Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Ορέστης 35

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 22 Σεπ 2019, 02:24

Δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στους μαγαζατορες της Ομονοιας να μην εχουν χεσμενη τη φωλια τους. Ευκολα θα ποδοπαταγαν καποιον, οχι γιατι ειναι γκευ, αλλα γιατι ειναι αδυναμος. Σας ειχα γραψει για προκλησεις που εχω δεχτει ο ιδιος, και αν συνεβαινε κατι θα ελεγαν ολοι οτι πηγα να κλεψω ή οτι ειμαι ναρκομανης.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 22 Σεπ 2019, 02:31

Ζενίθεδρος έγραψε:
22 Σεπ 2019, 02:02
Χαοτικός έγραψε:
22 Σεπ 2019, 01:41
Ζενίθεδρος έγραψε:
22 Σεπ 2019, 01:37
Συμπαθα με ρε φίλε. Δεν ήξερα πως μόνο στο άκουσμα της λεξης του ανδρικού οργάνου, θα σου λύνονται οι χιαστί σύνδεσμοι των γονάτων από ηδονή και θα παραμιλας από λαχταρα και πόθο.
Όλα τα πράγματα στη ζωή μου είναι έντονα παθιάρικα. Και είναι πολλά. Εσύ ακόμα δεν έχεις ξεκολλήσει από την πούτσα - σ΄έχει καθηλώσει. Είναι κατανοητό και αξιοθαύμαστο, σε παροτρύνω να το χαρείς κι άλλο και να μην το βαρεθείς ποτέ.
Άμα βαρεθείς μπορείς να αρχίσεις σιγά σιγά και κανένα ντοκυμαντέρ για το διάστημα.
Το "πουτσα μυαλό" είναι μια καθημερινή συνηθισμένη έκφραση. Εσύ θέλεις όμως να την αναλυσεις με έναν αυτοδημιουργητο ψαγμενιαρικο αλγοριθμο κατά μήκος κατά πάχος και κατα πυκνότητα φλεβας, λες και τραυματιστηκες βαθιά. :102:
Έτσι κάνεις εσύ όταν τραυματίζεσαι βαθειά; Υπολογίζεις μαθηματικά το ολοκλήρωμα της πούτσας; Περνάει ρε; Γιατί εγώ ο μαλάκας έχω γαμηθεί στο τσούξιμο με το οινόπνευμα :fp:



Το πούτσα μυαλό το είπες γιατί θεωρείς μαλάκες όσους αντιδρούν στη σκατίλα και τη σαπίλα που ακολούθησε τον θάνατο του ανθρώπου. Και δεν ήταν για το δικαίωμά του να κλέψει. Που λέγεται ότι μπορεί και να μπήκε σε πανικό επειδή τον κυνηγούσαν. Μπορεί να μπήκε και για να σκοτώσει. Δεν νομίζω να ξέρει καλύτερα ο ένας απ τον άλλον μεταξύ μας. Μπορούμε να περιμένουμε και θα δείξει. Αλλά προσωπικά στα παπάρια μου ότι κι αν έγινε. Δεν θα αλλάξει η ζωή μου. Δεν ήταν στη ζωή μου ούτε ο θύτης ούτε το θύμα όποιος κι αν ήταν από τους δύο. Στη ζωή μου μπήκε απλά η σκατίλα. Νιώθεις γιατί μιλάω ας μην τα λέω. Σε αυτήν λοιπόν τη σκατίλα θα αντιδράσω και καλώς γίνονται οι πορείες.

Το αν το ζήτημα είναι καθαρά τεχνικό και έχουμε να λύσουμε το "Γιατί τον σκότωσε" Και πάλι υπάρχουν θολές περιοχές. Εγώ ποτέ δεν γκάριξα για να μπει μέσα ο γέρος. Ήδη έφαγε σοκ και την άκουσε. Αλλά οι θολές περιοχές έχουν να κάνουν και με τον άσχετο που άρχισε να κοπανάει σαν πουστρούλα έναν που ήταν κάτω και μια χαρά αισθάνθηκε ότι τον έπαιρνε να το κάνει γιατί ο άλλος έκανε ψόφιες σπασμωδικές κινήσεις και ήταν ανίσχυρος. Το έναυσμα εν τω μεταξύ δεν ήταν καμία κλοπή. Είδε ένα στυλ ντυσίματος που σιωπηρά μέσα του το έβριζε και καλλιεργούσε μίσος να τρέφεται ο ίδιος (το καμπινέδικο μέρος της προσωπικότητάς του). Πήγε μετά κι ό άλλος που φυσικά και λογικά ήταν σε διέγερση και που το κατανοώ γιατί εγώ μπορεί να έκανα και χειρότερα μόνο επειδή με έβρισαν όχι επειδή πήγαν να με κλέψουν ή να με σκοτώσουν.

Έχει ελαφρυντικό ο γέρος; Ναι. Χίλια.
Να μπει φυλακή; Όχι με τίποτα. (Εδώ και για βιαστές και κλέφτες και φονιάδες τους βλέπω με οίκτο όσο μου βγαίνει.)
Αξίζει να γίνονται πορείες για το γεγονός; Με χίλια. Χωρίς παρερμηνείες και παράνοιες. Υπάρχει υπαρκτό πρόβλημα (η σκατίλα που λέγαμε) και πρέπει να καταπολεμηθεί.

Τα υπόλοιπα τώρα, γιατί, πως, άμα. όταν, ναι άλλα, εάν τότε, είναι του πούτσου!

Ε και ο πούτσος όσο να νάναι είναι εμβληματικό πράμα
:roll:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Χαοτικός την 22 Σεπ 2019, 02:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 22 Σεπ 2019, 02:39

- Casper - έγραψε:
22 Σεπ 2019, 01:54
https://menshouse.gr/editorial/94049/i- ... i-men-alla

Αυτό...
Τι αυτό ρε συ; Ένα κάρο μαλακιες και υπερβολές γράφει.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


- Casper -

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Σεπ 2019, 02:52

Otto Weininger έγραψε:
22 Σεπ 2019, 02:39
- Casper - έγραψε:
22 Σεπ 2019, 01:54
https://menshouse.gr/editorial/94049/i- ... i-men-alla

Αυτό...
Τι αυτό ρε συ; Ένα κάρο μαλακιες και υπερβολές γράφει.
Έψαχνα να δω τι ακριβώς έγινε γιατί πέρσι το μόνο που θυμόμουν να γράφεται είναι ότι ένας πρεζάκιας μπήκε σε κοσμηματοπωλείο για να κλέψει και "τα' θελε και τα' παθε". Στο λινκ ο Ζακ αναφέρεται ως Zackie και λέω έμεινα πίσω.

Και εδώ πάντως αν το πάρεις έτσι υπερβολές γράφονται γιατί δεν ξέρουν καν πώς και γιατί. Το αποτέλεσμα όμως δεν αλλάζει.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40720
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Σεπ 2019, 03:00

Highlander έγραψε:
21 Σεπ 2019, 13:38
Ε γι αυτό γίνεται η πορεία για να ασκηθεί πίεση στους αρμόδιους.
Να παρατήσουν όλες τις υπόλοιπες, ασήμαντες υποθέσεις και να ασχοληθούν με τον θάνατο ενός διαρρήκτη επειδή ήταν γκέι;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40720
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Σεπ 2019, 03:12

Otto Weininger έγραψε:
22 Σεπ 2019, 02:39
- Casper - έγραψε:
22 Σεπ 2019, 01:54
https://menshouse.gr/editorial/94049/i- ... i-men-alla

Αυτό...
Τι αυτό ρε συ; Ένα κάρο μαλακιες και υπερβολές γράφει.
Λέει ότι ήταν σπουδαίος καλλιτέχνης (τι έργο άφησε;) και χαρισματική πένα. Παραθέτει δε ένα βιντεάκι που μιλάει ο Ζαχαρίας σε μια εκδήλωση και η ευφράδειά του είναι επιπέδου τρίτης δημοτικού και αν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 22 Σεπ 2019, 03:16

hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2019, 03:12
Otto Weininger έγραψε:
22 Σεπ 2019, 02:39
- Casper - έγραψε:
22 Σεπ 2019, 01:54
https://menshouse.gr/editorial/94049/i- ... i-men-alla

Αυτό...
Τι αυτό ρε συ; Ένα κάρο μαλακιες και υπερβολές γράφει.
Λέει ότι ήταν σπουδαίος καλλιτέχνης (τι έργο άφησε;) και χαρισματική πένα. Παραθέτει δε ένα βιντεάκι που μιλάει ο Ζαχαρίας σε μια εκδήλωση και η ευφράδειά του είναι επιπέδου τρίτης δημοτικού και αν.
Του Μητσοτάκη;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3547
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 22 Σεπ 2019, 03:18

Τα πράματα είναι περιέργως απλά και είναι περιέργως απλά γιατί ζούμε σε διαστρεβλωμένη κοινωνία. Αν ο Ζακ, η Ζακι, το Ζακι ήταν στρέιτ και νηφάλιος δεν θα ασχολούταν κανείς με το γεγονός ότι μπουκαρε σε ξένη ιδιοκτησία κάτι που είχε ως αποτέλεσμα τον θάνατο του. Απλά έτυχε να είναι ομοφυλόφιλος και χρήστης. Οπότε η υπόθεση είχε ψωμί. Οι υπερασπιστές του/της/του Ζακ/Ζακι/Ζακ τον/την/τον έχουν γραμμένο/η/ο. Αν μπορούσαν να θυσιάσουν ακόμη έναν ομοφυλόφιλο χρήστη εις το όνομα του ρατσισμού της "πουτανας κοινωνίας" θα το έκαναν χωρίς δεύτερη σκέψη. Να είστε σίγουροι πως όταν ανακοινώθηκε ο θάνατος του μπουκαδορου, οι αλληλέγγυοι πανηγύριζαν.
.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3585
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 22 Σεπ 2019, 08:25

- Casper - έγραψε:
22 Σεπ 2019, 01:54
https://menshouse.gr/editorial/94049/i- ... i-men-alla

Αυτό...
Ένα μάτσο μπουρδες.
Με το στανιό πρέπει να βγει ότι χαθηκε μια διάνοια.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Σεπ 2019, 09:06

Από τον πυροσβεστήρα πέθανε ο Ζακ.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34919
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 22 Σεπ 2019, 09:21

hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2019, 03:12
Otto Weininger έγραψε:
22 Σεπ 2019, 02:39
- Casper - έγραψε:
22 Σεπ 2019, 01:54
https://menshouse.gr/editorial/94049/i- ... i-men-alla

Αυτό...
Τι αυτό ρε συ; Ένα κάρο μαλακιες και υπερβολές γράφει.
Λέει ότι ήταν σπουδαίος καλλιτέχνης (τι έργο άφησε;) και χαρισματική πένα. Παραθέτει δε ένα βιντεάκι που μιλάει ο Ζαχαρίας σε μια εκδήλωση και η ευφράδειά του είναι επιπέδου τρίτης δημοτικού και αν.
Γεννήθηκε στη Νέα Υόρκη και άρα ήταν Αμερικανός πολίτης και ενδιαφέρεται για την υπόθεση και η πρεσβεία.Μια φορά που έχουν μαζί τους την πρεσβεία στην οποία κάνουν πορείες οι γνωστοί να μην την εκμεταλλευθούν;

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34919
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 22 Σεπ 2019, 09:26

OANNHSEA έγραψε:
22 Σεπ 2019, 08:53
Στα μπαλάκια μας ο Ζακ!!!
Σκοτώνονταν σχεδόν κάθε μήνα άνθρωποι από ληστές, "σιδερώνονταν" για να αποκαλύψουν που έχουν τα χρήματα τους και η σάπια φάρα των αλληλέγγυων μόνο που δεν έκανε πανηγύρι!!!
Με το που ψοφάει κάποιος που υπερασπίζονται γίνεται χαμός!!!
Λοιπόν: στο διάολο ο Ζακ, στο διάολο και όσοι τον υπερασπίζονται!!!

.
Δεν χρειάζονται νεύρα.Αυτοί ενδιαφέρονται για τους δικούς τους και εσύ για τους δικούς σου.Αδιαφορία είναι η καλύτερη απάντηση.
Όσο διαδηλώνουν χωρίς να κάνουν ζημιές δεν ενδιαφέρουν κανένα εκτός από την ομάδα τους.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17568
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 22 Σεπ 2019, 09:26

πατησιωτης έγραψε:
22 Σεπ 2019, 09:21
hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2019, 03:12
Otto Weininger έγραψε:
22 Σεπ 2019, 02:39


Τι αυτό ρε συ; Ένα κάρο μαλακιες και υπερβολές γράφει.
Λέει ότι ήταν σπουδαίος καλλιτέχνης (τι έργο άφησε;) και χαρισματική πένα. Παραθέτει δε ένα βιντεάκι που μιλάει ο Ζαχαρίας σε μια εκδήλωση και η ευφράδειά του είναι επιπέδου τρίτης δημοτικού και αν.
Γεννήθηκε στη Νέα Υόρκη και άρα ήταν Αμερικανός πολίτης και ενδιαφέρεται για την υπόθεση και η πρεσβεία.Μια φορά που έχουν μαζί τους την πρεσβεία στην οποία κάνουν πορείες οι γνωστοί να μην την εκμεταλλευθούν;
Δηλαδή ο πρόεδρος Τραμπ συμφωνεί με αυτή τη γελοιότητα;

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34919
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 22 Σεπ 2019, 09:29

Maspoli έγραψε:
22 Σεπ 2019, 09:26
Δηλαδή ο πρόεδρος Τραμπ συμφωνεί με αυτή τη γελοιότητα;
Δεν ξέρω εάν έχει καν ενημερωθεί αλλά πάντως ενδιαφέρεται ο πρεσβευτής Πάιατ. :D Ο Τραμπ δεν είναι απόλυτος μονάρχης και το εκεί σύστημα είναι υποχρεωμένο να ενδιαφέρεται για όλους τους Αμερικανούς.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17568
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Δολοφονία Ζακ: Ένας χρόνος χωρίς δικαιοσύνη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 22 Σεπ 2019, 09:32

Νέος Πιουριφόι δηλαδή; Για έναν Αμερικανό που θα έμπαινε σε αμερικανικό μαγαζί και θα πάθαινε το ίδιο, θα ενδιαφερόταν;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών