Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Δεκ 2019, 18:37

Belisarius έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:33
Στύγιος έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:30
Belisarius έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:26
Αν έχει ψυχιατρικά προβλήματα είναι ΑΜΕΑ.
Και ο κατάλληλος τρόπος αντιμετώπισης είναι να την περιλούσουν με τη μάνικα.
Μάλλον αγνοείς ότι η ΕΔΕ κατέληξε σε πειθαρχικά παραπτώματα και πήρε την άγουσα για δικαστήριο .
Μάλλον είσαι ανόητος.

Συ είπας.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 22 Δεκ 2019, 18:39

Στύγιος έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:37
Belisarius έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:33
Στύγιος έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:30


Και ο κατάλληλος τρόπος αντιμετώπισης είναι να την περιλούσουν με τη μάνικα.
Μάλλον αγνοείς ότι η ΕΔΕ κατέληξε σε πειθαρχικά παραπτώματα και πήρε την άγουσα για δικαστήριο .
Μάλλον είσαι ανόητος.

Συ είπας.
Το πρόβλημα είναι ότι εγώ δεν είπα τίποτα.
Μπορεί να ακούς φωνές και να έχεις παραισθήσεις.
Περαστικά.

Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 22 Δεκ 2019, 18:46

Belisarius έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:26
Αν έχει ψυχιατρικά προβλήματα είναι ΑΜΕΑ.
Όχι καμμία σχέση.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Δεκ 2019, 18:47

Belisarius έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:39
Στύγιος έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:37
Belisarius έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:33


Μάλλον είσαι ανόητος.

Συ είπας.
Το πρόβλημα είναι ότι εγώ δεν είπα τίποτα.
Μπορεί να ακούς φωνές και να έχεις παραισθήσεις.
Περαστικά.
Να σου πω ότι τα ΑΜΕΑ έχουν κυρίως κινητικά προβλήματα, αναπηρίες ,δυσλεξίες ,αυτισμούς κλπ και όχι ψυχιατρικά προβλήματα όπως γράφεις ΚΡΕΤΙΝΕ;
Belisarius έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:26
Αν έχει ψυχιατρικά προβλήματα είναι ΑΜΕΑ.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 22 Δεκ 2019, 18:54

Στύγιος έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:47
Να σου πω ότι τα ΑΜΕΑ έχουν κυρίως κινητικά προβλήματα, αναπηρίες ,δυσλεξίες ,αυτισμούς κλπ και όχι ψυχιατρικά προβλήματα όπως γράφεις ΚΡΕΤΙΝΕ;
Belisarius έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:26
Αν έχει ψυχιατρικά προβλήματα είναι ΑΜΕΑ.
Ακόμα και έτσι βλακάκο θα είχα κάνει απλώς λάθος στον ορισμό. Προς προάσπιση της γυναίκας το έγραψα.
Και γκιοζάκο ο αδερφός της γυναίκας μου είναι σχιζοφρενής και λαμβάνει επίδομα ΑΜΕΑ. Είναι ξένος βέβαια δε ξέρω τι ισχύει στην Ελλάδα.

Σάλτα.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Δεκ 2019, 19:00

Belisarius έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:54
Στύγιος έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:47
Να σου πω ότι τα ΑΜΕΑ έχουν κυρίως κινητικά προβλήματα, αναπηρίες ,δυσλεξίες ,αυτισμούς κλπ και όχι ψυχιατρικά προβλήματα όπως γράφεις ΚΡΕΤΙΝΕ;
Belisarius έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:26
Αν έχει ψυχιατρικά προβλήματα είναι ΑΜΕΑ.
Ακόμα και έτσι βλακάκο θα είχα κάνει απλώς λάθος στον ορισμό. Προς προάσπιση της γυναίκας το έγραψα.
Και γκιοζάκο ο αδερφός της γυναίκας μου είναι σχιζοφρενής και λαμβάνει επίδομα ΑΜΕΑ. Είναι ξένος βέβαια δε ξέρω τι ισχύει στην Ελλάδα.

Σάλτα.
Σαλτα κι εσύ ,12- 15 μαθητές ,μαθήτριες ΑΜΕΑ είχα μέχρι τώρα στην υπηρεσία μου. Στον τελευταίο τράβηξα τη γλώσσα για να μην πνιγεί στην επιληψία.


Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 23 Δεκ 2019, 11:00

Στύγιος έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:47
Belisarius έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:39
Στύγιος έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:37



Συ είπας.
Το πρόβλημα είναι ότι εγώ δεν είπα τίποτα.
Μπορεί να ακούς φωνές και να έχεις παραισθήσεις.
Περαστικά.
Να σου πω ότι τα ΑΜΕΑ έχουν κυρίως κινητικά προβλήματα, αναπηρίες ,δυσλεξίες ,αυτισμούς κλπ και όχι ψυχιατρικά προβλήματα όπως γράφεις ΚΡΕΤΙΝΕ;
Belisarius έγραψε:
22 Δεκ 2019, 18:26
Αν έχει ψυχιατρικά προβλήματα είναι ΑΜΕΑ.
Αν κριθεί από την επιτροπή ότι υπάρχουν ψυχιατρικά προβλήματα, ενδέχεται να δώσουν ποσοστό αναπηρίας.

Ξέρω περίπτωση που υπήρχε αναπηρία του 50% κ λόγω και ψυχιατρικών προβλημάτων έδωσαν 67%.

Όταν κάτι δεν λειτουργεί καλά, έχεις αναπηρία.
Αν εγκέφαλος δε λειτουργεί καλά, εχεις μια μορφή αναπηρίας.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 23 Δεκ 2019, 11:02

Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
22 Δεκ 2019, 17:31
Είδα ολόκληρο το βιντεάκι του Βαξέ.Εν τω μεταξύ ο "βασανισμος γυναίκας ΑΜΕΑ" είναι επειδή έβρεξαν με την μάνικα για 5 δευτερόλεπτα μια γυναικά που την είχαν συλλάβει λίγο πριν.Το ΑΜΕΑ μάλλον το πρόσθεσε ο Βαξέ δεν είδα κανένα αναπηρικό καροτσάκι.
Τεράστια μπούρδα.

Δε χρειάζεται να είσαι σε αναπηρικό καροτσάκι για να είσαι ΑΜΕΑ.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Δεκ 2019, 11:25

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί έχει σημασία το αν είναι ΑΜΕΑ.

Έστω ότι δεν είναι. Όλα εντάξει; :lol:

Υπάρχουν σαφέστατοι κώδικες για το τι δικαιούται και τι όχι να κάνει κάθε αστυνομικός.

Το ότι ζούμε σε μια περίοδο που ο κάθε ηλίθιος θεσμικός χρησιμοποιεί το "μπάτσοι, γουρούνια, δολοφόνοι" ως εθιμικό αστείο (με ό,τι συνεπάγεται αυτό για τη γενικότερη θέωρηση και πρακτική των πραγμάτων) δεν σημαίνει ότι ο κάθε αστυνομικός μπορεί να ξεσπάει όπου γουστάρει.

Αυτό όμως είναι ξεκάθαρα θέμα πολιτείας. Επίσης ξεκάθαρο είναι ότι υπάρχει πλήρης ανικανότητα λογικής και κυρίως νομικής διαχείρισης αυτών των πραγμάτων από όλες τις πλευρές.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 23 Δεκ 2019, 11:30

Σάλια να πούμε ,όχι ρε δεν βγαζεις άκρη με τους αστυνομικούς. Εδώ Πτολεμαιδα συλλαβαν εναν αναρχικό τον βαλαν στο κελί πισθάγκωνα δεμένο με χειροπέδες πήρε φωτιά μέσα στο κελί και δεν μπορούσε να την σβήσει την φωτιά και κάηκε ζωντανός μέσα στο κελί και ξεψύχησε . Οι αστυνομικοί αθωώθηκαν το παλληκάρι πάει πίσω δεν γυρνάει. Μηδέν ευθύνες δεν έχουν ,είναι ο ίδιος ο νόμος που τους απαγορεύει κάποια πράγματα,αλλα .... . Εγώ δεν κινούμαι εναντίον τους νομικά . Είμαι μία μονάδα δεν μπορώ να τα βάλω με ολόκληρο σύστημα σάπιο . Σκύλα λέει ένα τραγούδι έχεις φάει τόση πουτσα που έχεις γίνει σάπια . ... Σαπιλα .... .. . Εγώ ξέρω θα ρθει ο καιρός που θα αλλάξουν τα πράγματα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Δεκ 2019, 11:34

Kiki mat έγραψε:
23 Δεκ 2019, 11:30
Σάλια να πούμε ,όχι ρε δεν βγαζεις άκρη με τους αστυνομικούς. Εδώ Πτολεμαιδα συλλαβαν εναν αναρχικό τον βαλαν στο κελί πισθάγκωνα δεμένο με χειροπέδες πήρε φωτιά μέσα στο κελί και δεν μπορούσε να την σβήσει την φωτιά και κάηκε ζωντανός μέσα στο κελί και ξεψύχησε . Οι αστυνομικοί αθωώθηκαν το παλληκάρι πάει πίσω δεν γυρνάει. Μηδέν ευθύνες δεν έχουν ,είναι ο ίδιος ο νόμος που τους απαγορεύει κάποια πράγματα,αλλα .... . Εγώ δεν κινούμαι εναντίον τους νομικά . Είμαι μία μονάδα δεν μπορώ να τα βάλω με ολόκληρο σύστημα σάπιο . Σκύλα λέει ένα τραγούδι έχεις φάει τόση πουτσα που έχεις γίνει σάπια . ... Σαπιλα .... .. . Εγώ ξέρω θα ρθει ο καιρός που θα αλλάξουν τα πράγματα.
Μπορείς να διευκρινήσεις σε τι ακριβώς αναφέρεσαι όταν γράφεις "Σάλια";
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 23 Δεκ 2019, 11:45

Σάλια " μπάτσοι ,γουρούνια ,δολοφόνοι" ή " έκανε η μύγα κώλο εχεσε τον κόσμο όλο" . Σάλια ,λέξεις πως το λένε. Εγώ μπουκαρα τρεις φορές στο αστυνομικό τμήμα για να μιλήσω με τον διοικητή και να του πω ότι οι άντρες του πρέπει να φορέσουν καλσον και φουστιτσα .
Το θέμα τους ότι δεν τους φοβάμαι . Να τους μασει ο διοικητής και να μην περνουν την μέρα τους κάτω από το σπίτι μου . Που σταθμευαν καθημερινά εν ώρα υπηρεσίας κάτω από το σπίτι μου το περιπολικό.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Δεκ 2019, 11:47

Kiki mat έγραψε:
23 Δεκ 2019, 11:45
Σάλια " μπάτσοι ,γουρούνια ,δολοφόνοι" ή " έκανε η μύγα κώλο εχεσε τον κόσμο όλο" . Σάλια ,λέξεις πως το λένε. Εγώ μπουκαρα τρεις φορές στο αστυνομικό τμήμα για να μιλήσω με τον διοικητή και να του πω ότι οι άντρες του πρέπει να φορέσουν καλσον και φουστιτσα .
Το θέμα τους ότι δεν τους φοβάμαι . Να τους μασει ο διοικητής και να μην περνουν την μέρα τους κάτω από το σπίτι μου . Που σταθμευαν καθημερινά εν ώρα υπηρεσίας κάτω από το σπίτι μου το περιπολικό.
Μήπως έφαγες πάλι κάποιο μπουκέτο από τον σύζυγο;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Αστυνομικοί εξευτελίζουν γυναίκα ΑΜΕΑ στο ΑΤ Ομονόιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 23 Δεκ 2019, 11:57

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Δεκ 2019, 11:47
Kiki mat έγραψε:
23 Δεκ 2019, 11:45
Σάλια " μπάτσοι ,γουρούνια ,δολοφόνοι" ή " έκανε η μύγα κώλο εχεσε τον κόσμο όλο" . Σάλια ,λέξεις πως το λένε. Εγώ μπουκαρα τρεις φορές στο αστυνομικό τμήμα για να μιλήσω με τον διοικητή και να του πω ότι οι άντρες του πρέπει να φορέσουν καλσον και φουστιτσα .
Το θέμα τους ότι δεν τους φοβάμαι . Να τους μασει ο διοικητής και να μην περνουν την μέρα τους κάτω από το σπίτι μου . Που σταθμευαν καθημερινά εν ώρα υπηρεσίας κάτω από το σπίτι μου το περιπολικό.
Μήπως έφαγες πάλι κάποιο μπουκέτο από τον σύζυγο;
Όχι καλή μου ,ή δημιουργία αυτοπαθειας....Είμαι η καλή μανούλα που βγαίνει στους μπάτσους. Με ασπίδα κακοποιούν τρίτους . Που ξεβράζουν κάθε μαλακία , παρανομία που κάνουν . Είναι τα παιδιά μου οι αστυνομικοί,να τα μαλλωσώ ;Πουθενά δεν τους άφησα να πάνε . Ο σύζυγος μου ήρθε σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης με το ενδεχόμενο να με φυλακίσουν εμένα ή .... Δεν μπορώ να στο εξηγήσω είναι ψιλά γράμματα δεν θα το καταλαβεις.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών