Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 09 Δεκ 2019, 19:24

nowhere έγραψε:
09 Δεκ 2019, 18:56
συζητάτε 30 σελίδες κάτι που απλά λέγεται για να λέγεται και δεν το πιστεύει κανένας
οχι, απλα εσυ δεν καταλαβαινεις τη διαφορα sex(φυλου)/gender(γενους). Το φυλο ειναι δυαδικο και μια βιολογικη πραγματικοτητα, το γενος ειναι φασμα και μια κοινωνικη κατασκευη που αλλαζει μεσα στο χρονο και απο κοινωνια σε κοινωνια.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14614
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 09 Δεκ 2019, 19:38

blackpaint έγραψε:
09 Δεκ 2019, 19:24
οχι, απλα εσυ δεν καταλαβαινεις τη διαφορα sex(φυλου)/gender(γενους). Το φυλο ειναι δυαδικο και μια βιολογικη πραγματικοτητα, το γενος ειναι φασμα και μια κοινωνικη κατασκευη που αλλαζει μεσα στο χρονο και απο κοινωνια σε κοινωνια.
είχες ποτέ σχέση με τρανς?

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 09 Δεκ 2019, 20:56

blackpaint έγραψε:
09 Δεκ 2019, 19:19
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
09 Δεκ 2019, 18:29
Άμα είμαι ο εαυτός μου , σαν ..Μαλακας που είμαι θα αρχίσω να αυνανίζομαι δημοσίως ;
Και εάν οι άλλοι αρχίσουν να διαμαρτύρονται θα τους κατηγορώ για ρατσισμό προς τους ..Μαλακες και για Μαλακοφοβια ;
Ολοι ειμαστε μαλακες Αινειαν, και οι αντρες και οι γυναικες, και οι στρειτ και οι γκει και οι λεσβιες και ακομα και οι τρανς. Βρες καμια αλλη μαλακια να πεταξεις.
...αναπαραγω την δικη σου λογικη :003:

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 09 Δεκ 2019, 21:33

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
09 Δεκ 2019, 20:56
blackpaint έγραψε:
09 Δεκ 2019, 19:19
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
09 Δεκ 2019, 18:29
Άμα είμαι ο εαυτός μου , σαν ..Μαλακας που είμαι θα αρχίσω να αυνανίζομαι δημοσίως ;
Και εάν οι άλλοι αρχίσουν να διαμαρτύρονται θα τους κατηγορώ για ρατσισμό προς τους ..Μαλακες και για Μαλακοφοβια ;
Ολοι ειμαστε μαλακες Αινειαν, και οι αντρες και οι γυναικες, και οι στρειτ και οι γκει και οι λεσβιες και ακομα και οι τρανς. Βρες καμια αλλη μαλακια να πεταξεις.
...αναπαραγω την δικη σου λογικη :003:
μεινε στη μαλακια, με την λογικη δεν το χεις. Τιποτα δεν καταλαβες.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Δεκ 2019, 00:29

dna replication έγραψε:
09 Δεκ 2019, 16:59
blackpaint έγραψε:
09 Δεκ 2019, 16:43
hellegennes έγραψε:
09 Δεκ 2019, 15:34

Δεν υπάρχουν, αλλά μπορείς εσύ να προσπαθήσεις να βρεις.
ελα ελληγενη, προσπαθησε πιο σοβαρα, ακομα κι εσυ μπορεις να το κανεις αυτο.
στις ανατολικές χώρες επί κομμουνισμού υπήρχαν αρκετές γυναίκες χειρίστριες βαρέων μηχανημάτων και γυναίκες που έριχναν με φτυάρια και γαλότσες χαρμάνι στους δρόμους. Τώρα εξαφανίστηκαν
Λογικό, γιατί δεν υπάρχει πλέον κάποιος να τις εξαναγκάζει και δεν το επιλέγουν, γιατί είναι ενάντια στην φύση τους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Δεκ 2019, 12:16

nowhere έγραψε:
09 Δεκ 2019, 19:38
blackpaint έγραψε:
09 Δεκ 2019, 19:24
οχι, απλα εσυ δεν καταλαβαινεις τη διαφορα sex(φυλου)/gender(γενους). Το φυλο ειναι δυαδικο και μια βιολογικη πραγματικοτητα, το γενος ειναι φασμα και μια κοινωνικη κατασκευη που αλλαζει μεσα στο χρονο και απο κοινωνια σε κοινωνια.
είχες ποτέ σχέση με τρανς?
προφανως εννοεις σεξουαλικη σχεση ή επαφη, οποτε η απαντηση ειναι οχι. Σε κοινωνικο επιπεδο ομως εχω συναντησει και μιλησει με μερικες, οπως και γνωριζω και καποια ατομα που σε καποια φαση ηταν αυτο που λεμε σημερα gender fluid, δηλαδη αλλαζαν περιστασιακα. Αλλα δεν εχω καποιο προσωπικο κινητρο, καποια μορφη λαγνειας γι αυτα τα ατομα, εαν αυτο υπονοεις.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 10 Δεκ 2019, 12:20

blackpaint έγραψε:
10 Δεκ 2019, 12:16
nowhere έγραψε:
09 Δεκ 2019, 19:38
blackpaint έγραψε:
09 Δεκ 2019, 19:24
οχι, απλα εσυ δεν καταλαβαινεις τη διαφορα sex(φυλου)/gender(γενους). Το φυλο ειναι δυαδικο και μια βιολογικη πραγματικοτητα, το γενος ειναι φασμα και μια κοινωνικη κατασκευη που αλλαζει μεσα στο χρονο και απο κοινωνια σε κοινωνια.
είχες ποτέ σχέση με τρανς?
προφανως εννοεις σεξουαλικη σχεση ή επαφη, οποτε η απαντηση ειναι οχι. Σε κοινωνικο επιπεδο ομως εχω συναντησει και μιλησει με μερικες, οπως και γνωριζω και καποια ατομα που σε καποια φαση ηταν αυτο που λεμε σημερα gender fluid, δηλαδη αλλαζαν περιστασιακα. Αλλα δεν εχω καποιο προσωπικο κινητρο, καποια μορφη λαγνειας γι αυτα τα ατομα, εαν αυτο υπονοεις.
Είσαι φασιστομουτρο με αιμοβόρα ένστικτα :003:

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 10 Δεκ 2019, 12:24

blackpaint έγραψε:
10 Δεκ 2019, 12:16
προφανως εννοεις σεξουαλικη σχεση ή επαφη, οποτε η απαντηση ειναι οχι. Σε κοινωνικο επιπεδο ομως εχω συναντησει και μιλησει με μερικες, οπως και γνωριζω και καποια ατομα που σε καποια φαση ηταν αυτο που λεμε σημερα gender fluid, δηλαδη αλλαζαν περιστασιακα. Αλλα δεν εχω καποιο προσωπικο κινητρο, καποια μορφη λαγνειας γι αυτα τα ατομα, εαν αυτο υπονοεις.
κατάλαβα, κουπόνια μοίραζες και νομίζεις τα χεις δει όλα
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Δεκ 2019, 12:47

Athos έγραψε:
10 Δεκ 2019, 12:24
blackpaint έγραψε:
10 Δεκ 2019, 12:16
προφανως εννοεις σεξουαλικη σχεση ή επαφη, οποτε η απαντηση ειναι οχι. Σε κοινωνικο επιπεδο ομως εχω συναντησει και μιλησει με μερικες, οπως και γνωριζω και καποια ατομα που σε καποια φαση ηταν αυτο που λεμε σημερα gender fluid, δηλαδη αλλαζαν περιστασιακα. Αλλα δεν εχω καποιο προσωπικο κινητρο, καποια μορφη λαγνειας γι αυτα τα ατομα, εαν αυτο υπονοεις.
κατάλαβα, κουπόνια μοίραζες και νομίζεις τα χεις δει όλα
οχι ρε τυπε. δουλευα ομως για χρονια νυχτα κι εχω δει πραγματα και ατομα που εσυ δεν θα δεις σε δεκα ζωες.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Δεκ 2019, 12:50

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
10 Δεκ 2019, 12:20
blackpaint έγραψε:
10 Δεκ 2019, 12:16
nowhere έγραψε:
09 Δεκ 2019, 19:38

είχες ποτέ σχέση με τρανς?
προφανως εννοεις σεξουαλικη σχεση ή επαφη, οποτε η απαντηση ειναι οχι. Σε κοινωνικο επιπεδο ομως εχω συναντησει και μιλησει με μερικες, οπως και γνωριζω και καποια ατομα που σε καποια φαση ηταν αυτο που λεμε σημερα gender fluid, δηλαδη αλλαζαν περιστασιακα. Αλλα δεν εχω καποιο προσωπικο κινητρο, καποια μορφη λαγνειας γι αυτα τα ατομα, εαν αυτο υπονοεις.
Είσαι φασιστομουτρο με αιμοβόρα ένστικτα :003:
ελα Αζορ, παρε ενα μεζεδακι.
Εικόνα

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14614
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 10 Δεκ 2019, 13:02

blackpaint έγραψε:
10 Δεκ 2019, 12:16
προφανως εννοεις σεξουαλικη σχεση ή επαφη, οποτε η απαντηση ειναι οχι. Σε κοινωνικο επιπεδο ομως εχω συναντησει και μιλησει με μερικες, οπως και γνωριζω και καποια ατομα που σε καποια φαση ηταν αυτο που λεμε σημερα gender fluid, δηλαδη αλλαζαν περιστασιακα. Αλλα δεν εχω καποιο προσωπικο κινητρο, καποια μορφη λαγνειας γι αυτα τα ατομα, εαν αυτο υπονοεις.
δεν υποννοώ τίποτα,θα είχε άλλη βαρύτητα η άποψη σου,τώρα έχει όση του έθνι για τις γυναίκες.από την στιγμή όμως που γράφεις ότι δεν έχεις "κάποια μορφή προσωπικής λαγνείας γι αυτά τα άτομα" αναγνωρίζεις ότι διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες και δεν υπάρχει πραγματικό σημείο διαφωνίας

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Δεκ 2019, 13:09

nowhere έγραψε:
10 Δεκ 2019, 13:02
blackpaint έγραψε:
10 Δεκ 2019, 12:16
προφανως εννοεις σεξουαλικη σχεση ή επαφη, οποτε η απαντηση ειναι οχι. Σε κοινωνικο επιπεδο ομως εχω συναντησει και μιλησει με μερικες, οπως και γνωριζω και καποια ατομα που σε καποια φαση ηταν αυτο που λεμε σημερα gender fluid, δηλαδη αλλαζαν περιστασιακα. Αλλα δεν εχω καποιο προσωπικο κινητρο, καποια μορφη λαγνειας γι αυτα τα ατομα, εαν αυτο υπονοεις.
δεν υποννοώ τίποτα,θα είχε άλλη βαρύτητα η άποψη σου,τώρα έχει όση του έθνι για τις γυναίκες.από την στιγμή όμως που γράφεις ότι δεν έχεις "κάποια μορφή προσωπικής λαγνείας γι αυτά τα άτομα" αναγνωρίζεις ότι διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες και δεν υπάρχει πραγματικό σημείο διαφωνίας
Στα ζητηματα για τα οποια παλευουν και για τα οποια συζηταμε (σεξισμος, διακρισεις, βια) δεν διαφερουν καθολου. Υπενθυμιζω εδω πως ο λογος που τα συγχρονα φεμινιστικα κινηματα περιλαμβανουν και τις τρανς γυναικες στις ταξεις τους, ειναι γιατι αγωνιζονται για την υπερασπιση του θηλυκου στοιχειου και οχι των γυναικων, με τη στενη εννοια. Επανερχομαστε δηλαδη στη διακριση φυλου/γενους.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Δεκ 2019, 13:10

blackpaint έγραψε:
09 Δεκ 2019, 14:30
Athos έγραψε:
09 Δεκ 2019, 14:16
enaon έγραψε:
29 Νοέμ 2019, 16:38
είναι δυνατόν να πιστεύεις οτι ολόκληρη η ανθρωπότητα νιώθει άβολα, αμήχανα, ένταση κλπ αν πάει για ένα καφέ με ένα φίλο που είναι ομοφυλόφιλος; Σε ενοχλεί περισσότερο από μία γυναίκα που δεν βλέπεις ερωτικά;
άνετα πας για καφέ με το γκέη αν εξασφαλίσεις ότι θα είναι ακούνητος αμίλητος και ευπρεπώς ενδεδυμένος
Επισης δε μιλαει για τα σεξουαλικα του και τα γκομενικα του, οταν οι αλλοι της παρεας μιλανε ελευθερα, και δεν σχολιαζει τον κωλο του μπαρμαν οπως ενας αλλος σχολιαζει τον κωλο της σερβιτορας. Με αλλα λογια, εισαι ανετος να κανεις παρεα μ ενα γκει, υπο την προυποθεση πως τιποτα πανω του δεν θα υπενθυμιζει πως ειναι γκει.
Ποσο ομοφοβικος νομιζεις οτι εισαι;
Αυτοί που λειτουργούν με παρωχημένα μοτίβα, είστε εσείς. Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι οι περισσότεροι που έχουν φίλους και φίλες γκέι, δεν έχουν ποτέ τέτοιου είδους προβλήματα όταν βγαίνουν. Και αυτό αφορά τόσο στα μεμονωμένα άτομα όσο και στα ζευγάρια. Η συμπεριφορά και το γενικότερο κλίμα στις "μικτές παρέες", είναι ακριβώς όπως τα αντίστοιχα στις στρέιτ παρέες. Και ναι, σ' ένα φιλικό κλίμα, σαφώς θα παίξουν και σεξιστικά αστεία.

Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω που ζείτε και που κυκλοφορείτε για να καταλήγετε σ' αυτά τα συμπεράσματα. Μάλλον δεν έχετε ιδέα από γκέι. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Δεκ 2019, 13:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Δεκ 2019, 13:10
Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι οι περισσότεροι που έχουν φίλους και φίλες γκέι, δεν έχουν ποτέ τέτοιου είδους προβλήματα όταν βγαίνουν.
δηλαδη οι γκει στις παρεες τους δεν μιλανε, δεν κουνιουνται και δεν "προσβαλλουν την αισθητικη" των παρευρισκομενων, οπως λεει ο παραπανω; Η δηλωση "δεν εχω προβλημα με τους ομοφυλοφιλους αρκει να μην προκαλουν" ειναι ξεκαθαρα ομοφοβικη, ξερεις.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Δεκ 2019, 13:27

blackpaint έγραψε:
10 Δεκ 2019, 13:18
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Δεκ 2019, 13:10
Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι οι περισσότεροι που έχουν φίλους και φίλες γκέι, δεν έχουν ποτέ τέτοιου είδους προβλήματα όταν βγαίνουν.
δηλαδη οι γκει στις παρεες τους δεν μιλανε, δεν κουνιουνται και δεν "προσβαλλουν την αισθητικη" των παρευρισκομενων, οπως λεει ο παραπανω; Η δηλωση "δεν εχω προβλημα με τους ομοφυλοφιλους αρκει να μην προκαλουν" ειναι ξεκαθαρα ομοφοβικη, ξερεις.
Μισό ρε μπλάκι, εσύ έχεις δει πολλές ντραγκ κουήν με εξοπλισμό πίστας να πίνουν καφέ ή να τρώνε σουβλάκια ή σούσι; :lol:

Για όνομα δηλαδή. Δηλαδή ΠΟΣΟ προκλητικά πιστεύετε ότι ντύνεται ή φέρεται η πλειοψηφία των γκέι, στη δουλειά ή στην προσωπική τους ζωή; Και γιατί να το κάνουν στην τελική; Δηλαδή επειδή κάποιοι σαλταρισμένοι έχουν αναγάγει την αναζήτηση ή έκφραση της σεξουαλικής τους ταυτότητας ως το πιο βασικό και αγωνιώδες πρόβλημα των ίδιων αλλά και της ανθρωπότητας, θεωρείτε ότι οι υπόλοιποι γκέι δεν έχουν να κάνουν κάτι καλύτερο και πιο ενδιαφέρον στη ζωή τους; Σαφώς και έχουν.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών