Η πατριαρχία βιάζει...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21439
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 10 Δεκ 2019, 15:43

Juno έγραψε:
10 Δεκ 2019, 15:39

Λογικά της κάνει μήνυση αυτός. Εσύ λες να πηγαίνει αυτεπάγγελτα; Και αυτό καλό θα ήταν, αλλά δεν ξέρω τι προβλέπεται από τον ποινικό κώδικα. Δηλαδή ποιες κατηγορίες εγκλημάτων πηγαίνουν αυτεπάγγελτα και αν μπορεί να συμπεριληφθεί σε αυτές.

Η Naida δεν καταλαβαίνει πως τέτοιες περιπτώσεις άδικης κατηγορίας με φυλάκιση του υποτιθέμενου βιαστή, εκτός από την αδικία στον άντρα που φυλακίζεται άδικα, λειτουργούν αρνητικά και για τις γυναίκες που θα πέσουν θύματα βιασμού.
Αν συμβούν 2-3 τέτοια εδώ στην Ελλάδα, μετά το 1/10 που λέει θα γίνει 1/50 γιατί όποιο θύμα θέλει να το καταγγείλει, θα ακούει επιπλέον "α σαν την Χ και την Ψ; Πήγες μαζί του και τώρα τον κατηγορείς εκδικητικά;"
έτσι είναι
όταν κάποιες γυναίκες κάνουν τον βιασμό εργαλείο για τους δικούς τους σκοπούς και οι ακτιβίστριες δεν αντιδρούν ούτε καταδικάζουν τέτοιες πρακτικές, -κάνουν πως δεν υπάρχουν- αυτό είναι υπονόμευση του ίδιου του κινήματός τους
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17019
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 10 Δεκ 2019, 15:50

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
10 Δεκ 2019, 15:43
Juno έγραψε:
10 Δεκ 2019, 15:39

Λογικά της κάνει μήνυση αυτός. Εσύ λες να πηγαίνει αυτεπάγγελτα; Και αυτό καλό θα ήταν, αλλά δεν ξέρω τι προβλέπεται από τον ποινικό κώδικα. Δηλαδή ποιες κατηγορίες εγκλημάτων πηγαίνουν αυτεπάγγελτα και αν μπορεί να συμπεριληφθεί σε αυτές.

Η Naida δεν καταλαβαίνει πως τέτοιες περιπτώσεις άδικης κατηγορίας με φυλάκιση του υποτιθέμενου βιαστή, εκτός από την αδικία στον άντρα που φυλακίζεται άδικα, λειτουργούν αρνητικά και για τις γυναίκες που θα πέσουν θύματα βιασμού.
Αν συμβούν 2-3 τέτοια εδώ στην Ελλάδα, μετά το 1/10 που λέει θα γίνει 1/50 γιατί όποιο θύμα θέλει να το καταγγείλει, θα ακούει επιπλέον "α σαν την Χ και την Ψ; Πήγες μαζί του και τώρα τον κατηγορείς εκδικητικά;"
έτσι είναι
όταν κάποιες γυναίκες κάνουν τον βιασμό εργαλείο για τους δικούς τους σκοπούς και οι ακτιβίστριες δεν αντιδρούν ούτε καταδικάζουν τέτοιες πρακτικές, -κάνουν πως δεν υπάρχουν- αυτό είναι υπονόμευση του ίδιου του κινήματός τους
Μα το λέω ακόμα και για εμένα που είμαι γυναίκα. Αν μαθευτούν 2-3 τέτοια περιστατικά άδικης καταδίκης, όταν ακούσω για βιασμό εκεί θα πάει το μυαλό μου.
Και επειδή σαν γυναίκα έχω πολλή ευαισθησία για το θέμα, δεν θα λέω ότι το φερόμενο θύμα λέει ψέμματα, αλλά δεν μπορώ να μην σκέφτομαι βρε λες να είναι σαν την άλλη περίπτωση και να προσπαθεί να τον εκδικηθεί, πάρει λεφτά από την ασφάλεια κλπ; Και αυτό σημαίνει χλιαρή αντίδραση σε τέτοιο θέμα μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση, σε 4-5 χρόνια δηλαδή.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30644
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 10 Δεκ 2019, 16:24

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Δεκ 2019, 16:25

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
10 Δεκ 2019, 15:30
Naida έγραψε:
10 Δεκ 2019, 15:25
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
10 Δεκ 2019, 15:19


ο βιασμός δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση
αμφιβάλλεις όμως ότι υπάρχουν ουκ ολίγες περιπτώσεις που κάποιος κατηγορείται αδίκως συνήθως για λόγους εκδίκησης;
παράδειγμα
Για κάθε μια περίπτωση για ψευδείς κατηγορίες βιασμού, υπάρχουν δέκα πραγματικοί βιασμοί που δεν καταγγέλλονται. Κάτι άλλο;
α εντάξει τότε, ας σαπίσουν στη φυλακή αδίκως
Ε τότε ας βιασουν και ας μείνουν ατιμώρητοι οι βιαστές.

Αντιλαμβάνεσαι πιστεύω τώρα το άσχετο του επιχειρήματος(?) σου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 10 Δεκ 2019, 16:25

πεσμενα μασταρια σχεδον ολες :011:

δεν θα ηθελα να ειμαι ο ταρζαν τους :smt018
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Δεκ 2019, 16:30

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
10 Δεκ 2019, 15:40
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
10 Δεκ 2019, 15:35

Το ενα ουτε αντικαθιστα ουτε καλυπτει ουτε ισοφαριζει η δικαιολογει το αλλο
σκοπός μου δεν ήταν να "ισοφαρίσω"
αυτά τα τσιτάτα που ανέφερε η ναιδα ακούγονται διαρκώς από τις φεμινίστριες
εγώ θέλω να δείξω πως υπάρχει η ανάποδη όψη του βιασμού που αποσιωπάται από όλους
Τα τσιτάτα των φεμινιστριών; Εννοείς αυτά που αναπαράγονται από φαλλοκράτες, σεξιστες,μισογυνηδες, μγκτ κτλ κτλ γίνονται τσιτάτα; Δεν ξέρω μου μοιάζει λίγο λάθος όπως το θέτεις. Ή μήπως δεν το έχεις ακούσει;
"Τον προκάλεσε"
"Τα 'θελε ο κωλος της"
"Δεν ήταν προσεκτική"
"Ο άντρας έχει άγρια ένστικτα"
"Ο βιασμος είναι στη φύση"
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Δεκ 2019, 16:31

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
10 Δεκ 2019, 16:25
πεσμενα μασταρια σχεδον ολες :011:

δεν θα ηθελα να ειμαι ο ταρζαν τους :smt018
Έχω την αίσθηση πως αν γνώριζαν τις απόψεις σου, ούτε κι αυτές θα το ήθελαν :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 10 Δεκ 2019, 16:33

Naida έγραψε:
10 Δεκ 2019, 16:31
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
10 Δεκ 2019, 16:25
πεσμενα μασταρια σχεδον ολες :011:

δεν θα ηθελα να ειμαι ο ταρζαν τους :smt018
Έχω την αίσθηση πως αν γνώριζαν τις απόψεις σου, ούτε κι αυτές θα το ήθελαν :lol:
οντως οι mgtow δεν τα θελουν πεσμενα :102:

μαθαινεις :c020:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eθνικοκοινωνιστης την 10 Δεκ 2019, 16:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21439
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 10 Δεκ 2019, 16:34

Naida έγραψε:
10 Δεκ 2019, 16:25

Ε τότε ας βιασουν και ας μείνουν ατιμώρητοι οι βιαστές.

Αντιλαμβάνεσαι πιστεύω τώρα το άσχετο του επιχειρήματος(?) σου.
έγραψα πιο πάνω
όταν κάποιες γυναίκες κάνουν τον βιασμό εργαλείο για τους δικούς τους σκοπούς και οι ακτιβίστριες δεν αντιδρούν ούτε καταδικάζουν τέτοιες πρακτικές, -κάνουν πως δεν υπάρχουν- αυτό είναι υπονόμευση του ίδιου του κινήματός τους
οπότε το φεμινιστικό κίνημα ας αφήσει για λίγο τη πατριαρχία και ας τοποθετηθεί για μια φορά και για αυτό το ζήτημα που ανήκει κι αυτό στο εύρυτερο φαινόμενο του βιασμού
τέτοιες πρακτικές λειτουργούν εναντίον των γυναικών επίσης, αλλά επειδή τις ακολουθούν γυναίκες, οι φεμινίστριες βάζουν το κεφάλι μέσα στην άμμο
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Δεκ 2019, 16:36

GoBack έγραψε:
10 Δεκ 2019, 15:20
Δεν βιαζει η πατριαρχια.Απλα ο εθνι εχει για αλλη μια φορα δικιο.
It is hypothesized that rape is homologous to similar behavior in other animals. "Human rape appears not as an aberration but as an alternative gene-promotion strategy that is most likely to be adopted by the 'losers' in the competitive, harem-building struggle. If the means of access to legitimate, consenting sex is not available, then a male may be faced with the choice between force or genetic extinction.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sociobiol ... es_of_rape
και τι θες να πεις, πως επειδη το κανουν τα ζωα και συμβαινει στη φυση, ειναι σωστο; Και ο φονος μεταξυ ομοειδων ζωων συμβαινει στη φυση, ξερεις, και δεν τιμωρειται.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21439
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 10 Δεκ 2019, 16:38

Naida βλέπεις, εγώ καταδικάζω και σιχαίνομαι κάτι τύπους που εκμεταλευόμενοι την πλεονεκτική τους θέση βιάζουν γυναίκες και θεωρώ πως πρέπει να σαπίζουν στη φυλακή
οι φεμινίστριες όμως δεν έχουν τη διάθεση να καταδικάσουν γυναίκες που εκμεταλλεύτηκαν τον βιασμό για να εκδικηθούν ή να εκβιάσουν για τον όποιο λόγο κάποιον άντρα
για να μην σκεφτώ πως κάποιες ακραίες εκεί στο αμέρικα μπορεί και να επιδοκιμάζουν γιατί ούτως ή άλλως οι άντρες είναι γουρούνια
οι φεμινίστριες στην πραγματικότητα μισούν τους άντρες, αυτή είναι η αλήθεια
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Δεκ 2019, 16:39

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
10 Δεκ 2019, 16:34
Naida έγραψε:
10 Δεκ 2019, 16:25

Ε τότε ας βιασουν και ας μείνουν ατιμώρητοι οι βιαστές.

Αντιλαμβάνεσαι πιστεύω τώρα το άσχετο του επιχειρήματος(?) σου.
έγραψα πιο πάνω
όταν κάποιες γυναίκες κάνουν τον βιασμό εργαλείο για τους δικούς τους σκοπούς και οι ακτιβίστριες δεν αντιδρούν ούτε καταδικάζουν τέτοιες πρακτικές, -κάνουν πως δεν υπάρχουν- αυτό είναι υπονόμευση του ίδιου του κινήματός τους
οπότε το φεμινιστικό κίνημα ας αφήσει για λίγο τη πατριαρχία και ας τοποθετηθεί για μια φορά και για αυτό το ζήτημα που ανήκει κι αυτό στο εύρυτερο φαινόμενο του βιασμού
τέτοιες πρακτικές λειτουργούν εναντίον των γυναικών επίσης, αλλά επειδή τις ακολουθούν γυναίκες, οι φεμινίστριες βάζουν το κεφάλι μέσα στην άμμο
Σε ποιο ακριβώς να τοποθετηθεί ο φεμινισμός; Στο ότι κάποιες παλαβές ή όχι προβαίνουν σε ψεύτικες καταγγελίες βιασμού; Δεν καταλαβαίνω την λογική σου
ούτε τι σχέση έχει αυτό με τους βιασμούς.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Δεκ 2019, 16:43

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
10 Δεκ 2019, 16:38
οι φεμινίστριες στην πραγματικότητα μισούν τους άντρες, αυτή είναι η αλήθεια
νομιζω πως οι γυναικες που μισουν περισσοτερο τους ανδρες δεν ειναι φεμινιστριες αλλα περισσοτερο οπαδοι των παραδοσιακων εμφυλων ρολων.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Δεκ 2019, 16:43

Gherschaagk έγραψε:
10 Δεκ 2019, 13:59
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Δεκ 2019, 13:48
.....

Ναι, οι άντρες -έστω και υποσυνείδητα- θεωρούν ότι δικαιούνται να βιάσουν μια γυναίκα αν τους προκαλεί (ή έστω θεωρήσουν ότι τους προκαλεί, το γνωστό "έλα που δεν θέλεις").
........
Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει ο βιασμός με το σεξ και τον έρωτα. Προφανώς καμιά. Είναι επιβολή με τη βία. Είναι κακοποίηση. Το να πιστεύει ο άλλος πως δικαιούται να βιάσει την οποιαδήποτε είναι απλά άρρωστο και κάτι έχουμε κάνει λάθος σαν κοινωνία.
Μα ακριβώς γι' αυτό, έγραψα "έστω και υποσυνείδητα". Όποιος άντρας πιστεύει ότι δικαιούται να βιάσει επειδή η άλλη είναι προκλητική ή επειδή απλώς είναι γυναίκα :lol: είναι ο απόλυτος βλαξ. Σε κάθε περίπτωση, ο βιασμός έχει διάφορες εκδοχές. Υπάρχει ο βιασμός όπου ο άντρας θεωρεί ως συναίνεση τη στάση της γυναίκας μέχρι ένα χ στάδιο, που ο ίδιος θεωρεί πράσινο φως και την πιθανή αντίδραση της γυναίκας "νάζια", ο βιασμός του δίποδου που θα αρπάξει όποια γυναίκα βρει μπροστά του για να ικανοποιήσει τις ορμές του, οι ομαδικοί βιασμοί που αφορούν στην ταπείνωση τόσο των ανδρών όσο και των γυναικών σε περιόδους πολέμου και οι αμιγώς αρρωστημένοι βιασμοί όπου ο άντρας ικανοποιείται μόνον όταν βιάζει στην κυριολεξία.

Προσωπικώς πάντως πιστεύω ότι οι περισσότεροι άντρες σήμερα, απολαμβάνουν περισσότερο το σεξ όταν υπάρχει ένθερμη ανταπόκριση και το όποιο στοιχείο βίας ισχύει ως ερωτικό παιχνίδι και τίποτα παραπάνω. Αυτοί σαφώς και θεωρούν τον βιασμό ως μια πλήρως υποτιμητική για τον ανδρισμό τους πράξη.

Αυτή είναι σε γενικές γραμμές η άποψη μου και ακριβώς γι' αυτό δεν μπορώ να βάλω όλους τους άντρες και όλες τις γυναίκες σ' ένα τσουβάλι. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.


ΥΓ. Το απόσπασμα για τη γυναικεία συμπεριφορά γιατί το' κοψες;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8172
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Η πατριαρχία βιάζει...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 10 Δεκ 2019, 16:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Δεκ 2019, 14:53
Dwarven Blacksmith έγραψε:
09 Δεκ 2019, 14:10
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Δεκ 2019, 14:05


Μα και οι τύπισες που έκαναν το χορευτικό, σε ασφαλή περιοχή το έκαναν. :lol:

Όπως και όλα τα αντίστοιχα χορευτικά. Ενδιαφέρον -και μεγαλύτερη ουσία στην τελική- θα είχαν αν τα έκαναν σε μη ασφαλείς περιοχές. Θα ήταν και πιο άμεσο το μήνυμα.
Η συντριπτική πλειοψηφία των βιασμών γίνεται από κάποιον που η γυναίκα ξέρει και εμπιστεύεται. Όχι επειδή πήγε σε κάποιο σκοτεινό σοκάκι.
Η συντριπτική πλειοψηφία των βιασμών γίνεται από ανθρώπους που δεν αντιλαμβάνονται ως βιασμό αυτό που κάνουν. Η συγκεκριμένη αντίληψη έχει μια χ κλιμάκωση που ο βαθμός της εξαρτάται από τον τόπο και το χρόνο. Αυτό που εννοώ αγαπητέ, είναι ότι το ζητούμενο δεν είναι οι βιαστές που δρουν στο σκοτάδι ή το ημίφως (με την κυριολεκτική ή συμβολική έννοια) αλλά οι βιαστές που δρουν στο φως.

Και ακριβώς γι' αυτό, σε μένα τουλάχιστον, αυτά τα μπαλέτα παραπέμπουν σε διαφημιστικά σποτάκια και τίποτα παραπάνω.

Ενστάσεις δεκτές και επιθυμητές. :)
.

Μιά τελευταία επαφή Τρίτου Τύπου πού είχα μού έλεγε.....

Χτύπα με....καί κάνε σάν νά μέ βιάζεις....... . :p2:

Τής λέω δέν έχω τέτοια ψυχολογία κορίτσι μου....

τά κωλοχαστούκια σου μπορείς νά τά απολαύσεις.....αλλά βιασμό δέν. μού πάει.....

Κάτι παίζει πάντως μέ τό βιασμό....κάτι πού τό γουστάρουν.....

Αβυσσος....τάλεγε κι ο κακομοίρης ο Φρόυντ..... :011: ... :e040:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών