πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 29 Σεπ 2019, 14:07

Νατάσα έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:05
metaxoskolikas έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:01
Νατάσα έγραψε:
29 Σεπ 2019, 13:55


Με απογοητευεις τωρα, την Ιταλία για παραδειγμα τί την εκαναν που είναι τόσο αυστηρη να το πω με τους λαθρο;;;
Και για τον τουρισμό που λες, τι τουρισμό εχουμε τωρα με αυτην την κατασταση στα νησια και θα παει ακόμα χειρότερα;;;;
Οι ΜΚΟ μπορεί να είναι κατασκοποι και οι βαρκουλες να φερουν κομαντος, είσαι σοβαρός ρε Χαινη τωρα;;;
ΠΩΣ θα τους εμποδίσεις;;; Ποιοί είναι οι πιο ηπιοι και αποτελεσματικοί τρόποι;;;
νατάσα βύθιση δε γίνεται, αν και οι ανησυχίες σου είναι βασιμότατες. πολιτική σαλβίνι που έχει εφαρμοστεί ήδη κιόλας γίνεται.
Α να γεια σου, ο ιταλος εδωσε σε κανεναν λογαρισμό για το πως θα προστατεψει την χωρα του;;;
βύθιση δε νομίζω ότι έχει κάνει ο σαλβίνι. έχει μπλοκάρει όμως πολλές φορές, έχει κυνηγήσει τις μκο και έχει λάβει και πολλά άλλα θετικότατα μέτρα, χωρίς να μπορέσουν να του κάνουν τίποτα. αυτά θα έπρεπε να εφαρμόσουμε και εμείς.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 29 Σεπ 2019, 14:08

κοβεται η μασα στις μκο η ΕΕ δινει 1,8 δις στις μκο

ετσι γιομισε ο τοπος το επαγγελμα ...ανθρωπισμος είναι καργα καλοπληρωμενο
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20839
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 29 Σεπ 2019, 14:09

Για κάποιο λόγο δεχόμαστε λαθροόρκ από το Πακιστάν, την Αλγερία, το Κογκό και την Αλβανία αλλά όχι από την Υεμένη. Εκεί που οι κάτοικοι της δικαιολογημένα θα γίνονταν λαθρομετανάστες. Αντίθετα, κάθονται εκεί και πολεμούν τους σαουδάραβες εισβολείς...

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Σεπ 2019, 14:10

Νατάσα έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:04
Στύγιος έγραψε:
29 Σεπ 2019, 13:59
Νατάσα έγραψε:
29 Σεπ 2019, 13:55


Αλλος που μαλακίζεται εδω μεσα.
Ευχαριστώ για τα ευγενικά σου λόγια. Το ξέρεις ότι αυτά που προτείνεις παραβιάζουν μια σειρά από νόμους και διεθνείς συμβάσεις;
Η Ιταλία που βυθισε βαρκουλες, ΠΩΣ το εκανε;;; Εδωσε πουθενα λογαριασμό;;; Αμα θα ερθουν στο σπιτι σου βρε Στυγιε, τί θα κανεις;;; Θα τους φερθείς χριστιανικά;;; Και αν το θες και ετσι, όταν εγινε η επανασταση του 21, δεν τους ευλογουσαν τους επαναστατες;;; Ή τους λεγανε, " μην είστε τοσο βαρβαροι";;;;;;;;

Ελεος ρε σεις, ελεος.
Δεν ξέρω τι έκανε η Ιταλία , αλλά μπορεί να βρεθεί και υπόλογη στο μέλλον σε διεθνές δικαστήριο.

Μια τέτοια "στραβή" περιμένει η Τουρκία και θα έχει κάθε νομικό έρεισμα να αναλάβει έρευνα και διάσωση στον 25ο παράλληλο. Το έχετε σκεφτεί αυτό ελληναράδες μου;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Στύγιος την 29 Σεπ 2019, 14:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 29 Σεπ 2019, 14:11

Στύγιος έγραψε:
29 Σεπ 2019, 13:55
Νατάσα έγραψε:
29 Σεπ 2019, 13:35
Chainis έγραψε:
29 Σεπ 2019, 13:29


Εχεις κάποιον τρόπο να προτείνεις για να σταματήσουν;
Ο μονος τρόπος είναι βυθιση των βαρκων και καραβιών που ερχονται. Τί δουλεια κανει το πολεμικό ναυτικό; Ή τους πας όλους σε ενα ξερονησι και τους λες "ορίστε, καθηστε εδω στις πετρες και φατε πετρες", να δεις πως θα πεσει συρμα στους συγγενείς τους ότι κακοπερνουν στην Ελλαδα και ετσι δεν θα ερθουν αλλοι ποτε!
Ακους εκεί βρες τρόπο!
Πλακα μου κανεις βρε Χαίνη;;;



:o:o

Ωραία και προπάντων χριστιανικά!! , auslander raus που θα έλεγαν και σε άλλες εποχές..

αν οι χριστιανοι βυζαντιου και τουρκοκρατιας αμα δεν πολεμουσαν ...
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 29 Σεπ 2019, 14:13

Στύγιος έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:10
Νατάσα έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:04
Στύγιος έγραψε:
29 Σεπ 2019, 13:59


Ευχαριστώ για τα ευγενικά σου λόγια. Το ξέρεις ότι αυτά που προτείνεις παραβιάζουν μια σειρά από νόμους και διεθνείς συμβάσεις;
Η Ιταλία που βυθισε βαρκουλες, ΠΩΣ το εκανε;;; Εδωσε πουθενα λογαριασμό;;; Αμα θα ερθουν στο σπιτι σου βρε Στυγιε, τί θα κανεις;;; Θα τους φερθείς χριστιανικά;;; Και αν το θες και ετσι, όταν εγινε η επανασταση του 21, δεν τους ευλογουσαν τους επαναστατες;;; Ή τους λεγανε, " μην είστε τοσο βαρβαροι";;;;;;;;

Ελεος ρε σεις, ελεος.
Δεν ξέρω τι έκανε η Ιταλία , αλλά μπορεί να βρεθεί και υπόλογη στο μέλλον σε διεθνές δικαστήριο.

Μια τέτοια "στραβή" περιμένει η Τουρκία και θα έχει κάθε νομικό έρεισμα να αναλάβει έρευνα και διάσωση μετά στον 25ο παράλληλο. Το έχετε σκεφτεί αυτό ελληναράδες μου;
κοφτε τις αριστερες μαλαγιες η τουρκια τα θελει όλα και τέτοιες παπαρες είναι αστα
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Σεπ 2019, 14:15

run έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:13
Στύγιος έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:10
Νατάσα έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:04


Η Ιταλία που βυθισε βαρκουλες, ΠΩΣ το εκανε;;; Εδωσε πουθενα λογαριασμό;;; Αμα θα ερθουν στο σπιτι σου βρε Στυγιε, τί θα κανεις;;; Θα τους φερθείς χριστιανικά;;; Και αν το θες και ετσι, όταν εγινε η επανασταση του 21, δεν τους ευλογουσαν τους επαναστατες;;; Ή τους λεγανε, " μην είστε τοσο βαρβαροι";;;;;;;;

Ελεος ρε σεις, ελεος.
Δεν ξέρω τι έκανε η Ιταλία , αλλά μπορεί να βρεθεί και υπόλογη στο μέλλον σε διεθνές δικαστήριο.

Μια τέτοια "στραβή" περιμένει η Τουρκία και θα έχει κάθε νομικό έρεισμα να αναλάβει έρευνα και διάσωση μετά στον 25ο παράλληλο. Το έχετε σκεφτεί αυτό ελληναράδες μου;
κοφτε τις αριστερες μαλαγιες η τουρκια τα θελει όλα και τέτοιες παπαρες είναι αστα
Δεν το λέω εγώ ,πάγια θέση του ΥΠΕΞ και του ΥΠΑΜ είναι εδώ και 30 χρόνια. Σύνελθε.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 29 Σεπ 2019, 14:16

το ΥΠΕΞ και τα ρεστα καλο είναι να κανει δουλεια που δεν κανει μετα ειδικα από το 1996 και περα
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Σεπ 2019, 14:19

run έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:16
το ΥΠΕΞ και τα ρεστα καλο είναι να κανει δουλεια που δεν κανει μετα ειδικα από το 1996 και περα
'Ένα σωρό νομικοί διαχρονικά στο ΥΠΕΞ πως και δεν σε συμβουλεύτηκαν;

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 29 Σεπ 2019, 14:21

Στύγιος έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:10
Νατάσα έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:04
Στύγιος έγραψε:
29 Σεπ 2019, 13:59


Ευχαριστώ για τα ευγενικά σου λόγια. Το ξέρεις ότι αυτά που προτείνεις παραβιάζουν μια σειρά από νόμους και διεθνείς συμβάσεις;
Η Ιταλία που βυθισε βαρκουλες, ΠΩΣ το εκανε;;; Εδωσε πουθενα λογαριασμό;;; Αμα θα ερθουν στο σπιτι σου βρε Στυγιε, τί θα κανεις;;; Θα τους φερθείς χριστιανικά;;; Και αν το θες και ετσι, όταν εγινε η επανασταση του 21, δεν τους ευλογουσαν τους επαναστατες;;; Ή τους λεγανε, " μην είστε τοσο βαρβαροι";;;;;;;;

Ελεος ρε σεις, ελεος.
Δεν ξέρω τι έκανε η Ιταλία , αλλά μπορεί να βρεθεί και υπόλογη στο μέλλον σε διεθνές δικαστήριο.

Μια τέτοια "στραβή" περιμένει η Τουρκία και θα έχει κάθε νομικό έρεισμα να αναλάβει έρευνα και διάσωση στον 25ο παράλληλο. Το έχετε σκεφτεί αυτό ελληναράδες μου;
Αφου είσαι θεολόγος, θα το ξερεις καλά, στο κορανι τους γραφει ότι όλα τους ανηκουν τα μερη και εξαιτίας της θρησκείας τους ΔΕΝ αφομοιωνονται ποτε και πουθενα. Τί θες να πεις τωρα; Να καταληξει που αυτο το πραγμα; Στο ξαναλεω, αν ερθουν σπιτι σου, χαιδεψε τους!
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 29 Σεπ 2019, 14:24

Στύγιος έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:19
run έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:16
το ΥΠΕΞ και τα ρεστα καλο είναι να κανει δουλεια που δεν κανει μετα ειδικα από το 1996 και περα
'Ένα σωρό νομικοί διαχρονικά στο ΥΠΕΞ πως και δεν σε συμβουλεύτηκαν;
συμβουλεύονται τον ανθυπατο,τον γκαουλαιτερ κτλ κτλ
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 29 Σεπ 2019, 14:25

και υπακουουν βεβαίως βεβαίως,αν δεν υπακουουν εντακσ μια πορτοκαλενια όπως το 2008

ετσι κατσικωθηκε ο γκααααααααααααααααααααααααααααααααααπ και μας εστειλε σε μνημονια και ο αλεκσις και σια το αυτο
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Σεπ 2019, 14:26

Νατάσα έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:21
Στύγιος έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:10
Νατάσα έγραψε:
29 Σεπ 2019, 14:04


Η Ιταλία που βυθισε βαρκουλες, ΠΩΣ το εκανε;;; Εδωσε πουθενα λογαριασμό;;; Αμα θα ερθουν στο σπιτι σου βρε Στυγιε, τί θα κανεις;;; Θα τους φερθείς χριστιανικά;;; Και αν το θες και ετσι, όταν εγινε η επανασταση του 21, δεν τους ευλογουσαν τους επαναστατες;;; Ή τους λεγανε, " μην είστε τοσο βαρβαροι";;;;;;;;

Ελεος ρε σεις, ελεος.
Δεν ξέρω τι έκανε η Ιταλία , αλλά μπορεί να βρεθεί και υπόλογη στο μέλλον σε διεθνές δικαστήριο.

Μια τέτοια "στραβή" περιμένει η Τουρκία και θα έχει κάθε νομικό έρεισμα να αναλάβει έρευνα και διάσωση στον 25ο παράλληλο. Το έχετε σκεφτεί αυτό ελληναράδες μου;
Αφου είσαι θεολόγος, θα το ξερεις καλά, στο κορανι τους γραφει ότι όλα τους ανηκουν τα μερη και εξαιτίας της θρησκείας τους ΔΕΝ αφομοιωνονται ποτε και πουθενα. Τί θες να πεις τωρα; Να καταληξει που αυτο το πραγμα; Στο ξαναλεω, αν ερθουν σπιτι σου, χαιδεψε τους!
Δεν έχω να αποδείξω τίποτα και σε κανέναν .Επίσης ως έφεδρος αξιωματικός, παρουσιάστηκα κανονικά το 1996 με τα ΊΜΙΑ.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 29 Σεπ 2019, 14:28

ναι και???
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: πανω απο 2.500.000 οι μουσουλμανοι στην ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 29 Σεπ 2019, 14:35

Νατάσα έγραψε:
29 Σεπ 2019, 13:55
Chainis έγραψε:
29 Σεπ 2019, 13:44
Νατάσα έγραψε:
29 Σεπ 2019, 13:35


Ο μονος τρόπος είναι βυθιση των βαρκων και καραβιών που ερχονται. Τί δουλεια κανει το πολεμικό ναυτικό; Ή τους πας όλους σε ενα ξερονησι και τους λες "ορίστε, καθηστε εδω στις πετρες και φατε πετρες", να δεις πως θα πεσει συρμα στους συγγενείς τους ότι κακοπερνουν στην Ελλαδα και ετσι δεν θα ερθουν αλλοι ποτε!
Ακους εκεί βρες τρόπο!
Πλακα μου κανεις βρε Χαίνη;;;
Η ζημια απο κατι τετοιο για την χώρα θα ειναι πολύ μεγαλύτερη, ολος ο κόσμος θα τα βάλει με την βαρβαροτητα των Ελληνων.
Σκεψου τις καμπάνιες των ΜΚΟ και την ζημια στον τουρισμό μόνο.
Και δεν θα είναι η μοναδική.

Υπάρχουν πιο ηπιοι και αποτελεσματικοί τροποι, αλλα δεν ξερω αν θα βρεθεί κάποιος να τους εφαρμώσει.
Με απογοητευεις τωρα, την Ιταλία για παραδειγμα τί την εκαναν που είναι τόσο αυστηρη να το πω με τους λαθρο;;;
Και για τον τουρισμό που λες, τι τουρισμό εχουμε τωρα με αυτην την κατασταση στα νησια και θα παει ακόμα χειρότερα;;;;
Οι ΜΚΟ μπορεί να είναι κατασκοποι και οι βαρκουλες να φερουν κομαντος, είσαι σοβαρός ρε Χαινη τωρα;;;
ΠΩΣ θα τους εμποδίσεις;;; Ποιοί είναι οι πιο ηπιοι και αποτελεσματικοί τρόποι;;;
Κοιτα, θα σου πω την θεση του Τζήμερου για το θεμα.

Οποιος περναει παρατυπα τα συνορα ειτε στην ξηρά ειτε στην θάλασσα αφου του παρασχεθουν οι πρώτες βοήθειες και περάσει ιατρικό έλεγχο συλαμβανεται με την κατηγορία της παράνομης εισόδου.

Με βαση τον νόμο κλείνεται σε φυλακες για κάνα δυο χρονια.
Στο διάστημα αυτο εξετάζεται αν είναι προσφυγας ή οικονομικός μετανάστης.
Αν ειναι προσφυγας μενει και προωθείται σε κάθε Ευρωπαική χώρα με βαση τα ποσοστά που τους αναλογούν.
Αν είναι οικονομικός μετανάστης απελαυνεται στην χωρα απο την οποία ηρθε.

Με αυτα αφενος θα κοπουν οι ροές αφετέρου δεν θα κατηγορηθεί η χώρα για τίποτα.

Υπάρχουν και άλλοι τροποι καλυτεροι απο το να κυκλοφορούν φωτογραφιες με πνιγμένα παιδάκια που τα επνιξαν οι Έλληνες, πχ αυστηρός έλεγχος των δραστηειοτήτων σε καθε ΜΚΟ και κλεισιμο οσων βοηθάνε ή ενθαρυνουν την λαθραία είσοδο στην χώρα και πολλα ακομα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Chainis την 29 Σεπ 2019, 14:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών