Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8928
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 05 Δεκ 2019, 11:59

Θα ήθελα την γνώμη σας για την "Υδρόγειος Ασφαλιστική". Έχω το τουτού στην "Anytime Ιντεραμέρικαν" αλλά σκέφτομαι να το πάω στην "Υδρόγειο" που μου φαίνεται λίγο πιο φθηνή από την σύγκριση που έκανα δύο παρόμοιων συμβολαίων.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 05 Δεκ 2019, 12:01

Δεν ξέρω πολλά να σου πω αλλά από την μικρή μου εμπειρία μεγάλη σημασία έχει και ο ασφαλιστής. Αυτός θα τρέξει ή δεν θα τρέξει αρκετά. Και όταν τον χρειαστείς 99% θα είσαι σε ανάγκη.

Άβαταρ μέλους
Bokolis
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2019, 18:29

Re: Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bokolis » 05 Δεκ 2019, 12:03

Hellas direct είναι η φτηνότερη.Έχει επιλογή για μηνιαία ασφάλεια.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22929
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Δεκ 2019, 12:13

Ζαποτέκος έγραψε:
05 Δεκ 2019, 11:59
Θα ήθελα την γνώμη σας για την "Υδρόγειος Ασφαλιστική". Έχω το τουτού στην "Anytime Ιντεραμέρικαν" αλλά σκέφτομαι να το πάω στην "Υδρόγειο" που μου φαίνεται λίγο πιο φθηνή από την σύγκριση που έκανα δύο παρόμοιων συμβολαίων.
την εχω στο C4. Μια χαρά είναι, ποτέ δεν είχα παράπονο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8928
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 05 Δεκ 2019, 12:15

ST48410 έγραψε:
05 Δεκ 2019, 12:01
Δεν ξέρω πολλά να σου πω αλλά από την μικρή μου εμπειρία μεγάλη σημασία έχει και ο ασφαλιστής. Αυτός θα τρέξει ή δεν θα τρέξει αρκετά. Και όταν τον χρειαστείς 99% θα είσαι σε ανάγκη.
Ευχαριστώ. Μια φορά που είχα μικροατύχημα στα 10 χρόνια δεν χρειάστηκε. Όλα έγιναν στον αυτόματο.

Bokolis έγραψε:
05 Δεκ 2019, 12:03
Hellas direct είναι η φτηνότερη.Έχει επιλογή για μηνιαία ασφάλεια.
Ευχαριστώ. Σκέφτομαι ετήσια. Να μην τρέχω κάθε τρείς και λίγο. Τώρα έχω 6μηνη.
Ερμής έγραψε:
05 Δεκ 2019, 12:13
Ζαποτέκος έγραψε:
05 Δεκ 2019, 11:59
Θα ήθελα την γνώμη σας για την "Υδρόγειος Ασφαλιστική". Έχω το τουτού στην "Anytime Ιντεραμέρικαν" αλλά σκέφτομαι να το πάω στην "Υδρόγειο" που μου φαίνεται λίγο πιο φθηνή από την σύγκριση που έκανα δύο παρόμοιων συμβολαίων.
την εχω στο C4. Μια χαρά είναι, ποτέ δεν είχα παράπονο.
Ευχαριστώ. Ωραία !

Υ.Γ. Παιδιά πείτε αν γνωρίζετε παρατράγουδα , αν δεν σας εξυπηρέτησαν , αν σας ζόρισαν, αν σας κορόιδεψαν στις παροχές κ.λπ.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 05 Δεκ 2019, 12:19

Ζαποτέκος έγραψε:
05 Δεκ 2019, 12:15
Υ.Γ. Παιδιά πείτε αν γνωρίζετε παρατράγουδα , αν δεν σας εξυπηρέτησαν , αν σας ζόρισαν, αν σας κορόιδεψαν στις παροχές κ.λπ.
Από προσωπική εμπειρία μακριά από Allianz. Φίλη είχε ατύχημα με φορτηγό με βουλγαρικές πινακίδες, που είναι πολύ συνηθισμένα πλέον σε όλη τη χώρα, και έμπλεξε με έναν ατελείωτο λαβύρινθο γραφειοκρατίας και ακόμα δεν έχει αποζημιωθεί.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 05 Δεκ 2019, 12:28

Awesomatic έγραψε:
05 Δεκ 2019, 12:19
Ζαποτέκος έγραψε:
05 Δεκ 2019, 12:15
Υ.Γ. Παιδιά πείτε αν γνωρίζετε παρατράγουδα , αν δεν σας εξυπηρέτησαν , αν σας ζόρισαν, αν σας κορόιδεψαν στις παροχές κ.λπ.
Από προσωπική εμπειρία μακριά από Allianz. Φίλη είχε ατύχημα με φορτηγό με βουλγαρικές πινακίδες, που είναι πολύ συνηθισμένα πλέον σε όλη τη χώρα, και έμπλεξε με έναν ατελείωτο λαβύρινθο γραφειοκρατίας και ακόμα δεν έχει αποζημιωθεί.
Άμα μπλέξεις σε τρακάρισμα με ξένες πινακίδες, έχω ακούσει ότι υπάρχει ταλαιπωρία, όποια και αν είναι η εταιρεία.

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8928
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 05 Δεκ 2019, 12:51

Awesomatic έγραψε:
05 Δεκ 2019, 12:19
Ζαποτέκος έγραψε:
05 Δεκ 2019, 12:15
Υ.Γ. Παιδιά πείτε αν γνωρίζετε παρατράγουδα , αν δεν σας εξυπηρέτησαν , αν σας ζόρισαν, αν σας κορόιδεψαν στις παροχές κ.λπ.
Από προσωπική εμπειρία μακριά από Allianz. Φίλη είχε ατύχημα με φορτηγό με βουλγαρικές πινακίδες, που είναι πολύ συνηθισμένα πλέον σε όλη τη χώρα, και έμπλεξε με έναν ατελείωτο λαβύρινθο γραφειοκρατίας και ακόμα δεν έχει αποζημιωθεί.
Ευχαριστώ. Είναι να μην σου τύχει η στραβή.
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8928
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 14 Ιούλ 2020, 10:45

Ακούστε πλάκα. Ένας τρακάρει ένα λεωφορείο . Κατεβαίνει, έρχεται η αστυνομία , δίνει στοιχεία , ασφάλεια κ.λπ. Όλα καλά. Μετά από 5 χρόνια έρχεται ένας δικαστικός κλητήρας ή ένας κούριερ ή κάτι τέτοιο και του δίνει ένα χαρτί που λέει πως έχετε δικαστήριο, γιατί ο δικηγόρος της εταιρίας του λεωφορείου λέει πως χρωστάτε αυτά τα χρήματα ως αποζημίωση για το τρακάρισμα που είχατε κάνει.

Παίρνει ο άνθρωπος τηλέφωνο τον δικηγόρο της εταιρίας και του λέει γιατί με τρέχεις στα δικαστήρια , αφού ήμουν ασφαλισμένος όταν έκανα το τρακάρισμα. Του λέει ο δικηγόρος κανονικά δεν είναι σωστό που μιλάμε μεταξύ μας και του εξηγεί πως ένα χρόνο μετά το τρακάρισμα η ασφαλιστική που ήσουν ασφαλισμένος έκλεισε. Μα τότε πρέπει να τα ζητήσεις απ' το επικουρικό , του λέει ο άνθρωπος , όχι από μένα.
Εγώ από όποιον θέλω τα ζητάω , του απαντάει ο δικηγόρος. Τεσπα , με τα πολλά του λέει ο δικηγόρος, εντάξει , απλά μη εμφανιστείς στο δικαστήριο , θα είμαι εκεί , αλλά δεν θα εμφανιστώ και εγώ και θα αφήσω να περάσει η σειρά μας. Θα τα ζητήσω από αλλού. Και εκεί έληξε το ζήτημα !

Για πείτε γνώμες. :p2:
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6536
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 14 Ιούλ 2020, 10:59

Ζαποτέκος έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 10:45
Ακούστε πλάκα. Ένας τρακάρει ένα λεωφορείο . Κατεβαίνει, έρχεται η αστυνομία , δίνει στοιχεία , ασφάλεια κ.λπ. Όλα καλά. Μετά από 5 χρόνια έρχεται ένας δικαστικός κλητήρας ή ένας κούριερ ή κάτι τέτοιο και του δίνει ένα χαρτί που λέει πως έχετε δικαστήριο, γιατί ο δικηγόρος της εταιρίας του λεωφορείου λέει πως χρωστάτε αυτά τα χρήματα ως αποζημίωση για το τρακάρισμα που είχατε κάνει.

Παίρνει ο άνθρωπος τηλέφωνο τον δικηγόρο της εταιρίας και του λέει γιατί με τρέχεις στα δικαστήρια , αφού ήμουν ασφαλισμένος όταν έκανα το τρακάρισμα. Του λέει ο δικηγόρος κανονικά δεν είναι σωστό που μιλάμε μεταξύ μας και του εξηγεί πως ένα χρόνο μετά το τρακάρισμα η ασφαλιστική που ήσουν ασφαλισμένος έκλεισε. Μα τότε πρέπει να τα ζητήσεις απ' το επικουρικό , του λέει ο άνθρωπος , όχι από μένα.
Εγώ από όποιον θέλω τα ζητάω , του απαντάει ο δικηγόρος. Τεσπα , με τα πολλά του λέει ο δικηγόρος, εντάξει , απλά μη εμφανιστείς στο δικαστήριο , θα είμαι εκεί , αλλά δεν θα εμφανιστώ και εγώ και θα αφήσω να περάσει η σειρά μας. Θα τα ζητήσω από αλλού. Και εκεί έληξε το ζήτημα !

Για πείτε γνώμες. :p2:
Για πουστιά του δικηγόρου φαίνεται να δικαστεί ερήμην να του χρεώσουν το ποσό στο κεφάλι. Πάντως όντως μαλάκας ο δικηγόρος ενώ υπάρχει το επικουρικό .Ας ρωτήσει δικηγόρο καλύτερα
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24951
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 14 Ιούλ 2020, 11:00

hades έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 10:59

Για πουστιά του δικηγόρου φαίνεται να δικαστεί ερήμην να του χρεώσουν το ποσό στο κεφάλι.
αυτο

Άβαταρ μέλους
Ζαποτέκος
Δημοσιεύσεις: 8928
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 17:08

Re: Ασφάλεια Αυτοκινήτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζαποτέκος » 14 Ιούλ 2020, 11:07

hades έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 10:59
Ζαποτέκος έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 10:45
Ακούστε πλάκα. Ένας τρακάρει ένα λεωφορείο . Κατεβαίνει, έρχεται η αστυνομία , δίνει στοιχεία , ασφάλεια κ.λπ. Όλα καλά. Μετά από 5 χρόνια έρχεται ένας δικαστικός κλητήρας ή ένας κούριερ ή κάτι τέτοιο και του δίνει ένα χαρτί που λέει πως έχετε δικαστήριο, γιατί ο δικηγόρος της εταιρίας του λεωφορείου λέει πως χρωστάτε αυτά τα χρήματα ως αποζημίωση για το τρακάρισμα που είχατε κάνει.

Παίρνει ο άνθρωπος τηλέφωνο τον δικηγόρο της εταιρίας και του λέει γιατί με τρέχεις στα δικαστήρια , αφού ήμουν ασφαλισμένος όταν έκανα το τρακάρισμα. Του λέει ο δικηγόρος κανονικά δεν είναι σωστό που μιλάμε μεταξύ μας και του εξηγεί πως ένα χρόνο μετά το τρακάρισμα η ασφαλιστική που ήσουν ασφαλισμένος έκλεισε. Μα τότε πρέπει να τα ζητήσεις απ' το επικουρικό , του λέει ο άνθρωπος , όχι από μένα.
Εγώ από όποιον θέλω τα ζητάω , του απαντάει ο δικηγόρος. Τεσπα , με τα πολλά του λέει ο δικηγόρος, εντάξει , απλά μη εμφανιστείς στο δικαστήριο , θα είμαι εκεί , αλλά δεν θα εμφανιστώ και εγώ και θα αφήσω να περάσει η σειρά μας. Θα τα ζητήσω από αλλού. Και εκεί έληξε το ζήτημα !

Για πείτε γνώμες. :p2:
Για πουστιά του δικηγόρου φαίνεται να δικαστεί ερήμην να του χρεώσουν το ποσό στο κεφάλι. Πάντως όντως μαλάκας ο δικηγόρος ενώ υπάρχει το επικουρικό .Ας ρωτήσει δικηγόρο καλύτερα
talaipwros έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 11:00
hades έγραψε:
14 Ιούλ 2020, 10:59

Για πουστιά του δικηγόρου φαίνεται να δικαστεί ερήμην να του χρεώσουν το ποσό στο κεφάλι.
αυτο
Όχι , μην φοβάστε. Ο δικηγόρος ξηγήθηκε καλά. Έχουν περάσει 10 χρόνια ( ακριβώς 10 χρόνια από τότε ) και ο άνθρωπος δεν έχει ενοχληθεί από καμιά αρμόδια αρχή ( εφορία , δικαστήριο , άλλο ).
… εις μικράς μεν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δε και επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται . ( Στρατηγικόν Κεκαυμένου )

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών