Κάτσε καλά Νίκη....

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29597
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κάτσε καλά Νίκη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Σεπ 2020, 09:39

Πού; Πού; Σε ποια σελίδα να καμαρώσω;;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10243
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Κάτσε καλά Νίκη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 24 Σεπ 2020, 10:07

Gherschaagk έγραψε:
24 Σεπ 2020, 09:39
Πού; Πού; Σε ποια σελίδα να καμαρώσω;;
Κάπου στο φέισμπουκ όπου έκανε βόλτα ο φλοϋφλης. Δεν σου φτάνει;
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.






Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 14449
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Κάτσε καλά Νίκη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 24 Σεπ 2020, 18:27

Fluffy έγραψε:
24 Σεπ 2020, 18:22
δε ντρέπεστε καθόλου ρε αλήτες;
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Κάτσε καλά Νίκη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 24 Σεπ 2020, 19:48

Σιγά μη ντρεπόμαστε γιατί οι μαθητές διεκδικούν ένα σχολείο ίσα με το μπόι των ονείρων τους και των ίδιων
θα ντρεπόμασταν αν έκαναν χαβαλε, θα τόθελε η κυβέρνηση κάτι τέτοιο όπως και να γυρίζει η συζήτηση γύρω από την μάσκα όμως δεν της εκατσε αφού οι μαθητές στάθηκαν πιο ενήλικες από την κυβέρνηση. Μας κάνουν υπερήφανους.

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Κάτσε καλά Νίκη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 25 Σεπ 2020, 03:30

Fluffy έγραψε:
24 Σεπ 2020, 19:48
Σιγά μη ντρεπόμαστε γιατί οι μαθητές διεκδικούν ένα σχολείο ίσα με το μπόι των ονείρων τους και των ίδιων
θα ντρεπόμασταν αν έκαναν χαβαλε, θα τόθελε η κυβέρνηση κάτι τέτοιο όπως και να γυρίζει η συζήτηση γύρω από την μάσκα όμως δεν της εκατσε αφού οι μαθητές στάθηκαν πιο ενήλικες από την κυβέρνηση. Μας κάνουν υπερήφανους.
ανάλογα με τίς διαστ.τής αίθουσας σιγουρα οι μαθητές αραιά πχ σε αιθουσα 40τμ
τό πολύ 15μαθ....επίσης αντισηπτικά παντού όχι μονο τουαλέτες,
τώρα για τίς καταλήψεις έχουν υπάρξει γεγονοτα στό παρελθόν,θά μπορούσα νά ποζάρω
βιντεο τραβηγμένο απο μαθητες τί φραμπαλάς καί τζέρτζελο γινονταν στη διάρκεια καταληψεων
πριν λιγα χρόνια αλλά δεν θά τό κάνω σεβομενος το Γελ πού ήμουν 20χρονια αλλά καί
τούς μαθητές....τό είχαμε συζητησει με τον prb (διεκοψε) πέρυσι....είχαν έρθει εκπρόσωποι
κομμάτων πού όταν έμαθαν τί γινόταν μέσα τή κοπάνισαν,
τώρα είμαι σε νυκτερινό καί έχω 25ρηδες κι'απανω κουρασμενους μετα από την δουλειά...
οί μόνοι κάπως ζωηροί είναι οί ΔΥ διότι τά ξύνανε όλη τη μερα
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Κάτσε καλά Νίκη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 25 Σεπ 2020, 21:03

Who is The 4th man έγραψε:
25 Σεπ 2020, 03:30
Fluffy έγραψε:
24 Σεπ 2020, 19:48
Σιγά μη ντρεπόμαστε γιατί οι μαθητές διεκδικούν ένα σχολείο ίσα με το μπόι των ονείρων τους και των ίδιων
θα ντρεπόμασταν αν έκαναν χαβαλε, θα τόθελε η κυβέρνηση κάτι τέτοιο όπως και να γυρίζει η συζήτηση γύρω από την μάσκα όμως δεν της εκατσε αφού οι μαθητές στάθηκαν πιο ενήλικες από την κυβέρνηση. Μας κάνουν υπερήφανους.
ανάλογα με τίς διαστ.τής αίθουσας σιγουρα οι μαθητές αραιά πχ σε αιθουσα 40τμ
τό πολύ 15μαθ....επίσης αντισηπτικά παντού όχι μονο τουαλέτες,
τώρα για τίς καταλήψεις έχουν υπάρξει γεγονοτα στό παρελθόν,θά μπορούσα νά ποζάρω
βιντεο τραβηγμένο απο μαθητες τί φραμπαλάς καί τζέρτζελο γινονταν στη διάρκεια καταληψεων
πριν λιγα χρόνια αλλά δεν θά τό κάνω σεβομενος το Γελ πού ήμουν 20χρονια αλλά καί
τούς μαθητές....τό είχαμε συζητησει με τον prb (διεκοψε) πέρυσι....είχαν έρθει εκπρόσωποι
κομμάτων πού όταν έμαθαν τί γινόταν μέσα τή κοπάνισαν,
τώρα είμαι σε νυκτερινό καί έχω 25ρηδες κι'απανω κουρασμενους μετα από την δουλειά...
οί μόνοι κάπως ζωηροί είναι οί ΔΥ διότι τά ξύνανε όλη τη μερα
Το τι θρέφει ο καθένας είναι και ένα κριτήριο, δεν είναι τυχαίο ότι οι κομμουνιστες στηρίζουν τα αιτήματα για καλυτερη παιδεία και οι φασίστες ως σκυλάκια των αστών στρεφουν την κουβεντα στον αντιεπιστημονισμό που εξυπηρετεί βέβαια την κυβέρνηση για να κατασυκοφαντήσει και να τσουβαλιάσει.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Κάτσε καλά Νίκη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 25 Σεπ 2020, 21:06

Υδράργυρος έγραψε:
24 Σεπ 2020, 09:05
Εικόνα
Απαλλαγή από τα θρησκευτικα δεν μπορούν να πάρουν;
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.


Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Κάτσε καλά Νίκη....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 27 Σεπ 2020, 03:01

Δείγμα παρακμής χαρακτήρισε τις καταλήψεις των σχολείων ο υπουργός Ανάπτυξης και Επενδύσεων Άδωνις Γεωργιάδης, μιλώντας στον ΣΚΑΙ.

Ο κ. Γεωργιάδης, όταν ρωτήθηκε εάν έχει κάνει ποτέ κατάληψη, απάντησε: «Είναι ποτέ δυνατόν να έχω κάνει εγώ κατάληψη; Ουδέποτε στη ζωή μου έχω κάνει κατάληψη. Ακούω τη λέξη κατάληψη και με πιάνει αναφυλαξία. Είναι πάρα πολύ κακό, είναι παράνομο, είναι αντιπαιδαγωγικό, είναι μια αηδία. Πρέπει επιτέλους να καταλάβουμε ότι πρέπει να απαλλαγούμε κάποτε από αυτή τη μόδα της κατάληψης που γέννησε στην Ελλάδα έως και έναν πρωθυπουργό καταληψία, και δεν μας πήγε και πολύ καλά».

«Είναι νεοελληνικό φαινόμενο, δείγμα μεγάλης παρακμής . τα παιδιά παρασύρονται από κάποιους που τους βάζουν να κάνουν αυτά τα πράγματα, πρέπει να σταματήσει η κατάληψη γιατί η κατάληψη βλάπτει σοβαρά τα ίδια τα παιδιά που κάνουν κατάληψη» τόνισε ο υπουργός Ανάπτυξης.

«Δεν θέλει το σύνολο των παιδιών να κάνει κατάληψη. Μικρές μειοψηφίες είναι που κάνουν κατάληψη . Δεν λέω ότι όλοι οι μαθητές είναι αγράμματοι ή ότι όλοι θέλουν να κάνουν κατάληψη. Μπορώ να σας πω το αντίθετο, ότι οι περισσότεροι μαθητές θέλουν να πάνε να κάνουν μάθημα, θέλουν να μάθουν γράμματα, θέλουν να μπουν στο πανεπιστήμιο και να προκόψουν στη ζωή τους» πρόσθεσε.



Μιλάει ,με περίσσεια θράσους ο μπετόστοκος ,ο βλάξ που έκανε 12 χρόνια! να πάρει ως αιώνιος φοιτητής το πτυχίο του Ιστορικού.

ΓΑΜΩ ΤΗ ΝΔ ΣΑΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών