Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 23 Δεκ 2019, 23:11

paul25 έγραψε:
23 Δεκ 2019, 22:51
Αυτό είναι μια προσωρινή λύση και όχι μόνιμη, θα τον δει πολλές φορές ο ανώτερος να κάθεται εκεί και θα πει "Γεωργίου, εγώ γιατί τον ξαναβλέπω εκεί; Ένα πράγμα σου ζήτησα, ένα πράγμα" (τέτοιες μλκες ζούσα στο στρατό, το ίδιο πνεύμα θα είναι και στην αστυνομία). Επίσης προυποθέτει ότι ο άστεγος καταλαβαίνει την δύσκολη θέση του αστυνομικού ως προς τον ανώτερό του και χωρίς να σκεφτεί τον εαυτό του υπακούει, θεωρείς a priori ότι είναι ένας ευγενής άστεγος και όχι δύστροπος και μη υπάκουος. Άλλωστε για να του λέει στο είπα δεκα φορές και βάλε σημαίνει πως κάποιος του πρήζει τους όρχεις να φύγει αυτός από εκεί, ειδάλλως (αν είναι φυσιολογικός άνθρωπος) θα τον έγραφε, δεν θα ήθελε με τόσο ζήλο να τον διώξει και να χαλάει τη μέρα του.
Ας του το πει φίλε. Και πέντε και δέκα και εκατό φορές. Ο καλύτερός μου φίλος είναι μπάτσος και μου έχει πει ξεκάθαρα: "Στην αστυνομία θα μπλέξεις αν κάνεις την δουλειά σου, και δεν θα μπλέξεις ποτέ αν δεν κάνεις την δουλειά σου". Δούλευε χρόνια περιπολικό και στα σήματα που του δίνανε μου έλεγε ότι πήγαινε μισή ώρα αργοπορημένος λόγω κίνησης στους δρόμους γιατί ήξερε ότι θα χε λήξει το κάθε συμβάν. Μπορεί να διαφωνείς με τον ωχαδερφισμό του, και εγώ εκνευρίστηκα όταν μου το πε, αλλά αν το καλοσκεφτείς και μπεις στην θέση του, δίκιο έχει. Ο ανώτερος θα τον κράξει πέντε δέκα εκατό χίλιες φορές αλλά θα μείνει στο κράξιμο το θέμα γιατί δε μπορεί να τον απολύσει. Είναι δημόσιο, έχει μονιμότητα, τα ξύσει δεν τα ξύσει. Κάνει δεν κάνει την δουλειά του, το χιλιάρικο θα μπει κάθε μήνα. Οπότε σου λέει, γιατί να την κάνει και να μπλέξει; Καλύτερα ωχαδερφισμός, κράξιμο από τον προϊστάμενο αλλά τουλάχιστον έχει το κεφάλι του ήσυχο. Και με τέτοιους μαλάκες στις κυβερνήσεις ποιος θα τον καλύψει άμα συμβεί κάτι; Θα του πουν, "ας πρόσεχες".
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
23 Δεκ 2019, 22:52
geospun έγραψε:
23 Δεκ 2019, 22:43
Το λέω ξεκάθαρα από άποψη να μάθουν να καλύπτονται οι αστυνομικοί για να μην χάνουν την δουλειά τους από μια λάθος στιγμή που καταγράφηκε κάτι. Είναι μαλακία να μπλέκουν από τέτοιες καταστάσεις.
Τελειωσαν οι εποχες που οι μπατσοι εκανα ο,τι ηθελαν χωρις να τους λεει κανεις τιποτα. Τωρα ευτυχως υπαρχουν καμερες παντου. Ο καθενας μας κουβαλαει και μια καμερα. Οποιος μπατσος κανει μαλακια, τον πουλο. Να παει να κανει τιποτα αλλο με τη ζωη του αν ειναι ικανος αλλιως ας μεινει στον δρομο.
Συμφωνώ σε αυτό, ας πρόσεχε. Το ίδιο ισχύει και με τα ΜΑΤ. Δε με αφορά καν αν μελανιάζουν μπάχαλους άπλυτους. Μπορώ να σου πω ότι χαίρομαι μάλιστα να διαβάζω τέτοιες ειδήσεις. Αλλά αν είναι έξυπνοι, λέω να ΜΗΝ το κάνουν αυτό. Για καλό δικό τους ας προσέχουν για να έχουν. Θέλουν οι άπλυτοι να τα κάψουν όλα και να τα σπάσουν; Ας το κάνουν. Μπουρδέλο είναι η χώρα ούτως η άλλως. Τι τους νοιάζει μερικούς ματατζήδες που το παίρνουν πατριωτικά, ρίχνουν ξύλο και μετά τρέχουν με ΕΔΕ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος geospun την 23 Δεκ 2019, 23:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10791
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 23 Δεκ 2019, 23:18

geospun έγραψε:
23 Δεκ 2019, 23:11
Ας του το πει φίλε. Και πέντε και δέκα και εκατό φορές. Ο καλύτερός μου φίλος είναι μπάτσος και μου έχει πει ξεκάθαρα: "Στην αστυνομία θα μπλέξεις αν κάνεις την δουλειά σου, και δεν θα μπλέξεις ποτέ αν δεν κάνεις την δουλειά σου". Δούλευε χρόνια περιπολικό και στα σήματα που του δίνανε μου έλεγε ότι πήγαινε μισή ώρα λόγω κίνησης στους δρόμους γιατί ήξερε ότι θα χε λήξει το κάθε συμβάν. Μπορεί να διαφωνείς με τον ωχαδερφισμό του, και εγώ εκνευρίστηκα όταν μου το πε, αλλά αν το καλοσκεφτείς και μπεις στην θέση του, δίκιο έχει. Ο ανώτερος θα τον κράξει πέντε δέκα εκατό χίλιες φορές αλλά θα μείνει στο κράξιμο το θέμα γιατί δε μπορεί να τον απολύσει. Είναι δημόσιο, έχει μονιμότητα, τα ξύσει δεν τα ξύσει. Κάνει δεν κάνει την δουλειά του, το χιλιάρικο θα μπει κάθε μήνα. Οπότε σου λέει, γιατί να την κάνει και να μπλέξει; Καλύτερα ωχαδερφισμός, κράξιμο από τον προϊστάμενο αλλά τουλάχιστον έχει το κεφάλι του ήσυχο. Και με τέτοιους μαλάκες στις κυβερνήσεις ποιος θα τον καλύψει άμα συμβεί κάτι; Θα του πουν, "ας πρόσεχες".
ΜΕ ολο το συμπαθειο, ο φιλος σου ειναι κλασσικη περιπτωση αχρηστου μπατσου που επελεξε αυτη τη δουλεια γιατι α) του το ειπαν οι γονεις του και β) μαλλον δεν ειναι ικανος για τιποτα αλλο.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 23 Δεκ 2019, 23:21

geospun έγραψε:
23 Δεκ 2019, 23:11
Ας του το πει φίλε. Και πέντε και δέκα και εκατό φορές. Ο καλύτερός μου φίλος είναι μπάτσος και μου έχει πει ξεκάθαρα: "Στην αστυνομία θα μπλέξεις αν κάνεις την δουλειά σου, και δεν θα μπλέξεις ποτέ αν δεν κάνεις την δουλειά σου". Δούλευε χρόνια περιπολικό και στα σήματα που του δίνανε μου έλεγε ότι πήγαινε μισή ώρα λόγω κίνησης στους δρόμους γιατί ήξερε ότι θα χε λήξει το κάθε συμβάν. Μπορεί να διαφωνείς με τον ωχαδερφισμό του, και εγώ εκνευρίστηκα όταν μου το πε, αλλά αν το καλοσκεφτείς και μπεις στην θέση του, δίκιο έχει. Ο ανώτερος θα τον κράξει πέντε δέκα εκατό χίλιες φορές αλλά θα μείνει στο κράξιμο το θέμα γιατί δε μπορεί να τον απολύσει. Είναι δημόσιο, έχει μονιμότητα, τα ξύσει δεν τα ξύσει. Κάνει δεν κάνει την δουλειά του, το χιλιάρικο θα μπει κάθε μήνα. Οπότε σου λέει, γιατί να την κάνει και να μπλέξει; Καλύτερα ωχαδερφισμός, κράξιμο από τον προϊστάμενο αλλά τουλάχιστον έχει το κεφάλι του ήσυχο. Και με τέτοιους μαλάκες στις κυβερνήσεις ποιος θα τον καλύψει άμα συμβεί κάτι; Θα του πουν, "ας πρόσεχες".
Επομένως επαληθεύομαι όταν είπα ότι η αστυνομία είναι σαν το στρατό, αν σε πιέζουν και νιώθεις ότι ελέγχεσαι δουλεύεις, αν δεν νιώθεις έλεγχο ή πίεση λουφάρεις. Τώρα σκέψου, αν τα πράγματα είναι έτσι όπως τα υπέθεσα και ο φίλος σου αστυνομικός μας το επιβεβαίωσε τι στο καλό έδειξε τόσο ζήλο αυτός ο αστυνομικός (αν πάντα τον θεωρούμε φυσιολογικό άνθρωπο) γιατί να "πιέστηκε" τόσο για ένα άστεγο και να φτάσει να κάνει αυτή την άθλια και αγενέστατη πράξη; Όταν είναι lazy ακόμα και όταν είναι να επιτελέσουν πιο σημαντικά καθήκοντα; Τι είναι εκεί; Επίσης κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά για διάφορους λόγους, στο στρατό για παράδειγμα (είχα θέση ευθύνης το ΛΑΘΟΣ!!!) όταν μου τα "πρήζανε" έκανα αυτό που λες εσύ, ωστόσο κάποιοι άλλοι φοβούνταν διότι απλά δεν θέλανε να στερηθούν έξοδο και να μην δουν πχ τη κοπέλα τους.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 23 Δεκ 2019, 23:22

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
23 Δεκ 2019, 23:18

ΜΕ ολο το συμπαθειο, ο φιλος σου ειναι κλασσικη περιπτωση αχρηστου μπατσου που επελεξε αυτη τη δουλεια γιατι α) του το ειπαν οι γονεις του και β) μαλλον δεν ειναι ικανος για τιποτα αλλο.
Έτσι τον αποκαλώ και γω, στην πλάκα φυσικά πάντα. Μασουλάει όμως το χιλιάρικο που πληρώνουμε οι φορολογούμενοι, δεν δουλεύει και έχει όμως το κεφάλι του ήσυχο. Και αν το καλοσκεφτείς, τέτοια αστυνομία θέλει το κράτος, τέτοια αστυνομία έχει.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10791
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 23 Δεκ 2019, 23:26

paul25 έγραψε:
23 Δεκ 2019, 23:21
Επομένως επαληθεύομαι όταν είπα ότι η αστυνομία είναι σαν το στρατό, αν σε πιέζουν και νιώθεις ότι ελέγχεσαι δουλεύεις, αν δεν νιώθεις έλεγχο ή πίεση λουφάρεις.
Η αστυνομια ειναι επιλογη, ο στρατος δεν ειναι. Δεν εχει σχεση η μια "λουφα"" με την αλλη.

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 23 Δεκ 2019, 23:28

paul25 έγραψε:
23 Δεκ 2019, 23:21
Τώρα σκέψου, αν τα πράγματα είναι έτσι όπως τα υπέθεσα και ο φίλος σου αστυνομικός μας το επιβεβαίωσε τι στο καλό έδειξε τόσο ζήλο αυτός ο αστυνομικός (αν πάντα τον θεωρούμε φυσιολογικό άνθρωπο) γιατί να "πιέστηκε" τόσο για ένα άστεγο και να φτάσει να κάνει αυτή την άθλια και αγενέστατη πράξη;
Ποιος αστυνομικός; Αυτός στο βίντεο που έριξε το μπουγέλο με τον κουβά; Είχε υπερβάλλοντα ζήλο και το πήρε πατριωτικά το θέμα. Δεν λυπήθηκα τον άστεγο, λυπήθηκα τον αστυνομικό που προφανώς θα χε επιπτώσεις στην Υπηρεσία του. Ας πρόσεχε όμως.
paul25 έγραψε:
23 Δεκ 2019, 23:21
ωστόσο κάποιοι άλλοι φοβούνταν διότι απλά δεν θέλανε να στερηθούν έξοδο και να μην δουν πχ τη κοπέλα τους.
Μη συγκρίνεις φαντάρους με μονιμάδες. Τον φαντάρο, μπορούν να τον φοβερήσουν ότι θα στερηθεί έξοδο αν δεν κάνει σωστά το γόπινγκ. Τον μονιμά δεκανέα και τον αστυφύλακα δεν μπορούν με κανέναν τρόπο να τον φοβερίσουν. Δε μπορούν να του στερήσουν την έξοδο, δεν είναι φαντάρος. Οπότε αν θέλει κάποιος να το παίξει τρελίτσα και να μην δουλεύει στον στρατό ή στην αστυνομία το κάνει άνετα, ελ δημόσιο είναι, θα το παντελονιάσουν το χιλιάρικο.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 23 Δεκ 2019, 23:31

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
23 Δεκ 2019, 23:26
paul25 έγραψε:
23 Δεκ 2019, 23:21
Επομένως επαληθεύομαι όταν είπα ότι η αστυνομία είναι σαν το στρατό, αν σε πιέζουν και νιώθεις ότι ελέγχεσαι δουλεύεις, αν δεν νιώθεις έλεγχο ή πίεση λουφάρεις.
Η αστυνομια ειναι επιλογη, ο στρατος δεν ειναι. Δεν εχει σχεση η μια "λουφα"" με την αλλη.
Η "λούφα" είναι φυσιολογική στάση του ανθρώπου, δεν εμφανίζεται μόνο στο στρατό, αλλά και σε κάθε επάγγελμα του ανθρώπου. Διότι και πάλι δεν είναι επιλογή σου να επιβιώνεις χωρίς να δουλεύεις έτσι όπως είναι διαμορφωμένη η ανθρώπινη κοινωνία, επομένως και να μην σου αρέσει να αφιερώνεις 8 ώρες και βάλε πλέον από τη ζωή σου θα πρέπει υποχρεωτικά να το περάσεις αλλιώς δεν θα έχεις να φας και να ζήσεις αξιοπρεπώς. Άσε που με βάσει τον Homo Economicus είναι η πιο ορθολογική στάση για την επίτευξη του μέγιστου κέρδους.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 23 Δεκ 2019, 23:39

geospun έγραψε:
23 Δεκ 2019, 23:28
Ποιος αστυνομικός; Αυτός στο βίντεο που έριξε το μπουγέλο με τον κουβά; Είχε υπερβάλλοντα ζήλο και το πήρε πατριωτικά το θέμα. Δεν λυπήθηκα τον άστεγο, λυπήθηκα τον αστυνομικό που προφανώς θα χε επιπτώσεις στην Υπηρεσία του. Ας πρόσεχε όμως.
Ωραία! Τότε αν θεωρείς οτι είχε κάποιου είδους "διαστροφή" είναι προσωπικό του θέμα και δεν το εντοπίζεις συστημικά, εκεί τελειώνει τότε το θέμα, δεν μπορούμε να δεχθούμε το βίντεο σαν κατηγορώ προς την δουλειά της αστυνομίας εν γενεί, δηλαδή με τον σκοπό που αναρτήθηκε εδώ.

quote=geospun post_id=1010505 time=1577136495 user_id=523]
Μη συγκρίνεις φαντάρους με μονιμάδες. Τον φαντάρο, μπορούν να τον φοβερήσουν ότι θα στερηθεί έξοδο αν δεν κάνει σωστά το γόπινγκ. Τον μονιμά δεκανέα και τον αστυφύλακα δεν μπορούν με κανέναν τρόπο να τον φοβερίσουν. Δε μπορούν να του στερήσουν την έξοδο, δεν είναι φαντάρος. Οπότε αν θέλει κάποιος να το παίξει τρελίτσα και να μην δουλεύει στον στρατό ή στην αστυνομία το κάνει άνετα, ελ δημόσιο είναι, θα το παντελονιάσουν το χιλιάρικο.
[/quote]

Δεν το ξέρεις τι υπάρχει από πίσω, παράδειγμα μπορεί να φοβάται ότι ο ανώτερος αξιωματικός θα τον βάλει στο μάτι και θα τον βάζει συνέχεια υπηρεσία Πχ στη Σωκράτους νυκτερινά. Είχα ακούσει για κάτι τέτοιες καταστάσεις από κάποιον παλιό γνωστό στη ΔΙΑΣ. Όπως και στο στρατό υπάρχουν οι "μαύρες υπηρεσίες" και το παράπονο που γεννάνε ότι "όλο εμένα βάζουν τον άλλο γιατί όχι"; Επίσης και εκεί παίζουν βύσματα. Μετά είναι οι μεταθέσεις σε επαρχία κλπ.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Δεκ 2019, 23:53

Cavaliere έγραψε:
21 Δεκ 2019, 15:19
Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
21 Δεκ 2019, 15:18
Είχες πει ότι κατοικεις εκεί.Πιο πολυ ερώτηση είναι
Εκτός θέματος, και αδιάκριτο. Μείνε στην εν λόγω περίπτωση, σε παρακαλώ.
Στην εν λόγω περίπτωση οι αστυνομικοί σπάνε πλάκα με δυο εγκληματίες. Η καταγωγή τους είναι αδιάφορη. Νομικά δεν έχουν τέτοιο δικαίωμα, αλλά αυτό συμβαίνει παντού στον κόσμο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 24 Δεκ 2019, 00:01

Λοιπον ολοι οι μπατσιου πρεπει να περασουν απο ντοπινγκ κοντρολ. Υποψιαζομαι πως τ αναβολικα δινουν και παιρνουν στα μπατσακια και δε γινεται να εχουμε μπατσους που ανα πασα στιγμη τα πιανει ροιντ ρειτζ.

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 24 Δεκ 2019, 00:04

paul25 έγραψε:
23 Δεκ 2019, 23:39

Δεν το ξέρεις τι υπάρχει από πίσω, παράδειγμα μπορεί να φοβάται ότι ο ανώτερος αξιωματικός θα τον βάλει στο μάτι και θα τον βάζει συνέχεια υπηρεσία Πχ στη Σωκράτους νυκτερινά. Είχα ακούσει για κάτι τέτοιες καταστάσεις από κάποιον παλιό γνωστό στη ΔΙΑΣ. Όπως και στο στρατό υπάρχουν οι "μαύρες υπηρεσίες" και το παράπονο που γεννάνε ότι "όλο εμένα βάζουν τον άλλο γιατί όχι"; Επίσης και εκεί παίζουν βύσματα. Μετά είναι οι μεταθέσεις σε επαρχία κλπ.
Καλά, αυτό εννοείται ότι μπορούν να τους το κάνουν και να τους έχουν στη μπούκα για δυσμενείς μεταθέσεις/υπηρεσίες. Και καλά θα τους κάνουν στην τελική.
Και γω θέλω να υπάρχει αστυνομία που να γαμεί και να δέρνει. Στρατό που να τον βλέπουν οι Τούρκοι και να κατουριούνται. Δημόσιο γρήγορο που να λειτουργεί ηλεκτρονικά και να μην είναι βασισμένο στο βόλεμα "δικών μας παιδιών". Αυτά σε μια ουτοπική χώρα. Στην ελ πραγματικότητα όμως, δυστυχώς αυτά είναι ανεφάρμοστα. Αυτό το δημόσιο/στρατό/αστυνομία θέλει το κράτος, αυτό έχει. Μπουρδέλο όλα.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 24 Δεκ 2019, 12:48

hellegennes έγραψε:
23 Δεκ 2019, 23:53
Στην εν λόγω περίπτωση οι αστυνομικοί σπάνε πλάκα με δυο εγκληματίες. Η καταγωγή τους είναι αδιάφορη. Νομικά δεν έχουν τέτοιο δικαίωμα, αλλά αυτό συμβαίνει παντού στον κόσμο.
Δημήτρη, άσε το trolling.
Ordem e Progresso.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών