Σπάρτη: «Πόσα λεφτά έχεις πάρει ρε;» Κάτοικοι ξεφτίλισαν συνοδό λαθρομεταναστών

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9707
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Σπάρτη: «Πόσα λεφτά έχεις πάρει ρε;» Κάτοικοι ξεφτίλισαν συνοδό λαθρομεταναστών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Νοέμ 2019, 14:42

metaxoskolikas έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 14:07
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 10:23
metaxoskolikas έγραψε:
29 Νοέμ 2019, 19:11


το θέμα που αναδεικνύεται στο νημα είναι ότι άμα είσαι εναντίον της λαθρομετανάστευσης και διαμαρτύρεσαι για το ότι φώναξαν μπροστά σε 5χρονα και μπορεί να τους δημιουργήσουν ψυχολογικά τραύματα έχεις πρόβλημα και κινδυνεύεις να πνιγείς στην υποκρισία που κυριαρχεί γενικά στον δυτικό κόσμο λόγω της αποστείρωσης. γιατί είσαι πολύ πιο μαλθακός από τα συγκεκριμένα 5χρονα και εκτός πραγματικότητας.
Δεν μίλησα για ψυχολογικά προβλήματα σε 5χρονα. Έχουν περάσει πολύ χειρότερα.
Για μένα το θέμα είναι κατά πρώτο λόγο ένας ρατσισμός που εξαντλείται σε γυναικόπαιδα και ο κακόγουστος τρόπος που ο ρατσισμός αυτός εκφράζεται. Ο ψευτόμαγκας που σκίζει τα ρούχα του, η μάνα που ζει δυο τετράγωνα παρακάτω και ανησυχεί για τα παιδιά της με υποκριτική οργή καιν παράπονο. Για ποιο λόγο ανησυχεί; Λες τα πεντάχρονα συριάκια να τους στήσουν καρτέρι σε κανένα στενό και να τους προσηλυτίσουν στον Μωάμεθ; Υποκριτικές μαλακίες από δέκα κουραδόμαγκες που δεν εκφράζουν την πλειοψηφία. Αυτή είναι η πραγματική υποκρισία και θα το καταλάβεις εύκολα αν βάλεις τον εαυτό σου σε εκείνο το δρόμο όταν έφτασαν τα γυναικόπαιδα.

Θα φώναζες κι εσύ με τους υπόλοιπους μπαμπουίνους ή θα έλεγες στον εαυτό σου; Τι κάνω εδώ ρε μαλάκα; Δεν πάω καλά.
metaxoskolikas έγραψε:
29 Νοέμ 2019, 19:14


μόνο που ισχύει το αντίθετο στον πλανήτη γη. :roll: όποιος λαός συμφωνεί δεν αφανίζεται ή τουλάχιστον δεν αφανίζεται εύκολα, όποιος δε συμφωνεί και ζει στο συννεφάκι του μέχρι τέλους αφανίζεται στα σίγουρα.
Ακόμα κι αν ίσχυε αυτό που λες. Τι να τον κάνεις έναν λαό φοβικό, καχύποπτο και περιχαρακωμένο. Δεν είναι αυτό ο Έλληνας. Είναι το αντίθετο.
καλυτερα να έρχονται εξηνταπενταχρονοι άτομα της ηλικίας μου παρά πεντάχρονα γιατί αυτά είναι που σε δέκα χρόνια θα αρχίσουν να κάνουν τα δικά τους παιδια και θα είναι ακμαιοτατοι νεαροί ενηλικες. δε βλέπω καμιά υποκρισία στη διαμαρτυρία των περιοικων. αυτοκαταστροφική μάλιστα υποκρισία είναι η δική σας που επειδή ζείτε αποστειρωμενα ανησυχειτε για το αν είναι σωστό να διαμαρτύρεσαι μπροστά σε πεντάχρονα και δεκάχρονα και νομίζετε ότι η λαθρομετανάστευση θα κοπεί άμα τους ραίνεις με ροδοπέταλα και τους βάζεις σε ξενοδοχεια μην τυχόν ταλαιπωρηθουν.
τι θέτε να κάνουμε άδικος είναι ο κόσμος όταν αγοράζετε τα κινητά και τα υπόλοιπα αντικείμενα της καθημερινότητας σας που για να φτιαχτούν δουλεύουν σε άθλιες συνθήκες παιδιά και ενηλικες ακόμα και οι κομμουνιστές το αποδέχονται λέγοντας ότι αλλιώς θα έπρεπε να γίνουν ερημίτες.

ο ελληνας δεν είναι αυτό που ταιριάζει με τη φιλελε μουλτικουλτι ιδεολογία σας
κι ο ελληνας στην αρχαιότητα υπερηφανευόταν για την αυτοχθονία του και για να θεωρείσαι πολίτης της πόλης έπρεπε και οι δύο σου γονεις να είναι από αυτήν. η δε σπάρτη δεν επετρεπε καθόλου την είσοδο ξενων.
αφήστε λοιπόν τις κατόπιν εορτής ηλιθιότητες που είναι εκτός πραγματικότητας
Ο αρχαίος έλληνας είχε μια ωραία λέξη. Αιδώς. Αυτή τη λέξη χρησιμοποιούσαν για να κατακρίνουν την συμπεριφορά του δυνατού απέναντι στον αδύνατο. Κάθε άλλο παρά αποστειρωμένο είναι το περιβάλλον που ζω. Θυμίζω ότι ακριβώς δίπλα στο μαγαζί μου στήθηκε χοτ σποτ από σύριους πρόσφυγες. Παρά την βρομιά, εγώ φίλε μου πήγαινα κάθε μέρα και μοίραζα στα παιδάκια σοκολάτες και φρούτα. Τα άφηνα να παίζουν με τον γιο μου μπάλα στην αυλή. Οι περισσότεροι από αυτούς είναι τώρα Γερμανία και συνεχίζουν από εκεί οι οικογένειές τους να ευχαριστούν τη γυναίκα μου που τους έδωσε ότι ρούχα και παπούτσια είχε.
Αυτή είναι η Ελλάδα μου και όχι μια Ελλάδα τραμπούκων και κουραδόμαγκων.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8032
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Σπάρτη: «Πόσα λεφτά έχεις πάρει ρε;» Κάτοικοι ξεφτίλισαν συνοδό λαθρομεταναστών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 30 Νοέμ 2019, 14:46

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 14:42
metaxoskolikas έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 14:07
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 10:23


Δεν μίλησα για ψυχολογικά προβλήματα σε 5χρονα. Έχουν περάσει πολύ χειρότερα.
Για μένα το θέμα είναι κατά πρώτο λόγο ένας ρατσισμός που εξαντλείται σε γυναικόπαιδα και ο κακόγουστος τρόπος που ο ρατσισμός αυτός εκφράζεται. Ο ψευτόμαγκας που σκίζει τα ρούχα του, η μάνα που ζει δυο τετράγωνα παρακάτω και ανησυχεί για τα παιδιά της με υποκριτική οργή καιν παράπονο. Για ποιο λόγο ανησυχεί; Λες τα πεντάχρονα συριάκια να τους στήσουν καρτέρι σε κανένα στενό και να τους προσηλυτίσουν στον Μωάμεθ; Υποκριτικές μαλακίες από δέκα κουραδόμαγκες που δεν εκφράζουν την πλειοψηφία. Αυτή είναι η πραγματική υποκρισία και θα το καταλάβεις εύκολα αν βάλεις τον εαυτό σου σε εκείνο το δρόμο όταν έφτασαν τα γυναικόπαιδα.

Θα φώναζες κι εσύ με τους υπόλοιπους μπαμπουίνους ή θα έλεγες στον εαυτό σου; Τι κάνω εδώ ρε μαλάκα; Δεν πάω καλά.



Ακόμα κι αν ίσχυε αυτό που λες. Τι να τον κάνεις έναν λαό φοβικό, καχύποπτο και περιχαρακωμένο. Δεν είναι αυτό ο Έλληνας. Είναι το αντίθετο.
καλυτερα να έρχονται εξηνταπενταχρονοι άτομα της ηλικίας μου παρά πεντάχρονα γιατί αυτά είναι που σε δέκα χρόνια θα αρχίσουν να κάνουν τα δικά τους παιδια και θα είναι ακμαιοτατοι νεαροί ενηλικες. δε βλέπω καμιά υποκρισία στη διαμαρτυρία των περιοικων. αυτοκαταστροφική μάλιστα υποκρισία είναι η δική σας που επειδή ζείτε αποστειρωμενα ανησυχειτε για το αν είναι σωστό να διαμαρτύρεσαι μπροστά σε πεντάχρονα και δεκάχρονα και νομίζετε ότι η λαθρομετανάστευση θα κοπεί άμα τους ραίνεις με ροδοπέταλα και τους βάζεις σε ξενοδοχεια μην τυχόν ταλαιπωρηθουν.
τι θέτε να κάνουμε άδικος είναι ο κόσμος όταν αγοράζετε τα κινητά και τα υπόλοιπα αντικείμενα της καθημερινότητας σας που για να φτιαχτούν δουλεύουν σε άθλιες συνθήκες παιδιά και ενηλικες ακόμα και οι κομμουνιστές το αποδέχονται λέγοντας ότι αλλιώς θα έπρεπε να γίνουν ερημίτες.

ο ελληνας δεν είναι αυτό που ταιριάζει με τη φιλελε μουλτικουλτι ιδεολογία σας
κι ο ελληνας στην αρχαιότητα υπερηφανευόταν για την αυτοχθονία του και για να θεωρείσαι πολίτης της πόλης έπρεπε και οι δύο σου γονεις να είναι από αυτήν. η δε σπάρτη δεν επετρεπε καθόλου την είσοδο ξενων.
αφήστε λοιπόν τις κατόπιν εορτής ηλιθιότητες που είναι εκτός πραγματικότητας
Ο αρχαίος έλληνας είχε μια ωραία λέξη. Αιδώς. Αυτή τη λέξη χρησιμοποιούσαν για να κατακρίνουν την συμπεριφορά του δυνατού απέναντι στον αδύνατο. Κάθε άλλο παρά αποστειρωμένο είναι το περιβάλλον που ζω. Θυμίζω ότι ακριβώς δίπλα στο μαγαζί μου στήθηκε χοτ σποτ από σύριους πρόσφυγες. Παρά την βρομιά, εγώ φίλε μου πήγαινα κάθε μέρα και μοίραζα στα παιδάκια σοκολάτες και φρούτα. Τα άφηνα να παίζουν με τον γιο μου μπάλα στην αυλή. Οι περισσότεροι από αυτούς είναι τώρα Γερμανία και συνεχίζουν από εκεί οι οικογένειές τους να ευχαριστούν τη γυναίκα μου που τους έδωσε ότι ρούχα και παπούτσια είχε.
Αυτή είναι η Ελλάδα μου και όχι μια Ελλάδα τραμπούκων και κουραδόμαγκων.
Μπράβο, ρε φίλε!

Σου βγάζω το καπέλο! :blm:
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3657
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Σπάρτη: «Πόσα λεφτά έχεις πάρει ρε;» Κάτοικοι ξεφτίλισαν συνοδό λαθρομεταναστών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 30 Νοέμ 2019, 15:03

πατησιωτης έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 14:25
metaxoskolikas έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 14:11
δηλαδή του κώλου θεωρίες εν τέλει. με το άλλο που λες ότι αν θέλουμε να το παίζουμε προοδευτικοί να τους πάρουμε όλους εμείς συμφωνώ. πάντως κι εσύ υπεύθυνος είσαι αφού στηριζες τη νδ
Δεν υπάρχει άλλο κόμμα,έστω ελαφρώς δεξιό :lol: με στοιχειώδη σοβαρότητα.Τώρα να αρχίσω να λέω τα ίδια για το πως η φαεινή ιδέα κάποιων να δηλώσουν ¨σπορά των ηττημένων" ήταν αυτό ακριβώς που ήθελαν οι αντίπαλοί τους ή για τα καμώματα του Πολέμαρχου Καμμένου ή τις κηραλοιφές του Βελόπουλου ή το βιβλίο του Φράγκου,δεν έχει νόημα.
Δεν υπάρχει τίποτε άλλο,τέλος.Οποιος θέλει να μη ψηφίσει κόμμα που δεν λέγεται καθαρά αριστερό ή σοσιαλιστικό και να διατηρήσει στοιχειώδη σοβαρότητα δεν έχει άλλη επιλογή.Εάν υπάρξει βλέπουμε.
η χρυσή αυγη μια χαρά ήταν και ο βελοπουλος σε αυτά που εκφράζει σαν προγραμματικές θέσεις είναι σωστός ασχέτως της προσωπικότητάς του.
οι ανελ όχι γιατί έκαναν πλάτες στην αριστερά και τις ιδεολογίες της άρα όποιος τους ψήφιζε είτε το ήθελε είτε όχι νομιμοποιούσε την αριστερα και τις θέσεις της, όπως ο ψηφοφόρος της νδ νομιμοποιεί με την ψήφο του τη λαθρομετανάστευση είτε του αρέσει είτε όχι.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3657
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Σπάρτη: «Πόσα λεφτά έχεις πάρει ρε;» Κάτοικοι ξεφτίλισαν συνοδό λαθρομεταναστών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 30 Νοέμ 2019, 15:11

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 14:42
metaxoskolikas έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 14:07
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 10:23


Δεν μίλησα για ψυχολογικά προβλήματα σε 5χρονα. Έχουν περάσει πολύ χειρότερα.
Για μένα το θέμα είναι κατά πρώτο λόγο ένας ρατσισμός που εξαντλείται σε γυναικόπαιδα και ο κακόγουστος τρόπος που ο ρατσισμός αυτός εκφράζεται. Ο ψευτόμαγκας που σκίζει τα ρούχα του, η μάνα που ζει δυο τετράγωνα παρακάτω και ανησυχεί για τα παιδιά της με υποκριτική οργή καιν παράπονο. Για ποιο λόγο ανησυχεί; Λες τα πεντάχρονα συριάκια να τους στήσουν καρτέρι σε κανένα στενό και να τους προσηλυτίσουν στον Μωάμεθ; Υποκριτικές μαλακίες από δέκα κουραδόμαγκες που δεν εκφράζουν την πλειοψηφία. Αυτή είναι η πραγματική υποκρισία και θα το καταλάβεις εύκολα αν βάλεις τον εαυτό σου σε εκείνο το δρόμο όταν έφτασαν τα γυναικόπαιδα.

Θα φώναζες κι εσύ με τους υπόλοιπους μπαμπουίνους ή θα έλεγες στον εαυτό σου; Τι κάνω εδώ ρε μαλάκα; Δεν πάω καλά.



Ακόμα κι αν ίσχυε αυτό που λες. Τι να τον κάνεις έναν λαό φοβικό, καχύποπτο και περιχαρακωμένο. Δεν είναι αυτό ο Έλληνας. Είναι το αντίθετο.
καλυτερα να έρχονται εξηνταπενταχρονοι άτομα της ηλικίας μου παρά πεντάχρονα γιατί αυτά είναι που σε δέκα χρόνια θα αρχίσουν να κάνουν τα δικά τους παιδια και θα είναι ακμαιοτατοι νεαροί ενηλικες. δε βλέπω καμιά υποκρισία στη διαμαρτυρία των περιοικων. αυτοκαταστροφική μάλιστα υποκρισία είναι η δική σας που επειδή ζείτε αποστειρωμενα ανησυχειτε για το αν είναι σωστό να διαμαρτύρεσαι μπροστά σε πεντάχρονα και δεκάχρονα και νομίζετε ότι η λαθρομετανάστευση θα κοπεί άμα τους ραίνεις με ροδοπέταλα και τους βάζεις σε ξενοδοχεια μην τυχόν ταλαιπωρηθουν.
τι θέτε να κάνουμε άδικος είναι ο κόσμος όταν αγοράζετε τα κινητά και τα υπόλοιπα αντικείμενα της καθημερινότητας σας που για να φτιαχτούν δουλεύουν σε άθλιες συνθήκες παιδιά και ενηλικες ακόμα και οι κομμουνιστές το αποδέχονται λέγοντας ότι αλλιώς θα έπρεπε να γίνουν ερημίτες.

ο ελληνας δεν είναι αυτό που ταιριάζει με τη φιλελε μουλτικουλτι ιδεολογία σας
κι ο ελληνας στην αρχαιότητα υπερηφανευόταν για την αυτοχθονία του και για να θεωρείσαι πολίτης της πόλης έπρεπε και οι δύο σου γονεις να είναι από αυτήν. η δε σπάρτη δεν επετρεπε καθόλου την είσοδο ξενων.
αφήστε λοιπόν τις κατόπιν εορτής ηλιθιότητες που είναι εκτός πραγματικότητας
Ο αρχαίος έλληνας είχε μια ωραία λέξη. Αιδώς. Αυτή τη λέξη χρησιμοποιούσαν για να κατακρίνουν την συμπεριφορά του δυνατού απέναντι στον αδύνατο. Κάθε άλλο παρά αποστειρωμένο είναι το περιβάλλον που ζω. Θυμίζω ότι ακριβώς δίπλα στο μαγαζί μου στήθηκε χοτ σποτ από σύριους πρόσφυγες. Παρά την βρομιά, εγώ φίλε μου πήγαινα κάθε μέρα και μοίραζα στα παιδάκια σοκολάτες και φρούτα. Τα άφηνα να παίζουν με τον γιο μου μπάλα στην αυλή. Οι περισσότεροι από αυτούς είναι τώρα Γερμανία και συνεχίζουν από εκεί οι οικογένειές τους να ευχαριστούν τη γυναίκα μου που τους έδωσε ότι ρούχα και παπούτσια είχε.
Αυτή είναι η Ελλάδα μου και όχι μια Ελλάδα τραμπούκων και κουραδόμαγκων.
είναι αστείο που παίρνετε άσχετες λέξεις για να τις κολλήσετε στην ιδεολογία σας μόνο που τους αρχαίους ελληνες θα τους λέγατε φοβικούς, καχύποπτους, περιχαρακωμενους και ρατσιστές

εσύ συγκεκριμένα γράφεις ότι να ναι κάθε φορά για να κοροϊδέψεις το συνομιλητή σου όπως διαβασα από κάποιο ν άλλο και δεν πιστεύω οτι πραγματι έχεις χοτσποτ δίπλα στο μαγαζι σου αφού πότε δηλώνεις ότι είσαι το ένα ποτε το αλλο
στο 2-4% των πιο πλούσιων της γης αλλά δεν πάτε να μοιράσετε την περιουσία σας στα παιδάκια που σας φτιάχνουν τα κινητά και μαζεύουν τα μεταλλα
τότε δεν υπάρχει αιδώς :lol:

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21399
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Σπάρτη: «Πόσα λεφτά έχεις πάρει ρε;» Κάτοικοι ξεφτίλισαν συνοδό λαθρομεταναστών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 30 Νοέμ 2019, 17:14

πατησιωτης έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 14:25
metaxoskolikas έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 14:11
δηλαδή του κώλου θεωρίες εν τέλει. με το άλλο που λες ότι αν θέλουμε να το παίζουμε προοδευτικοί να τους πάρουμε όλους εμείς συμφωνώ. πάντως κι εσύ υπεύθυνος είσαι αφού στηριζες τη νδ
Δεν υπάρχει άλλο κόμμα,έστω ελαφρώς δεξιό :lol: με στοιχειώδη σοβαρότητα.Τώρα να αρχίσω να λέω τα ίδια για το πως η φαεινή ιδέα κάποιων να δηλώσουν ¨σπορά των ηττημένων" ήταν αυτό ακριβώς που ήθελαν οι αντίπαλοί τους ή για τα καμώματα του Πολέμαρχου Καμμένου ή τις κηραλοιφές του Βελόπουλου ή το βιβλίο του Φράγκου,δεν έχει νόημα.
Δεν υπάρχει τίποτε άλλο,τέλος.Οποιος θέλει να μη ψηφίσει κόμμα που δεν λέγεται καθαρά αριστερό ή σοσιαλιστικό και να διατηρήσει στοιχειώδη σοβαρότητα δεν έχει άλλη επιλογή.Εάν υπάρξει βλέπουμε.
ποια η γνώμη σου για τον Φαήλο;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

nemo
Δημοσιεύσεις: 7084
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Σπάρτη: «Πόσα λεφτά έχεις πάρει ρε;» Κάτοικοι ξεφτίλισαν συνοδό λαθρομεταναστών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 30 Νοέμ 2019, 17:41

Namrail έγραψε:
29 Νοέμ 2019, 21:13
nemo έγραψε:
29 Νοέμ 2019, 20:56
Namrail έγραψε:
29 Νοέμ 2019, 20:54
Ο άλλος κάνει αναλογία του προσφυγικού με τον αγώνα του 21. Μέχρι εκεί μπορείτε...
Αφού δεν σε κόβει ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙς ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ
Είπε ο ουρακοτάγκος.
ΧΑ ΧΑ ΧΑ.... τι μας λέει ο κνίτης!!!! :fp::fp:

τα είπες όλα; ή θέλεις να προσθέσεις και άλλα; κατακαημένε ;

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34693
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Σπάρτη: «Πόσα λεφτά έχεις πάρει ρε;» Κάτοικοι ξεφτίλισαν συνοδό λαθρομεταναστών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 30 Νοέμ 2019, 17:54

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 17:14
πατησιωτης έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 14:25
metaxoskolikas έγραψε:
30 Νοέμ 2019, 14:11
δηλαδή του κώλου θεωρίες εν τέλει. με το άλλο που λες ότι αν θέλουμε να το παίζουμε προοδευτικοί να τους πάρουμε όλους εμείς συμφωνώ. πάντως κι εσύ υπεύθυνος είσαι αφού στηριζες τη νδ
Δεν υπάρχει άλλο κόμμα,έστω ελαφρώς δεξιό :lol: με στοιχειώδη σοβαρότητα.Τώρα να αρχίσω να λέω τα ίδια για το πως η φαεινή ιδέα κάποιων να δηλώσουν ¨σπορά των ηττημένων" ήταν αυτό ακριβώς που ήθελαν οι αντίπαλοί τους ή για τα καμώματα του Πολέμαρχου Καμμένου ή τις κηραλοιφές του Βελόπουλου ή το βιβλίο του Φράγκου,δεν έχει νόημα.
Δεν υπάρχει τίποτε άλλο,τέλος.Οποιος θέλει να μη ψηφίσει κόμμα που δεν λέγεται καθαρά αριστερό ή σοσιαλιστικό και να διατηρήσει στοιχειώδη σοβαρότητα δεν έχει άλλη επιλογή.Εάν υπάρξει βλέπουμε.
ποια η γνώμη σου για τον Φαήλο;
Είναι πασοκικής προελεύσεως και αυτό βγαίνει και αδυνατεί να προσελκύσει ακόμη και ανθρώπους που συμφωνούν μαζί του.
Ασφαλώς είναι πολύ σοβαρότερος από π.χ. τον Βελόπουλο αλλά είδες πόσες ψήφους πήρε ο Βελόπουλος και πόσες ο Φαήλος.
Καλώς ή κακώς υπάρχει μια πολιτική παράδοση που ακολουθεί ο κόσμος.Ο Φαήλος είχε αδυναμία να πάρει αρκετούς σταυρούς να βγει βουλευτής ακόμη και όταν ήταν στη ΝΔ και όλοι τον θεωρούσαν σημαντικό στέλεχος του Σαμαρά.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών