Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 17 Οκτ 2020, 21:54

Belisarius έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:38
Prepon έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:36
Otto Weininger έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:23


Mάλλον εσύ δεν έχεις καμία επαφή.
Εντάξει , πολύτεκνε
Είναι γνωστό πως τα παιδιά 4-5 ετών έχουν απωθήσει ήδη στο ασυνείδητο τα βίαια ένστικτα τους, δίκιο έχεις παλι
Ρε συ, σοβαρά τώρα, η συμπεριφορά του κοριτσιού απέναντι στο σκύλο είναι κακό σημάδι. Σε ακραίες περιπτώσεις, σχεδόν μωρά, κυνηγάνε να μαχαιρώσουν μάνες και αδέρφια.
Όχι ρε συ.
Στα 4 και στα 5 τα περισσότερα παιδιά θα κάνουν κάποια τέτοια μαλάκια. Μπορεί να κόψουν ξέρω γω το κεφάλι μιας κουκλας, να της βγαλουν τα μάτια ,που είναι και λίγο κριπι, τα χέρια κλπ

Στο θέμα μας, ο κρίσιμος παράγοντας είναι η συχνότητα.
Αν δλδ το κοριτσάκι στο παράδειγμα κλωτσαει κάθε ζώο που βλέπει ή κάτι του προκάλεσε άγχος, ανασφάλεια, επιθετικότητα για το συγκεκριμενο σκυλί. Ποιος ξερει αν ένα άλλο παρόμοιο σκυλί δεν το έχει δαγκώσει στο παρελθόν; Ή αν έχει δαγξωσει το αδερφάκι του; Αλλά και τίποτα από αυτά να μην έχει συμβεί, άνθρωποι είμαστε. Έχουμε βίαια ένστικτα που με τα χρόνια μαθαίνουμε να τα απωθούμε . Δεν μπορείς το απαιτεις αυτο από ένα παιδί προσχολικής ηλικιας
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 17 Οκτ 2020, 21:55

Prepon έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:54
Belisarius έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:38
Prepon έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:36

Εντάξει , πολύτεκνε
Είναι γνωστό πως τα παιδιά 4-5 ετών έχουν απωθήσει ήδη στο ασυνείδητο τα βίαια ένστικτα τους, δίκιο έχεις παλι
Ρε συ, σοβαρά τώρα, η συμπεριφορά του κοριτσιού απέναντι στο σκύλο είναι κακό σημάδι. Σε ακραίες περιπτώσεις, σχεδόν μωρά, κυνηγάνε να μαχαιρώσουν μάνες και αδέρφια.
Όχι ρε συ.
Στα 4 και στα 5 τα περισσότερα παιδιά θα κάνουν κάποια τέτοια μαλάκια. Μπορεί να κόψουν ξέρω γω το κεφάλι μιας κουκλας, να της βγαλουν τα μάτια ,που είναι και λίγο κριπι, τα χέρια κλπ

Στο θέμα μας, ο κρίσιμος παράγοντας είναι η συχνότητα.
Αν δλδ το κοριτσάκι στο παράδειγμα κλωτσαει κάθε ζώο που βλέπει ή κάτι του προκάλεσε άγχος, ανασφάλεια, επιθετικότητα για το συγκεκριμενο σκυλί. Ποιος ξερει αν ένα άλλο παρόμοιο σκυλί δεν το έχει δαγκώσει στο παρελθόν; Ή αν έχει δαγξωσει το αδερφάκι του; Αλλά και τίποτα από αυτά να μην έχει συμβεί, άνθρωποι είμαστε. Έχουμε βίαια ένστικτα που με τα χρόνια μαθαίνουμε να τα απωθούμε . Δεν μπορείς το απαιτεις αυτο από ένα παιδί προσχολικής ηλικιας
Γι αυτό λέω ένδειξη. Είδαμε τι μυαλά κουβαλούσε η γιαγιά. Δεν έκανα ψυχιατρική γνωμάτευση.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 17 Οκτ 2020, 21:57

Otto Weininger έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:39

Πρέπει να έχω δικά μου και μάλιστα να είμαι πολύτεκνος για να ξέρω μερικά πράγματα.
Όχι ρε συ , αλίμονο.

Ούτε παιδιά πρέπει να έχεις για να μιλήσεις σε γονεις για παιδιά, ούτε σκυλί πρέπει να έχεις για να μιλήσεις σε σκυλοφιλους για σκυλιά, ούτε να έχεις φάει παστίτσιο για να πεις πόσο νόστιμο είναι, ούτε στην Βαρκελώνη πρέπει να έχεις πάει για να μαθεις σε έναν Ισπανό πόσο όμορφη πόλη είναι..

Προς Θεού...
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 17 Οκτ 2020, 22:01

Belisarius έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:55
Prepon έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:54
Belisarius έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:38


Ρε συ, σοβαρά τώρα, η συμπεριφορά του κοριτσιού απέναντι στο σκύλο είναι κακό σημάδι. Σε ακραίες περιπτώσεις, σχεδόν μωρά, κυνηγάνε να μαχαιρώσουν μάνες και αδέρφια.
Όχι ρε συ.
Στα 4 και στα 5 τα περισσότερα παιδιά θα κάνουν κάποια τέτοια μαλάκια. Μπορεί να κόψουν ξέρω γω το κεφάλι μιας κουκλας, να της βγαλουν τα μάτια ,που είναι και λίγο κριπι, τα χέρια κλπ

Στο θέμα μας, ο κρίσιμος παράγοντας είναι η συχνότητα.
Αν δλδ το κοριτσάκι στο παράδειγμα κλωτσαει κάθε ζώο που βλέπει ή κάτι του προκάλεσε άγχος, ανασφάλεια, επιθετικότητα για το συγκεκριμενο σκυλί. Ποιος ξερει αν ένα άλλο παρόμοιο σκυλί δεν το έχει δαγκώσει στο παρελθόν; Ή αν έχει δαγξωσει το αδερφάκι του; Αλλά και τίποτα από αυτά να μην έχει συμβεί, άνθρωποι είμαστε. Έχουμε βίαια ένστικτα που με τα χρόνια μαθαίνουμε να τα απωθούμε . Δεν μπορείς το απαιτεις αυτο από ένα παιδί προσχολικής ηλικιας
Γι αυτό λέω ένδειξη. Είδαμε τι μυαλά κουβαλούσε η γιαγιά. Δεν έκανα ψυχιατρική γνωμάτευση.
Έτσι το βλέπεις εσύ .

Εγώ λέω ότι είναι ένδειξη ότι το έχει δαγκώσει άλλο σκυλί παλιότερα .

Στατιστικά , αν ένα παιδί κακοποιεί ζώα κατά 10% έχει κάποιο ψυχολογικό.


Στατιστικά αν ένα παιδί δαγκωθεί από σκυλί στα 3, κατά 99% θα έχει μη τυπική απόκριση στα σκυλιά ένα χρόνο πιο μετά.
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 17 Οκτ 2020, 22:02

Belisarius έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:06
Ξέρεις οι ίδιοι μαλάκες που μετά διαμαρτύρονται για τα σκατά των σκύλων, των σκύλων που στο κάτω-κάτω θα γίνουν λίπασμα και χώμα σε λίγο καιρό ενώ τα δικά τους σκουπίδια θα μείνουν για μερικές δεκαετίες (τουλάχιστον)
Εάν έχεις την εντύπωση ότι τα σκατά των σκύλων είναι λίπασμα, κάνε κανένα γκούγκλισμα να διαφωτιστείς
Εάν νομίζεις ότι πρέπει εγώ -που δεν έχω σκύλο- να μαζέψω τα σκατά που άφησε ο ψυχοπροβληματικος που έχει σκύλο, κάτι τρέχει με τη "λογική" σου

ΥΓ: Έχω ξαναγράψει ότι θεωρώ προβληματικούς όσους έχουν μαζέψει στα διαμερίσματα των μεγαλουπόλεων του κόσμου το σκυλολόι, που προκαλεί ποικίλη όχληση. Αλλά να μη μαζεύεις και τα σκατά του σκύλου σου πάει πολύ :011:
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37779
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Οκτ 2020, 22:09

Belisarius έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:13
nyxtovios έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:02
Σοβαρά γυρνάς και μαζεύεις σκατά από τους δρόμους;
Μαζέυω όλα τα σκουπίδια. Σκατά, μπουκάλια νερού, κουτάκια αλουμινίου, γυάλινα μπουκάλια, λάστιχα, μωρομάντιλα, κλεμμένες μοτό (ότι απέμεινε τουλάχιστον, 5-6 εξιχνιάσεις ήδη), συσκευασίες, αφρολέξ, σερβιέτες, καπότες, φυσικά καλαμάκια, πλαστικά ποτήρια καφέ, ρούχα, σακούλες κτλ, κτλ, κτλ και μάλιστα από πολύ δύσκολα μέρη.
Αλέξανδρε, εσύ;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37779
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Οκτ 2020, 22:15

Adidas έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:25
Και όσο για το αριστερός. Για να γίνεις αριστερός, ανόητε, πρέπει μια αυταπάτη να σε αγαπήσει
ετομπούστη, κι εσύ ποιητής μας βγήκες, τι ποιητής δηλαδή, τύφλα ναχ ο Χελληγένης. :o
SpoilerShow
κανόνισε ε..
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Zarkadaki
Δημοσιεύσεις: 980
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 14:23

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zarkadaki » 17 Οκτ 2020, 22:33

sys3x έγραψε:
17 Οκτ 2020, 22:15
Adidas έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:25
Και όσο για το αριστερός. Για να γίνεις αριστερός, ανόητε, πρέπει μια αυταπάτη να σε αγαπήσει
ετομπούστη, κι εσύ ποιητής μας βγήκες, τι ποιητής δηλαδή, τύφλα ναχ ο Χελληγένης. :o
SpoilerShow
κανόνισε ε..
Είναι πακέτο με την υπογραφή του. :lol:

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29752
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 17 Οκτ 2020, 22:35

Prepon έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:57
Otto Weininger έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:39

Πρέπει να έχω δικά μου και μάλιστα να είμαι πολύτεκνος για να ξέρω μερικά πράγματα.
Όχι ρε συ , αλίμονο.

Ούτε παιδιά πρέπει να έχεις για να μιλήσεις σε γονεις για παιδιά, ούτε σκυλί πρέπει να έχεις για να μιλήσεις σε σκυλοφιλους για σκυλιά, ούτε να έχεις φάει παστίτσιο για να πεις πόσο νόστιμο είναι, ούτε στην Βαρκελώνη πρέπει να έχεις πάει για να μαθεις σε έναν Ισπανό πόσο όμορφη πόλη είναι..

Προς Θεού...
Υποθέτω έχεις φάει σκατά, σωστά;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20230
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 17 Οκτ 2020, 23:23

Prepon έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:54
Belisarius έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:38
Prepon έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:36

Εντάξει , πολύτεκνε
Είναι γνωστό πως τα παιδιά 4-5 ετών έχουν απωθήσει ήδη στο ασυνείδητο τα βίαια ένστικτα τους, δίκιο έχεις παλι
Ρε συ, σοβαρά τώρα, η συμπεριφορά του κοριτσιού απέναντι στο σκύλο είναι κακό σημάδι. Σε ακραίες περιπτώσεις, σχεδόν μωρά, κυνηγάνε να μαχαιρώσουν μάνες και αδέρφια.
Όχι ρε συ.
Στα 4 και στα 5 τα περισσότερα παιδιά θα κάνουν κάποια τέτοια μαλάκια. Μπορεί να κόψουν ξέρω γω το κεφάλι μιας κουκλας, να της βγαλουν τα μάτια ,που είναι και λίγο κριπι, τα χέρια κλπ

Στο θέμα μας, ο κρίσιμος παράγοντας είναι η συχνότητα.
Αν δλδ το κοριτσάκι στο παράδειγμα κλωτσαει κάθε ζώο που βλέπει ή κάτι του προκάλεσε άγχος, ανασφάλεια, επιθετικότητα για το συγκεκριμενο σκυλί. Ποιος ξερει αν ένα άλλο παρόμοιο σκυλί δεν το έχει δαγκώσει στο παρελθόν; Ή αν έχει δαγξωσει το αδερφάκι του; Αλλά και τίποτα από αυτά να μην έχει συμβεί, άνθρωποι είμαστε. Έχουμε βίαια ένστικτα που με τα χρόνια μαθαίνουμε να τα απωθούμε . Δεν μπορείς το απαιτεις αυτο από ένα παιδί προσχολικής ηλικιας
To πρώτο πράγμα που τσεκάρει ένας ψυχίατρος για sociapath περιπτώσεις παιδιού είναι η συμπεριφορά απέναντι στα ζώα. Το πρώτο δε σημάδι, πριν φτάσει σε ζωντανό είναι η συμπεριφορά απέναντι στα λούτρινα. Συνήθως τεμαχίζουν άκρα από λούτρινα κλπ. Στο συγκεκριμένο περιστατικό που έχω προσωπικά υπόψιν, έβαζε το αρκουδάκι στην πόρτα και το αποκεφάλιζε. Είναι από τους λόγους που συχνά σε γραφείο ψυχιάτρου θα δείτε αρκουδάκια και θα πείτε wtf.

Μετά κοιτάζουν την συμπεριφορά συνδυαστικά σε άλλο αδερφάκι. Αν πχ κλαίει το αδερφάκι και δεν κάνει κάτι το άλλο παιδί (και απλά του είναι αδιάφορο το ότι κλαίει το άλλο) σε συνδυασμό με το παραπάνω είναι ένα από τα κακά δείγματα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 18 Οκτ 2020, 01:49

Zarkadaki έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:13
Chainis έγραψε:
17 Οκτ 2020, 16:08
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
17 Οκτ 2020, 09:46
Καλά, σε χωριό, λέει, έγινε η επίθεση και δεν βρίσκουν τον ιδιοκτήτη;
Στα Εξαμιλια συγκεκριμένα.
Κι εμένα μου έκανε εντύπωση.
Ίσως είναι κάποιος που δεν μένει μόνιμα εκεί.
Και μόνιμα να μην μένει πιστεύεις ότι θα είχε γλιτώσει από τα μάτια των χωριαταρέων; Μια φορά είχα πάει για επίσκεψη σε ένα χωριό και την άλλη μέρα ήξεραν όλο το γενικολογικό μου δέντρο. Μούφα είδηση μυρίζει.
Αν οι δύο τρεις που είδαν το σκηνικό δεν τον ήξεραν;
Όπως άλλωστε δεν τον ήξερε και η μαμά του παιδιού.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 18 Οκτ 2020, 13:24

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
17 Οκτ 2020, 22:02
Εάν νομίζεις ότι πρέπει εγώ -που δεν έχω σκύλο- να μαζέψω τα σκατά που άφησε ο ψυχοπροβληματικος που έχει σκύλο, κάτι τρέχει με τη "λογική" σου
Το θέμα είναι ότι από τότε που έγραψες το πόστ μέχρι τώρα που γράφω αυτό, η γειτονιά σου παραμένει τα ίδια σκατά.
Η γειτονιά του Βελισσάριου είναι καθαρότερη.

Είπα βαρέθηκα τις παπαρολογίες. Όσο και να γράφεις και να φωνάζεις, στη πράξη δεν κάνεις τίποτα για να βελτιωθεί η κατάσταση. Είσαι μέρος του προβλήματος που περιμένει τις λύσεις από τρίτους.


υ.γ. και σήμερα με είδανε κάτι κυριούλες και είπανε μπράβο και άρχισαν να συζητάνε πόσο απαράδεκτοι είναι οι γονείς που φέρνουν το παιδί να παίξει μπάλα και όσο περιμένουν πετάνε τα σκουπίδια κάτω. Το είπαν. Άλλαξε κάτι; Κάθε Κυριακή εκεί είναι. Αν, αντί να περνώ εγώ να μαζεύω και αντί να λένε θεωρίες και μπράβο, είχαν μια σακούλα και μάζευαν θα άλλαζε; Θα ντρέπονταν ο άλλος γονιός να πετάξει τα σκουπίδια αν τις έβλεπε; Εγώ θα καθάριζα και αλλού με τη σειρά μου; Τέρμα τα λόγια - πρώτα πράξεις.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37779
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Οκτ 2020, 21:41

Zarkadaki έγραψε:
17 Οκτ 2020, 22:33
sys3x έγραψε:
17 Οκτ 2020, 22:15
Adidas έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:25
Και όσο για το αριστερός. Για να γίνεις αριστερός, ανόητε, πρέπει μια αυταπάτη να σε αγαπήσει
ετομπούστη, κι εσύ ποιητής μας βγήκες, τι ποιητής δηλαδή, τύφλα ναχ ο Χελληγένης. :o
SpoilerShow
κανόνισε ε..
Είναι πακέτο με την υπογραφή του. :lol:
και πάλι. :lol:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37779
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Οκτ 2020, 21:42

Belisarius έγραψε:
18 Οκτ 2020, 13:24
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
17 Οκτ 2020, 22:02
Εάν νομίζεις ότι πρέπει εγώ -που δεν έχω σκύλο- να μαζέψω τα σκατά που άφησε ο ψυχοπροβληματικος που έχει σκύλο, κάτι τρέχει με τη "λογική" σου
Το θέμα είναι ότι από τότε που έγραψες το πόστ μέχρι τώρα που γράφω αυτό, η γειτονιά σου παραμένει τα ίδια σκατά.
Η γειτονιά του Βελισσάριου είναι καθαρότερη.

Είπα βαρέθηκα τις παπαρολογίες. Όσο και να γράφεις και να φωνάζεις, στη πράξη δεν κάνεις τίποτα για να βελτιωθεί η κατάσταση. Είσαι μέρος του προβλήματος που περιμένει τις λύσεις από τρίτους.


υ.γ. και σήμερα με είδανε κάτι κυριούλες και είπανε μπράβο και άρχισαν να συζητάνε πόσο απαράδεκτοι είναι οι γονείς που φέρνουν το παιδί να παίξει μπάλα και όσο περιμένουν πετάνε τα σκουπίδια κάτω. Το είπαν. Άλλαξε κάτι; Κάθε Κυριακή εκεί είναι. Αν, αντί να περνώ εγώ να μαζεύω και αντί να λένε θεωρίες και μπράβο, είχαν μια σακούλα και μάζευαν θα άλλαζε; Θα ντρέπονταν ο άλλος γονιός να πετάξει τα σκουπίδια αν τις έβλεπε; Εγώ θα καθάριζα και αλλού με τη σειρά μου; Τέρμα τα λόγια - πρώτα πράξεις.
Σε όλα αυτά που λες έχεις δίκαιο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σκυλοεπίθεση νούμερο 3433

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 18 Οκτ 2020, 21:49

Otto Weininger έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:23
Prepon έγραψε:
17 Οκτ 2020, 21:17

1. Ψυχιατρικό πρόβλημα το κοριτσάκι που ήταν μικρότερο των 6 ετών ;;;;;
Καμιά επαφή με την κοινωνία και τους ανθρώπους;
Mάλλον εσύ δεν έχεις καμία επαφή.
Για πες. Είναι σωστό που του αποδίδεται ένδειξη ψυχοπάθειας;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών