ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21439
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 23 Σεπ 2019, 17:17

Γραφικός έγραψε:
23 Σεπ 2019, 17:12

Αν ήταν κάποιος μικρός θα ήμουν με τον μαγαζάτορα εφόσον δεν άσκησε βία. Ο Βασιλόπουλος να γίνει στάχτη, δεν με νοιάζει.
επειδή δηλαδή είναι μεγάλη αλυσίδα δεν υπάρχει πρόβλημα να τον κλέβουν;
στη τελική δεν ζημιώνεται μόνο ο Βασιλόπουλος αλλά μακροπρόθεσμα και οι ίδιοι οι εργαζόμενοι
κατά τ'άλλα μια χαρά τα λες
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14115
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 23 Σεπ 2019, 17:29

elchav έγραψε:
23 Σεπ 2019, 11:39
Γυναίκα έχει κάνει το ποστ, φαίνεται από τον υστερικό τρόπο γραφής
Αντιρατσιστης-ευαισθητουλης το εχει κανει, αλλα το ιδιο είναι.

Άβαταρ μέλους
arvanitis
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 14:46
Phorum.gr user: arvanitis

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από arvanitis » 23 Σεπ 2019, 17:51

ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ
Πικρή αλήθεια , αλλά αληθεια.

Ολοι μας έχουμε ιστορίες απο συναναστροφές με γυφτους για κλοπές και άλλα αδικήματα (εμένα με εκλεψαν και όταν τους κυνηγησα μου έκαψαν τις ελιές) , υπάρχει αραγε ένας απο εμάς που να βρεί ένα θετικό στην συμτεριφορά τους. Ενα ρε γαμωτο.
δεν πιστεύω σε τιποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, ...... είμαι παντρεμένος.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21439
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 23 Σεπ 2019, 17:55

arvanitis έγραψε:
23 Σεπ 2019, 17:51
ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ
Πικρή αλήθεια , αλλά αληθεια.

Ολοι μας έχουμε ιστορίες απο συναναστροφές με γυφτους για κλοπές και άλλα αδικήματα (εμένα με εκλεψαν και όταν τους κυνηγησα μου έκαψαν τις ελιές) , υπάρχει αραγε ένας απο εμάς που να βρεί ένα θετικό στην συμτεριφορά τους. Ενα ρε γαμωτο.
το θέμα είναι πως όταν αναφέρεις την αλήθεια ή όταν προσπαθείς να προστατευτείς βρίσκεις και το μπελά σου από πάνω
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23368
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 23 Σεπ 2019, 17:57

Δεν έχω ακουσει παρα πολλά για γυφτοκορίνθιους (που εχουν αναφερθεί στο νημα) αλλά χειρότεροι από γυφτοθηβαίους δεν νομίζω να υπάρχουν σε ολη την Ελλάδα. Κάτι καταυλισμοί καπου εκεί κοντά σε ενα σταθμό κτελ στη Θήβα, παιζει να ανταγωνίζονται στα ίσα το Ζεφύρι, να παλεύουν σωμα με σώμα για την τσιγγανική πρωτιά εγκληματικής παραβατικότητας σε πανελλαδικό επίπεδο.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30644
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 23 Σεπ 2019, 17:59

arvanitis έγραψε:
23 Σεπ 2019, 17:51
Ολοι μας έχουμε ιστορίες απο συναναστροφές με γυφτους για κλοπές και άλλα αδικήματα (εμένα με εκλεψαν και όταν τους κυνηγησα μου έκαψαν τις ελιές) , υπάρχει αραγε ένας απο εμάς που να βρεί ένα θετικό στην συμτεριφορά τους. Ενα ρε γαμωτο.
εξαρτάται από τι συναναστροφές είχες,
γενικά από πιο κοντά είναι φιλότιμοι, πολύ φιγουρατζήδες, και αρκετά έξω καρδιά

στις εμπορικές και άλλες οικονομικές δοσοληψίες με μπαλαμους, το ξεγέλασμα, η απάτη, η αυτο-λυπηση για κέρδος και η μικροκλοπή-απαλοτρίωση είναι αποδεκτές τακτικές
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Σεπ 2019, 18:01

Αν έχετε υποψίες ότι κλέβουν, να βάλετε υπαλλήλους να τους συνοδεύουν καθώς γυρνούν στους διαδρόμους.
:lol:

Αυτός ο αντιρατσιστικός τρόπος αντιμετώπισης που πρότεινε ο φωστήρας, πέρασε αβρόχοις ποσί.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 23 Σεπ 2019, 18:03

arvanitis έγραψε:
23 Σεπ 2019, 17:51
ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ
Πικρή αλήθεια , αλλά αληθεια.

Ολοι μας έχουμε ιστορίες απο συναναστροφές με γυφτους για κλοπές και άλλα αδικήματα (εμένα με εκλεψαν και όταν τους κυνηγησα μου έκαψαν τις ελιές) , υπάρχει αραγε ένας απο εμάς που να βρεί ένα θετικό στην συμτεριφορά τους. Ενα ρε γαμωτο.
Κι εγώ τους κυνήγησα αφού διέρρηξαν το μαγαζί μου 4 φορές μέσα σε ένα μήνα και τους πιάσαμε μαζί με τους μπάτσους που έθεσαν τη ζωή τους σε κίνδυνο. Μετά η δίκη πήρε 7 αναβολές. Την τελευταία φορά δεν πήγα. Μου ήρθε πρόστιμο.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 23 Σεπ 2019, 18:04

arvanitis έγραψε:
23 Σεπ 2019, 17:51

υπάρχει αραγε ένας απο εμάς που να βρεί ένα θετικό στην συμτεριφορά τους. Ενα ρε γαμωτο.
Είχα πάει στο Πήλιο, με έκλεισε στις κωλοστροφές ένας γύφτος με αγροτικό, παραλίγο να βρεθώ από κάτω σταματήσαμε και οι δυο, μπαίνω μπροστά του τσαμπουκά με το αμάξι και είμαι στο τσακ να κατέβω να τον γμσω μόλις άνοιγε το στόμα του

Τελικά το άνοιξε, ήταν πολύ ευγενικός, ζήτησε συγγνώμη και φύγαμε :102:

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30644
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 23 Σεπ 2019, 18:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:01
Αυτός ο αντιρατσιστικός τρόπος αντιμετώπισης που πρότεινε ο φωστήρας, πέρασε αβρόχοις ποσί.
βρέξε τα ποδαράκια σου γατούλα

ένα από τα προβλήματα με τα ρατσιστικά είναι οτι ξεκινάς με μια απλή απαγόρευση εισόδου και πολύ γρήγορα φτάνεις στους φούρνους
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21439
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 23 Σεπ 2019, 18:05

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:01
Αν έχετε υποψίες ότι κλέβουν, να βάλετε υπαλλήλους να τους συνοδεύουν καθώς γυρνούν στους διαδρόμους.
:lol:

Αυτός ο αντιρατσιστικός τρόπος αντιμετώπισης που πρότεινε ο φωστήρας, πέρασε αβρόχοις ποσί.
πιστεύω πως αν έβλεπε δύο υπαλλήλους να ακολουθούν τους γύφτους στους διαδρόμους και πάλι για ρατσισμό θα έσκουζε
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30644
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 23 Σεπ 2019, 18:06

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:03
Κι εγώ τους κυνήγησα αφού διέρρηξαν το μαγαζί μου 4 φορές μέσα σε ένα μήνα και τους πιάσαμε μαζί με τους μπάτσους που έθεσαν τη ζωή τους σε κίνδυνο. Μετά η δίκη πήρε 7 αναβολές. Την τελευταία φορά δεν πήγα. Μου ήρθε πρόστιμο.
άρα φταίει η καθυστέρηση απονομής δικαιοσύνης
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Σεπ 2019, 18:13

dna replication έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:01
Αυτός ο αντιρατσιστικός τρόπος αντιμετώπισης που πρότεινε ο φωστήρας, πέρασε αβρόχοις ποσί.
βρέξε τα ποδαράκια σου γατούλα

ένα από τα προβλήματα με τα ρατσιστικά είναι οτι ξεκινάς με μια απλή απαγόρευση εισόδου και πολύ γρήγορα φτάνεις στους φούρνους
Όταν λες "απλή απαγόρευση εισόδου" στο χ ή ψ σημείο, εννοείς και τους εκπρόσωπους/επιτηρητές της έννομης τάξης;

Διαλογίσου πρώτα σ' αυτό, προσπάθησε να κάνεις εικόνα την άοπλη παρακολούθηση και έλεγχο φορολογικών και ου μη μόνον παραβάσεων των παρεξηγημένων συμπολιτών μας και τα ξαναλέμε.

:D
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 23 Σεπ 2019, 18:30

Χόρχε ντελ Σάλτο έγραψε:
23 Σεπ 2019, 15:39
πατησιωτης έγραψε:
23 Σεπ 2019, 13:26
Η κοινωνιολογική ερμηνεία της συμπεριφοράς των ανθρώπων αυτών για να απαλλαγεί κάποιος από την κατηγορία του ρατσισμού προσκρούει στο δέον γενέσθαι
από πού κι ως πού προσκρούει;

και ο Μεγάλος Ιωσήφ Στάλιν έστειλε μαζικά κάποιους στα γκούλαγκ επειδή ανήκαν σε αντιδραστικά έθνη, παρότι ως άτομα πολλοί από αυτούς αναδείχτηκαν σε μέγιστους αγωνιστές του λαού. δεν το έκαμε γιατί ήταν ρατσιστής.
αυτος ηταν μεγας γεωργιανος φονιας
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Antigeist

Re: ΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ! ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΦΤΟΙ, ΚΛΕΒΟΥΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 23 Σεπ 2019, 18:38

dna replication έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2019, 18:01
Αυτός ο αντιρατσιστικός τρόπος αντιμετώπισης που πρότεινε ο φωστήρας, πέρασε αβρόχοις ποσί.
βρέξε τα ποδαράκια σου γατούλα

ένα από τα προβλήματα με τα ρατσιστικά είναι οτι ξεκινάς με μια απλή απαγόρευση εισόδου και πολύ γρήγορα φτάνεις στους φούρνους
Το εθνοτικό και διακοινοτικό μίσος είναι φαινόμενο παμπάλαιο και εντοπίζεται και στη τελευταία γωνιά αυτού του πλανήτη και καμιά ηθικολογία δεν μπορεί να το εξαλείψει. Τι κόλλημα είναι αυτό με τον Αδόλφο λες και πριν αυτόν (όπως και μετά από αυτόν) όλα τα έθνη ήταν αδελφωμένα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών