνος legit λόγως για να έχει παραπάνω χρόνο σε υπολογιστή το παιδί είναι επειδή κάνει κάτι δημιουργικό και συνήθως στα πλάσια του comp.sci.
του εχω ταμπλετ ολοδικο του απο 1 χρονου. χωρις περιορισμο στο ποσες ωρες τη μερα το χρησιμοποιει.

εμαθε να μιλα και να γραφει, πολυ πριν απο ολους τους συνομηλικους, εμαθε πολλαπλασιασμο και διαιρεση και προπαιδεια απο το νηπιο,βλεποντας number blocks και alfablocks στο tube. τωρα 7 χρονων παιζει σκακι, κρεμαλα και σταυρολεξα στα αγγλικα, πολυ περισσοτερο απο οτι παιζει clash royale.
και δεν τον πιεσα να κανει τιποτα απο τα παραπανω, απλως του προτεινα οτι νομιζα ωραιο.

αλλο να του δινεις το κλαπατσιμπανο για να αφησει τη μανα του υσηχη να ποσταρει στο ινστα, και αλλο να το εχει και να παιζετε μαζι, σαν οποιο αλλο παιχνιδι.

να ξαναπω. τα μηχανηματα δεν ειναι του σατανα. η χρηση που τους κανουν ορισμενοι ειναι για το μπουτσο.
Τύπε, το παιδί σου σε λίγα χρόνια θα του παίρνουν συνέντευξη και θα το ρωτούνε πώς κατάφερε να γράψει τόσο καλά στις Πανελλήνιες και θα απαντάει

"Είχα πρόγραμμα".
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: η συμμαθήτρια της κόρης μου είχε facebook

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 11 Σεπ 2019, 18:39

Cavaliere έγραψε:
11 Σεπ 2019, 11:47
ενός μακαρίτη φίλου Γερμανοπακιστανού
στο Πακιστάν τον γνώρισες τύπε ;
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: η συμμαθήτρια της κόρης μου είχε facebook

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 11 Σεπ 2019, 22:40

Μη λέτε για τα παιδιά του άλλου ρε σεις όταν θέλετε να βγάλετε αρνητισμό. Υπάρχουν και οι μάνες. Σοβαρά το λέω. Πιο αντρίκιο είναι αν σου τη σπάει κάποιος (Εντάξει, όχι μόνο αν σου τη σπάει απλά. Να έχεις θυμό έως και μίσος) να ρίξεις κάνα χοντροχυδαίο για όλο το υπόλοιπο σόι. Όχι για το παιδί. Και μην πεις ότι "Μα δεν είπα τίποτα! Μια υποθετική κατάσταση ανέφερα για να αναδείξω κάτι άλλο"
όχι ρε φίλε είναι πούστικο. Και μάλιστα μπορεί να μην το αντιλαμβάνεσαι καν ότι είναι πούστικο. Να το θεωρείς κυριλέ κιόλας, αφού και καλά δεν έβρισες καθόλου. Κι όμως είναι ύβρις. Ας μάθουμε τι είναι η ύβρις. Αφού θέλεις να βγάλεις κάτι αρνητικό για κάποιον βγάλτο. Σκίστον, γάμα του τα πρέκια. Αλλά να χρησιμοποιείς το παιδί του έστω και υποθετικά και κυριλέ είναι άθλιο. Σαν να έχεις τσακωθεί με κάποιον και περνάει από το μαγαζί σου το παιδί του να αγοράσει σοκολάτα και να του πεις εσύ "Δεν πουλάμε".
Δεν θα έλεγες για έναν τέτοιο τύπο "Μα τι μαλάκας!";

Αυτά.

Εν τω μεταξύ τίποτα μεμπτό δεν βρίσκω σε αυτά που λέει ο Ασέβ. Ξέρει αν αγαπάει κι αν θέλει να προσέξει και να προστατέψει. Και μια χαρά το κάνει και φαίνεται αυτό, να είσαι σίγουρος.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40705
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: η συμμαθήτρια της κόρης μου είχε facebook

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Σεπ 2019, 23:06

Ορέστης 35 έγραψε:
11 Σεπ 2019, 14:46
hellegennes έγραψε:
11 Σεπ 2019, 12:04
Χαοτικός έγραψε:
11 Σεπ 2019, 11:22


Μια χαρά γίνεται. Έχω δει παιδιά που κάνουν κατασκευές (και παίρνω και ιδέες για τη δουλειά μου ή τα δικά μου παιδιά.
Παιδιά που κάνουν αθλητικές και ακόμα καλύτερα ακροβατικές ασκήσεις, εκπαιδευτικά βίντεο, μπαλέτα ή ό.τι άλλους χορούς.
Σε ελάχιστες περιπτώσεις. Δύσκολο να έχει το πιτσιρίκι περιεχόμενο καλύτερο ενός νεαρού επαγγελματία.

Όσο για τα ακροβατικά και την ενόργανη, ανέκαθεν το έβρισκα creepy και απέφευγα να τα δω σε ολυμπιακούς αγώνες και τα ρέστα.
Ποσο νεαροι ειναι οι επαγγελματιες που σου αρεσει να παρακολουθεις;
Μιλένιαλ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8168
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: η συμμαθήτρια της κόρης μου είχε facebook

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 23 Νοέμ 2019, 17:56

dna replication έγραψε:
10 Σεπ 2019, 11:21
σωστή χρήση ηλεκτρονικών συσκευών και ασφαλής πλοήγηση στο διαδίκτυο και στα κοινωνικά μέσα
είναι οι μεγάλες προκλήσεις των γονέων σήμερα

.

Βάλτε τά παιδιά νά γράφουν στό φόρουμ.... . :102: . :p2:

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών