ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 11 Οκτ 2019, 14:08

Διαβάζοντας το ποστ του χρήστη alexandroso, κατέληξα πως πρέπει να αρχειοθετηθούν σε ένα νήμα αυτές οι εμπειρίες.
Ελπίζω να μην επικαλύπτεται νοηματικά με το Μουσείο, μιας και το υλικό θα προέρχεται-κυρίως- από ποστς χρηστών.
alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 15:16
Πριν κάτι, αρκετά, χρόνια συζούσα με μια κοπέλα και στο κάτω σπίτι έμενε ένας μουσικός. Κάθε μεσημέρι προπονούταν στο αρμόνιο. Βάζω και γω ένα βραδάκι μουσική και έρχεται, κρατώντας ένα πιτόγυρο, να μου ζητήσει τα ρέστα. Του λέω ότι δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας και θα βάζω ότι θέλω, τσατίζεται, πετάει το πιτόγυρο πάνω στον καναπέ γεμίζοντάς τον τζατζίκια και μου την πέφτει να πλακωθούμε. Μας χωρίσαν οι γυναίκες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος elchav την 11 Οκτ 2019, 14:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 11 Οκτ 2019, 14:10

από το χρήστη foscilis, στο ίδιο νήμα
foscilis έγραψε:
09 Οκτ 2019, 15:23
Εγώ είχα μέχρι τον Ιούλιο μια γειτόνισσα που αρκετές φορές το μήνα έβγαζε χιλιοπεντακοσάρια ηχεία στον κήπο, φώναζε όλους τους φίλους της (κάτι πενηντάρηδες ταριφοσκυλάδες όλοι) και βαράγανε τόσο δυνατά που ήταν κυριολεκτικά αδύνατο να σταθείς οπουδήποτε σε ακτίνα εξήντα μέτρων, ακόμα και με τα διπλά τζάμια θεόκλειστα. Και αυτό ξεκινούσε τρεις η ώρα το μεσημέρι και σταματούσε όταν ερχόταν η αστυνομία. Δηλαδή πεντακόσια άτομα που μέναμε σε αυτήν την ακτίνα, εργαζόμενοι, γέροι, οικογένειες με άρρωστα μωρά ήμασταν αναγκασμένοι ή να παίρνουμε ηρεμιστικά ή να σηκωνόμαστε να φεύγουμε από τα σπίτια μας επειδή αυτή η μαλακισμένη ήταν μαλακισμένη.

Όσο περίεργο και αν σου φαίνεται πληρώνω νοίκια για να έχω σπίτι όχι για να πρέπει να το εγκαταλείπω κάθε όποτε έχει γκάβλες η χοντρή απέναντι. ΦΥΣΙΚΑ και θα μπορούσα να ζητήσω αποζημίωση και μάλιστα δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που δικαστήρια έχουν επιδικάσει κάτι τέτοιο.

Δε μπορείς να φανταστείς πόσες φορές ευχαρίστησα το Γιαραμπή που το πάρτι που έκανε δυο μέρες πριν ισχύσει ο νέος ποινικός κώδικας των κρετίνων ήταν τελικά και το αποχαιρετιστήριο (και βέβαια ξεκίνησε από τις 11 το πρωί αυτή τη φορά και της έφεραν τους μπάτσους 4 η ώρα το επόμενο πρωί). ΓΑΜΙΩΝΤΑΣ θα μας πήγαινε όλο το καλοκαίρι η κωλόχοντρη.
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18496
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 11 Οκτ 2019, 14:12

alexandroso εφαγες ξυλο απο μουσικαντη ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 11 Οκτ 2019, 14:12

elchav έγραψε:
11 Οκτ 2019, 14:08
Διαβάζοντας το ποστ του χρήστη alexandroso, κατέληξα πως πρέπει να αρχειοθετηθούν σε ένα νήμα αυτές οι εμπειρίες.
Ελπίζω να μην επικαλύπτεται νοηματικά με το Μουσείο, μιας και το υλικό θα προέρχεται-κυρίως- από ποστς χρηστών.
alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 15:16
Πριν κάτι, αρκετά, χρόνια συζούσα με μια κοπέλα και στο κάτω σπίτι έμενε ένας μουσικός. Κάθε μεσημέρι προπονούταν στο αρμόνιο. Βάζω και γω ένα βραδάκι μουσική και έρχεται, κρατώντας ένα πιτόγυρο, να μου ζητήσει τα ρέστα. Του λέω ότι δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας και θα βάζω ότι θέλω, τσατίζεται, πετάει το πιτόγυρο πάνω στον καναπέ γεμίζοντάς τον τζατζίκια και μου την πέφτει να πλακωθούμε. Μας χωρίσαν οι γυναίκες.
Ρε Άλεξ σου πούλησε τρέλα ένας μουσικός;
Κλειδώνεις την πορτα πέρας το κλειδί και δεν τον ξαναβλεπει κάνεις
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 11 Οκτ 2019, 14:13

γκάιζ, γιου αρ μίσινγκ δε πόιντ
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 11 Οκτ 2019, 14:13

Την επομενη φορα π[ου επαιξε αρμονιο ο απο κατω λογικα χτυπησε το κουδουνι και του πεταξε στον καναπε μια χυτρα πατσα
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14866
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 11 Οκτ 2019, 14:13

leave alex alone :smt005:

plot twist
πλοτ τουιστ, αυτός με το αρμόνιο ήταν ο νίκοςβ :smt047
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Orion22 την 11 Οκτ 2019, 14:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23272
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 11 Οκτ 2019, 14:14

elchav έγραψε:
11 Οκτ 2019, 14:08
Διαβάζοντας το ποστ του χρήστη alexandroso, κατέληξα πως πρέπει να αρχειοθετηθούν σε ένα νήμα αυτές οι εμπειρίες.
Ελπίζω να μην επικαλύπτεται νοηματικά με το Μουσείο, μιας και το υλικό θα προέρχεται-κυρίως- από ποστς χρηστών.
alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 15:16
Πριν κάτι, αρκετά, χρόνια συζούσα με μια κοπέλα και στο κάτω σπίτι έμενε ένας μουσικός. Κάθε μεσημέρι προπονούταν στο αρμόνιο. Βάζω και γω ένα βραδάκι μουσική και έρχεται, κρατώντας ένα πιτόγυρο, να μου ζητήσει τα ρέστα. Του λέω ότι δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας και θα βάζω ότι θέλω, τσατίζεται, πετάει το πιτόγυρο πάνω στον καναπέ γεμίζοντάς τον τζατζίκια και μου την πέφτει να πλακωθούμε. Μας χωρίσαν οι γυναίκες.
Άνετα μπαινει και μουσείο, αυτή η ιστορία. Σε μη ώρα κοινης ησυχίας και να ενοχληθεί μουσικός από μουσική, στάνταρ ηθελε να προπονηθεί στο αρμόνιό του εκεινη τη στιγμή, και ο αλεξανδρόζος με τη μουσική του, πατούσε πάνω του. Ωστόσο, αν εμένα μου πετούσε πιτόγυρο με τζατζίκια πανω στον καναπέ, θα του έτριβα το πιτόγυρο στη μούρη και θα το παταγα κιόλας σαν κορνεδάκι,να του πασαλείψω ό,τι ζουμί υπήρχε εκει μεσα.

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14866
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 11 Οκτ 2019, 14:17

@ ελτσαβ κάτσε ρε ππρ αμέσως να αρπαχτείς οτι ξεφεύγουμε του θέματος...

να,ορίστε, ο βαντ σου εμπλούτισε το θέμα
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12488
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 11 Οκτ 2019, 14:18

Χόρχε ντελ Σάλτο έγραψε:
11 Οκτ 2019, 11:31
Σε μια πρώτη φάση, προλαβαίνουν να γυρίσουν στη δουλειά αυτοί που βγήκαν στη σύνταξη στα 33.


(Αληθινές ιστορίες:
15ετία νόμος Κουτσόγιωργα. Σχολή βοηθού νοσηλευτικής, 2ετής, με την αποφοίτηση από το γυμνάσιο και άμεση πρόσληψη επί Ανδρέα, στα 18.)
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 11 Οκτ 2019, 14:20

vantono έγραψε:
11 Οκτ 2019, 14:14
Ωστόσο, αν εμένα μου πετούσε πιτόγυρο με τζατζίκια πανω στον καναπέ, θα του έτριβα το πιτόγυρο στη μούρη και θα το παταγα κιόλας σαν κορνεδάκι,να του πασαλείψω ό,τι ζουμί υπήρχε εκει μεσα.
Ρε μλκ,
σκάει ένας τυπάς με σουβλάκι στο χέρι
σου πουλάει τσαμπουκά
πριν αρπαχτείτε, αποφασίζει να το πετάξει στον καναπέ και να τα κάνει πουτάνα με τζατζίκι


μόνο εγώ θα είχα λυγίσει από το γέλιο;
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 11 Οκτ 2019, 14:20

Orion22 έγραψε:
11 Οκτ 2019, 14:17
@ ελτσαβ κάτσε ρε ππρ αμέσως να αρπαχτείς οτι ξεφεύγουμε του θέματος...

να,ορίστε, ο βαντ σου εμπλούτισε το θέμα
σε παρακαλώ, χώσε και μπριτζ μέσα
Orion22 έγραψε:
11 Οκτ 2019, 14:13
plot twist
πλοτ τουιστ, αυτός με το αρμόνιο ήταν ο νίκοςβ :smt047
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 11 Οκτ 2019, 14:22

vantono έγραψε:
11 Οκτ 2019, 14:14
elchav έγραψε:
11 Οκτ 2019, 14:08
Διαβάζοντας το ποστ του χρήστη alexandroso, κατέληξα πως πρέπει να αρχειοθετηθούν σε ένα νήμα αυτές οι εμπειρίες.
Ελπίζω να μην επικαλύπτεται νοηματικά με το Μουσείο, μιας και το υλικό θα προέρχεται-κυρίως- από ποστς χρηστών.
alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 15:16
Πριν κάτι, αρκετά, χρόνια συζούσα με μια κοπέλα και στο κάτω σπίτι έμενε ένας μουσικός. Κάθε μεσημέρι προπονούταν στο αρμόνιο. Βάζω και γω ένα βραδάκι μουσική και έρχεται, κρατώντας ένα πιτόγυρο, να μου ζητήσει τα ρέστα. Του λέω ότι δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας και θα βάζω ότι θέλω, τσατίζεται, πετάει το πιτόγυρο πάνω στον καναπέ γεμίζοντάς τον τζατζίκια και μου την πέφτει να πλακωθούμε. Μας χωρίσαν οι γυναίκες.
Άνετα μπαινει και μουσείο, αυτή η ιστορία. Σε μη ώρα κοινης ησυχίας και να ενοχληθεί μουσικός από μουσική, στάνταρ ηθελε να προπονηθεί στο αρμόνιό του εκεινη τη στιγμή, και ο αλεξανδρόζος με τη μουσική του, πατούσε πάνω του. Ωστόσο, αν εμένα μου πετούσε πιτόγυρο με τζατζίκια πανω στον καναπέ, θα του έτριβα το πιτόγυρο στη μούρη και θα το παταγα κιόλας σαν κορνεδάκι,να του πασαλείψω ό,τι ζουμί υπήρχε εκει μεσα.
Βασικά σε κάτι σκυλάδικα έπαιζε οπότε μάλλον λογικό να ενοχληθεί από Sisters of mercy.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23272
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 11 Οκτ 2019, 14:28

elchav έγραψε:
11 Οκτ 2019, 14:20
vantono έγραψε:
11 Οκτ 2019, 14:14
Ωστόσο, αν εμένα μου πετούσε πιτόγυρο με τζατζίκια πανω στον καναπέ, θα του έτριβα το πιτόγυρο στη μούρη και θα το παταγα κιόλας σαν κορνεδάκι,να του πασαλείψω ό,τι ζουμί υπήρχε εκει μεσα.
Ρε μλκ,
σκάει ένας τυπάς με σουβλάκι στο χέρι
σου πουλάει τσαμπουκά
πριν αρπαχτείτε, αποφασίζει να το πετάξει στον καναπέ και να τα κάνει πουτάνα με τζατζίκι


μόνο εγώ θα είχα λυγίσει από το γέλιο;
Το οτι τζατζικολερώθηκε ο καναπές δεν παίζει να το καταλαβαν εκεινη τη στιγμή πάνω στην ενταση, κανενας απ' τους δύο(αλλιως παιζει και μονο να γελούσαν με το σκηνικο μετα, και να μην αρπάζονταν καν :lol: ). Μετά οταν και αν ηρέμησαν,και ειδαν πανω στον καναπέ ενα μισάνοιχτο σουβλάκι με σκάγια τζατζικιού να εχουν πάρει το μαξιλαράκι, και δυο πατάτες να εχουν πεταχτεί δίπλα στο πορτατίφ,λοιγκο ειναι να σου φανει καπως αστειο.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23272
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΒΑΘΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 11 Οκτ 2019, 14:31

alexandroso έγραψε:
11 Οκτ 2019, 14:22
vantono έγραψε:
11 Οκτ 2019, 14:14
elchav έγραψε:
11 Οκτ 2019, 14:08
Διαβάζοντας το ποστ του χρήστη alexandroso, κατέληξα πως πρέπει να αρχειοθετηθούν σε ένα νήμα αυτές οι εμπειρίες.
Ελπίζω να μην επικαλύπτεται νοηματικά με το Μουσείο, μιας και το υλικό θα προέρχεται-κυρίως- από ποστς χρηστών.

Άνετα μπαινει και μουσείο, αυτή η ιστορία. Σε μη ώρα κοινης ησυχίας και να ενοχληθεί μουσικός από μουσική, στάνταρ ηθελε να προπονηθεί στο αρμόνιό του εκεινη τη στιγμή, και ο αλεξανδρόζος με τη μουσική του, πατούσε πάνω του. Ωστόσο, αν εμένα μου πετούσε πιτόγυρο με τζατζίκια πανω στον καναπέ, θα του έτριβα το πιτόγυρο στη μούρη και θα το παταγα κιόλας σαν κορνεδάκι,να του πασαλείψω ό,τι ζουμί υπήρχε εκει μεσα.
Βασικά σε κάτι σκυλάδικα έπαιζε οπότε μάλλον λογικό να ενοχληθεί από Sisters of mercy.
Ε στην Ελλάδα λίγο-πολυ, και οι κιμπορντίστες σε σκυλάδικα δουλεύουν. Εδώ ξέρω ντράμερ ντεθμεταλά αυτη τη στιγμή, που δουλεύει σε μπουζούκια. :e040:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών